Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Najcenniejsze marki woj. lubelskiego. 9 firm znalazło się w rankingu

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 25 lutego 2018 r. o 20:54 Powrót do artykułu
Szkoda, ze większość tych firm została sprzedana zagraniczniakom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma takiej firmy jak Solidarność
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Firma Multimedia jest z Gdyni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Nie ma takiej firmy jak Solidarność
 Jest, przecież jest znaczek solidarność na produktach. Firma to coś jak marka czyli nazwa produktu. Oczywiście nie ma już przedsiębiorstwa solidarność, teraz to Colian z siedzibą chyba w Kaliszu. Tak samo nie ma niezależnego przedsiębiorstwa Lubella. Już od bardzo dawna to jest Maspex. Nałęczowianka należy do Nestle. Stokrotka miała być chyba litewska, a rozlicza sie w Warszawie. Nie wiem jak inne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie Parczewski Elpar
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie Bychawa z rewelacyjnym masłem i Ryki z mniam-mniam serami?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie Stalma?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nałęczowianka nie jest już polską firmą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Nie ma takiej firmy jak Solidarność
słusznie, myślę, że to fakenews podany z zamiarem wprowadzenia czytających w błędne myślenie, że w Lublinie jest Solidarność... no niestety obecnie firma to  Colian... i proszę podawać rzetelne dane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Było więcej dobrych marek z naszego województwa, dopóki PO i PSL nie zniszczyli wszystkiego co dobre.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie jest STOCK Polska ??? czyżby "EKO-Kasia"...miała na to wpływ.....????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szkoda że tak marnie płacą w tych firmach Wyzysk i niewolnicza praca szef nowy mercedes a pracownik bieda..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
     KASPERSKA HISTORII SZKODZI!!! Pierwszej  damie nie wywietrzała Lubelszczyzny, z głowizny  a zatem  niech  Pani Kasperska, wskaże teren owej Ojczyzny, bo kto obecne województwo lubelskie, Lubelszczyzną  zowie trzeba jasno powiedzieć, że posiada urojenia w swojej głowie, natomiast jeżeli ma racje, niech na pytanie naukowo odpowie, że województwo lubelskie  i Lubelszczyzna  znaczy to samo? Dama z Dziennika Wschodniego, zasługuje na tępego miano bo jeśli nie uznaje prawa  i nauki, utwierdza, że nie mądrzeje, czyli tępa  Kasperska, z Historii Narodu Polskiego się śmieje i morał!!! Polacy, prawdzie historycznej, szkodzą Lubliniacy!!!! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepsze jest piwo Perla i koniec kropka! :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pochodzę z Lubelszczyzny i cenię sobie wszystkie rodzime marki. Innej wody niż cisowiankę nie piję po prostu wiem że jeest dobra, że skład ma dobry i jest pozyskiwana z dobrych źródeł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.