Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Żydzi zaczynają świętować Paschę. Obama trafił na macę

Utworzony przez Rabin, 29 marca 2010 r. o 22:18
Hag Pesach Sameach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chrześcijańskie Kościoły Boga tak w internecie opisuja znaczenie Paschy dla chrześciajan: Pascha i święto Przaśników Pytanie: Co znaczy święto Przaśników? To jest jedne z trzech głównych święt w roku, które, zgodnie z wolą Bożą, powinniśmy obchodzić corocznie. To jest jeden z tych trzech dni w roku, kiedy Bóg poleca nam zbierać się razem poza domem i postępować za wolą Bożą. On jest ważny dla nas tym, że tego dnia Bóg wyprowadził synów Izraela z Egiptu. Pytanie: Dlaczego nie możemy pozostawać w domu w święto Przaśników? Księga Powtórzonego Prawa 16:5-6 Nie będziesz mógł składać ofiary paschalnej w żadnej miejscowości, którą ci daje Pan, Bóg twój, lecz w miejscu, które sobie obierze Pan, Bóg twój, na mieszkanie dla swego imienia – tam złożysz ofiarę paschalną wieczorem o zachodzie słońca w godziniewyjścia swego z Egiptu. Pytanie: Dlaczego powinniśmy jeść niekwaszone jedzenie? Bóg mówi, że nie możemy jeść jedzenie, w którym zawiera zakwaska. Wyjście 12:17-20 Przestrzegać będziecie święta Przaśników, gdyż w tym dniu wyprowadziłem wasze zastępy z ziemi egipskiej. Przestrzegajcie tego dnia jako ustanowionego na zawsze we wszystkich waszych pokoleniach. Czternastego dnia miesiąca pierwszego od wieczora winniście spożywać chleb niekwaszony aż do wieczora dwudziestego pierwszego dnia tego miesiąca. Przez siedem dni nie znajdzie się w domach waszych żaden kwas, bo kto by spożył coś kwaszonego, winien być wyłączony ze zgromadzenia Izraela, tak przybysz, jak i urodzony w kraju. Nie wolno wam jeść nic kwaszonego i w wszystkich domach waszych winniście jeść chleb niekwaszony. W tym miejscu Bóg mówi nam, że powinniśmy przestrzegać święta Przaśników. On mówi także i o tym, kiedy robić to. Pierwszy miesiąc roku nazywa się Abib. święto rozpoczyna się na czternasty dzień tego miesiąca i trwa do wieczora dwudziestego czwartego dnia. święto trwa siedem dni, jednak powinniśmy zbierać się na czternasty dzień, żeby jeść wieczerzę Pańską. Dni piętnasty i dwudziesty pierwszy są świętymi Dniami. Czcimy te dni tak samo, jak Szabat. Siedem dni trzeba jeść tylko niekwaszone jedzenie. Nie wolno używać do jedzenia nic, co zawiera zakwaskę. Drożdże aktywnie mają zastosowanie w kulinarii. To jest ten komponent, dzięki któremu chleb i słodkie ciasto rosną i zostają pulchnymi. Na tym przymirze Pan pokazywa nam, że bez Niego nie możemy odbyć się jak osobistości. Uwalniając się od zakwaski uwalniamy się od grzecha w naszym życiu. Bóg powiedział, że to święto powinno przechodzić od pokolenia do pokolenia. To znaczy, że z początku tego święta przestrzegają rodzice, potem go świętują dzieci, potem ich dzieci i tak dalej z pokolenia w pokolenie. Jest ważne, żeby dzieci przychodziły obchodzić Paschę, słuchały i dowiadywały się, co się dzieje i dla czego to trzeba, żeby, kiedy one zostaną dorosłymi, dokładnie wiedziały, jak trzeba to robić i dlaczego. Pytanie:Dlaczego obchodzimy Pasche? Wyjście 12:14 Dzień ten będzie dla was dniem pamiętym i obchodzić go będziecie jako święto dla uczczenia Pana. My czcimy Paschę, ponieważ to było zapowiedziano nam Panem Bogiem. Kiedy jakiś dzień jest uważany za pamiętny, to znaczy, że pamiętamy i obchodzimy jakieś wydarzenie jak szczególny dzień. W ten czas wspominamy o tym, że Jezus zmarł za nasze grzechy, a za trzy dni zmartwychwstał, żeby połączyć się ze Swoim Ojcem, Jedynym Prawdziwym Bogiem (Eloach). Powinniśmy pamiętać, że ta ofiara Jezusa Chrystusa była przyniesiona dla zbawienia nas od naszych grzechów. Powinniśmy zawsze obchodzić ten dzień i uczyć obchodzić go naszych dzieci, żeby one, z kolei, mogły nauczyć swoich dzieci. To wydarzenie nie powinno być zapomnięte. Bóg powiedział, że Paschę należy obchodzić zawsze. Druga Księga Królewska 23:21 Król wydał całemu ludowi następujący rozkaz: ,,świętujcie Paschę na cześć Pana, Boga waszego, jak jest napisane w tejże księdze przymierza”. Pytanie: Dlaczego mnie nie wolno jeść Wieczerzę Pańską i iść ze swymi rodzicami w pierwszą noc? W pierwszą noc na szczególną służbę mogą iść tylko nawróconi ochrzconi dorośli chrześcijanie. Na tej służbie oni dokonują nawzajem umywanie nóg i, jedzą Wieczerzę Pańską. Od Sw.Jana 13:1-17 Było to przed świętem Paschy. Jezus wiedząc, że nadeszła Jego godzina przejścia z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował. W czasie wieczerzy, gdy diabel już nakłonił serce Judasza Iskarioty, syna Szymona, aby Go wydać, wiedząc, że Ojciec dał Mu wszystko w ręce oraz że od Boga wyszedł i do Boga idzie, wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło nim się przepasał. Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany. Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego:,,Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?” Jezus mu odpowiedział: ,,Tego, co ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później będziesz to wiedział”. Rzekł do Niego Piotr: ,,Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał”. Odpowiedział mu Jezus: ,,Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną”. Rzekł do Niego Szymon Piotr: ,,Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę”. Powiedział do niego Jezus: ,,Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy”. Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: ,,Nie wszyscy jesteście czyści”. A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: ,,Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? Wy Mnie nazywacie ,,Nauczycielem” i ,,Panem” i dobrze mówicie, bo nim jestem. Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak ja wam uczyniłem. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: ,,Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał. Wiedząc to będziecie błogoslawieni, gdy według tego będziecie postępować. Jezus umywał uczennikom nogi po to, żeby pokazać im ,jaki stosunek do Boga u nich powinien być. Umywanie nóg to akt podbicia (podbicie znaczy łagodność, nie duma, skromność). Każdego roku dorośli powtarzają ten czyn, żeby odrodzić się w wierze. Po umywaniu nóg dzieje się Pańska Wieczerza. Ona także może jeść się tylko dorosłymi ochrzconymi, wierzącymi. Oni jedzą mały kawałeczek chleba bez drożdży, który symbolizuje sobą ciało i życie Jezusa Chrystusa, a potem wypiwają mały kieliszek wina, które symbolizuje krew Jezusa Chrystusa. Oni robią to po to, żeby przedemonstrować swój szacunek do Pana, naśladowanie J
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najważniejsze święto na świecie to święto wielkanocne ponieważ Jezus zmartwychwstał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~marta~ napisał:
Najważniejsze święto na świecie to święto wielkanocne ponieważ Jezus zmartwychwstał
Dla tych, Droga Marto, ktorzy w to wierza...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gwoli przypomnienia: Maca (hebr. מצה) – chleb przaśny, przaśniki, spożywany przez żydów podczas święta Pesach. Nawiązuje on do chleba, który spożywali Izraelici przed wyruszeniem z Egiptu. Przyrządzany jest ze specjalnie w tym celu przygotowanej mąki, bez użycia zakwasu, którego posiadania w domu podczas święta zakazuje żydowskie prawo religijne. Mąkę pszenną miesza się z wodą i piecze przez około osiemnaście minut, licząc od chwili wyrobienia ciasta. Ma ona postać płaskich placków o kształcie owalnym bądź kwadratowym. Współcześnie macę wyrabia się również maszynowo, wypieka w piecach wyposażonych w palniki zamontowane w komorze wypieku, ale jej używanie podczas święta nie jest zgodne z żydowską ortodoksją. Przez kilkaset lat, aż do połowy XX wieku, w Europie Środkowej i Wschodniej znany był mit, iż maca zawiera krew zamordowanych chrześcijańskich niemowląt, mimo oczywistej nieprawdy (jakakolwiek krew jest dla żydów niekoszerna), ten zbobon przyczyniał się do propagowania antysemityzmu. Był przyczyną wielu pogromów, w tym kieleckiego. Jeszcze dziś - jak wynika z badan socjologicznych - są tacy, co w to wierzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zadbali o koszerny chleb ,o koszerne naczynia ale nic im nie przeszkadzalo aby zamęczyć człowieka na krzyżu,aby ułaskawić złoczyńcę a skazać człowieka namaszczonego przez Boga na swojego syna,a którego to żydzi nie potrafili zrozumieć.Ten krzyż żydostwo po dzień dzisiejszy montuje. Samego krzyżowania Chrystusa nigdy nie zakończyli.Barbarzyńcy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rodak napisał:
Zadbali o koszerny chleb ,o koszerne naczynia ale nic im nie przeszkadzalo aby zamęczyć człowieka na krzyżu,aby ułaskawić złoczyńcę a skazać człowieka namaszczonego przez Boga na swojego syna,a którego to żydzi nie potrafili zrozumieć.Ten krzyż żydostwo po dzień dzisiejszy montuje. Samego krzyżowania Chrystusa nigdy nie zakończyli.Barbarzyńcy
Bełkotem swoim grzeszysz i wstyd przynosisz Kościołowi, którego pewnie się czujesz członkiem. Bluźnisz nauce Jana Pawła II, który antysemityzm, jaki pokazujesz w czystej formie, nazywał grzechem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Korespondent zapomnial napisac ze dzisiaj czyli 29 Marca nowojorska strarz pozarna miala wiecej wyjazdow niz zwykle a to za sprawa entelegencyji koszernej ktora na kazdym rogu, na kazdej ulicy, przed kazdym domem spalala rytualnie wszelkie okruchy chleba etc. ...............a przy tym czesto cale kartonowe pudla. Wiatr to tak pieknie dmuchal na okoliczne domy i samochody. Cos mnie sie wydaje ze ci Zydzi to potomkowie tych medrcow zz Chelma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego Mojżesz przeprowadził Żydów przez morze Czerwone??????? Bo przez miasto sie wstydził
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kogo obchodzą Żydzi i ich świeto? To jest Polska a nie Izrael! Może więc zamiast marnować czas na pisanie o pierdołach zajęlibyście się głodnymi dziećmi, biednymi ludźmi żyjącymi na skraju ubóstwa. Idą święta a ludzie głodują i to powinien być temat do pilnej realizacji a nie jakieś tam Żydostwo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Antygłupota napisał:
A kogo obchodzą Żydzi i ich świeto? To jest Polska a nie Izrael! Może więc zamiast marnować czas na pisanie o pierdołach zajęlibyście się głodnymi dziećmi, biednymi ludźmi żyjącymi na skraju ubóstwa. Idą święta a ludzie głodują i to powinien być temat do pilnej realizacji a nie jakieś tam Żydostwo...
Twoja głupota nie zna granic...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Twoja głupota nie zna granic...
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Swoja frogą żydowska nacja jest tak zadufana w sobie i butna, że wszystkich dookoła nazywa antysemitami. Wystarczy że ktoś będzie miał inne zdanie, upodobania i już dzięki temu zasłuży na miano antysemity. Wystarczy zwrócić uwagę, że zachowują się nie odpowiednio (tyczy to ich wyceieczek). Żydzi sami nakręcają spiralę nienawiści.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Antysemityzm na tym forum, że palce lizać...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lektura tego, co tu piszą pokazuje, że Jan Paweł II napracował się na darmo, chcą ze swych rodaków wyplenić antysemityzm.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JEZUS SWIETOWAL PASCHE, A NIE WIELKANOC... - tak nam powiedziala nasza katechetka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ODJAZDOWY FILMIK O PESACH. ZOBACZ KONIECZNIE !!! http://www.youtube.com/watch?v=xMSEFCQCKPo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie było żadnego pogromu kieleckiego, historia jest sfałszowana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiadomo że Jezus nie mógł świętować Wielkanocy bo to święto za jego czasów nie istniało. Wielkanoc to świętowanie zmartwychwstania Pana Jezusa? Jesli ktoś wierzy w te bajeczki;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...