Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Prestige im się k... zachciewa !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prestige im się k... zachciewa !
Może.....ale ten poprzedni herb był strasznie brzydki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prestige... może i nie prestige... Zwykła prawda historyczna. No i estetyka. Przyznaję, że jestem pod wrażeniem uroczystości, w której uczestniczyłem. Ale przyznaję też, że popis buty i arogancji duchownych katolickich osiągnął poziom zwykłego chamstwa. Robert Fidura - heraldyk
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jeszcze jedno - w uroczystościach brało udział troje przedstawicieli Rodu Radziwiłłów: księżna Joanna Radziwiłłowa z synem Karolem i synową. Można powiedzieć, że nawet czworo ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
teraz tylko wybrać księcia i już bezie komplet
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowny! Księcia się nie wybiera, tytuł książęcy można otrzymać. W Polsce jednak nie ma od kogo; nobilitacje i nadania tytułów polskich "umarły" wraz z rozbiorami Rzeczypospolitej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowny panie ,,Heraldyku'',właśnie pan pokazał poziom swojej ,,kultury'' w sposób jaki się pan wyraził o duchownych widać że z wiarą to pan na bakier ,a cóż mówić dopiero o kulturze...wracając do tematu- szczerze mówiąc nawet ja nie miałem ochoty słuchać bzdetów takich jak wymiary w mm sztandaru,łańcuchów itd.)  jak i  cała świta nie wspominając o maluszkach które musiały czekać 3 godziny aby zatańczyć krakowiaka a co dopiero Biskup który został chyba postawiony przed faktem uczestniczenia w sesji rady ??? a potem długim programie a tak na marginesie to  był przecież Odpust Parafialny ,tym bardziej że z godnością i kwiatami witano ród Radziwiłłowski a których jakoś zabrakło Biskupowi -upss dla wójta i przewodniczącej !!!Totalny brak organizacji i  taktu -przypominający jakieś posiedzenie PZPR czy coś w tym stylu ,zamiast szybko i na temat to było długo, nudno i bez taktu. Pani przewodnicząca Józefa mogła sobie darować te przedstawienie posługując się bezradnym -radnym  i przejść do rzeczy no ale cóż ,wybory już za 3 lata , bo widać niestety obecne władze przychylne bardziej prawosławiu aż żal za serce ściska. Zasmucony rodowity sławateniec.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowny Panie, sądzę, że zarówno biskupi jak i duchowni oraz pozostali goście otrzymali zaproszenia. W nich był program uroczystości. Organizacja była przykładna; wiem, co piszę, to nie pierwsza moja bytność na podobnej imprezie. Czy Pan miał ochotę czy nie - to już Pańska prywatna sprawa. Przepisy prawa są po to, żeby ich przestrzegać. Zawsze mógł Pan się uraczyć kawą poza salą. Ale powiem również tak - WSZYSCY duchowni wiedzieli, że po podjęciu stosownych uchwał będzie ich poświęcenie. Doczekał tylko ksiądz grecki (i chwała mu za to). Duchowni łacińscy nie wiedzieli, że będzie poświęcenie? Nie wydaje mi się. Co więcej, pomysłodawcę poświęcenia sztandaru w kościele warto wysłać na studia prawnicze. W tamtym momencie to nie był jeszcze sztandar Gminy, czyli jej insygnium, bo było to przed uchwałą.  To właśnie wyjście duchownych łacińskich z sali było, określę to nie swoim zwykłym językiem a dyplomatycznie - nietaktem. W takiej sytuacji lepiej wcale się nie pokazywać niż robić coś takiego, co nie licuje z godnością duchownego, także biskupa (ledwie barona w dawnym systemie). do księcia, a właściwie princepsa imperium, to jeszcze baaaaardzo daleko. Co do kwiatków - to już pytanie nie do mnie kogo nimi witano a kogo nie.  Z wiarą u mnie na bakier? Ot masz babo placek, tego jeszcze o sobie nie słyszałem. I tak się zastanawiam co ma zwrócenie uwagi duchownym za nietakt wspólnego z dogmatami, przykazaniami, katechizmem czy też prawem?  Odpust był, no przecież była uroczystość w kościele; co ma jedno z drugim?  Jak się nie węszy spisków, że grecy są lepiej traktowani i chce się połączyć uroczystości, wyjść z twarzą z ich ilości i zamieszania, to trzeba się dogadać. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do obraz PZPR nie wypowiadam się bo się nie znam. Rozumiem, że Pan wie co i jak?  Argument z wyborami - ad absurdum. Jak kojarzę, to wyborców łacinników więcej niż greków, więc to bardziej paranoja niż argumentacja. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jeszcze jedno - kolejnym brakiem taktu i wychowania jest to, co Pan robi. Ukrywanie się za jakimś pseudonimem to brak zwyczajnie odwagi cywilnej.  DO WSZYSTKICH NA PRZYSZŁOŚĆ - Z ANONIMAMI NIE DYSKUTUJĘ.  Być może coś zdawkowo odpowiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dla mniej zorientowanych - mniej więcej taka różnica: baron/freiherr voght vizegraf graf reichsgraf pfalzgraf landgraf markgraf herzog furst (nie mam u umlaut tutaj) prinz reichsfurst i dalej...  W systemie francuskim ta różnica jeszcze większa...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest jeszcze kwestia kazania w czasie Mszy św. A szczególnie fragmentu o niektórych Radziwiłłach wrogach Polski. Proponuję przekazać biskupowi, że lektura Potopu to ciut za mało, żeby wypowiadać się z ambony w kwestiach historii. A jeśli już się bardzo chce, to wystarczy zajrzeć choćby na wikipedia.pl. Z 3 linii rodu do dzisiaj istnieje tylko jedna - na Ołyce i Nieświerzu. Ta wypominana to linia na Birżach i Dubinkach. To trochę tak, jakby biskupowi wypominano, że brat stryjeczny jego 11 x pradziadka ukradł sąsiadowi krowę.  PS. To też pewnie zostanie poczytane za brak wiary? To poproszę o wskazanie, które przykazanie albo który kanon złamałem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu film z uroczystości , polecam :) R. Fidura https://www.youtube.com/watch?v=tOGINRjbbOA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...