Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mój głos przeciwko likwidacji Straży Miejskiej. List Czytelnika

Utworzony przez abc, 6 lutego 2013 o 17:38
Każdy, kto kiedyś miał stłuczkę samochodową wie ile czasu trzeba czekać na przyjazd policji. Nie wyobrażam sobie, aby do jej zadań miało dojść również dbanie o poprawność parkowania w mieście. Obecnie między innymi takimi problemami zajmuje się Straż Miejska.
Czy ktoś zwolnił kiedykolwiek policję z zadań poprwności parkowania ? Jedynie kary z mandatów trafiają do innej kabzy
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
artur napisał:
czlowieku zmien leki a niewymyslaj glupot chcesz stany u nas to moze jeszcze bron daj wszystkim zeby mozna bylo odcholowac auto nie jest potrzebna straz wiejska tylko uregulowania prawne!!!!!!!!!!1
pewnie tam pracujesz!!!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozsądek napisał:
Tutaj widać jak redakcja nie koryguje tekstu i pisze wszystko co prawdziwe i nie prawdziwe i na czołówkę a Pan czyta coś i pisze potem Platforma Obywatelska czy Ruch Palikota co za różnica ???? PLATFORMA OBYWATELSKA NIE ZBIERA PODPISÓW POPARCIA POD PROJEKTEM UCHWAŁY za LIKWIDACJĄ STRAŻY ! Jeżeli ktos to robi to podszywa się pod PO.
a szkoda bo powinna!!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
własnie dlatego, że SM zajmuje sie tylko karaniem kierowców a nie pilnowaniem porządku w miescie , Straż powinno sie zlikwidować.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jstem za likwidacją Straży Miejskiej, ale przedewszystkim za likwidacją nowotworu zwanego Ruchem Palikota, który zagraża Polsce!!! Dlatego nie podpisze się pod niczym co jest ich inicjatywą.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Anna napisał:
Ciekawe ile musiał zużyć wazeliny czytelnik z kręgu pracowniczego straży miejskiej aby wyprodukować taki wazelinowy list ? Pewnie to sam rzecznik prasowy straży wyprodukowal.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kto będzie ścigał ćpunów palących maryśkę jak zlikwidują Straż Miejską, już człowiek nie będzie mógł bezpiecznie wyjść na ulicę?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaręczam że gdyby te czarne pasożyty mogły nałożyć mandat na osobę parkującą na miejscu dla niepełnosprawnych to byłoby to jednym z ich priorytetów na "słuzbie". Ta formacja słuzy jedynie do ściągania pieniędzy od obywateli. Egzekwowanie prawa należy do Policji. Dlatego w tym wyjatkowym przypadku jestem za inicjatywą Palikota w 100%.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcę także porządku w Lublinie. Nie podzielam natomiast powierzenia go pieczy straży miejskiej, sądzę, że autor listu również. No bo jeśli wskazuje na to,że na Okopowej parkujące auta blokują ruch,że na miejscach dla inwalidów parkują samochody zdrowych, że trudno pieszym przecisnąć się obok aut na chodnikach, to wystawia fatalne świadectwo obecnej straży miejskiej. Nie radzi sobie! Płaćmy więc podatki za skuteczną pomoc.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ruch Palikota, który reprezentuję proponuje przekazać część pieniędzy wpływających na konto SM – policji. Bardzo idealistyczne stwierdzenie aczkolwiek wyrażające stan wiedzy tego Pana Policja jest finansowana z Budżetu Państwa a Straż Miejska z Samożądu terytorialnego więc co najwyżej pieniądze zaoszczędzone na straży miejskiej (gminnej) zasilą nowe stanowiska urzędników (nowe etaty) itp. A policja będzie zamiast zajmować się przestępcami będzie latać za handlarzami , srającymi psami zaś drogówka będzie jechać do wypadku dobę po załatwieniu nieprawidłowego parkowania
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dagmar napisał:
Ruch Palikota, który reprezentuję proponuje przekazać część pieniędzy wpływających na konto SM – policji. Bardzo idealistyczne stwierdzenie aczkolwiek wyrażające stan wiedzy tego Pana Policja jest finansowana z Budżetu Państwa a Straż Miejska z Samożądu terytorialnego więc co najwyżej pieniądze zaoszczędzone na straży miejskiej (gminnej) zasilą nowe stanowiska urzędników (nowe etaty) itp. A policja będzie zamiast zajmować się przestępcami będzie latać za handlarzami , srającymi psami zaś drogówka będzie jechać do wypadku dobę po załatwieniu nieprawidłowego parkowania [/quote] [quote name='dagmar' timestamp='1360180673' post='730698'] Ruch Palikota, który reprezentuję proponuje przekazać część pieniędzy wpływających na konto SM – policji. Bardzo idealistyczne stwierdzenie aczkolwiek wyrażające stan wiedzy tego Pana Policja jest finansowana z Budżetu Państwa a Straż Miejska z Samożądu terytorialnego więc co najwyżej pieniądze zaoszczędzone na straży miejskiej (gminnej) zasilą nowe stanowiska urzędników (nowe etaty) itp. A policja będzie zamiast zajmować się przestępcami będzie latać za handlarzami , srającymi psami zaś drogówka będzie jechać do wypadku dobę po załatwieniu nieprawidłowego parkowania
Przede wszystkim dzięki za fragmenty dyskusji dotyczącej tematu Straży Miejskiej. Oczywiście zgadzam się, że stwierdzeniami, że Straży Miejskiej można zarzucić baaardzo dużo, ale wolałbym raczej publiczną dyskusję oraz polityczne naciski, aby jej działania usprawnić. I nie musi być to jednoznaczne z nakładaniem większej liczby mandatów, ale np. z przyspieszeniem czasu reakcji na zgłoszenie, większej liczby patroli, większej inicjatywy a przede wszystkim - kultury osobistej. Samorząd może finansować dodatkowe etaty dla policji (każdy nowo powołany etat musi być wtedy utrzymywany minimum przez 5 lat), także odpowiedź pana Michała Kabacińskiego nie jest sprzeczna z prawem. Pytanie, czy te dodatkowe etaty policja faktycznie przeznaczyłaby na dbanie nad ładem/porządkiem w mieście i czy takie rozszerzenie jej obowiązków nie wpłynęłoby negatywnie na całość jej działalności. Dla samego miasta jest to też o tyle mniej korzystne, że mandaty wystawiane przez policje idą do zbiorczego garnuszka, przez straż miejską - do kasy miasta. Akurat ten argument jest dla mnie najmniej istotny, bo nie zgadzam się z traktowaniem straży jako maszynki do zarabiania pieniędzy i zdaję sobie sprawę, że muszę na nią łożyć z podatków. Uważam, że obowiązki pełnione przez straż miejską powinny pozostać w jej gestii. Tylko ma ona działać skutecznie i służyć mieszkańcom poprzez utrzymanie umownego porządku w mieście. Od tego jest Urząd Miasta, aby to egzekwować. I to mogłaby być kolejna przewaga sm nad policją – na działania policji samorząd lokalny ma ograniczony wpływ i nie może jej monitorować. Moje zdanie – uzdrowić a nie likwidować. Pozdrawiam, miłosz zieliński
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bajania dla naiwnych.A pasożyty dalej będą dymać społeczne pieniążki
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Michał, wierzysz w to co piszesz . Populizm siejesz, przeczytaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Populizm . Czemu nie zbierasz podpisów za zmniejszeniem liczby posłów, zmian w ordynacji aby zmniejszyć liczbę radnych w gminach. Ale jakoś wiem czemu za tym nie będzie zbierania podpisów. Jeśli to załatwisz podpiszę się całą rodziną za likwidacją SM i będe głosował za RP.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie, za zmniejszeniem ilości posłów, a nawet likwidacją zbednego Senatu jakoś politycy podpisów nie zbierają... Bo?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fifi napisał:
A kto będzie ścigał ćpunów palących maryśkę jak zlikwidują Straż Miejską, już człowiek nie będzie mógł bezpiecznie wyjść na ulicę?
Bardziej się obawiam ćpunów pijących narkotyk zwany alkoholem.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Kabaciński, mam swietny pomysł. Może usuniemy klub palikota a pan i reszta kolegów oddadzą pieniądze, które zarabiają za wymyślanie głupich pomysłów, biedniejszym od siebie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram tę wypowiedź w 100 % !
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Panie Kabaciński, mam swietny pomysł. Może usuniemy klub palikota a pan i reszta kolegów oddadzą pieniądze, które zarabiają za wymyślanie głupich pomysłów, biedniejszym od siebie.
Popieram tę wypowiedź w 100%!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
S Y L W E S T E R' -----------------------------NIE WOLNO LIKWIDOWAĆ STRAŻY MIEJSKIEJ ! ----------------------------------- A jedynie należy doposażyć w radiowozy i nowoczesne środki łączności . Straż Miejska powinna po siadać samochody dżwigi do zabierania żle zaparkowanych samochodów lub posiadać fundusz na wy najem taklich samochodów z dzwigiem . Urząd Miasta powinien zarządzić, że żle zaparkowane samo chody lub samochody blokujące ruch kołowy czy pieszy będą zabierane na wytyczony Parking Straży Miejskiej z którego wykup samochodu będzie kosztował 2000 zł !. W USA taki system zdaje egzamin bo policja by nie nadążyła wystawiać mandatów . Oczywiście słupki informacyjne powinny informować gdzie właściciele aut mogą "wykupować: swoje samochody . Za dobe na takim parkingu "SM" kiero wca zapłaci 750 zł jako "zachęta" do szybszego odebrania samochodu . Straż Miejska jest potrzebna bo by zablokowane były nie tylko jezdnie , parkingi ale i chodniki dla pieszych . Palikot deb*** ! . Ty y to o się e ją kasz? A kto o pracu uje w sta aży Mie ejskiej od cie ebie z ro odziny?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STRAZ MIEJSKA Z LUBLINA POWINNA BYC ZLEKFIDOWANA PONIEWAZ NIE MAJA SZACUNKU DLA LUDZI NA PKS KOLO ULICY RUSKIEJ SIEDZIAL SOBIE PAN POD WPLYWEM ALKOCHOLU CZEKAL NA AUTOBUS PODSZEDL DO NIEGO PAN ZE STRAZY MIEJSKIEJ I ZACZOL Z NIM ROZMOWE OD SLOWA NA TY KIEDY TY MASZ AUTOBUS JAKIM PRAWEM STRAZ MIEJSKA MOWI DO LUDZI NA TY ZERO SZACUNKU MAJA DLA WSZYTKICH NIE ZNAJA SLOWA PAN I SA BESZCZELNI DO LUDZI MIMO TO ZE TAM SIEDZA PIJAKI TO JAKIS SZACUNEK SIE NALEZY A ONI PODCHODZA I CO TU ROBISZ JAK MA BYC TAKA STRAZ MIEJSKA W LUBLINIE TO LEPIEJ NIECH JEJ NIE BEDZIE BO PSUJA OPINIE TYLKO
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.