Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Rok w zadaniu 5. podalem 89 zamiast 1989. Jak myślicie, polecą za to punkty?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gośćf napisał:
Rok w zadaniu 5. podalem 89 zamiast 1989. Jak myślicie, polecą za to punkty?
Głupio by było, jakby obcinali za to punkty. W zadaniu pisze "Dla wszystkich urodzonych przed 1.1.2000 r. skonstruowany został w następujący sposób: " a więc równie dobrze, mogli mieć na myśli rok 1889. Dane mogły pochodzić, np. z roku 1990 i czemu ktoś nie mógłby mieć np. 101 lat. Co prawda dla prawdziwych numerów PESEL to nie jest prawda, ale w zadaniu o tym nie pisze, a lekka przesadą byłoby wymaganie od nas pełnej znajomości budowy numerów pesel.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do zadania 2a z poziomu rozszerzonego to wg mniw nie macie racji z tym ze liczba_zer:=liczba_zer+1, a l:=s+1; Weźmy dla przykładu ciąg 7 elementowy: 0000001 1 petla p:=7 s:=4 liczba_zer:=1 l:=5 2 petla p:=7 s:=6 liczba_zer:=2 l:=7 3 petla p:=7 s:=7 liczba_zer:=3 l:=8 ( 8>7 - koniec) wychodzi ze liczba_zer:=3 Za to ja zauważyłem, że liczba_zer:=l-s+p gdy l:=l+2 ( No ale w zadaniu było, że liczba_zer:=liczba_zer+....)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poprawka 3 petla p:=7 s:=7 liczba_zer:=2 l:=7 zmiana p na s-1 wiec p:=6 4 petla p:=6 s:=11/2=5 liczba_zer:=3 l:=6 5 petla p:=6 s:=6 liczba_zer:=4 l:=7 i l>p wiec nadal zle... bo ma byc 6 zer
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla ...000111... liczba_zer := iczba_zer + (s - l + 1) l:=s + 1 Dla ...111000... liczba_zer := iczba_zer + (p - s + 1) l:=s + 1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@up Ok dzięki wielkie,juz wie o co tutaj chodzi, aczkolwiek tym algorytmem nie da się zawsze poprawnie wyliczyć liczb 0 dla tablicy typu...111000.... Wyobraźmy sobie tablice 7 elementową: 1110000 liczba_zer=0 l=1 p=7 Pętla 1 s=4 p=3 Pętla 2 s=2 p=1 Pętla 3 s=1 p=0 p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle coś zwale :0 Tablica dla której przeprowadzałem symulacje to 1111000 , a nie [s]1110000[/s]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gośćf napisał:
Rok w zadaniu 5. podalem 89 zamiast 1989. Jak myślicie, polecą za to punkty?
Pisałem do CKE, i odpisali mi lakonicznie Odpowiedz "89" jest poprawna.. Więc nie wiem teraz, czy akceptują 1989 bo i o to się ich pytałem. Uznali też, że zadanie 2 trudno zrozumieć w inny sposób. Jak widać tutaj, jednak nie trudno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skopiuje wam odpowiedz na mój e-mail do CKE. Odpisali mi, co widać (np, różną czcionką między odpowiedzą na pytanie o rok, a resztą listu) standardową formułką:
Odpowiedz "89" jest poprawna. Wg "Słownika języka polskiego PWN": poprzedzić (poprzedzać): 1. pójść, wysunąć się, znaleźć się przed kimś, przed czymś 2. zrobić, umieścić coś przed czymś Sformułowanie "zapisano ciąg zer i jedynek w taki sposób, że wszystkie zera poprzedzają jedynki" trudno zinterpretować niepoprawnie, nawet samo sformułowanie "ciąg zer i jedynek" sugeruje już prawidłowe zrozumienie treści. "Wszystkie" jest tylko wzmocnieniem, a w połączeniu z rzeczownikiem tworzy wyrażenie oznaczające całość zbioru. Jeśli ktoś ma wątpliwości, to natychmiast rozwiewa je podany algorytm. Natomiast, gdy podczas sprawdzania okaże się, że ktoś był tak dociekliwy i rozważał kilka przypadków, to komisja uwzględni to w ocenie jego pracy. Dziękujemy za nadesłane uwagi. Z poważaniem Wydział Matur CKE
Poprawiłem czcionkę tak, aby cytat przypominał formą oryginalny e-mail jaki dostałem. Lepiej widać o co mi chodziło, mówiąc "standardowa formuła". brakuje mi też trochę formułek grzecznościowych ale chyba za wiele wymagam...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kilka dni temu zarejestrowałem się na www.akademiapwn.pl - mają tam bardzo fajną ofertę powtórkową dla maturzystów. Można się solidnie przygotować do egzaminu. :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...