Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Najlepsze szkoły nauki jazdy w Zamościu: Kursantom szkodzi stres

Utworzony przez kursant, 16 lutego 2010 r. o 21:02
"Jaki jest sposób na sukces? – Wykwalifikowana kadra instruktorów, wybranych spośród naprawdę wielu – mówi Agnieszka Nelc ze szkoły nauki jazdy Tomasza Nelca, działającej w Zamościu, Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim." Ciekawe jakie kwalifikacje maja 22-letni instruktorzy w szkole Cabrio. Wystarczy poczytac komenarze o tej szkole aby wiedziec co ta szkola reprezentuje soba. Niestety - mialem to nieszczescie uczyc sie w Cabrio jednak doszkalanie wykupilem gdzie indziej i dopiero tam przygotowano mnie nie tylko do egzaminu ale do jezdzenia wogole! Ciekawe bo w czolowce znalazly sie same male szkoly nauki jazdy. Zamojscy wielcy zostali daleko w tyle. Polecam zatem male szkoly w ktorych kursant jest kursantem a nie kolejna zlotoweczka w kieszeni wlasciela. Odradzam wam Cabrio, nie dajcie się zwiezc reklamom, plakatom rozwieszanym na kazdym drzewie i "spoko-instruktorom"!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cabrio? o rany:P:P Gówniarze po dwadzieścia parę lat to doświadczona kadra? Do tego bezczelni. Aroganccy i w aucie jak z takim jeździałam to napierd*,,tak nna konkurencje że nie wiedziałam co powiedzieć. Wstyd i obciach. Szefa ich nie znam. Ale z mojej klasy 3 osoby tam robiło i każdy mówi to samo. Kasę pompują w reklame i tak ściągają ludzi. Idą tylko na ilość. I się chwalą że mają znajomości w word i daltego ich kursanci zawsze zdają...powiem tak,,,,mają prawie najtaniej i dlatego jaka kasa,,,,taka nauka,,,żal.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja robiłem prawko w auto maxie w Biłgoraju. Zdałem dopiero po wykupieniu dokształtu w innej szkole. Ze szkolenia w maxie pamiętam tyle: wyjazd spod biura zamiast o 8 to piętnaście po. i tak na większości jazd kradną moje pieniądze i godziny. Zdawałem w Tarnobrzegu i mimo że czasem w ogóle nie siedziałem za kółkiem bo jechał instruktor po trasie to wpisywali mi do karty godzinę jazdy kiedy ja wtedy spałem z tyłu na siedzeniu. POdczas jednej z jazd instruktor umilał mój czas gadaniem jak to w sąsiednim cabrio jest beznadziejnie i ilu to już kursantów do nich od cabrio nie przeszło. Większość godzin jeździłem po samym biłgoraju kiedy moi znajomi robiący prawko w innych szkołach az 12 razy byli w Tarnobrzegu. Ja byłem 3 bo nie opłaca im się jeździć po trasie jak można sobie pyrkać po mieście. Jak zapytałem czemu nie moge już tylko na Tarnobrzeg to usłyszałem od instruktora że muszę poćwiczyć biłgoraj (który znam na pamięć bo mieszkam tu od zawsze;) a na tarnobrzeg przyjdzie czas. Jak czas przyszedł to się skończyły godzuiny. Ogólnie, odradzam wszystkim. Nie wiem skąd wy bierzecie takie rankingi kiedy większość ludzi z jakimi robiłem prawko (przy czym mówię nie zamość tylko tarnobrzeg) zdawała po 5,6 razy. Dla mnie to nędzna szkoła, biuro klitka, wykłady w domu mieszkalnym, oszukiwanie na czym się da i zmuszanie do badań u ich lekarza....ludzie, w Biłgoraju masa szkół, wszędzie idzcie tylko nie tam bo będziecie żałować i dokupować godziny gdzie indziej;] POzdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po rankingu widac jedno - male szkoly dbaja o kursanta, choc z drugiej strony wszyscy wiemy ze na to czy ktos zda czy nie zda sklada sie wiele naprwde spraw - od stresu po zwykle szczescie. Co do Cabrio - szczerze to nie wiem jak znalazlo sie na 2 miejscu ale te rankingi sa tyle warte. Trafilam tam skuszona wszechobecna reklama. Moje watpliwosci wzbudzilo juz samo biuro i kadra instruktorow - juz wtedy powinnam zrezygnowac - a jednak nie zrobilam tego. Dlaczego nie cabrio? Jazdy zaczynalam15 minut po godzinie, konczylam 10-15 min przed czasem - czyli kradli mi nawet pol godziny z pieniedzy ktore im zaplacilam Notoryczne przerwy na pizze, jedzonko, zakupy - potem oczywiscie plac - bo pan instruktor musi sobie zjesc! Stan techniczny samochodow - pozostawia bardzo delikatnie mowiac - bardzo wiele do zyczenia Instruktorzy - mlodzi, czesto wulgarni, niedoswiadczeni. Z opowiesci kolezanki wiem ze potrafia smiac sie z kursanta jesli cos mu nie wychodzi!! Kiedys bus mi sie spoznil wiec spoznilam sie na jazde - jakie bylo moje zdziwienie kiedy pani w biurze powiedziala mi ze... moja jazda przepadla!! A wraz z nia moje pieniadze! Gdybym wiedziala wczesniej ze moge zrezygnowac z kursu - zrezygnowalabym i przenioslabym sie do innej szkoly. Niewiele osob o tym wie ze tak mozna. Doszkalanie kupilam sobie w innej malej szkole. Ktos fajnie napisal zeby nie ufac szkole ktorej plakaty wisza na kazdym drzewie. Jakbym chciala sprzedac starego grata tez bym go zachwalala!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem instruktorem i pracownikiem jednej z zamojskich szkół jazdy. Po pierwsze mam pytanie to autorów artykułu. Jak to jest że zapewniacie darmową reklamę szkołom które są najbardziej nielubiane i najczęściej oczerniane przez samych zainteresowanych czyli kursantów? Skoro dajecie na swoich łamach się wypowiedzieć w formie reklamy właścicielce szkoły Cabrio to czemu nie innym szkołom? Sami robicie sobie krzywdę jako gazeta promując od wielu już rankingów te same szkoły i pokazujecie jacy jesteście stronniczy. Zróbcie wywiady z kursantami, podpytajcie środowisko szeregowych instruktorów a sami się przekonacie że robicie krzywdę wielu szkołom jazdy promując w kółko tylko te szkoły które wcale nie szkolą wiadomości, umiejętności uczniów, nie przygotowują do jazdy a jedynie do zdania egzaminu. Promujecie szkoły które stać na reklamę. Również na reklamę w waszej gazecie. Napiszcie o Cabrio prawdę/ Ile razy zamykano tę szkołę za przekręty? I jak się odradzała pod innym właścicielem? No chyba że zapłacili wam za autopromocję to Ok Druga sprawa...odnosząc się do powyższych komentarzy. Okradanie z godzin przez stanie na placu, opóźnianie terminu rozpoczęcia jazdy, wpisywanie godzin kiedy sie faktycznie nie siedziało za kółkiem to stare sztuczki. Właściciele szkół szkolą nas, instruktorów jak kursantów doić na wszystkim. Cabrio nauczyło się ze doskonale doli sie kursanta na... doszkalaniu. W swojej praktyce spotykam sie z kursantami po cabrio ktorzy albo sa kompletnie nieprzygotowani - i cabrio zaleciło im wykupienie doszkalania, albo - radza sobie doskonale - i tu doszkalanie tez bylo zalecane przez cabrio. I jedna i druga grupa kursatów szuka często innej szkoły nauki jazdy.Dlatego warto się dobrze zastanowić drodzy kursanci nad wyborem szkoły, i pamiętać o jednym. Dobry towar się sam sprzeda, tylko kicz i bubel potrzebuje reklamy na każdym płocie, słupie i drzewie żeby się sprzedać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Ja powiem krótko. Macie dużo kasy i bardzo dużo czasu na robienie prawka? To idźcie do Cabrio. Na początku zapłacicie mało bo i cena kursu jest baaardzo niska. Zachęcająco niska;) Zapisani? Ok. Teraz się zacznie. Nie jeździcie 60 min tylko 45 bo albo się spóźnia pan instruktor, ale musi coś załatwić albo zjeżdżacie na parking bo on rozmawia przez telefon,. Teraz liczymy 15-20 min razy 30 h ile nam kradną? Ok. Dalej. Pod koniec kursu dowiadujemy się że żeby zdać powinniśmy dokupić parę godzin dla pewność Kupujemy. Kolejne pieniądze. I żeby było jasne. Jeżeli 3 razy nie zdamy egzaminu i potrzebujemy zaświadczenia o ukończonym doszkalaniu- musimy płacić od nowa za 5h bo tych nam nie uznają. Tracimy kolejną kasę Poza tym nie ma czegoś takiego jak instruktor prowadzący w sensie fizycznym,. Nigdy nie wiemy który instruktor ma akurat wolne i będzie z nami jeździł. Skutek? Często ćwiczymy to co doskonale umiemy bo ten pan który przyszedł dziś na jazdę nie ma pojęcia co już umiemy. I to co mnie najbardziej wkurzyło. Czy zima czy lato ciemne okularki, rączka na oparcie drzwi, oczka za okno i robimy sobie powolny objazd miasta słysząc najczęściej tylko w lewo, w prawo, w lewo, w prawo. Moja koleżanka która nie robiła u nich kursu ale przyszła po sam dokształcanie usłyszała na początku pytanie gdzie robiła kurs. Po odpowiedzi usłyszała jak to w Carbio "jakbyś nie robiła kursu w szkole pana "A" tylko u nas już byś miała prawo jazdy a tak będziesz płacić za dodatkowe godziny bo tam to tak uczą i powiedz koleżankom żeby przyszły do nas to Ci się to opłaci bo dodatkowe godziny dostaniesz.,,,komentarz pozostawiam czytającym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spóźniłam się na jazdę 15 minut. wyciagneli moją kartę, wpisali 2h!!!!!!!! i kazali iść do domu bo że niby przepadła/ nastepna jazda w cabrio - jestem 15 minut wcześniej. instruktor się spóxnia 15 minut bo korki;];] sic!!!!! jeżdżę 1h 45 minut w tym ten matoł w kaszkietówce coś żre cały czas i gada z pełną gębą. Wpisują 2h,,,OSZUŚCI OSZUŚCI OSZUŚCI OSZUŚCI OSZUŚCI OSZUŚCI OSZUŚCI OSZUŚCI OSZUŚCI OSZUŚCI OSZUŚCI v naciągacze. Znajoma mówiła że ci Nelcowie to krętacze, tylko szkołe przepisują z jednego na drugiego bo im wciąż za przekręty zamykają. LUDZIE NIE IDZCIE DO CABRIO!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciesze sie ze wkoncu ktos prawde o tym cabrio pisze. brudne niesprawne samochody. toaleta w biurze? nazwanie tego toaleta to spore naduzycie! to raczej kloaka. tak tam traktuje sie kursatna.. tylko kasa sie liczy. oszukuja na godzinach jazdy i naciagaja na doszkalanie. kaza zatrzymywac sie na przystankach autobusowych a przeciez nie wolno! potem kierowcy autobusow trabia na nas! ODRADZAM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Male szkoly gora z tego co widac. Zamierzam robic prawo jazdy na wakacjach i na pewno nie wybiore zadnej duzej szkoly!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem jakim cudem to cale cabrio znalazlo sie na 2 miejscu. Ale tyle warte sa te cale rankingi. A co do artykułu to faktycznie - trzeba porozmwiac z kursantem a nie z jakąś szkoła - wówczas zachowa się obiektywność. Cabrio nie polecam - wielu znajomych tam robiło i są bardzo niezadowoleni. Naciągają na dokupienie u nich doszkalania i oszukują na godzinach! Instruktorzy bardzo nieuprzejmi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja osobioscie nie robilam kursu w zamosciu tylko w lublinie i tam mialam pierwszy egzamin ale ze wzgledu na to ze studiuje w Tomaszowie lubelskim przenioslam sie do zamoscia i tam wykupilam jazdy w szkole jazdy KOT i jestem zadowolona i to bardzo. Szkoła jest mała ale solidna. Początkowo jezdzilam z Panem Grzegorzem ale raz zdazylo mi sie jezdzi rowniez z drugim Panem instukotrem Bartkiem i z obu jestem bardzo zadowolona. Kazdy z nich wszystko dobrze i na spokojnie mi wytlumaczyl i cierpliwie korygowal moje blędy:) mam kilka kolezanek z roku ktore mialy taka sama sytuacje i polecilam im KOTA i teraz wszystkie 5 cieszymy sie juz zdanym egzaminem w bardzo krotkim czasie. Bardzo polecam tą szkołe. Natomiast jesli chodzi o wyżej wymienioe Cabrio to baarzo odradzam. Osobiscie nie miałam watpliwej przyjemnosci jezdzic w tej szkole ale moj znajomy robil tam kurs i mial juz 10 egzaminow a prawojazdy jak nie bylo tak i nie ma. Przyszlym kursantom proponuje zastanowic sie czy lepiej postawic na masówke czy na mała solidna szkole z tradycjami. Ja i moje kolezanki osobiscie polecamy KOTA a aktualnie VIPa poniewaz ta szkoła zmienila nazwe ale instruktorzy sa ci sami. moim zdaniem ta szkoła jest rewelacyjna. przez caly okres robienia mojego kursu w lublinie jezdzilam z 8 rożnymi instruktorami i w zamosciu z 2 i z czystym sumieniem moge stwierdzic ze bez porownania dwóch panów z Kota a zwłaszcza Pan Grzegorz sa REWELACYJNI. pozdrawiam i życze powodzenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja robilem prawko w] auto maxie w biłgoraju, jak wspominam to mnie trzesie do teraz; pani w biurze jak się zapisywałem to mowila 30h jazdy. BZDURA. na trasie do zamoscia jechal instruktor a nie ja i godziny szly jak woda a ja wcale nie jezdzilem. z naszej klasy z onz-tu poszło tam 4 osoby i dup*,,,wszyscy jak jeden pooblewalli w zamosciu. jedna poszła do Fusiarza, jedna do VIPa i jedna do ciosa i zdaly od razu w ja w MAXie zostalem i za 5 razem dopiero. Omijajcie ich ludzie. nawet instruktorow zmieniaja jak rekawice bo pewnie zaden nie moze u nich wytrzymac,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cabrio? insruktorzy chyba z lapanki - bo czesto sie zmieniaja. w dodatku na kazdej jezdzie jezdzi sie z kims innym w dodatku nie dociera do nich ze chce sie jezdzic z jednym i tym samym wybranym instruktorem! kilku malolatow uczacych chyba szpanu - jak chocby ten ziomek w kaszkiecie. odradzam cabrio. szkoda waszego czasu a przede wszystkim pieniedzy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja robiłam prawko w Zamościu w szkole nauki jazdy KOT . Przyznam, że na początku kompletnie nie wiedziałam do jakiej szkoły zapisać się na kurs. Znajomi zdecydowanie odradzali mi Wurex i Cabrio dlatego że w tych szkołach traktują wszystkich bardzo przedmiotowo- podczas kursu nie ma się jednego instruktora tylko co spotkanie jest inny. Efekt jest taki, że każdy instruktor tłumaczy po swojemu i po kilku jazdach kursant ma mentlik w głowie. Osobiście spotkałam się z wieloma osobami którzy chodzili do tych szkół i wszyscy zgodnie odradzają. Ja zdecydowanie polecam i uważam że najlepszą szkołą nauki jazdy jest KOT a obecnie VIP, ponieważ szkoła przekształciła się. Trafiłam do tej szkoły za sprawą znajomych, którzy również tam chodzili i byli bardzo zadowoleni. Jak już jedna osoba na tym forum wspomniała, szkoła nie jest duża ale solidna. Instruktorzy bardzo starannie i dokładnie uczą i tłumaczą. Podają cenne wskazówki i spostrzeżenia, które pomagają w zdobyciu umiejętności.Posiadają naprawdę anielską cierpliwość. Atmosfera jest badzo fajna. Wręcz nie można się doczekac kolejnych spotkań. Wykłady również są bardzo ciekawe i obrazowe a nie tylko sucha teoria. Jestem bardzo zadowolona z tej szkoły i wszystkim gorąco polecam! Przygotowanie do egzaminu jest perfekcyjne. Ja zdałam egzamin za pierwszym razem:) Uważam że zdawalność po tej szkole jest bardzo wysoka. W mojej grupie szkoleniowej zdali wszyscy za pierwszym razem Każdemu będę polecała szkołę VIP bo jest najlepsza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam... Czytam wypowiedzi na temat Cabrio i śmieje się w głos. Jestem w trakcie robienia kursu w Cabrio i jestem mega zadowolona. Jeśli chodzi o instruktorów to jeżdziłam do tej pory z trójką instruktorów i jestem zadowlona z nich ponieważ fakt, że zminiają instruktorów jest bardzo dobry. Pamiętajcie, że każdy instruktor ma inne podejście i każdy wnosi coś nowego, a nie jeździsz tylko z jednym idziesz na egzamin i zdziwko zupełno bo Pan Jasio Stasio czy inny Waldek nauczył Was tak a nie inaczej. Heh śmiech. Sprawa kolejna musimy nauczyć się jeździć Clio i Punto tak?? Więc analogicznie razem ze zmianą samochodu zmienia się instruktor. Jeśli chodzi o czas jazdy to nie prawda, że się spóźniają ja jeśli nie wyjeżdzam pare minut przed czasem to równo o tej godzinie na którą byłam zapisana. Samochody są czyste, sprawdzane na bieżąco i w bardzo dobrym stanie. Najczęściej oczerniają tą szkołe ludzie którym któryś z instruktorów coś nie tak powiedział. Pamiętajcie o tym, że każdy ma jakieś granice a jak ktoś poraz setny nie może czegoś pojąć no to się nie dziwie, że usłyszał kilka gorzkich słów... Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajcie, że każdy instruktor ma inne podejście i każdy wnosi coś nowego[/quote] no właśnie, mnie wkurzało to gdy ide na jazdy jest pan Wiesio, robimy na jazdach to,to,to. Następne jady pan Stasio, robimy jeszcze co innego mimo że nie do końca rozumiem co robiliśmy z panem Wiesiem, chyba pan Wiesio nie rozmawiał ze Stasiem o moich postępach i każdy swoje pięć groszy dorzuca robiąc mi mętlik z głowy, nie potrafię czegoś a zaczynam co innego przy okazji zapominając lekcje poprzednie. Gdybym miała większość jazd u jednego instruktora to powinien on pamiętać co robiłam na poprzednich jazdach by kłaść nacisk na to co mi ciężej wchodzi. Rozumiem 20h z jednym co by mnie nauczył wszystkiego a reszta z innymi po to żeby wyłapali ewentualne niedociągniecia.
Więc analogicznie razem ze zmianą samochodu zmienia się instruktor[/quote] Tu się mylisz, na doszkalaniu jeździłam z jednym instruktorem a różnymi autami, nie wiem jacyś nienormalni pewnie że nie są emocjonalnie przywiązani do jednego auta i wolą jeździć różnymi aby tylko z kursantem który go wybrał. A nie: musisz jeździć z panem Wiesiem bo chcesz clio a Stasio nie ma clio. Co mnie to obchodzi?? Chce ze Stasiem i to w clio... Za co ja płacę? Stan aut różny, jak to bywa po kosztach, jak się rozleci, zacznie tłuc, przestanie jechać wtedy trzeba się zainteresować... [quote]sprawdzane na bieżąco
to nie wiem kto ślepy, instruktor czy kursant, ja zawsze zwracałam uwagę na żarówki i co? na następne jazdy inne auto i tyle z mojej uwagi, wolą bez. [quote]to się nie dziwie, że usłyszał kilka gorzkich słów...
kurcze kto tu dla kogo jest, to ja płacę i wymagam, wymagam tego że za te pieniądze kompetentny instruktor wytłumaczy mi 1001 razy to samo, wytrzyma bez głupich komentarzy, bez puszczania nerwów te 2h bo po to jest!!! i za to mu płacą! ma uczyć a nie nabijać się jaka ja blondynka za moimi plecami, żebym potem od koleżanek się dowiadywała jaka jestem pozdrawiam tych którzy nie mieli przyjemności jeżdżenia w cabrio
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga dzidko powiem Ci w sposób następujący poprostu jeden lubi szyszki a drugi jak mu buty śmierdzą, ale nie oznacza to chyba, że trzeba nawalać na cała szkołe tylko dla tego, że nie spodobał Ci się jeden instruktor. JA JESTEM ZADOWOLONA I BęDę. POLECAM CABRIO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam.widac ze zazdrosna konkurencja mojej byłej szkoły nie śpi,miesiac temu zdałem egzamin na kat.B ,ciesze sie posiadanym kwitkami i powiem wam ze jestem bardzo zadowolony z Cabrio,poczawszy od kolezanek sekretarek do instruktorów,wszystko miło serdecznie widac ze im zalezy tym bardziej ze ludzie takie bzdury wypisuja o tej szkole no bo przeciez jak to mozliwe ze ''gówniarze'' maja taka zdawalność a pryki z innych szkół przez tyle lat nie moga im dorównać,tez by mnie to bolało hehe to przecież takie Polskie obsmarować konkurencje, pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
cabrio? insruktorzy chyba z lapanki - bo czesto sie zmieniaja. w dodatku na kazdej jezdzie jezdzi sie z kims innym w dodatku nie dociera do nich ze chce sie jezdzic z jednym i tym samym wybranym instruktorem! kilku malolatow uczacych chyba szpanu - jak chocby ten ziomek w kaszkiecie. odradzam cabrio. szkoda waszego czasu a przede wszystkim pieniedzy!
rzeczywiscie jak ktos ma czapke to uczy szpanu gratuluje oceny ksiazki po okladce,a nie wiesz nawet ze koles ma wyzsze wykształcenie mechaniczne i licenje rajdowa ,ale uczy szpanu bo ma czapke załóz kabaret przyjde w kapeluszu .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hejka,no musze przyznac ze te wypowiedzi na temat Cabrio rowniez mnie dziwia.Obecnie robie tam kurs juz prawie koncze i jest zupelnie inaczej niz pisza inni.W biurze normalni ludzie,porozmawiaja,pozartuja atmosfera calkiem przyjemna.Jezeli chodzi o instruktorow to tez spox.Nawet jak sie spoznilam co teraz w zimie zdarzalo mi sie czesto to czekaja na mnie i nic mi nie przepada.Normalnie dobrze tlumacza,fakt ze nie mam porownania jak jest w innych szkolach ale wybralam ta szkole bo robila tu kurs moja siostra ktora rowniez byla zadowolona i takie rzeczy jak pisza inni nie mialy u niej na jazdach i u mnie miejsca.Tak wiec ja POLECAM CABRIO bo jest naprawde super.Pozdro pa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 70

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...