Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Świecka szkoła"? PiS jest przeciw

Utworzony 28 stycznia 2016 r. o 21:50 Powrót do artykułu
Pozostaje pytanie : szkoła świecka , czy ateistyczna ? Poza tym PiS od samego początku mówił , że nie popiera tego pomysłu . Nie odrzucili tego pomysłu w pierwszym czytaniu , a obiecywali , że pomysły obywatelskie nie będą odrzucane w pierwszym czytaniu . Uczciwie podchodzą do spraw .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlaczego religie są zawsze dwie, a inne przedmioty w znacznie mniejszej ilości? niejednokrotnie byłam swiadkiem, gdy na religii nie ma nikogo, katecheta siedzi sobie 45min - to codzienność w szkołach zawodowych. Katecheta korzysta z przywilejów nauczycielskich, choć nie jest zatrudniany przez szkołę, nie pełni np funkcji wychowawcy, a pieniążki wpadają mu takie same jak innym. Taki równiejszy wśród równych. Aha, a księża mają dwie pensje - daliby lepiej innym na rodzinę w takiej szkole zarobić, a swoje sprawy u siebie prowadzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bezpłatna religia od dawna jest dla tych dzieci, których rodzice złożyli wniosek w placówce oświatowej o nauczanie tego przedmiotu. Takie samo prawo mają rodzice składając wniosek o naukę etyki albo naukę etyki+dowolnej religii. Proszę teraz nie jęczeć, trzeba było się zastanowić co robią rodzice albo pełnoletni uczniowie. Oni stanowią za siebie, mogli przecież złożyć wniosek o zajęcia z etyki.       Do takich wniosków dostosowuje się placówka oświatowa i takiego nauczyciela zatrudnia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajcie dzieci, że religia to najważniejszy przedmiot w szkole! Ważniejszy od chemii czy fizyki. Możecie nie umieć liczyć, ale modlić musicie się nauczyć, bo od tego zależy wasze zbawienie i wasze życie wieczne. i pamiętajcie: paciorek rano i paciorek wieczorem a w niedzielę do kościółka, do spowiedzi i do komunii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajcie dzieci, że religia to najważniejszy przedmiot w szkole! Ważniejszy od chemii czy fizyki. Możecie nie umieć liczyć, ale modlić musicie się nauczyć, bo od tego zależy wasze zbawienie i wasze życie wieczne. i pamiętajcie: paciorek rano i paciorek wieczorem a w niedzielę do kościółka, do spowiedzi i do komunii.
  Masz rację, człowiek który swoje wartości duchowe opiera na fundamencie  jakim jest Bóg jest tak samo skałą jak sam św Piotr. Bo to nie my się uswiecamy, to uświeca nas Jezus Chrystus. Nasi ojcowie mówili, bez Boga ani do proga.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Najbardziej wartościowymi pracownikami są ludzie wierzacy, nie zatrudnię nigdy człowieka który nie ma uporzadkowanych wartości moralnych czy etycznych. Mam w tym doświadczenie i wiem jak jest. Do religii i wiary człowieka nie wtrącają się obce nacje, tylko ich diabeł. Tam gdzie naród nie ma moralnych wartości łatwiej mu narzucić obce, np. równość rodzin homo z "normalną " rodziną, o wychowaniu dzieci nawet nie warto pisać. W EU trwa dyskusja by zabronić chrztu dzieci niepełnoletnim, zobaczymy czy tą dyskusję rozszerzą na obrzezanie Żydów i Mahometan. Bo wtedy pokażą prawdziwą swoją twarz.  
  Dzieki za post, większej bzdury już tu dawno nie czytałem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LEKCJE RELIGII TO WRZÓD NA DOBREJ SZKOLE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać że szatan niektórym nie tylko rozum ale i kulturę pozabierał. Kościół katolicki w Polsce to 94% narodu, to jest jego najwiekszą i najważniejszą częścią. Ludzie którzy godzą w Kosciół tak naprawdę chcą upadku Polski. Przecież nasza państwowość się zaczęła właśnie od Chrztu Polski. Oczywiście jak tutaj widzę POmyleni chcieliby nowe wartości wszczepiać w uczniów....bo Dekalog, zabrania zabijać, kraść, códzołożyć, wiec jak to ma się z genderowskim popędem seksualnym że nie płeć ale uczucie jest najważniejsze w cielesnej uciesze. Pytam tych samych czy wiedzą że pierwszy kraj na świecie ,który rygorystycznie metodę GENDER wprowadził w życie (NORWEGIA) właśnie w ubiegłym roku wycofał się ze wszystkich projektów i przestał finansować wszystkie te sprawy? Dlaczego my Polacy mamy uczyć się na własnych błędach anie na błędach innych? Mniej kosztowne i bolesne jest to. A co do wiary, to nikt z Bogiem jeszcze nie wygrał, a nawet tacy ateiści jak Oleksy czy Jaruzelski ugieli w obliczu smierci swoje kolana przed Jedyną Prawdą, Jezusem Chrystusem. Dlaczego mamy swoim dzieciom tego poznania zabraniać, a płacić i utrzymywać zupełnie nam obce ideologie?
 Z tych 94 % połowa chodzi do koscioła a do komuni połowa tej połowy albo i nie. A co ty wiesz co zrobił Jazruzelski, to co ci powiedzieli w telewizorku na zyczenie rodziny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać że szatan niektórym nie tylko rozum ale i kulturę pozabierał. Kościół katolicki w Polsce to 94% narodu, to jest jego najwiekszą i najważniejszą częścią. Ludzie którzy godzą w Kosciół tak naprawdę chcą upadku Polski. Przecież nasza państwowość się zaczęła właśnie od Chrztu Polski. Oczywiście jak tutaj widzę POmyleni chcieliby nowe wartości wszczepiać w uczniów....bo Dekalog, zabrania zabijać, kraść, códzołożyć, wiec jak to ma się z genderowskim popędem seksualnym że nie płeć ale uczucie jest najważniejsze w cielesnej uciesze. Pytam tych samych czy wiedzą że pierwszy kraj na świecie ,który rygorystycznie metodę GENDER wprowadził w życie (NORWEGIA) właśnie w ubiegłym roku wycofał się ze wszystkich projektów i przestał finansować wszystkie te sprawy? Dlaczego my Polacy mamy uczyć się na własnych błędach anie na błędach innych? Mniej kosztowne i bolesne jest to. A co do wiary, to nikt z Bogiem jeszcze nie wygrał, a nawet tacy ateiści jak Oleksy czy Jaruzelski ugieli w obliczu smierci swoje kolana przed Jedyną Prawdą, Jezusem Chrystusem. Dlaczego mamy swoim dzieciom tego poznania zabraniać, a płacić i utrzymywać zupełnie nam obce ideologie?
aleś ty głupi(a) ,wyprali ci mózg i jeszcze cieszysz sie z tego,jak debil,nawet glombie do 9 liczyć nie umiesz i bredzisz coś o 10 przykazaniach,cały trud położony w twoją naukę można psu w d..e wsadzić,mózg  na śmietnik,panstwowość sobie baran wymyslił od chrztu ,hehe a może jełopku rydzykowy  nas po prostu kura pazurkiem wydrapała?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za bzdury. Normalnemu człowiekowi nie potrzeba Kościoła, żeby wierzyć w Boga. Mnie np. Kościół odrzuca od wiary. Jak patrzę na te samochody, kielichy, budowle co 2 km, tych bezrobotnych mężczyzn w sutannach... aż mi się wierzyć nie chce, że na Naszym świecie dzieci umierają z głodu. A tu splendor i blichtr. Ale mnie ogólni żaden Kościół i żadna religia nie kojarzy się z Bogiem... Walka o kasę i wpływy. Zgodnie z ideologią niektórych: Im więcej krzyżyków sobie w domu i dookoła powiesisz, tym szybsza droga do nieba. Przecież wiara powinna być oparta o konkretne czyny, a nie pieniądze i "medaliki".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajcie dzieci, że religia to najważniejszy przedmiot w szkole! Ważniejszy od chemii czy fizyki. Możecie nie umieć liczyć, ale modlić musicie się nauczyć, bo od tego zależy wasze zbawienie i wasze życie wieczne. i pamiętajcie: paciorek rano i paciorek wieczorem a w niedzielę do kościółka, do spowiedzi i do komunii.
większego debilizmu muzgowego nie czytałem od wczoraj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja chodziłam na religię do sali katechetycznej na plebanii i wspominam ten czas bardzo mile. Księża starali się przyciągnąć dzieci do kościoła, po lekcjach, były próby dziewczyn śpiewających w chórze, chłopcy grali w piłkę lub pomagaliśmy w opiece nad opuszczonymi grobami, porządkowaliśmy teren wokół kościoła, w ten sposób powstawała integracja między dziećmi i uczyliśmy się współdziałania w grupie. Dziś moje dzieci nie chcą chodzić na lekcje religii ani do kościoła bo większość księży zatraciła swoje powołanie. W wielu parafiach niema chórów a wiedza o naszej wierze nie jest ciekawa bo przymuszona jako kolejny przedmiot w szkole. Zniszczyła to lekcja religii w szkole.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a te narkotyki w szkołach, przemoc fizyczna i psychiczna - to bajki , nie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuje temu co go kura pazurkiem wyskrobala aby Zajrzal do slownika ortograficznego i sprawdzil jak Pisze sie ...glombie ..bo przez taka ortografie sam Zasluguje na to miano
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...