Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W pandemii możemy zapłacić więcej, ale żeby produkt był polski

Utworzony przez Janusz_Paliwas, 25 marca 2021 r. o 17:42 Powrót do artykułu
Ja od pewnego czasu omijam co Polskie, zwłaszcza chemiczne jabłka i inne produkty rolnicze. Cure-Skłodowska mając takie jabłko do badań czy Polską kaszę gryczaną z rundepem - badania nad układem pierwiastków zakończyła by je w góra tydzień.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Będąc osobą wstrzemięźliwie podchodzącą do produktów mięsnych jestem zmuszony odstąpić od "patriotyzmu konsumenckiego"! Wszak naprawdę dobrą jagnięcinę lub, ale to rzadko wołowinę, produkcji krajowej nie uświadczysz! Co innego warzywa, które kupowane z pewnego źródła prezentują naprawdę wysokie walory smakowe. Jaja czy tez margaryny są naturalnym wyborem spośród krajowych, ale na pewno nie sery, które powinny być oznakowane tekstem ostrzegawczym : " Uwaga-produkt seropodobny" tak, jak w latach mojej młodości było z produktami czekoladopodobnymi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...