Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wspomnienia naszych czyetlników: Ucieczka z sowieckiej pułapki

Utworzony przez ~gosc~, 5 września 2009 r. o 12:20
Pani Ewelinka ! Proszę poprawić z CZYETLNIKÓW na c z y t e l n i k ó w .! pozdrawia czytelniczka Eva.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Ewo, prosze poprawić pisownię swojego imienia z Eva na Ewa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem z importu - Eva.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja to pamiętam jak w II wojnę polscy chłopi łapali Żydów i Niemcom oddawali
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paweł napisał:
ja to pamiętam jak w II wojnę polscy chłopi łapali Żydów i Niemcom oddawali
Ja zaś widziałem jak żydzi w mundurach sowieckiej armii strzelali do bezbronnych kobiet i dzieci, a w obozach najgorszym kapo byli żydowscy sługusy tak opisał mi to wujek który przeżył obóz !więc nie licytujmy się kto i co robił jak i kto był większą szują i zdrajcą czy draniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mało kto pamięta że we wrześniu 1939 r. bardzo haniebną rolę odegrała mniejsoiśc ukraińska. Grupy uzbrojonych ounowców organizowały napady na błakających się żołnierzy polskich i następnie dokonyweały na nich morderstw. Na przykład dokonano zbrodni na dwóch polskich oficerach w Radkowie koło Telatyna, a w samym Telatynie dokonanono ostrzału z wieży cerkwi w kierunku wycofujaących się polskich żołnierzy !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
beduin napisał:
Ja zaś widziałem jak żydzi w mundurach sowieckiej armii strzelali do bezbronnych kobiet i dzieci, a w obozach najgorszym kapo byli żydowscy sługusy tak opisał mi to wujek który przeżył obóz !więc nie licytujmy się kto i co robił jak i kto był większą szują i zdrajcą czy draniem.
ale oficjalnie to podobno Polacy tak nie robili
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
beduin napisał:
Ja zaś widziałem jak żydzi w mundurach sowieckiej armii strzelali do bezbronnych kobiet i dzieci, a w obozach najgorszym kapo byli żydowscy sługusy tak opisał mi to wujek który przeżył obóz !więc nie licytujmy się kto i co robił jak i kto był większą szują i zdrajcą czy draniem.
coś może o naszych przyjacielach Ukraińcach wujek opowiadał ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gosc~ napisał:
Pani Ewelinka ! Proszę poprawić z CZYETLNIKÓW na c z y t e l n i k ó w .! pozdrawia czytelniczka Eva.
Niestety nie mam wpływu na formę tekstu jaka ukazuje się w Internecie. pewnie mała pomyłka osoby, która "wrzuca" teksty do sieci. Cóż, mylic się jest rzeczą ludzką
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...