Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Niezwyciężeni: Animowany film o walce Polaków o wolność [wideo]

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 19 września 2017 r. o 13:59 Powrót do artykułu
Widziałem. Graficznie dobra robota, natomiast sam koncept wpisuje się w lansowaną obecnie nacjonalistyczną wizję historii - co złego to nie my. Jeśli będziemy uczyć dzieci na takich uproszczonych schematach, to każdy z dramatów wspomnianych w tym filmie, powtórzy się na pewno. Mam tu na myśli przede wszystkim rozbiory, klęskę wrześniową, Powstanie Warszawskie. Co sobie pomyśli niewyrobiony odbiorca? No, że świetni jesteśmy, że zderzyliśmy się ze ścianą w 1939. i poszliśmy na wojnę z dwoma państwami, które miały dwie największe armie na świecie. A Powstanie? No, że świetni jesteśmy, bo powstaliśmy przeciwko znienawidzonemu wrogowi i tak się dzielnie biliśmy. Kompletna głupota. Kiedy szubrawcy, którzy doprowadzili do wybuchu powstania zostaną rozliczeni? Kiedy stracą swoje odznaczenia, ulice i place swojego imienia. Kiedy oficjalnie potępimy bandę durni, którzy wplątali nas w wojnę? Najgorsze, że jakość obecnych elit w niczym nie jest wyższa od tych przedwojennych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
świetny film, popłakałam się, w ciągu czterech minut prawie wstrzymywałam oddech. Nie zgadzam się z komentarzem poprzednika, film nic nie przejaskrawia, pokazuje prawdę, uproszczoną ale prawdę. Polacy jako jedyny naród przeciwstawili się złu. JESTEŚMY NIEZWYCIĘŻENI!!! obyśmy nie musieli już nigdy tego udowadniać...jeśli ktoś czuje, myśli inaczej, jest zwyczajnym zdrajcą, słowo mocne ale prawdziwe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
świetny film, popłakałam się, w ciągu czterech minut prawie wstrzymywałam oddech. Nie zgadzam się z komentarzem poprzednika, film nic nie przejaskrawia, pokazuje prawdę, uproszczoną ale prawdę. Polacy jako jedyny naród przeciwstawili się złu. JESTEŚMY NIEZWYCIĘŻENI!!! obyśmy nie musieli już nigdy tego udowadniać...jeśli ktoś czuje, myśli inaczej, jest zwyczajnym zdrajcą, słowo mocne ale prawdziwe
 A dla mnie zdrajcami są Okulicki, Beck, Śmigły-Rydz. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polska cierpiętnicą europejską. Cierpieliśmy cały czas od zaborów, aż do teraz, bo mamy dobrą zmianę i wstajemy z kolan.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co ma powiedzieć Ukraina: okupacja polska, potem rosyjska, znowu polska, radziecka i teraz rosyjska?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...