Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
no tez tak myślałam Danny, ale w sumie on później odpowiada na to pytania a do zasanawiania się do bardziej jakby pytania retoryczne były ehh... ja chce juz te odp
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maturzysta napisał:
a macie może klucz do tego arkusza??
będzie dopiero jutro bo w niektórych szkołach matury piszą właśnie w tym momencie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wyniki beda dopiero jutro rano w gazecie a popołudniu na stronach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jesli chodzi o te pytania to napisałam, że byly retotczne i miały skłonić czytelnika do wypracowania własnego zdania na dany temat oraz były wprowadzeniem do treści rozwiniętych w tym akapicie a Wy jak? a ten syl to publicystyczny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
matura ogolnie nie byla taka trudna tylko w niektorych zadaniach zamknietych nie wiedzialam jak sformulowac odpowiedz wypracowanie w miare latwe, wybralam temat 1 bo przedwiosnia jeszcze nie mielismy..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jagoda napisał:
a jesli chodzi o te pytania to napisałam, że byly retotczne i miały skłonić czytelnika do wypracowania własnego zdania na dany temat oraz były wprowadzeniem do treści rozwiniętych w tym akapicie a Wy jak? a ten syl to publicystyczny?
tak styl publicystyczny co do pytań to mam podobne zdanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
narazie test znalazłam poszukam dobrze tych odp a prez ten test moze sobie przypominicie swoje
Ostatnio edytowany 29 listopada 2009 r. o 19:33
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A po jakim czasie wyszliście z sal? Ja po 1h30min, a mieliśmy na to znacznie więcej czasu ;/ wyszłam w sumie jako pierwsza i tak się dziwiłam innym, że jeszcze siedzą. A Wy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a w tym 3 co bylo? Czworka z Liverpoolu to: ja dalem perryfraza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
a w tym 3 co bylo? Czworka z Liverpoolu to: ja dalem perryfraza
zdecydowanie peryfraza to właśnie zastąpienie jednego wyrazu szeregiem innych wiec dobrze zaznaczyłeś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja tez peryfraza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja w sumie wszystko skończyłam ok 11... więc po ok 2 h.. i w mojej grupie wyszłam pierwsza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
peryfraza czyli omówienie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co napisaliście w tym zadaniu z kolokwializmami? Jakie one były i czemu je zastosowano?? Nie zrobiłem tego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja epitet czy cos takiego ja je be
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
że są to wyrazy potocznego użycia, np. obciach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
AAA napisał:
A co napisaliście w tym zadaniu z kolokwializmami? Jakie one były i czemu je zastosowano?? Nie zrobiłem tego
hmm niestety za wolno chodzi mi internet żeby spojrzeć jeszcze raz na ten teź ale jeżeli dobrze pamiętam to napisałem "gość skórzanym.." <, jakos tak chodziło o harlejowca zastosowane w celu uwydatnienia postaci jako takiej " wyluzowanej " a pozastalych to ja chyba sobie nie przypomnę..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
że są to wyrazy potocznego użycia, np. obciach
ooo właśnie to był drugi kolokwializm zastosowany w celu lepszego dotarcia do młodzieży a przynajmniej tak sądzę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzeba było napisać ogólnie po co autor ich użył, a nie definiować każdy napisany kolokwializm
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1- co s tam było o "gość" w jakims kapeluszu kowbojskim nie pamietam jaka nazwa 2- grypsy Jasia fasoli 3- coś że wiersze jakiegos ziomka były bardziej na fali od stachury ale jakie to funkcje miało czy cos to nie mam pojecia popłynełam ze podkresla np. wyjatkowośc oryginalnośc danego zjawiska, zestawiaja miniona epoke z minioną
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...