Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Tusk: Od 2015 r. obowiązek wyposażenia pojazdów w alkomaty. Zagłosuj w sondzie

Utworzony przez kierowca, 7 stycznia 2014 r. o 17:08
Kolejne działanie pod publiczkę, oczywiście kosztem obywateli. Ale jakoś mili ludkowie nie zauważyliście jak pięknie urządził nas rząd wprowadzając przymusową cyfryzację do tv: w ten oto prosty sposób najbiedniejsi ludzie zostali pozbawieni możliwości oglądania programów, bo stare telewizory nie odbierają. A skąd najbiedniejsi mają mieć forsę na nowy odbiornik, albo na dekoder i antenę? Była akcja: zabierz babci dowód - nie przeszło. Akcja cyfryzacja przeszła. I kto na tym zarobił? Jakoś cicho o sprawie? Tak, jak wyżej napisano: przymusowe alkomaty to kolejny sposób na powiększenie ilości milionerów w tym państwie bezprawia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja mam inne propozycje kary: - publikowanie imienia i nazwiska razem z wizerunkiem pijanego kierowcy - zamiast więzienia prace na rzecz miasta/gminy (może nawet w kamizelce z podpisem "Kierował po alkoholu")   Kary finansowe nie uderzą we wszystkich pijanych kierowców. Alkoholicy nie przejmują się tym, że rodzina będzie musiała opłacić jego mandat. Widać to bardzo dobrze, chociażby po tym, ilu pijanych kierowców jeździ pomimo braku uprawnień, zakazu prowadzenia pojazdów i płaconych mandatów. Tacy kierowcy są nieraz zatrzymywani drugi czy trzeci raz pod wpływem alkoholu.  A jeśli taki pójdzie do więzienia to może i coś tam do niego dotrze, ale będzie wtedy na utrzymaniu nas wszystkich podatników, a on sam nic do tego nie dołoży. Kosz miesięczny utrzymania jednego więźnia to około 2-2,5 tys. zł. W ubiegłym roku zatrzymano 162 090 kierowców pod wpływem. Miesięczny kosz utrzymania tych wszystkich kierowców wyniósłby nawet około 400 000 zł. W ciągu roku byłoby to 4 800 000 zł. Tak prawie 5 milionów zł!  Myślę, że na pewno znalazłoby się dużo lepszych sposobów na wydanie tych pieniędzy, choćby na domu dziecka czy szkolnictwo. Dlaczego uważam, że moje propozycje kary są lepsze? Publikacja danych na pewno kosztuje mniej Państwo, a potrafi bardziej zniechęcić. Prace na rzecz miasta - choćby sprzątanie miasta, przy takiej liczbie pracujących "za darmo" miasta byłyby czystsze i zaoszczędziłyby sporo pieniędzy. W efekcie końcowym podatnicy wydali by mniej pieniędzy na utrzymanie takich ludzi. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MAM PRAWKO 27 LAT I ANI RAZU NIE PROWADZIŁAM PO WYPICIU !!!!!!!!! a tu nagle jakiś niedouczony polityk każe kupować alkomat ? może KOMUŚ zależy żeby sprzedaż alkomatów wzrosła? poroniony pomysł!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może zafundujmy sobie "Legitymacje Poselskie" W cieniu dyskusji o pijanych kierowcach poseł Penkalski pokazał jak fajnie ona działa!!! Podobno w związku z tym zajściem trwa sprawdzanie czy dróżnik który opuścił szlabany był trzeźwy!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TO BEZ SENSU obowiazkowo w każdym samochodzie alkomat ,ponieważ ten co wsiada za kierownice to i tak wie czy jest pod wpływem czy nie ,jedynie jak policja złapie go to wtedy jedynie bedzie dmuchał.
Przede wszystkim podnieść progi. Z 0,2 na 0,3 i z 0,5 na 0,6, bo ten kto wsiada za kierownicę "nazajutrz" mając jeszcze np. 0,22 promila zwykle nie czuje, czy jest pod wpływem, czy nie, a i  zagrożenia raczej nie powoduje. A jeśli chodzi o alkomaty, to popieram, o ile będzie to oficjalnie zatwierdzony typ i będą wydawane "z urzędu" właścicielom zarejestrowanych pojazdów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Alkomat w każdym samochodzie może być ale czy to coś zmieni chyba nie tędy droga znam ludzi którzy mają odebrane prawo jazdy właśnie za alkohol i nadal jeżdżą i co śmieją się policji w twarz no bo niby co mi zrobi taki policjant jak mnie złapie przecież mi nie odbierze prawka bo i tak nie mam to częste słowa jakie się słyszy a ten co zabił tyle ludzi w Kamieniu Pomorskim ma dostać tylko piętnaście lat smiechu warte...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic to wszystko nie da !!!  im więcej będzie takich alkomatów w samochodach, tym więcej sQrwysyny załatwią sobie immunitetów i dalej będą chlać !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wspaniała propozycja umieszczona przez "Anonim" : podawanie do publicznej wiadomości pełnych danych kierowcy "przestępcy" oraz praca na rzecz miasta lub jakiejś firmy. Mamy karać sprawcę a nie jego rodzinę. Problem jest tylko w pojęciu: "ochrona danych osobowych" i tu znowu kłania się zaradność "przestępców" - bo w naszym Państwie nie każdego to dotyczy - będą równi i równiejsi. Po jeździe na "dwóch gazach": 1/ samo stwierdzenie podczas kontroli - cofnięcie prawa jazdy na 3 lata, 2/ w przypadku gdy doprowadził do kolizji lub w niej uczestniczył - na 5 lat, 3/ gdy doszło do wypadku i są osoby lekko poszkodowane u których konieczna jest hospitalizacja - na 10 lat, 4/ w przypadku gdy osoby poszkodowane są narażona na trwałe niespawności części ciała - 20 lat, w przypadku ofiar śmiertelnych - cofnięcie dożywotnio i tu również kara więzienia 15 lat. Siadający za kierownicę "na gazie alkoholowym" ma mieć świadomość że nie zajedzie doleko, że tak nie może robić i że krzwdzi swoją rodzinę już samym uruchamianiem pojazdu. Kara dla takiego który tego nie uszanuje musi być bezwzględna i dotyczyć przede wszystkim jego a nie rodziny. Proszę o rozważenie jeszcze jednego aspektu: człowiek - kierowca mający problemy z alkoholem mimo wszystko wsiadł do auta i poprowadził do wypadku - w orzeczeniu sądu dostaje np 80 tys grzywny i odsiadkę kilku lat. Pytam: kto jest karany zapłatą tej kwoty - a no rodzina, czy faktycznie o to nam chodzi. Fajnie jest takie propozycje składać politykom - bo oni maja kierowców, a jednak mimo wszystko sami tego nie dopełniają, tylko że ich chroni immunitet. To tu mamy tych "równych i równiejszych". Jeszcze jedno: Alkomat w każdym samochodzie. Byliśmy kiedyś w kilku w knajpie i po wypiciu po 2 piwach kolega sprawdził się wiszącym alkomacie w tym lokalu - wynik 0:00. Może proponujący i z tego wyciągnie jakiś wniosek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo!!! Tylko jeszce korytniki zapomnieli o kondomach (przecież tirówki są zaejcone no i o nocnikach by lasy nie gyły obs...wane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Alkomat w każdym samochodzie może być ale czy to coś zmieni chyba nie tędy droga znam ludzi którzy mają odebrane prawo jazdy właśnie za alkohol i nadal jeżdżą i co śmieją się policji w twarz no bo niby co mi zrobi taki policjant jak mnie złapie przecież mi nie odbierze prawka bo i tak nie mam to częste słowa jakie się słyszy a ten co zabił tyle ludzi w Kamieniu Pomorskim ma dostać tylko piętnaście lat smiechu warte...
Alkomat w każdym samochodzie to nie jest możliwe,bo co drugi radiowóz nie wyjedzie na ulice naszych miast i to dopiero będzie tragedia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...