Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wisła przerwała wał w Winiarach k. Sandomierza. Fala na Wiśle dotarła na Lubelszczynę

Utworzony przez ma, 7 czerwca 2010 r. o 08:16
Strzelił wał na Kopcu koło Annopola
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kraj świętościami ocieka a woda robi swoje... Czy to nie dziwi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic dziwnego, że wszystko w tym kraju się wali. W Polsce jak widać nic nie można zrobić normalnie i solidnie, a tego co nam najbardziej brak to zdrowy rozsądek i logiczne myślenie. Wszystko robi się na pokaz i byle jak. Nawet te usypywanie worków z piaskiem to jakaś kpina (wystarczy popatrzeć na zdjęcie). To chyba jakieś bezmózgowce układają te worki z piaskiem i jeszcze się dziwią że to nie wytrzymuje. Jak ma taki wał wytrzymać jak w worku jest góra 5 kg piasku (żeby się nie przemęczyć). W worku powinno być co najmniej 40 kg piasku. Wtedy worki odpowiednio przylegają do siebie i wał jest mocny. A taka robota jak na zdjęciu to jest tylko na pokaz (chyba że tylko pozują do zdjęcia )). Jak chce się coś robić dobrze to trzeba myśleć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co tam powódź i pękające wały najważniejsze że mamy nowego świętego własnego chowu. Szkoda ze nie skierowano pieniędzy wydanych na brewerie kościoła nie skierowano na pomoc dla powodzian. Nie bardzo wierzę w podane przez media ilości nawiedzonych na mszy beatyfikacyjnej ale nawet gdyby było ich połowe to ich energię powinno się skierować na budowę wałów przeciwpowodziwych a nie bezmyślne zawodzenie pieśni pod dyktando szamanów w czarnych sukienkach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Capino napisał:
Co tam powódź i pękające wały najważniejsze że mamy nowego świętego własnego chowu. Szkoda ze nie skierowano pieniędzy wydanych na brewerie kościoła nie skierowano na pomoc dla powodzian. Nie bardzo wierzę w podane przez media ilości nawiedzonych na mszy beatyfikacyjnej ale nawet gdyby było ich połowe to ich energię powinno się skierować na budowę wałów przeciwpowodziwych a nie bezmyślne zawodzenie pieśni pod dyktando szamanów w czarnych sukienkach
Dokładnie Módlmy się do popiełószki żeby zabrał tą wodę do siebie do góry
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Capino napisał:
Co tam powódź i pękające wały najważniejsze że mamy nowego świętego własnego chowu. Szkoda ze nie skierowano pieniędzy wydanych na brewerie kościoła nie skierowano na pomoc dla powodzian. Nie bardzo wierzę w podane przez media ilości nawiedzonych na mszy beatyfikacyjnej ale nawet gdyby było ich połowe to ich energię powinno się skierować na budowę wałów przeciwpowodziwych a nie bezmyślne zawodzenie pieśni pod dyktando szamanów w czarnych sukienkach
Najpierw zacznij wymagać od siebie a potem od innych i swoją energię skieruj na budowę wałów zamiast umieszczać na forum bezmyślne wypociny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kurcze nie wiecie czy ta woda w końcu zacznie opadać, u mnie już jest więcej wody niż w maju. To jakiś koszmar.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
m napisał:
Kurcze nie wiecie czy ta woda w końcu zacznie opadać, u mnie już jest więcej wody niż w maju. To jakiś koszmar.
Miejmy nadzieję, że przezyjemy dzisiejszy koszmar i od jutra bedzie coraz lepiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na moje oko to w Puławach jest w tej chwili więcej wody niż było w maju :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='XXX' date='7.06.2010, 10:55:21' post='298194'] Nic dziwnego, że wszystko w tym kraju się wali. W Polsce jak widać nic nie można zrobić normalnie i solidnie, a tego co nam najbardziej brak to zdrowy rozsądek i logiczne myślenie. Wszystko robi się na pokaz i byle jak. Nawet te usypywanie worków z piaskiem to jakaś kpina (wystarczy popatrzeć na zdjęcie). To chyba jakieś bezmózgowce układają te worki z piaskiem i jeszcze się dziwią że to nie wytrzymuje. Jak ma taki wał wytrzymać jak w worku jest góra 5 kg piasku (żeby się nie przemęczyć). W worku powinno być co najmniej 40 kg piasku. Wtedy worki odpowiednio przylegają do siebie i wał jest mocny. A taka robota jak na zdjęciu to jest tylko na pokaz (chyba że tylko pozują do zdjęcia )). Jak chce się coś robić dobrze to trzeba myśleć. Nie znasz się,nie pracowałeś przy wałach,więc nie pisz takich bzdur.Ci ludzie ratują nam pozosałości po poprzedniej powodzi.I za to im wielki szacunek.Idz do pomocy na trzy dni i trzy noce,a wtedy dopiero napisz czy to są jakieś bezmózgowce układające worki 5 kg.,by się nie narobić,czy też ludzie którzy pomagają,choć też sami stracili wszystko przez wodę.Wydaje mi się,że nie dotknęła Ciebie powódz skoro piszesz takie chamskie oszczerstwa-WSTYD!!!.A nie zastanowiłeś się czyja to tak naprawdę wina?.Nie stać nas na normalne drogi,parkingi,stadiony.Ale stać nas na nagrody poselskie,kampanie wyborcze i wiele innych bzdur z których normalni ludzie-obywatele nie korzystają-CZYT TO JEST LOGICZNE?.To co już zostało wydane na powódz i pomoc powodzianom umożliwiło by nam zbudowanie wałów ja marzenie.Winą obarczajmy tych na górze-czyli rząd,a nie ludzi którzy łatają ludzką głupotę.Komorowski z Tuskiem nie liczą strat powodziowych,a jedynie zyski-czyli poparcie ludzi w wyborach.Czy któryś zrezygnował z pieniędzy na kampanie wyborczą i wsparł powodzian?-NIE!.Bo lepiej ludziom wciskać ciemnotę po pomocy.A tak naprawdę ludzie już dawno zostali oszukani,ale nadal się łudzą,bo muszą w coś wierzyć.Tak więc Baranie!!!,krytykuj takich ludzi,co nic nie robią,a nie tych co robią wszystko.P.S.Na Kępę Gostecką mają zostać wysłani saperzy.Czekają na rozkaz w jednej ze szkół w okolicy.I to jest logiczne myślenie?.Ktoś haruje jak wół ileś dni i walczy o swoje do końca,a tu pada rozkaz od GÓRY-zalać wsie,bo zaleje miasta.A woda nie dzieli ludzi na biednych i bogatych.Zabiera wszystko i wszystkim.Więc nie pisz takich głupot bo jesteś jak ci z GÓRY-nie przeżyli,a krytykują-ŻENADA!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiesy w końcu woda zaleje Warszawę z Gronkowcem /bufetową/ ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po '89 roku zbudowaliśmy społeczeństwo egoizmu i krętactwa.Większość kombinuje jak wykiwać drugiego.Przy wydatnym współudziale części kościoła Katolickiego.Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic dziwnego, że wszystko w tym kraju się wali. W Polsce jak widać nic nie można zrobić normalnie i solidnie, a tego co nam najbardziej brak to zdrowy rozsądek i logiczne myślenie. Wszystko robi się na pokaz i byle jak. Nawet te usypywanie worków z piaskiem to jakaś kpina (wystarczy popatrzeć na zdjęcie). To chyba jakieś bezmózgowce układają te worki z piaskiem i jeszcze się dziwią że to nie wytrzymuje. Jak ma taki wał wytrzymać jak w worku jest góra 5 kg piasku (żeby się nie przemęczyć). W worku powinno być co najmniej 40 kg piasku. Wtedy worki odpowiednio przylegają do siebie i wał jest mocny. A taka robota jak na zdjęciu to jest tylko na pokaz (chyba że tylko pozują do zdjęcia )). Jak chce się coś robić dobrze to trzeba myśleć. Nie znasz się,nie pracowałeś przy wałach,więc nie pisz takich bzdur.Ci ludzie ratują nam pozosałości po poprzedniej powodzi.I za to im wielki szacunek.Idz do pomocy na trzy dni i trzy noce,a wtedy dopiero napisz czy to są jakieś bezmózgowce układające worki 5 kg.,by się nie narobić,czy też ludzie którzy pomagają,choć też sami stracili wszystko przez wodę.Wydaje mi się,że nie dotknęła Ciebie powódz skoro piszesz takie chamskie oszczerstwa-WSTYD!!!.A nie zastanowiłeś się czyja to tak naprawdę wina?.Nie stać nas na normalne drogi,parkingi,stadiony.Ale stać nas na nagrody poselskie,kampanie wyborcze i wiele innych bzdur z których normalni ludzie-obywatele nie korzystają-CZYT TO JEST LOGICZNE?.To co już zostało wydane na powódz i pomoc powodzianom umożliwiło by nam zbudowanie wałów ja marzenie.Winą obarczajmy tych na górze-czyli rząd,a nie ludzi którzy łatają ludzką głupotę.Komorowski z Tuskiem nie liczą strat powodziowych,a jedynie zyski-czyli poparcie ludzi w wyborach.Czy któryś zrezygnował z pieniędzy na kampanie wyborczą i wsparł powodzian?-NIE!.Bo lepiej ludziom wciskać ciemnotę po pomocy.A tak naprawdę ludzie już dawno zostali oszukani,ale nadal się łudzą,bo muszą w coś wierzyć.Tak więc Baranie!!!,krytykuj takich ludzi,co nic nie robią,a nie tych co robią wszystko.P.S.Na Kępę Gostecką mają zostać wysłani saperzy.Czekają na rozkaz w jednej ze szkół w okolicy.I to jest logiczne myślenie?.Ktoś haruje jak wół ileś dni i walczy o swoje do końca,a tu pada rozkaz od GÓRY-zalać wsie,bo zaleje miasta.A woda nie dzieli ludzi na biednych i bogatych.Zabiera wszystko i wszystkim.Więc nie pisz takich głupot bo jesteś jak ci z GÓRY-nie przeżyli,a krytykują-ŻENADA!!! [/quote] Ja BARANIE nikogo nie obrażam. Skomentowałem tylko to co zobaczyłem na zdjęciu. Prawda jest taka, że te osoby podające worek z 5 kg piasku nie mają pojęcia o tym co robią i tyle. To że mnie powódź nie dotknęła, to nie znaczy że nie mogę wypowiadać swojego zdania. Nie patrzę bezczynnie na tragedię ludzi tylko im pomagam tak jak mogę i to jest moja sprawa. Jak widzę że coś jest robione bezmyślnie, to tak to oceniam i mam do tego prawo. Nie mówię czyja to jest wina. Może ktoś powiniem pokazać tym ludziom jak to robić, pokierować nimi, pomyśleć spokojnie. W każdej akcji ratowniczej najważniejszy jest spokój i rozwaga i to chciałem podkreślić. Swoje żale i pretensje do tego co się dzieje to przedstawiaj tym do ktorych je masz. Ja nie mam zamiaru ich wysłuchiwać bo nie jestem winny tej sytuacji, a tym bardziej nie pozwolę się obrażać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
XXX napisał:
Nic dziwnego, że wszystko w tym kraju się wali. W Polsce jak widać nic nie można zrobić normalnie i solidnie, a tego co nam najbardziej brak to zdrowy rozsądek i logiczne myślenie. Wszystko robi się na pokaz i byle jak. Nawet te usypywanie worków z piaskiem to jakaś kpina (wystarczy popatrzeć na zdjęcie). To chyba jakieś bezmózgowce układają te worki z piaskiem i jeszcze się dziwią że to nie wytrzymuje. Jak ma taki wał wytrzymać jak w worku jest góra 5 kg piasku (żeby się nie przemęczyć). W worku powinno być co najmniej 40 kg piasku. Wtedy worki odpowiednio przylegają do siebie i wał jest mocny. A taka robota jak na zdjęciu to jest tylko na pokaz (chyba że tylko pozują do zdjęcia )). Jak chce się coś robić dobrze to trzeba myśleć.
Znawco od siedmiu bolesci, jesli nic nie dały to wytłumacz prosze, jakim cudem te "smieszne 5-kg worki, napełniane na pokaz"zadziałały tak jak zadziałały dziaj w nocy w Kępie???dlaczego zatrzymuja wodę na Chodelce?dlaczego?znasz sie lepiej nikt Cie nie zatrzymuje, jedź tam i powiedz tym ludziom, ze robia to źle, żeby nie pozowali do zdjęcia z tymi smiesznymi woreczkami, albo jeszcze lepiej, jedź i sam napełniaj worki 40kg!pokaz im!no smiało!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
XXX napisał:
Nic dziwnego, że wszystko w tym kraju się wali. W Polsce jak widać nic nie można zrobić normalnie i solidnie, a tego co nam najbardziej brak to zdrowy rozsądek i logiczne myślenie. Wszystko robi się na pokaz i byle jak. Nawet te usypywanie worków z piaskiem to jakaś kpina (wystarczy popatrzeć na zdjęcie). To chyba jakieś bezmózgowce układają te worki z piaskiem i jeszcze się dziwią że to nie wytrzymuje. Jak ma taki wał wytrzymać jak w worku jest góra 5 kg piasku (żeby się nie przemęczyć). W worku powinno być co najmniej 40 kg piasku. Wtedy worki odpowiednio przylegają do siebie i wał jest mocny. A taka robota jak na zdjęciu to jest tylko na pokaz (chyba że tylko pozują do zdjęcia )). Jak chce się coś robić dobrze to trzeba myśleć. Nie znasz się,nie pracowałeś przy wałach,więc nie pisz takich bzdur.Ci ludzie ratują nam pozosałości po poprzedniej powodzi.I za to im wielki szacunek.Idz do pomocy na trzy dni i trzy noce,a wtedy dopiero napisz czy to są jakieś bezmózgowce układające worki 5 kg.,by się nie narobić,czy też ludzie którzy pomagają,choć też sami stracili wszystko przez wodę.Wydaje mi się,że nie dotknęła Ciebie powódz skoro piszesz takie chamskie oszczerstwa-WSTYD!!!.A nie zastanowiłeś się czyja to tak naprawdę wina?.Nie stać nas na normalne drogi,parkingi,stadiony.Ale stać nas na nagrody poselskie,kampanie wyborcze i wiele innych bzdur z których normalni ludzie-obywatele nie korzystają-CZYT TO JEST LOGICZNE?.To co już zostało wydane na powódz i pomoc powodzianom umożliwiło by nam zbudowanie wałów ja marzenie.Winą obarczajmy tych na górze-czyli rząd,a nie ludzi którzy łatają ludzką głupotę.Komorowski z Tuskiem nie liczą strat powodziowych,a jedynie zyski-czyli poparcie ludzi w wyborach.Czy któryś zrezygnował z pieniędzy na kampanie wyborczą i wsparł powodzian?-NIE!.Bo lepiej ludziom wciskać ciemnotę po pomocy.A tak naprawdę ludzie już dawno zostali oszukani,ale nadal się łudzą,bo muszą w coś wierzyć.Tak więc Baranie!!!,krytykuj takich ludzi,co nic nie robią,a nie tych co robią wszystko.P.S.Na Kępę Gostecką mają zostać wysłani saperzy.Czekają na rozkaz w jednej ze szkół w okolicy.I to jest logiczne myślenie?.Ktoś haruje jak wół ileś dni i walczy o swoje do końca,a tu pada rozkaz od GÓRY-zalać wsie,bo zaleje miasta.A woda nie dzieli ludzi na biednych i bogatych.Zabiera wszystko i wszystkim.Więc nie pisz takich głupot bo jesteś jak ci z GÓRY-nie przeżyli,a krytykują-ŻENADA!!! Ja BARANIE nikogo nie obrażam. Skomentowałem tylko to co zobaczyłem na zdjęciu. Prawda jest taka, że te osoby podające worek z 5 kg piasku nie mają pojęcia o tym co robią i tyle. To że mnie powódź nie dotknęła, to nie znaczy że nie mogę wypowiadać swojego zdania. Nie patrzę bezczynnie na tragedię ludzi tylko im pomagam tak jak mogę i to jest moja sprawa. Jak widzę że coś jest robione bezmyślnie, to tak to oceniam i mam do tego prawo. Nie mówię czyja to jest wina. Może ktoś powiniem pokazać tym ludziom jak to robić, pokierować nimi, pomyśleć spokojnie. W każdej akcji ratowniczej najważniejszy jest spokój i rozwaga i to chciałem podkreślić. Swoje żale i pretensje do tego co się dzieje to przedstawiaj tym do ktorych je masz. Ja nie mam zamiaru ich wysłuchiwać bo nie jestem winny tej sytuacji, a tym bardziej nie pozwolę się obrażać.
Proponuję samemu przekonać się ile waży worek, który w 1/3, 1/2 lub w całości wypełniony jest piaskiem, mokrym piaskiem. Wtedy przekonacie się, że 5kg to moze jakaś 1/15 pojemności worka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
0206CC napisał:
Znawco od siedmiu bolesci, jesli nic nie dały to wytłumacz prosze, jakim cudem te "smieszne 5-kg worki, napełniane na pokaz"zadziałały tak jak zadziałały dziaj w nocy w Kępie???dlaczego zatrzymuja wodę na Chodelce?dlaczego?znasz sie lepiej nikt Cie nie zatrzymuje, jedź tam i powiedz tym ludziom, ze robia to źle, żeby nie pozowali do zdjęcia z tymi smiesznymi woreczkami, albo jeszcze lepiej, jedź i sam napełniaj worki 40kg!pokaz im!no smiało!
Pewnie znajdzie się co najmniej 3 razy więcej miejsc, w których tak wykonane zabezpieczenia nie zadziałały, więc może to mi wytłumaczysz. Typowo polskie podejście, najlepiej obrazić się jak ktoś mi mówi że coś źle robię. Mam prawo wyrażać swoje zdanie i sznuję tych, którzy mogą się z nim nie zgadzać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jojko napisał:
Proponuję samemu przekonać się ile waży worek, który w 1/3, 1/2 lub w całości wypełniony jest piaskiem, mokrym piaskiem. Wtedy przekonacie się, że 5kg to moze jakaś 1/15 pojemności worka.
Ciężka praca nie jest mi obca i wiem ile waży worek piasku. Ale ty w swojej edukacji chyba opuściłeś matematykę, bo wedlug twoich obliczeń cały worek piasku powinien ważyć 750 kg Przeporaszam nie mogłem się powstrzymać od śmiechu, bo jeżeli uważasz, że worek piasku waży 750 kg (według twoich obliczeń 5 x 15) to nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz więc nawet szkoda czasu żeby to komentować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
XXX napisał:
Pewnie znajdzie się co najmniej 3 razy więcej miejsc, w których tak wykonane zabezpieczenia nie zadziałały, więc może to mi wytłumaczysz. Typowo polskie podejście, najlepiej obrazić się jak ktoś mi mówi że coś źle robię. Mam prawo wyrażać swoje zdanie i sznuję tych, którzy mogą się z nim nie zgadzać.
Taka mądra kupa z ciebie to zapraszamy na kępę cwaniaku, ponosisz dwie doby worki to i umysł cie się przewietrzy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Taka mądra kupa z ciebie to zapraszamy na kępę cwaniaku, ponosisz dwie doby worki to i umysł cie się przewietrzy
Jak widzę tobie noszenie worków poważnie zaszkodziło. Lepiej sobie odpocznij bo umysł za bardzo się tobie przewietrzył.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żywioł jest przerażający, ta II fala zdaje się nie mieć końca, jest bardzo długa... Wypada z całego serca współczuć poszkodowanym, którzy już ucierpieli i jeszcze ucierpią w wyniku kataklizmu. Jest jak ocean ten bezmiar ludzkich tragedii życiowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 6

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...