Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ciekawe czy przedszkola są gotowe przyjąć dwulatków chodzących jeszcze w pieluchach i cmoktających mleko bo są i takie.. Praca dla nauczycieli kosztem dzieci. Kolejny chory pomysł... !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze w innych krajach nie gadają że coś jest przystosowane czy tez nie i dzieci ida do przedszkoli w takim wieku a wcześniej i do szkoły i chwała im za to... a tu jak zawsze zacofanie bo to zle tamto nie gotowe ... więcej ludzi do pracy na okresy próbne które się sprawdzają i potrafią czegoś nauczyć a dziecko aby miało piękne wspomnienia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W innych krajach jest wszystko przystosowane, poza tym jest wiele niższy poziom nauczania niż w Polsce. Dlaczego mam dziecku zabierać dzieciństwo posyłając je wcześniej do szkoły? Po to żeby nauczyciele mieli pracę ? A dlaczego mają zwalniac nauczycieli ? Bo jest niż demograficzny! Dlaczego jest niż demograficzny ? Bo w tym kraju nie da się normalnie żyć ! Polityka pro rodzinna ..szkoda gadać ! Wez zwolnienie lekarskie na dziecko to Cię pracodawca wzrokiem zabije o ile nie zwolni. Wszystko ma być dostosowane do Unii tylko nie zarobki i poziom życia...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warunkiem przyjęcia dziecka do przedszkola jest samodzielność w pewnych sferach. Jeśli obniżymy wiek przyjmowania dzieci do przedszkola ale nie zmienimy tej zasady wszystko będzie w porządku. Inną kwestią jest też możliwość skupienia przez dziecko uwagi. Trzylatek może w skupieniu uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych przez 15 minut. Większość dwuletnich dzieci nie będzie w stanie tego zrobić... Nie chcę uogólniać, uważam że to powinna być bardzo indywidualna sprawa i ministerstwo nie powinno przymuszać rodziców dwulatków do wysyłania ich do przedszkola. Jeśli rodzice wyrażą taką chęć, a dziecko będzie spełniać warunki postawione przez przedszkole - powinno mieć możliwość uczęszczać do niego. Ale przenoszenie wszystkich dwulatków ze żłobka do przedszkola byłoby złym pomysłem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja córka poszła do przedszkola jako 2,5 latek i nie ma z tym żadnego problemu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
2 lata a 2,5 w przypadku dziecka to dość duża różnica..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To może trzeba ograniczyć wiek dzieci uczęszczających do żłobków - do żłobka mogą uczęszczać dzieci do ukończenia 4 roku życia. Może ta granica powinna być w wieku 3 lat... niektórzy rodzice specjalnie zostawiają dzieci w żlobku zamiast wysłać je do przedszkola
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z Guest'em "Warunkiem przyjęcia dziecka do przedszkola jest samodzielność w pewnych sferach" . Parafrazując... Warunkiem objęcia posady w MEN jest zachowanie umiaru w pewnych sferach... tego umiaru i rozsądku brak ćwokom w MEN-ie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może niemowlaki do Przedszkoli !!????- a co!!. Jestem nauczycielem, ojcem a również dziadkiem. Jestem zdecydowanie przeciw. W MEN-ie siedzą jakieś - jak dobrze ktoś napisał ĆWOKI. A może to pomysł (pożal się Boże) Pani minister
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja córka poszła do przedszkola jako 2,5 latek i nie ma z tym żadnego problemu
A pytałeś ją o to i czy rozumiała pytanie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A pytałeś ją o to i czy rozumiała pytanie?
  Po co ta złośliwość? Z mojego doświadczenia 2.5-latki to dość rozumne dzieci - czyżbyś miała inne?   Nie każdy rodzic ma "zgięcie" na punkcie trzymania dziecka przy sobie, inni z kolei korzystają z rozwiązań typu żłobek, bo oboje mają pracę. Tak się składa, że znam kilkoro dzieci w takim wieku chodzących do żłobka czy przedszkola, i każde z zapałem opowiada o tym, że tam chodzi o jak tam jest.   Z pewnością są i dzieci, dla których nawet pójście do szkoły jest okupione stresem i łzami (sama pamiętam taką dziewczynkę z moich lat szkolnych - straszna beksa i mazgaj - pomyślałam), ale nie tyle ma to związek z wiekiem, co z socjalizacją i cechami osobniczymi.   Od rodziców zalezy jednak bardzo dużo - czy potrafią budować w dziecku pewnośc siebie w kontaktach z innymi ludźmi/rówieśnikami, czy też panicznie boją się oddać je pod opiekę/pozwolić im na zabawę z kimś innym niż mama (w ostateczności tata), wpajając im strach przed światem.   A jaką wizję świata sprzedajesz Ty swemu dziecku, "mamo"?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę że to nie jest dobry pomysł, szczególnie że teraz jest problem żeby dziecko dostało się do przedszkola, mimo nowego systemu przyjęć dalej obowiązują zasady po znajomości a w tych co są wolne miejsca to czasem na drugim końcu miasta, więc o czym my mówimy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł jest świetny. Może skończą się problemy z zapisaniem dziecka do żłobka, mamy w ciąży już zapisują dzieci do żłobka w obawie, że nie będzie dla malucha wolnego miejsca, i tak jest, po roku od zapisania dziecka do żlobka nadal jest ona na jakims tysięcznym miejscu. Reforma ułatwi zycie rodzicom i to bardzo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To świetny POmysł, zapewne tej ministry-bo tylko o takim POziomie intelektualnym można się tego sPOdziewać.   Czy widzicie w tym artykule zdanie normalnego samorządowego nauczyciela/dyrektora placówki? Takiego, który dziś ma na 25 mkw SALI grupę 35 dzieci? Takiego, który na zabawę z dziećmi nie ma nawet 4 mkw sali, tylko wokoło meble? Takiego, który nie ma woźnej w sali przy takiej liczbie malutkich dzieci?     POdpisanie przez rodzica oświadczenia o samodzielności dziecka zwolni placówkę, ale z ubierania maluszka przed spacerem, po wc, po spacerze, z pomocy w karmieniu, przebieraniu. Takie oświadczenie gwarantuje rodzicom telefon, że dziecko ma opuszczone gacie i trzeba je dziecku nałożyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A po co w ogól e rodzicom dzieci - od razu MOn niech zabiera po urodzeniu a rodzice w internecie swiatlowodowym sobie je bedom opglondac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie jest reforma szkolnictwa tylko emerytalna-ciąg dalszy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuje wysłać dziecko do przedszkola zaraz po urodzeniu a do szkoly od 3lat , emerytua 80lat i jest git.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...