Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mieszkańcy oceniają miasta. Lublin daleko w rankingu

Utworzony przez ojoj, 22 listopada 2013 r. o 12:12
To teraz się zacznie płacz. A tak w ogóle skoro w Toruniu czy Białymstoku żyje się lepiej niż w Stolicy to właśnie tam ludzie powiini walić drzwiami i oknami. A jakoś tego nie widać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sondaż GW jest jak gówno prawda - okropnie wiarygodny  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiedzieliście o tej stronce? : [ http://latwy.pl/doladuj-swoj-telefon ]   Ja sobie weszłam, zaryzykowałam i bam, dostałam doładowanie :D. Fakt faktem jest tylko jedno na jeden numer :(.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w Lublinie jest po prostu za mało kościołów i odległość, że ludzie musza iść na mszę sporą odległość też wpływa na jakość życia. Np. w strefie przemysłowej nie ma żadnej kaplicy (dzięki Bogu jest na lotnisku) i jak pracownicy mają w czasie przerwy w pracy się modlić? To, że miasto nie zbudowało jeszcze kaplicy w strefie przemysłowej jest karygodne!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo w takim rzeszówku , czy białymstoku do tej pory ludziska chadzli za swoja obórkę , a teraz mają bieżącą wodę i kanalizację to są w siódmym niebie :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta ocena moim zdaniem jest mocno zawyżona, ja bym dała mocną 2+   Nie ma się co oszukiwać, Lublin ma więcej wad niż plusów, o czym świadczą wyjazdy z tego miasta za poszukiwaniem pracy. Raczej większość osób mając wybór, i zdrowy rozsądek - nie szuka pracy w Lublinie. Co jest ładnego? Stare miasto, owszem, kawiarenki, restauracje, puby. Nic więcej - miasto zatłoczone, które żyje ze studentów. Gdyby nie uczelnie, to miasto byłoby "wiochą zabitą dechami" - żyjącą z rolnictwa. Straszne korki, nieprzemyślane inwestycje, dziwne dni rozpoczęcia remontów (np. przed świętami, albo 1 października - kiedy przyjeżdżają studenci).   Tak, miasto takich obrotów bez studentów nie osiągnęłoby.   Tutaj dobrze żyją tylko urzędasy! I "elyta" Lubelska.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wierzę, spróbowałam doładować konto w telefonie na starym numerze którego już nie używam i zadziałało. Dzielę się, bo można doładować tylko raz. Darmowe doładowanie dostępne na stronie: http://doladaduj24.pl/e4b    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LUBLIN może być porównywalny z Bydgoszczą, Szczecinem ewentualnie z Białymstokiem, Rzeszów jako miasto dwa razy mniejsze od LUBLINA może być porównywalny z Kielcami, Olsztynem itp. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo w takim rzeszówku , czy białymstoku do tej pory ludziska chadzli za swoja obórkę , a teraz mają bieżącą wodę i kanalizację to są w siódmym niebie :D
Twoja wypowiedź pokazuje dlaczego takie miasta jak Lublin, Rzeszów czy Białystok zawsze będą daleko w tyle za Wrocławiem czy Gdańskiem. Ludzie z zachodnich województw potrafią się dogadać aby zabrać pienioądze ze wschodu na inwestycje na zachodzie Polski. Natomiast Polacy ze wschodu zamiast się zjednoczyć biją się między sobą. Jak czytam komentarze w wyższości Lublina nad Rzeszowem i odwrotnie to mi się robi niedobrze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Nie wierzę, spróbowałam doładować konto w telefonie na starym numerze którego już nie używam i zadziałało. Dzielę się, bo można doładować tylko raz. Darmowe doładowanie dostępne na stronie: http://doladSpadaj qrwo
Spadaj qrwo i nie pal głupa!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trudno porównywać miasta bo startowały one z różnych poziomów. Lublin stracił Ursus-Fsc-Montex-Cukrownie-Protektora-padło kilka banków regionalnych, uczelnie straciły na jakości. Upadek Lublina zaczął się od początku lat 90-tych. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi straciło źródło dochodu. Lublin jako miasto rozpoznawalne zniknął na 20 lat z powierzchni ziemi. Tak naprawdę Lublin obudził się walką o Stolice kultury, wywalczeniem S-17 i wybraniem na prezydenta Żuka. Wtedy taki Rzeszów czy Białystok idąc z samego dołu dostały kopa (rządy AWS i Krzaklewskiego oraz Pis) + Prezydentura Ferenca. Rzeszów Białystok czy nawet Olsztyn zbudowały swoją pozycję stopniowo, u nas przełom lat 80/90 zbudował wyrwę z którą nie poradziliśmy sobie do dziś. Gdy Lublinem rządził Pruszkowski i Wasilewski to wtedy w kadencjach przegraliśmy 0-3 z nimi. Oni weszli w czasie wejścia do UE i hossy w gospodarce na sam szczyt zerwali gospodarcze owoce które ich dziś niosą a my w tym świetnym gospodarczym czasie zaczeliśmy się totalnie zwijać. Nie dość że dostaliśmy cios po upadku PRL to drugi cios zaliczyliśmy 10 lat później już od "swoich". PO dwóch KO wiadomo że nie jest łatwo się podnieść. Ale teraz to my wchodzimy w buty Rzeszowa czy Białegostoku. Budowa s-17 + puławy + s-19 (z może kawałeczkiem do Lubartowa) + lotnisko + kolej do Wawy przy tylko dokończeniu s-8 Białegostoku i budowie s-19 do Rzeszowa w latach raczej 2018-2022 powinno dać nam odbicie. Zresztą Superministra została Pani Bieńkowska która poszła na wymiane z Tuskiem i wywalczyła nam s-17. To wróży nadzieje na to że obok głównego stołu dostaniemy jeszcze jakieś rezerwy (jak ta na dojazdówkę do s-17).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
warto spojrzeć co będzie robione w głównym nurcie infrastruktury - Olsztyn i Białystok nie mają szans na lotnisko -Rzeszów obok A-4 dostanie s-19 na sam koniec perspektywy a my zbudowalismy lotnisko plus dostaniemy kasę na 2 drogi ekspresowe włączające nas w A4 i A-2 oraz szybką kolej do Wawy.\ Musi być dobrze bo takie zmiany muszą ściągnąć firmy  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
m czy z Tobą wszystko w porządku? Jakie firmy ściągną? Popatrz człowieku na asfalt i zastanów się dlaczego u nas jest takie bezrobocie? Lotnisko jest dla Ciebie niezbędne? A w ilu to kierunkach można z niego polecieć? Co z koleją? Zaczyna się robienie ścieżek rowerowych kosztem chodników - jezdnie dla samochodów, a chodniki dla samochodów (parkowanie), rowerzystów, a najmniejszej części dla przechodniów. Czy to jest normalne? A nie należało zrobić planu ścieżek tak, aby połączyły całe miasto z wykorzystaniem terenu, bardzo szerokich trawników, a nie łączeniem chodników ze ścieżkami? Dzisiaj na spacer trzeba iść gęsiego, a dziecko trzymać najlepiej na rękach, albo w wózku, aby czasami nie stanęło na ścieżce rowerowej. Taki był plan i tego będą się trzymać :), a że korzyści niewielkie to już inna sprawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
warto spojrzeć co będzie robione w głównym nurcie infrastruktury - Olsztyn i Białystok nie mają szans na lotnisko -Rzeszów obok A-4 dostanie s-19 na sam koniec perspektywy a my zbudowalismy lotnisko plus dostaniemy kasę na 2 drogi ekspresowe włączające nas w A4 i A-2 oraz szybką kolej do Wawy.\ Musi być dobrze bo takie zmiany muszą ściągnąć firmy
Jakbyś był trochę ogarnięty w rozwoju infrastruktury, to wiedziałbyś, że Olsztyn właśnie będzie ogłaszał przetarg na budowę terminala lotniska ;) Remont i rozbudowa portu skończy się w 2015.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe..ale sama nie wiem. Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizuj Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym zauważyć, że infrastruktura jest tylko jednym z wielu czynników dotyczących jakości życia w mieście i to często czynnikiem obniżającym tą jakość. Przemysłowe miasta na rosyjskiej Syberii mają często świetną infrastrukturę i jakoś ludzie nie zabijają się żeby tam zamieszkać. Nie znam zbyt wielu fanów mieszkania przy dwupasmówkach z widokiem na ekrany akustyczne lub pod estakadą. Sztuką jest zrobienie ODPOWIEDNIEJ infrastruktury dopasowanej do realnych potrzeb miasta i to jest u nas główny problem, bo spragnieni jakichkolwiek zmian ludzie rozumują na zasadzie" Budujta cokolwiek, aby się budowało". Bez chwili refleksji zrobi się tak więcej szkody niż pożytku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...