Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jeśli pomyliłam Traugutta z Jagminem tzn napisałam,że Traugutt(zamiast Jagmin) zginęli z Marysiem to jest to błąd kardynalny ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem niepotrzebnie definiowałeś autorytet - chyba, że miało ci to zapewnić odpowiednią ilość słów w tekście. Wątpię, żeby było w kluczu. Mimo to uważam że maturę zaliczyłeś. Z pewnością wezmą w kluczu pod uwagę cechy tych autorytetów, że zachęcali ludzi o walkę za ojczyznę, że były to osoby zwyczajne. Na pewno udało ci się wstrzelić w parę punktów - jednak bez opisu postaci, ich motywacji i poglądów politycznych nie będzie to z pewnością zadziwiajacy wynik. Jeżeli ladne okresliłeś wnioski, to może i tu złapiesz punkt. Wybrałeś właściwą drogę, nie wymyslając nic poza tekstem - obniżyłeś znacząco szanse na błąd kardynalny O ile Twoja praca ma odpowiednią dlugość, łapiesz się również na punkty za język (można zdobyć całe 15 punktow!), styl i kompozcyje. Więc o ile nie napisaleś gdzieś kompletnej bzdury (np. "Cezary rozmawia ze swoim ojcem"), to powinno być ok. Nie będzie to może najwyższa ocena w szkole, ale raczej nie powinieneś mieć problemów z zaliczeniem matury ___ Gosia, myślę, że o ile nie zalezy Ci na wyniku w granicach 80-100, nie masz się czym martwić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie chodziło o opisanie tego autorytety po aby nei zabrakło mi 250 słów a tak wyszło prawie 3 a4 normalnym pismem więc się nie obawiam Nie absolutnie nie starałem się tu na siłę wymyslić kim był Cezary czy Gajec nic praktycznie o nich nei napisalem poza końcowymi wnioskami Z części pierwszej po sprawdzeniu mam minimum 10 poprawnych odpowiedzi, tak więc nie ma źle Dziękuję za odpowiedź która na pewno dodał mi otuchy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy te `przecieki` są prawdziwe? czy komuś się to udało pobrać? w to wierzyć się nie chce.. gdyby to były prawdziwe odpowiedzi do matury z polskiego, matmy i angielskiego to nie byłoby problemu z pobraniem! ktoś mi powie czy to prawda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ściema Ściema Ściema Jak by coś wyciekło do internetu co cofneli by matury i trzeba by było pisać jeszcze raz. Nie ma nawet takiej opcji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taaaa.... co roku jakieś wycieki rzekome... Ale sensacja jest przecież.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kto napisał wypracowanie na 1 temat
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę odpowiedziecie ktoś na moje wcześniej zadane pytanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam pytanie, jezyeli nie napisalam ktory temat wybieram to czy mi uznadza mature?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
diana napisał:
mam pytanie, jezyeli nie napisalam ktory temat wybieram to czy mi uznadza mature?
Jestem egzaminatorem sprawdzającym maturę, więc mogę z całą pewnością stwierdzić, że uznają Twoje wypracowanie (jeśli oczywiście z jego treści wynika, który temat wybrałaś)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mariusz napisał:
Pytanko ( zadałem wcześniej ale chyba nei wyświetliło ) Chodzi mi o 2 część matury. Jako iż nie popisałem sięznajomością lektury pracowałem tylko nad fragmentem tekstu i nie mam pojęcia jak mi to poszło ( temat o autorytetach) Zacząłem ogólnie od przedstawienia co to w ogóle jest autorytet i jakie powiniem mieć cechy. Następnie przeszedłem do opisu postaci które Gajec miał powieszone na ścianach. Czyli opisałem iż był to osoby zwyczajne, które nie wyróżniały się z tłumu, ale zmusił ich do tego sytuacja. Namawiali polaków słowem pisanym aby pozostali w ojczyźnie, walczyli o nią nie opuszczali jej. Zakończyłem iż Cezaty uznał iż to wszystko dla niego niezrozumiałe i staromodne co i tak nie gasi zapału Gajca który wierzy iż autorytety które wybrał on nigdy się nie poddadzą puki polska nie uwolni się od Rsoji. Pytanie czy to droga we właściwym kierunku choć na kilknaście punktów ?? Byłbym naprawdę wdzięczny za odpowiedź
Tak, dobrze napisałeś. Właśnie o to mniej więcej w tym wszystkim chodziło :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a Co jesli w 2 temacie opisałem stosunek tylko Cezarego i Żeromskiego do autorytetów, a stosunku Szymona nie opsaiłem, uznają mi to?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co jeśli we wstępie swojego wypracowania napisałam złą epoke? Ale dalej pisałam na temat..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
X20 napisał:
Jeśli pomyliłam Traugutta z Jagminem tzn napisałam,że Traugutt(zamiast Jagmin) zginęli z Marysiem to jest to błąd kardynalny ?
Tak, niestety jest to błąd kardynalny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marta napisał:
Co jeśli we wstępie swojego wypracowania napisałam złą epoke? Ale dalej pisałam na temat..
jest to błąd kardynalny, czyli 0pkt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a Co jesli w 2 temacie opisałem stosunek tylko Cezarego i Żeromskiego do autorytetów, a stosunku Szymona nie opsaiłem, uznają mi to?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paweł napisał:
Czy pisząc o tym, że Cezary zainteresowany jest autorytetami Gajowca i podziela jego zdania, zrobiłem aż taki wielki błąd że praca może zostać przekreślona / niespawdzana ???
nie, praca nie będzie 'przekreślona', ponieważ to nie jest błąd kardynalny, natomiast z pewnością stracisz dużo punktów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co jeśli poprawnie opracowalem fragment gloria victis ale potem pisałem o Baczyńskiego tak jakby on uczestniczył w tych walkach?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy praca nie będzie sprawdzona ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeśli napisałam że wiatr w Gloria victis to podmiot liryczny, to jest to błąd kardynalny???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...