Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jako dziadek powiem szumowekiemu " wal sie "
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jako dziadek powiem szumowekiemu " wal sie "
 Wydrukuj sobie to na kartce, podpisz "Szumowski" i jak złapiesz wirusa, to nie dzwoń nigdzie, tylko siedź w domu i czytaj tę karteczkę raz za razem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
„Starzy ludzie żyją zbyt długo i jest to ryzyko dla globalnej gospodarki, coś trzeba zrobić”
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim dzieckiem opiekuje się babcia, która dojeżdża do dziecka komunikacją miejską. Co ja mam zrobić w takiej sytuacji? Jak rozumiem, o zasiłek opiekuńczy w związku z koronawirusem mogą wystąpić tylko osoby, których dzieci uczęszczają do żłobka/przedszkola/szkoły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim dzieckiem opiekuje się babcia, która dojeżdża do dziecka komunikacją miejską. Co ja mam zrobić w takiej sytuacji? Jak rozumiem, o zasiłek opiekuńczy w związku z koronawirusem mogą wystąpić tylko osoby, których dzieci uczęszczają do żłobka/przedszkola/szkoły.
 Zawieź dziecko do babki, żeby nie musiała autobusem jeździć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem rodzicem dziecka, które ukończyło 8 rok życia zasiłek opiekuńczy mi nie przysługuje ze względu na to, że moje dziecko jest za duże, a jednocześnie za małe żeby zostać samo w domu. Mówiło się o objęciu pomocą dzieci z klas najmłodszych 1-3 więc co z dziećmi z klas 2 i 3, których rodzice pracują?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam poważny problem.. Moje dziecko nie chodzi do żłobka bo zwyczajnie się nie dostało bo mało miejsc (mimo że dziecko zapisane ponad rok temu). Obecnie bym mogła pracować, dzieckiem zajmują się dziadkowie. Codziennie jeżdzę komunikacją do spire gdzie pracowała osoba z koronawirusem. Podobno mnie nie przysługuje zasiłek ze specustawy. Ale z drugiej strony zaleca się ochrone dziadków. Co mam robić. Codziennie moge przywieżć z komunikacji miejskiej dziadkom wirusa gdy odbieram po pracy od nich synka. Chciałabym też na ten czas pozostać z dzieckiem w domu chroniąc tym siebie i dziadków ale nie mogę. Ta ustawa jest totalnie nieprzemyślana. Jedno się zaleca ale z drugiej strony nie przysługuje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to co mam zrobić z bachorem? Chyba do wychowawczyni zawioze i pod drzwiami zostawie. Paranoja siakaś. Taka prawda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co w takim razie z dziećmi poniżej 8roku życia którymi zajmowali się dziadkowie? Co rodzice pracujący mają w takiej sytuacji zrobić gdy dziecko nie chodziło do żłobka czy przedszkola E z dziadkami nie mogą zostawić? Zasiłek się nie należy. Czyli załatwiać L4 czy urlop wypocznkowy A może bezpłatny? Gdzie tu pomoc dla rodzica?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No racja.. tylko ci mam zrobić z dzieckiem 18- miesięcznym, które nie dostalo się do zlobka? Do tej pory babcia się opiekowala... ktoś myśli w tym kraju logicznie pisząc te specustawy? Dlaczego tacy rodzice są pozostawieni sami sobie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brak wyobraźni też mam 2 dzieci- nie spełnia 3 latka i 8 lat skończone - nie ma dla nas ratunku mały ma teraz zapalenie płuc więc jestem na L4 zwykłym babcia jest przeziębiona - co będzie za chwilę kogo mam narażać - bo przecież ustawa mnie nie obowiązuje... a niby dlaczego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wolę o sto razy starszych niż wasze bachory. Ci ludzi są dla mnie nawżniejszy bo lepsi. Wasze bachory za to co sobą reprezentują. Kasy chcecie ale już się skończyła. Co to znaczy aby żądać od innych zasiłków. Nie jesteście grupą zagrożoną ale zagrażającą. Bachory trzeba uczyć samodzielności, a nie tylko żądać i brać. Niech się już skończy te 500 plus . Przez takie wychowanie i rozmnożenie genetyczne takich ludzi to wadze bąbelki nie są nasza przyszłością . Brać się do roboty bo wy najwiecej zużywacie wszystkiego. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
#ZadzwonDoSeniora z Maxcom dobra akcja mająca uczulić na to, że seniorzy mają odpowiednie telefony, takei z guzikiem sos.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"W polskiej kulturze przyjęte jest, że to właśnie dziadkowie opiekują się potomstwem swoich dzieci" A kto ma opiekować się naszymi dziećmi? Większość społeczeństwa zarabia najniższą krajową, pracuje na zmiany. Więc ma wynająć nianię, której zapłaci też minimum najniższą krajowa? W przedszkolach, żłobkach państwowych tez nie ma miejsc. Więc pytam Pana Szumowskiego komu mamy dać nasze pociechy pod opiekę kiedy jesteśmy w pracy? Zasiłek powinoen zostać przyznany na wszystkie dzieci od 0 do 6 lat niezależnie czy dziecko było zapisane do przedszkola czy nie, bo wiadomo, że miejsc w tych placówkach brak. I na wszystkie dzieci z powodu zamknięcia szkół od 6 do minimum 12 roku życia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...