Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

NIK: Duża śmiertelność zwierząt, nagminne ucieczki ze schronisk

Utworzony przez marta, 18 października 2011 r. o 22:05
Jak zwykle winien jest człowiek. Jedni dla pieniędzy rozmnażają zwierzęta w koszmarnych warunkach i bez opieki weterynaryjnej, a drudzy kupują zwierzaki jako prezenty dla dzieci, bądź dla chwilowego kaprysu. Efekt - zapełnione schroniska. Dokąd nie określi się ustawowo, że zwierzęta mogą być rozmnażane tylko w zarejestrowanych hodowlach, a tych hodowli nie może być więcej niż .... to będzie jak będzie. Dla zabawy dla dziecka nikt nie kupi psa za 1800zł. Zatem żaden pies - prezent - najpierw zamęczany przez dziecko, a następnie wyrzucony bo sika, szczeka, a nawet śmie gryźć, gdy ktoś go ciągnie za uszy, ogon, bądź bije, nie trafi do schroniska. Każdy zakup zwierzaka będzie przemyślany - czy mnie stać? Czy naprawdę lubię zwierzęta? Czy mogę zapewnić zwierzakowi opiekę, jeżeli nie mogę zabrać go ze sobą? Czy umiem wytłumaczyć dziecku, że zwierzę to nie zabawka, ale żywa istota, która też odczuwa ból, a zwierzę wychować tak, aby stało się przyjacielem domu, dziecka? Nikt nikomu nie każe mieć zwierzaka, ale jeżeli już jest to trzeba być za niego odpowiedzialnym i wówczas schroniska nie będą się zapełniać przed wakacjami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na zdjęciu widzę Krzesimów i te fajne pieski Jeden z nich ma niebieskie oczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko obowiązek sterylizacji suk i kocic jest w stanie rozwiązać problem. Nic poza tym. Niestety, część społeczeństwa jest za głupia żeby to zrozumieć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja powiem tak nie zawsze trzeba sterylizować swoje zwierze ja mam kotkę i ma 11 lat ani razu nie miała dzieci mam też 5 lotnią suczkę i tak samo nigdy nie miała szczeniaków tylko że trzeba sobie zwierzęta wychować i pilnować ich a nie zostawiać na pastwę losu i niech robią co chcą. Co do schronisk moim zdaniem powinny dostawać dotację na wszystkie ich działania bo naprawdę szkoda tych zwierząt one też czują jak człowiek i naprawdę nie powinno się ich tak traktować !! Karygodne jest to jak ktoś bierze zwierzątko bo jest małe i piękne a potem je oddaje bo jest brzydkie i stare oraz duże... Irytujące!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...