Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Najlepsza golonka to ugotowana w domu i dużo tańsza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tyko pleps hodzi do tanih knajp ja jadam w domu gotóje mnje okrasa i makłowicz.Adamek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To na fotce to jakieś oprawiane surowe mięso. To nawet przy golonce nie stało. Współczuję klienteli tej garkuchni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tyko pleps hodzi do tanih knajp ja jadam w domu gotóje mnje okrasa i makłowicz.Adamek
A ty polskiego języka znasz ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właścicielka tej restauracji nadaje się ...... do pchania karuzeli. Ta golonka wygląda adekwatnie do jej honoru :) kto ją zna wie o czym pisze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracowałem tam kiedys za koralowej jak szczury biegały po kuchni a wy sie czepiacie golonki czerwonej z biedronki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy pani B czytała ten artykuł, przecież u niej wszystko jest naj, czy to tu czy w sklepie, chyba kucharz wyleci , ale u niej to chyba tylko desperaci pracują bo kobiet totalnie nie szanuje ludzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wy jedliście golonkę ja jadłem coś innego ... do Puław niedojechałem. Dobrze że przed Parchatką sa krzaki bo aż mnie rozsadzało !!! Za takie podejście do klienta należało by zamknąć to miejsce. Gratuluje i życzę powodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak kucharz hujowy to i wykwintne wnętrze nie pomoże....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak kucharz hujowy to i wykwintne wnętrze nie pomoże....
 Pamiętaj jedno - z gówna złota nie zrobisz :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ty polskiego języka znasz ?
To ten Adamek-analfabeta co kiedyś już popisywał się na forum swoją polszczyzną.WSTYD! :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No wyobrażam sobie minę Brzezińskiej jak to przeczyta.Masz rację u niej człowiek jest nikim.Ale co kucharz ma zrobić jak dostaje ochłapy z taniej jadki?Jk ktoś napisał-"z gówna złota nie zrobisz"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właścicielka tej restauracji nadaje się ...... do pchania karuzeli. Ta golonka wygląda adekwatnie do jej honoru :) kto ją zna wie o czym pisze
Pewnie że wiemy!Dobre przysłowie-"Jak dziad odżyje to cię torbą zabije"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rzeczywiście jedzenie w tej knajpie nie jest najwyższych lotów... Mi się przytrafiły włosy w daniu oraz kawałki papieru. Nigdy więcej!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
byłam nie raz, jedzenie było pyszne!!!, a jeśli ktoś chce komuś tyłek obrobić to zrobi wszystko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
byłam nie raz, jedzenie było pyszne!!!, a jeśli ktoś chce komuś tyłek obrobić to zrobi wszystko.
 A pani to córka, synowa czy sama pani B raczyła dodać komentarz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
byłam nie raz, jedzenie było pyszne!!!, a jeśli ktoś chce komuś tyłek obrobić to zrobi wszystko.
Napewno córka.Bo synowej też dała radę p.B
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
byłam nie raz, jedzenie było pyszne!!!, a jeśli ktoś chce komuś tyłek obrobić to zrobi wszystko.
Napewno córka.Bo synowej też dała radę p.B
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak kucharz hujowy to i wykwintne wnętrze nie pomoże....
Już ona da radę ludziom co tam gotują.Po tych wpisach będzie czarownica latała na miotle!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A zdjęcie to sobie niby w domu zrobili?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...