Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Polacy nie uczą się języków. Ponad połowa kraju mówi tylko po polsku

Utworzony przez tralala, 14 listopada 2010 r. o 22:37
A w Wielkiej Brytanii niemal wszyscy mówią wyłącznie w jednym języku i żaden polski "informator gazetowy" nie mówi o nich że są nieukami. A Polacy nie gęsi i swój język mają...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i co z tego, skoro ponad polowa z nas Polaków nigdy nie była i nie będzie za zachodnią granicą... Po co tracić czas, energię i kasę na coś czego nie wykorzystamy??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cholera,jak byłem u Niemców czy we Francji to nikt nie rozumiał j.polskiego(chyba,że ślązak albo nasz emigrant) Widzicie to też nieuki ....nie wspomnę o Brytyjczykach tam to już takie zacofanie że ojej.To jakoś nikogo to nie razi i Niemiec Niemcowi tego nie wytyka-prowincjonalni robaczkowie? Kiedy komuś jest potrzebny któryś z języków to się go nauczy,jak w moim przypadku było.Hebrajskiego uczył się nie będę chociażby Zawanowska na kolanach mnie błagała bo i w jakim celu ?...aby powiedzieć "szalom alejchem" co mniej więcej znaczy to dla goja -na krzyż z nim ?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam chęć: 1. Podszlifować swój angielski - bo znam ten język i bardzo mi się przydaje w życiu (używam go prawie codziennie) 2. Nauczyć się niemieckiego - bo mam wielu przyjaciół Niemców i Austriaków (gdybym znał ten język to używałbym go równie często jak angielski) 3. Nauczyć się norweskiego - ze względu na perspektywy dobrze płatnej pracy w Norewgii Problem? 1. Brak kasy 2. Brak czasu Nie da się pracować na dwóch etatach (jeden nienormowany), utrzymywać domu i jeszcze uczyć się czegokolwiek. Zwłaszcza, że oprócz potrzeby nauki języków na pierwszym miejscu jest potrzeba nauki programowania. Oto moja odpowiedź dlaczego Polacy nie uczą się języków... .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
arlo napisał:
no i co z tego, skoro ponad polowa z nas Polaków nigdy nie była i nie będzie za zachodnią granicą... Po co tracić czas, energię i kasę na coś czego nie wykorzystamy??
Myślę, że jednak kolega trafił w sedno. Wiele osób pozostaje wciąż w Polsce, pracują w szatniach, budkach drużnika, magazynach, sklepach, wielu tego typu "zwykłych" miejscach których można tak wiele wymieniać.... Nie każdy Polak to biznesmen z teczką w ręku i krawatem u szyi światowiec... ci zwykli ludzie nie maja potrzeby i czasu na naukę języka. Często ludziska siedzą w robocie do 22.00, a po niej są zmęczeni, zajmują się domem, dziećmi.... więc kiedy się uczyć? Sami wiecie jaka jest sytuacja u pracodawców, jak się ludzi ostro trzyma, że po robocie już się ma dość...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie drażnią programy typu "dzień dobry TVN" gdzie pokazuje się wielki świat "cichopków i innych dup" określając ich jako "zwykli szarzy ludzie" którzy jeżdżą na narty 2 razy w roku, wygrzewają się w SPA, itp, itd... gwiazdy i gwiazdeczki... a przecież Polacy to naprawdę zwykli ludzie, tacy jak przykładowa pani z kiosku z pod bloku... myślę, że ten 0,5% ludzi o których się mówi w tego typu programach, to zafałszowywanie prawdziwego obrazu Polaka, których jest 99,5% reszty - zwykłej szarej reszty, której na te wszystkie cuda niewidy po prostu nie stać... którtzy nie zarabiają w reklamach 100 000 zł za minutę.... I nie gadajcie, że Polak jest nieuk dlatego tak ma. W Polsce od lat sprzedaje się fabryki, ludzi się zwalnia. Patrzcie na stocznię gdańską - zarzewie solidarności i zmian - obiecanki, że się rozwinie jak system się zmieni - i co???? Stoczni już nie ma, tak ludzi w h.... zrobili. Powstają za to nowe zachodnie markety, gdzie ci ludzie zapierniczają od rana do wieczora jak w obozach pracy... jak tu w takich warunkach znaleźć motywację jeszcze go nauki języków? Rządzący nas w h.... zrobili - obiecują, a kradną i sprzedają. A ludziom pozostaje praca u obcego kapitału... Owszem, można wszystko rzucić i wyjechać do "normalnego" kraju (np. Norwegia) - ale jak się jest singlem. Bo jak ktoś ma już rodzinę i wtopiło się juz tutaj koszty, kredydy które się ciuła, by spłacić... to co ma zrobić? Nie każdego stać na przenosiny z tym całym bajzlem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie znacie się.Jak mnie złapie kanar w MPK bez biletu(nigdy nie kasuję)to nawijam po niemiecku.Gdy nie mogą się ze mną dogadać to mnie puszczają.Przecież jak bym sypną jakieś skomplikowane dane po deutshe to by wymiękli przy pisaniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A Francuzi mówią tylko po francusku i co? są z tego dumni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...