Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Żory to pierwsze polskie miasto z darmową komunikacją miejską

Utworzony przez zwykłosław, 27 sierpnia 2013 r. o 10:29
"Warszawa wydaje rocznie 2,4 mld zł. Dochody z biletów pokrywają 35 proc. tych kosztów w stolicy,"   Pytanie: ile z tych 2,4 mld to koszta obsługi biletowania (druk, dystrybucja, kontrola)? I jak to się ma do tych 35%?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Racja zwykosław, ale strach pomyśleć ile kosztowałyby bilety bez dotacji. Pewnie sprzedaż rowerów by wzrosła.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"darmowa komunikacja" czyli autobusy jeżdżą na wodę, kierowcy nie biorą wynagrodzenia za swoją pracę a Św. Mikołaj funduje tabor? Ludzie, którzy wyssaliście socjalizm z mlekiem matki - NIE MA NIC ZA DARMO. Żeby sfinansować tą "darmowa komunikację" trzeba opłacić urzednika, który zbiera podatki, urzędnika, który dystrybuje podatki, kierowców, mechaników + paru partyjnych kolesi w zarządzie. Pomijam ewidentną niesprawiedliwość bo ja, który korzystam ze "zbiorkomu" kilka razy w roku muszę (z moich podatków) sponsorować tego, który korzysta kilka razy dziennie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł dobry, jednak trzeba się zastanowić, skąd wziąć pieniądze na sfinansowanie tego projektu w większych miastach. Oczywiście jakby zoptymalizować budżety miast i nie wydawać pieniędzy na rzeczy niepotrzebne to byłoby to możliwe. Ja jestem za darmową komunikacją miejską.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...