Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rewolucja w prawach jazdy

Utworzony przez Gość, 27 listopada 2010 r. o 11:48
W końcu jakieś rozsądne rozwiązania, może to skutecznie ostudzi zapał świeżo upieczonych kierowców którzy zamiast jeździć i myśleć szpanują przed koleżankami i kolegami jakimi to nie są świetnymi kierowcami czego przykre konsekwencje widać zwłaszcza po sobotnich imprezach czy dyskotekach kiedy kolejna osoba trafia do szpitala czy umiera na skutek wypadku spowodowanego brawurą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zajebiście!! ... Wprowadzenie nowych kategorii A = jeszcze więcej młodocianych na motocyklach powyżej 35kW ;-) Na pewno wprowadzenie nowych kategorii zmniejszy liczbe wypadków itp... Wpaść do sejmu i usrać się posłom na banie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
35 kW? to te motocykle beda produkowaly prad? beda na prad? kurde chyba jest roznica miedzy koniami mechanicznymi a kilowatami... zalosne.po raz kolejny dajecie ciala na pierwszej stronie.brawo! po prostu brak slow.niechlujstwo i robienie wszystkiego "na odwal".ZACZNIJCIE CZYTAC WLASNE TEKSTY PRZED PUBLIKACJA!!! albo przynajmniej zatrudnijcie za grosze studenta filologii jesli sami nie potraficie pisac po polsku!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drogi Obserwatorze.. Jeśli masz dowód rejestracyjny pojazdu, to zerknij i pewnie się zdziwisz, ze Woj samochód, motocykl, czy co tam masz, tez produkuje prąd To jest przelicznik 1kW=1,36KM zarówno kW jak i KM to jednostki mocy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~obserwator~: wprost uwielbiam jak ci niemający pojęcia o czym mówią - krzyczą w niebogłosy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Asdfg napisał:
Drogi Obserwatorze.. Jeśli masz dowód rejestracyjny pojazdu, to zerknij i pewnie się zdziwisz, ze Woj samochód, motocykl, czy co tam masz, tez produkuje prąd To jest przelicznik 1kW=1,36KM zarówno kW jak i KM to jednostki mocy
moj blad.chyba zbyt malo precyzyjnie sie wyrazilem. oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego przelicznika - chodzilo mi jednak o niechlujstwo w pisaniu artykulow.autor raczej nie mial na mysli kW (jesli tak to zwracam honor). przyznasz chyba ze powszechnie uzywana jednostka sa konie mechaniczne. moim zdaniem w tym wypadku bardziej trafnym byloby pisanie o ograniczeniach wzgledem koni mechanicznych albo pojemnosci silnika, a nie kilowatow, o ktorych poza literatura i portalami fachowymi nikt nigdy nie wspomina.pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niedługo na chodzenie po chodniku trzeba bedzie mieć stosowne pozwolenie.Urzędnicy zniszcza ten kraj.Gdyby była taka determinacja przy np wypłacaniu wypracowanych emerytur. W tym kraju nie daje się życ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obserwator napisał:
moj blad.chyba zbyt malo precyzyjnie sie wyrazilem. oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego przelicznika - chodzilo mi jednak o niechlujstwo w pisaniu artykulow.autor raczej nie mial na mysli kW (jesli tak to zwracam honor). przyznasz chyba ze powszechnie uzywana jednostka sa konie mechaniczne. moim zdaniem w tym wypadku bardziej trafnym byloby pisanie o ograniczeniach wzgledem koni mechanicznych albo pojemnosci silnika, a nie kilowatow, o ktorych poza literatura i portalami fachowymi nikt nigdy nie wspomina.pozdrawiam
Pisze się tak, jak mówi uchwała i nie czepiaj się autora Co do samej uchwały moim zdaniem zabrakło górnej granicy wieku przy której powinno się wykonywać obowiązkowe badania weryfikujące możliwość do prowadzenia samochodu. Według mnie starsi ludzie stanowią podobne zagrożenie, jak przeładowani testosteronem młodociani kierowcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co sądzicie o badaniach lekarskich. Ja jestem osobą schorowaną, zaczęłam robic kurs, przedtem oczywiście lekarz. Byłam zszokowana- od razu wypisał,że mogę. mówię więc jakie mam choroby a on,że musiałabym nie miec ręki ani nogi,żeby nie uznał mi tych badań. kase wziął podbił i hej. a potem nawet na zajeciach teoretycznych gdy instruktor przyniósł alkomat wyszło mi w wydychanym powietrzu alkohol. ja nawet nie trafie palcem do nosa z zamknietymi oczami. sama zrezygnowałam. nie chce komuś ani sobie krzywdy zrobić. dobrze, że wprowadzą te ankiety o stanie zdrowia, ale znając życie i tak będa kombinacje. znam takich ludzi schorowanych, kt nie powinni jeździź a jeżdża i jakim sa zagrozeniem. bardziej niz czasem pijany. Facet był 3 miesiące w śpiączce , pokiereszowany, zaburzenia neurologiczne, i jeździ, a starsze parkinsony.... dużo jest takich. Są młodzi durni kierowcy, ale starzy i schorowani to tez chyba spory procent. Te badania lekarskie to kpiny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Zanim zacznie sie panika, nalezało by się zapoznać z całą ustawą. Pewnie nikt z Was nie zadał sobie takiego trudu. Po przeczytaniu całości , zwłaszca art. 139 który wyraźnie mówi o tym kiedy i jakie artykuły wedją w życie. W skrócie : Przepisy regulujace otrzymywanie prawa jazdy według nowych kategorii (mówię głównie o kat A,A1,A2) wejdą w życie 19 STYCZNIA 2013r. !!! Tylko niektóre artykułt wejda w zycie wczesniej - czyli za rok! Właśnie tyle!! Osoba publikująca artykuł też sobie nie zadała trudu zapoznania się z ustawą, a w niej wszystko jasno pisze. Kilka artykułów wejdzie w zycie za rok, a reszta w styczniu 2013r. Polecam przeczytanie tej ustawy, z uwzględnieniem art. 139 Pzdr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy możecie zamieścić link do całości tej nowej ustawy, bo nie wiem, gdzie szukać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/BF2F3F993B897727C12577D000478FE5/$file/3503.pdf
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewien napisał:
Witam. Zanim zacznie sie panika, nalezało by się zapoznać z całą ustawą. Pewnie nikt z Was nie zadał sobie takiego trudu. Po przeczytaniu całości , zwłaszca art. 139 który wyraźnie mówi o tym kiedy i jakie artykuły wedją w życie. W skrócie : Przepisy regulujace otrzymywanie prawa jazdy według nowych kategorii (mówię głównie o kat A,A1,A2) wejdą w życie 19 STYCZNIA 2013r. !!! Tylko niektóre artykułt wejda w zycie wczesniej - czyli za rok! Właśnie tyle!! Osoba publikująca artykuł też sobie nie zadała trudu zapoznania się z ustawą, a w niej wszystko jasno pisze. Kilka artykułów wejdzie w zycie za rok, a reszta w styczniu 2013r. Polecam przeczytanie tej ustawy, z uwzględnieniem art. 139 Pzdr.
Tylko widzę, że w ustawie jest chyba błąd... :/ art.8 ust. 1 pkt 6 lit a: wchodzi od 2013, tymczasem w tresci ustawy nie ma takiego punktu, powinno byc: art.8 ust. 1 pkt 7 lit a Jesli to cokolwiek zmienia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...