Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Testy gimnazjalne 2012: Co było na egzaminie z historii i WOS-u

Utworzony przez arl, 24 kwietnia 2012 r. o 11:11
Test banalny, same pytania na myślenie. Jestem dyslektykiem, a skończyłem w czasie standardowym. Historia i wos - łatwiej nie można było - większość zagadnień z pierwszej klasy gimnazjum. Polski - Zemsta - nauczycielka polskiego zwróciła nam uwagę, że może się pojawić i było z niej ok. 6 zadań!!! Pytania trochę podchwytliwe, ale jak ktoś uważał na lekcjach to no problem. Rozprawka - najprostrza z możliwych. Wystarczyło trafić w gimnazjum na dobrych nauczycieli i można było mieć 100%.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jeśli się nie podało przykładów z literatury w pracy to 0?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na histori i Wosie byłam pewna tylko 1 zadania a reszta to masakra !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hubert napisał:
A jeśli się nie podało przykładów z literatury w pracy to 0?
To wtedy kicha!!!!! To przecież podstawa rozprawki!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie polski był taki sobie, ale historia była b.łatwa. W sumie jedyne co trzeba było wiedzieć, to kiedy był ||| rozbiór PL. Większość odpowiedzi była zawarta w załącznikach. Ogółem - większość na logikę. A co do Polskiego to jak znałeś treść Zemsty, to spokojnie masz już 50-60%.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
molly. napisał:
z historii poległam -.- 6 zadań dobrze zrobionych w ostatniej chwili zmieniłam na źle. +10 do zajebistości po prostu -.-. a co do polskiego to genialny ^^. ej a jak sie pisze Powieść Aleksandra Fredry czy Fredro? xd. Ps. jakie daliście argumenty ? ja kamienie na szaniec, zemste i quo vadis. ;].
Fredry! nazwiska zakonczone na 'o' odmienia się jak 'marchewkę' w sensie ze przez kazdy przypadek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Test średni z historii. Test nie różnił się wiele od próbnych. Zdarzały sie pytania na których było trzeba posiedzieć np. uszeregowanie dat czy schemat. Polski moim zdaniem trudniejszy. Temat rozprawki był przeciętny, lecz znajomośc Zemsty w tym arkuszu to podstawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak miłam w rozprawdzę tylko o kamieniach.....to jest za mało argumentów ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polski był banalny, niejeden sprawdzian w podstawówce był trudniejszy, ale z historią i WOS-em było gorzej. Nic nie wiedziałam, każda odpowiedź była strzałem. Temat rozprawki był dziwny, nie miałam żadnego pomysłu na nią, chociaż nigdy wcześniej nie miałam trudności z tą formą wypowiedzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
powiem tak , jak ktoś nie czyta lektur to poległ całkowicie ! miałam chwilowe zaćmienie co chodzi o cechy charakteru głownych bohaterow ale drogą dedukcji można wyjść calo z opresji temat rozprawki ? dla mnie banał ,chwila moment i całe miejsce przeznaczone na rozprawkę zostało zajęte a co chodzi o historie , to przyznam że poległam . Otton 1 pomylił mi się z Ottonem 3 ;d
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
argumenty do rozprawki ? 2 wziete z literatury i jeden z życia ;d H.Sienkiewicz "Krzyżacy" i A.Fredro "Zemsta"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Język polski był dość łatwy, spodziewałam się czegoś trudniejszego. Ale historia?? Coś strasznego. Myślałam że będzie więcej zadań na logike a mniej na wiedze, próbny egzamin był o wiele łatwiejszy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam... Historia była wyjątkowo łatwa a jeżeli chodzi o polski to leżę... znaczy odpowiedzi mam przeczucie że będą sobrze ale w rozprawce zapomniałem poprzeć argumenty czymś literackim
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
paweltusie napisał:
Witam... Historia była wyjątkowo łatwa a jeżeli chodzi o polski to leżę... znaczy odpowiedzi mam przeczucie że będą sobrze ale w rozprawce zapomniałem poprzeć argumenty czymś literackim
Ja tak samo. Cała rozprawka piękna, a tu czytam "argumenty poprzyj przykładami z literatury"...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie jak dla mnie polski był bardzo trudny chociaż temat rozprawki był spoko ; ) tylko za mało miejsca dali . 1,5 kartki na 3 argumenty, wstęp i zakończenie to za mało. Historia była prosta i dużo pytań dało się wywnioskować z tekstu ; )
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak dla mnie ogólnie było ok. Z historii i WOS-u nie jestem najlepsza i może poszło mi tak o , ale raczej jestem zadowolona
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak podałam przykład z literatury "Komienie na Szaniec" a wszystko poza tym, myśle, że dobrze to ile będe miała punktów za rozprawkę? na ile możliwych? Odpowiedzcie szybko! dziękuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
historia i wos wcale nie były złe a polski to rozprawka trochę mnie zablokowała (troche)...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
historia trudna, a polski łatwy. ale zobaczymy po oddaniu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie temat rozprawki był bardzo skomplikowany, trzeba było się namyśleć. Historia i Wiedza o Społeczeństwie to czysty banał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 6

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...