Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
O 3 TYGODNIE ZAMKNIĘTE GRANICE ZA PÓŹNO, brak nadzoru służb nad potencjalnymi nosicielami I spontaniczny "L0TDODOMU" - NAJWIĘKSZE BŁĘDY w PL....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Działania i założenia dobre, tyle, że spóźnione o miesiąc... Gdyby miesiąc temu zamknięto granice i kierowano na zamknięte kwarantanny pod nadzorem powracających zza granicy, dzisiaj wszystkie pozostałe obostrzenia prawdopodobnie nie byłyby konieczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Akurat z fryzjerem to miałem fuksa. Miałem ścinać się w następnym tygodniu na urlopie, ale pomyślałem, że podskoczę po pracy. A dwa dni później rząd bawarii pozamykał wszystkie salony fryzjerskie. Bez zapowiedzi, ot tak. Teraz bym wyglądał jak nieostrzyżony baran ;) Co do sklepów, to szkoda że wcześniej tego nie zrobiono. W myśl zasady, ile działających kas, tyle klientów. Coś czuję, że od jutra w Biedronce, Carryfour pojawią się kasy samoobsługowe, tj. są w Tesco i Auchan. Z drugiej strony ciekawi mnie kto ich będzie liczył? Ufam rządowi, że wyśle tam urzędników i nauczycieli. Robota wymarzona dla matematyka ;) Bo jak skierują tam pracownika sklepu. To owszem kasa będzie,... ale dodatkowo nieobsługiwana. I znów będzie paradoks tj. komunikacyjny. Zamiast pomóc upakowali ludzi w komunikacji miejskiej jak sardynki. W małych sklepach, aptekach ta tegulacja ma sens. W bawarskiej aptece. Dwie osoby wewnątrz. Reszta na zewnątrz. Wszędzie plastkowe przesłony. W aptece, sklepie, poczcie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O 3 TYGODNIE ZAMKNIĘTE GRANICE ZA PÓŹNO, brak nadzoru służb nad potencjalnymi nosicielami I spontaniczny "L0TDODOMU" - NAJWIĘKSZE BŁĘDY w PL....
Chyba po raz pierwszy sie z tobą zgodzę :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wygląda mi na to, że rząd już wie o znacznie większej skali zachorowań i zakażeń, niż przyznaje. Dostał też wreszcie jakieś testy w sensownej ilości i wychodzi, że problem jest większy, niż to do tej pory przedstawiali. Ale winę zrzucają na osoby, które nie zachowały wymogów kwarantanny. Tylko że tej kwarantanny realnie nie było - ściągnęli dziesiątki tysięcy zza granicy, rozlazło się to po kraju i w efekcie roznosiło wirusa. Rząd okazał się kompletnie nieprzygotowany do działania. Co więcej - totalnie niekompetentny i krótkowzroczny. Ale czegóż ja wymagam od PiSiorków...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aaron, ktoś ci nicka shakował? Czy chciałeś zobaczyć jak leming funkcjonuje? I jak wytrzymałeś swój widok w lustrze? :p @___ K ____ A który rząd według ciebie przeszedł test CoronaVirusa? I w czym był lepszy. Chętnie poczytam. Co do liczby zarażonych, której nie "znasz". To już od prawie dwóch tygodni piszę, że po umieralności pacjętów w Polsce, to liczbę zarażonych należy przemnożyć przez 8 lub nawet 9. I tak byłaby to liczba bardzo optymistyczna. Ja to wiem, rząd to wie, a ty wagarowałeś na lekcjach matematyki. Czego Jaś się nie nauczył, tego pan ___K___ nie umie. Teraz testy mają przyspieszyć do 5tys. na dzień, to tylko kwestią czasu będzie wykrywanie nowych przypadków z czterema zerami na końcu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rząd miał ponad miesiąc żeby się przygotować do pandemii i oprócz zapewnień że jest przygotowany nie przygotował praktycznie nic. Nawet głupiego spirytusu do odkażania nie potrafił zapewnić! Bo czy jest płyn do dezynsekcji na Orlenie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aaron, ktoś ci nicka shakował? Czy chciałeś zobaczyć jak leming funkcjonuje? I jak wytrzymałeś swój widok w lustrze? :p @___ K ____ A który rząd według ciebie przeszedł test CoronaVirusa? I w czym był lepszy. Chętnie poczytam. Co do liczby zarażonych, której nie "znasz". To już od prawie dwóch tygodni piszę, że po umieralności pacjętów w Polsce, to liczbę zarażonych należy przemnożyć przez 8 lub nawet 9. I tak byłaby to liczba bardzo optymistyczna. Ja to wiem, rząd to wie, a ty wagarowałeś na lekcjach matematyki. Czego Jaś się nie nauczył, tego pan ___K___ nie umie. Teraz testy mają przyspieszyć do 5tys. na dzień, to tylko kwestią czasu będzie wykrywanie nowych przypadków z czterema zerami na końcu.
To jeszcze się dokształć z polskiego, bo "pacjęta", to my żadnego nie mamy, za to pacjentów - mnóstwo. Zanim więc zaczniesz kogoś pouczać - sam bądź pewnym, że błędów nie popełniasz... A rząd wie bardzo niewiele, niestety :-(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rząd miał ponad miesiąc żeby się przygotować do pandemii i oprócz zapewnień że jest przygotowany nie przygotował praktycznie nic. Nawet głupiego spirytusu do odkażania nie potrafił zapewnić! Bo czy jest płyn do dezynsekcji na Orlenie !
Nie do końca się zgodzę. Rząd wykosił konkurencję zakazując handlu na Allegro i OLXie środkami ochorny osobistej. Potem Orlen zaczął produkować swój płyn, który sprzedawano z najwyraźniej kilkusetprocentową marżą. Wprowadzono taksę medyczną dla aptek na przygotowywane tam środki dezynfekcyjne. Ogromną taksę. O ile się orientuje - ok.200 zł na litrowym, czy półlitrowym opakowaniu. Tak więc rząd zrobił sporo, żeby zapełnić budżet. A dla Polaków - gest Lichockiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Konstytucja. Art. 31.3 "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie ..." a nie w rozporządzeniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uuuu... pan ___K___ okazał się polonistą. Stąd te braki w logicznym, usystematyzowanym matematycznym myśleniu. Proszę o podanie rządu na świecie, który lepiej zareagował na coronavirusa. A ten mi wyskakuje z ortografią. To zaspokoję twoją ciekawość z jęz. polskiego miałem ocenę... MIERNY. W sumie sam zastanawiam się, dlaczego przy takiej ocenie nie władam polszczyzną jak np. Wałęsa, Komorowski, czy nawet Kidawa-Błońska. No, ale mi nie zależało na ocenach, lecz wiedzy potrzebnej w przyszłej nauce. Na politechnice jęz. polski, jakby to ująć najlepiej i w języku zrozumiałym w lemingowym wulgarjęzyku: A na ch... mi to? No, dobrze wiesz, że zwisa mi polszczyzna. To teraz twoja kolej. Podaj rząd i przykłady lepszych działań. Ups! Niepogramatycznemu? Ale ty kształcony i pewnikiem wiesz o co mi i innym chodzi. I proszę, nie tworzyć fake newsów, typu: "...O ile się orientuję...". Bo ja na przyklad wiem, że na wytwarzanie środków dezynfekcyjnych rząd przekazał do ORLENU skonfiskowany i zalegający w magazynie spirytus. Źródło: TVP INFO. Jeżeli piszesz o cholendarnych marżach. To podaj precyzyjnie, gdzie te info podano.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@konserwatysta... czy raczej gimbusista... Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Wyraźnie masz w artkule 31 pkt. napisane "...tylko w Ustawie...", a dalej masz drugi warunek łączony tzw. logicznym LUB "...i tylko wtedy, gdy...jego...bądź dla ochrony...zdrowia i... innych osób". Czyli art. 31.3 masz niespełniony warunek pierwszy ZERO, natomiast drugi masz spełniony JEDEN. A ponieważ łączy je LUB (OR) to wynik jest JEDEN. Prosta matematyka. Wyszczególniłem tylko te wyrazy, ktore obecnie są brane pod uwagę. Bo widzę, że całość to za dużo dla twych neuronów. Można na upartego zakwestionować demokrację, której Obywatele III RP oraz KODziści nie zauważyli w naszym kraju. Może dlatego, że nie spałowano ich, nie skopano i nie wybito oka kulą gumową jak to miało miejsce za Donalda Tuska.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
filip75. specjalnie dla Ciebie caly art 31.3 "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uuuu... pan ___K___ okazał się polonistą. Stąd te braki w logicznym, usystematyzowanym matematycznym myśleniu. Proszę o podanie rządu na świecie, który lepiej zareagował na coronavirusa. A ten mi wyskakuje z ortografią. To zaspokoję twoją ciekawość z jęz. polskiego miałem ocenę... MIERNY. W sumie sam zastanawiam się, dlaczego przy takiej ocenie nie władam polszczyzną jak np. Wałęsa, Komorowski, czy nawet Kidawa-Błońska. No, ale mi nie zależało na ocenach, lecz wiedzy potrzebnej w przyszłej nauce. Na politechnice jęz. polski, jakby to ująć najlepiej i w języku zrozumiałym w lemingowym wulgarjęzyku: A na ch... mi to? No, dobrze wiesz, że zwisa mi polszczyzna. To teraz twoja kolej. Podaj rząd i przykłady lepszych działań. Ups! Niepogramatycznemu? Ale ty kształcony i pewnikiem wiesz o co mi i innym chodzi. I proszę, nie tworzyć fake newsów, typu: "...O ile się orientuję...". Bo ja na przyklad wiem, że na wytwarzanie środków dezynfekcyjnych rząd przekazał do ORLENU skonfiskowany i zalegający w magazynie spirytus. Źródło: TVP INFO. Jeżeli piszesz o cholendarnych marżach. To podaj precyzyjnie, gdzie te info podano.
O, ubodło? Braki w wykształceniu, zwłaszcza w zakresie języka ojczystego, trudno tłumaczyć ukończeniem szkoły technicznej. I to ty używasz języka, jaki wpierasz jakimś lemingom. Ja nie jestem fanem Platformy, ale umiem samodzielnie i logicznie myśleć, więc nie łykam całej tej PiSowskiej propagandowej papki. Natomiast co do mojej matematyki, to nie masz racji - znam ją dobrze, też mam wykształcenie techniczne i z matematyką pewnie mam więcej wspólnego, niż ty. Co do płynu Orlenu, to początkowo sprzedawano go w cenie 95 zł za 5-litrowy baniak przy cenie produkcji na poziomie 3,5 zł/l. Czyli szedł na stacjach w cenie mniej więcej 5,5 raza wyższej, niż koszty produkcji. A skoro do owej produkcji wykorzystano skonfiskowany spirytus (o ile można uznać TVP Info za wiarygodne źródło...), to znaczy, że cena 3,5 zł/l jest i tak przesadzona i Orlen zarobił na tym jeszcze więcej. Świetnie... I na koniec jeszcze jeden prztyczek - wyjaśnij, proszę, co oznacza "cholendarny"...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
filip75. specjalnie dla Ciebie caly art 31.3 "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw."
@ konserwatysta  - daj spokój - on tu próbuje za uczonego uchodzić, a nie widzi, że LUB odnosi się do bezpieczeństwa lub porządku, a nie do rozporządzenia, o którym w tym artykule nawet nie ma mowy. Typowy PiSmatołek - nic nie wie, ale się "wymundrza" ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aaron, ktoś ci nicka shakował? Czy chciałeś zobaczyć jak leming funkcjonuje? I jak wytrzymałeś swój widok w lustrze? :p @___ K ____ A który rząd według ciebie przeszedł test CoronaVirusa? I w czym był lepszy. Chętnie poczytam. Co do liczby zarażonych, której nie "znasz". To już od prawie dwóch tygodni piszę, że po umieralności pacjętów w Polsce, to liczbę zarażonych należy przemnożyć przez 8 lub nawet 9. I tak byłaby to liczba bardzo optymistyczna. Ja to wiem, rząd to wie, a ty wagarowałeś na lekcjach matematyki. Czego Jaś się nie nauczył, tego pan ___K___ nie umie. Teraz testy mają przyspieszyć do 5tys. na dzień, to tylko kwestią czasu będzie wykrywanie nowych przypadków z czterema zerami na końcu.
To jeszcze się dokształć z polskiego, bo "pacjęta", to my żadnego nie mamy, za to pacjentów - mnóstwo. Zanim więc zaczniesz kogoś pouczać - sam bądź pewnym, że błędów nie popełniasz... A rząd wie bardzo niewiele, niestety :-(
Wedle badań Uniwersytetu Michigan bycie lub nie-bycie "gramatycznym/ortograficznym  terminatorem" może nam wiele powiedzieć o czyjeś osobowości. Zauważono  negatywną korelację pomiędzy poziomem dobrego nastawienia do świata, a potrzebą wytykania cudzych błędów w piśmie. Introwertycy wytykają cudze błędy natychmiastowo, bagatelizując swoje. "Wykazano też, że ludzie o tzw. „zamkniętych umysłach” mają największe predyspozycje do wstąpienia w szeregi policji gramatycznej.""
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aaron, ktoś ci nicka shakował? Czy chciałeś zobaczyć jak leming funkcjonuje? I jak wytrzymałeś swój widok w lustrze? :p @___ K ____ A który rząd według ciebie przeszedł test CoronaVirusa? I w czym był lepszy. Chętnie poczytam. Co do liczby zarażonych, której nie "znasz". To już od prawie dwóch tygodni piszę, że po umieralności pacjętów w Polsce, to liczbę zarażonych należy przemnożyć przez 8 lub nawet 9. I tak byłaby to liczba bardzo optymistyczna. Ja to wiem, rząd to wie, a ty wagarowałeś na lekcjach matematyki. Czego Jaś się nie nauczył, tego pan ___K___ nie umie. Teraz testy mają przyspieszyć do 5tys. na dzień, to tylko kwestią czasu będzie wykrywanie nowych przypadków z czterema zerami na końcu.
To jeszcze się dokształć z polskiego, bo "pacjęta", to my żadnego nie mamy, za to pacjentów - mnóstwo. Zanim więc zaczniesz kogoś pouczać - sam bądź pewnym, że błędów nie popełniasz... A rząd wie bardzo niewiele, niestety :-(
Wedle badań Uniwersytetu Michigan bycie lub nie-bycie "gramatycznym/ortograficznym  terminatorem" może nam wiele powiedzieć o czyjeś osobowości. Zauważono  negatywną korelację pomiędzy poziomem dobrego nastawienia do świata, a potrzebą wytykania cudzych błędów w piśmie. Introwertycy wytykają cudze błędy natychmiastowo, bagatelizując swoje. "Wykazano też, że ludzie o tzw. „zamkniętych umysłach” mają największe predyspozycje do wstąpienia w szeregi policji gramatycznej.""
Zadziwiające, jak wiele można wyszukać wyników "badań" do uzasadnienia swojej indolencji... Gdybyś poświęcił ten czas na kształcenie - pisałbyś o wiele lepiej.Może nie poprawnie, ale na pewno lepiej, niż teraz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...