Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ursus chce wyjść z kłopotów finansowych. Połączy się z Ursus Busem?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 10 stycznia 2020 r. o 12:20 Powrót do artykułu
przelewamy z jednego dzbanka do drugiego, ale czy przez to przybędzie cieczy? Ależ nie, bo po drodze może się rozlać. Ale może o to chodzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byznesmenom zabrakło kasy na laytowe życie i znowu żucają info by na chwilę podnieść cenę akcji,sprzedać i dalej udawać firmę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skala operacji obydwu spółek nie jest rozległa. Oszczędności wynikłe z połączenia nikłe, a nawet marne. Stwarza to dodatkowe zagrożenie, bo teraz jedna spółka może działać bez komorników siedzących na drugiej. W mojej ocenie połączenie będzie niekorzystne dla Ursus Bus. Myślę, że lepiej jeśli Ursus S.A. poszłaby po rozum do głowy i zrobiła to co Commerzbank zrobi z mBankiem, czyli sprzeda. W ten sposób środki ze sprzedaży Ursus Bus zasilą i poprawią stan Ursus S.A. To jest ścieżka, która pragmatyczny biznes podąża. Preferowałbym tez siedzibę jednej ze spółek w Lublinie, z prostej przyczyny, o Lublinie, ktoś słyszał. Chociaż prawdopodobnie Miasto Lublin wybierając hiszpański Solaris Bus jako dostawce dla floty e-busów, sygnalizuje, że sens współpracy z Ursusem jako dostawcą jest kwestionowany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lipa o okleiny pomysł na wydojenie szmalu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parda oszustow . Sami oplywaka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To taki polski sposób na naprawę sytuacji spółek. Połącz upadającą z prosperującą, wyjdzie średnio prosperująca. Taki PRLPiS. Przepraszam, miało być PRLbis...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do J23 - akurat tutaj PiS nie ma z tym nic wspólnego. Taka procedura to ratowanie firmy "na papierze". Aktywa przeniosą do Busa, wszystko co toksyczne zostawią w Lublinie. A akcjonariusze? Najwyżej popłaczą się w łazience i tyle. Moim zdaniem Ursus i tak padnie, bo w przekroju lat jest to równia pochyła w dół.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale kombinują, jak w tym powiedzeniu - co tu zrobić żeby nic nie robić i dobrze zarobić. Narazie im to wychodzi nieźle, kasa na konto przychodzi kazdego miesiąca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...