Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
To co ukradzione musi zostać zwrócone z odsetkami. Za kradzież należy się surowa kara.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skąd ta wiedza? Autopsja?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro z przepisu wynika że wysokość składki okresla płacący czyli przedsiębiorcza matka to wszystko jest prawidłowo więc kwestionowanie przez ZUS jest czystym złośliwym działaniem dlatego odwolujcie się od decyzji a wygrana w sądzie jest raczej pewna. Prowadzimy takie sprawy na Śląsku i Małopolsce. ***lexnovum.pl kancelaria@lexnovum.pl. adwokaci i radcowie prawni służą tobie pomocą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podnoszenie podstawy tylko po to by otrzymać wysokie zasiłki jest nadużyciem że strony przedsiębiorczych matek i przepisy tego zabraniają!! Bo jak można opłacić składkę w wysokości np 3000 gdzie przychodu jest mniej niż 1000 no chyba coś nie halo... I właśnie takim "paniom" te zasiłki są zabierane lub obniżane...o ile w ogóle prowadziły jakąkolwiek działalność. Jak ma się wówczas czuć zwykły obywatel chodzący do pracy i uczciwie odprowadzający wszystkie składki?? To nie tylko państwo przez was drogie pretensjonalne panie jest okradane ale również inni obywatele bo to z naszych składek wy dostaniecie te zasiłki - nie że swoich bo nie pokrywają najczęściej nawet jednej wypłaty. A powoływanie się że komuś zostanie obniżona emerytura... No cóż pani prawnik reprezentującą matki chyba musi głębiej wejść w prawo ubezpieczeń społecznych zanim coś powie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bezpodstawne wysokie podstawy wymiaru to świadome wyłudzenie bardzo wysokich zasiłków, które obecnie muszą zostać zwrócone z odsetkami ustawowymi. Ogromna większość uczciwie płaciła składki, ale wąska grupa robiła przekręty z bardzo wysokimi podstawami, na które nie było absolutnie żadnych podstaw. Ukradzione musi zostać zwrócone!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Państwo to największy złodziej,okrada nas polaków z naszych pieniędzy. Dla przykładu OFE,na co miały pójść te pieniądze na wakacje pod palmami jak to obiecał tuskowina.  Panie nasze /oprócz tych dwóch  monika i aga/ sa przedsiębiorcze i biorą sprawy w swoje ręce i pracują . Te dwie umią chyba tylko wziąść tego co koń pod brzuchem nosi albo już w wieku poprodukcyjnym. Nawet placąc  przez 40 lat ile będziesz mieć emerytury ? 1000 zł i z tego wyżyjesz ?.Panie reprzentujące instytucje zlodziejską nie bądzcie nadgorliwe bo przyjdzie czas ,,że i wy doznacie krzywdy. pieniądze są na renty i emerytury -połowa zwolnic pracowników instytucji złodziejskiej. Nie martw się o prawnika który reprezentuje matki on ma wiecej w d.pie jak ty w głowie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy ruch dojonych przedsiębiorców??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A robienie dzieci dla samego 500+ przy obojgu bezrobotnych to dopiero sprawiedliwość społeczna, te pieniądze mają pomóc a nie być celem samym w sobie. Osobiście uważam że i tak przedsiębiorcy więcej wnoszą podatków i do gospodarki niż osoby będące w PUP lecące na zasiłkach, dodatkach i innych. Składki są dobrowolne, to jak to jest ZUS składkę przyjmie wypłaci świadczenie i po latach no weź Baśka pomyliłaś się cofamy niech sobie dochodzą praw w Sądzie a jak my mamy kilka mld ze składek to możemy się sądzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro z przepisu wynika że wysokość składki okresla płacący czyli przedsiębiorcza matka to wszystko jest prawidłowo więc kwestionowanie przez ZUS jest czystym złośliwym działaniem dlatego odwolujcie się od decyzji a wygrana w sądzie jest raczej pewna. Prowadzimy takie sprawy na Śląsku i Małopolsce. ***lexnovum.pl kancelaria@lexnovum.pl. adwokaci i radcowie prawni służą tobie pomocą.
 CZY TAKA REKLAMA JEST ZGODNA Z PRZEPISAMI?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KRUS to dopiero sprawiedliwość płacą tyle co przedsiębiorca w miesiąc za trzy miesiące plus dotacja z UE zwrot akcyzy za paliwo itd, i niektórzy jeszcze do pracy idą dodatkowo a później emerytura podobna a jak jest jeszcze 500+ paragonów nie dają to dopiero pszekret
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytaniem jest jaka jest proporcja pomiędzy składkami opłaconymi a pobranym później świadczeniem. Najczęściej podstawa wymiaru składki jest sztucznie zawyzona i nie ma odzwierciedlenia w faktycznie uzyskiwanych dochodach z prowadzonej działalności. A później taka kobieta pobiera bardzo wysoki zasiłek chorobowy w czasie ciąży, bo przecież ciąża to choroba, a następnie zasiłek macierzyński przez okres 12 miesięcy. Gdzie tu uczciwość? Kontrolę zus wydają się jak najbardziej uzasadnione. Moralność tych kobiet jest bardzo wątpliwa, zacznijmy w końcu być uczciwi. Koniec z cwaniactwem.!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem mamą, która zapłaciła 5 wyższych składek. Było mnie na to stać. Przez 4 miesiące otrzymywałam wyższy zasiłek macierzyński. A teraz wydano mi decyzję, że mam zwrócić zasiłek za czas chorobowego i za te 4 miesiące macierzyńskiego i że należy mi sie jedynie 1400zł a nie 3000zł. Ja się pytam? Co to ma być do cholery?! Przepis mówi jasno, że mam prawo podwyższyć składkę ( i nie jest to zależne od przychodu, dochodu, czegokolwiek). To jakim prawem zostałam pozbawiona tego zasiłku??? W ogóle ludzie wiecie o co chodzi czy tylko hejt będziecie tu wylewać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepisy jasno określają dobrowolność składki dla przedsiębiorców, niezależnie od dochodów. To nie sprawiedliwe żeby karać przedsiębiorcę za zle prawo. Sam Prezes Kaczyński zachęca przedsiębiorców do korzystania z narzędzi jakie daje państwo a kiedy które rzystaja nazywa się ich złodziejami. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli kupujesz nowy samochód opłacasz za niego ubezpieczenie ( samochód wartości 100 tys to ubezpieczenie ok 2500 tys rocznie) po roku masz wypadek samochód skasowany odbierasz ubezpieczenie to znaczy że jesteś złodzieje bo twoje wpłacone składki są niewspółmierne do ot znanego ubezpieczenia. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na pytanie czy mogę sobie podwyższyć składki bo jestem w ciąży usłyszałam od miłej pani z ZUS że oczywiście deklarowana składka jest dobrowolną i wynosi między 60- 250 % średniego wynagrodzenia na tamten czas wynosiła coś lekko ponad 9000. Pani w ZUS ochoczo namawiała mnie na składki od najwyższej podstawy, kiedy stwierdziłam że moja firma na czysto tyle nie wyciąga to mi powiedziała że to nie jest zależne od dochodu. Oplacalam wyższe składki niż minimalne ale nie najwyższe po pojęciu na macierzyński miałam już ntrole, wszystko było ok. Zasiłek wyplacony. Teraz po 6 latach dostaje pismo że to niesprawiedliwe spolecznie. Może by tak miłe panie z ZUS pozywać cywilnie za wprowadzenie w błąd płatnika. Sprawa zainteresować prokuraturę skoro jest to łamanie prawa. Może gdyby jedna i druga rzezyla to ci my zastanowiła by się raz czy dwa nad tym co robi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
50mln złotych nagród dla dyrektorów ZUS to sprawiedliwość społeczna. Zabrać matkom dać dyrektorom. Przecież ich pensje i tak są sponsorowane przez nas
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli się wyłudziło to trzeba oddać i ponieść konsekwencje, gdyż 99% uczciwie opłaca i to z ich składek pochodzą te ogromne i bezpodstawne zasiłki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 11 grudnia 2019 roku sygn. III UZP 7/19 także pracodawcy są zobowiązani do zwrotu nienależnie wypłaconych zasiłków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest najlepszy w swojej pracy i robi to jak nikt inny, pomógł mi przywrócić żonę, która opuściła mnie kilka miesięcy temu. szukałem sposobu, aby przywrócić ją do skutku, dopóki nie natknąłem się na świadectwo tego wielkiego rzucającego zaklęcia. skontaktowałem się z nim, a on zajął się mną i zapewnił mnie, że moja żona wróci za dwa dni, on dokończy pracę i udzieliłem mu wszelkiego potrzebnego wsparcia, a za dwa dni, jak powiedział mojej żonie, wrócił. możesz skontaktować się z chubygreat z jego danymi WhatsApp 2348165965904 lub wysłać e-mail do chubygreat@gmail.com.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest najlepszy w swojej pracy i robi to jak nikt inny, pomógł mi przywrócić żonę, która opuściła mnie kilka miesięcy temu. szukałem sposobu, aby przywrócić ją do skutku, dopóki nie natknąłem się na świadectwo tego wielkiego rzucającego zaklęcia. skontaktowałem się z nim, a on zajął się mną i zapewnił mnie, że moja żona wróci za dwa dni, on dokończy pracę i udzieliłem mu wszelkiego potrzebnego wsparcia, a za dwa dni, jak powiedział mojej żonie, wrócił. możesz skontaktować się z chubygreat z jego danymi WhatsApp 2348165965904 lub wysłać e-mail do chubygreat@gmail.com.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...