Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Biała Podlaska pamięta o Żołnierzach Wyklętych

Utworzony przez gs, 1 lutego 2015 r. o 13:02
Czy to oznacza że Fundacja przypomni walki AK z UPA?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak sama nazwa głosi " żołnierze wyklęci " lub "żołnierze przeklęci" dotyczy bandziorów , którym po 1945 roku nie chciało się pracować i odbudowywać zniszczonego kraju.Ci " wykleci "  woleli siedzieć w lesie, pędzić bimber i chlać na umór. A pod osłoną nocy " żołnierze wykleci " napadali na wioski , grabili wiejskich gospodarzy, mordowali ich , gwałcili ich kobiety i podpalali ich domostwa. Ludność wiejska ich za te mordy i gwałty wyklęła i przeklęła i stąd nazwa żołnierze wyklęci i przeklęci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie byli żadni żołnierze.  19 stycznia 1945 roku. dowódca Armii Krajowej gen. bryg. Leopold Okulicki ps. Niedźwiadek rozwiązał Armię Krajową. Wszyscy podlegli tej formacji zostali więc cywilami. Nie są to więc żołnierze wyklęci tylko zgraja cywilów , zbóji i bandytów. Ci bandyci strzelali do polskiego munduru. Dobrze że urząd bezpieczeństwa, wojsko polskie, i milicja zlikwidowała i wystrzelała tych degeneratów, dewiantów i sadystów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakiego polskiego munduru? ubekow i mordercow komunistycznych na pasku bolszewikow nazywasz legalnym polskim wojskiem? Coz bolszewicy nie daja ci juz zarobic od dobrych paru lat wiec piana z geby sie toczy,nic wiecej nie zostalo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakiego polskiego munduru? ubekow i mordercow komunistycznych na pasku bolszewikow nazywasz legalnym polskim wojskiem? Coz bolszewicy nie daja ci juz zarobic od dobrych paru lat wiec piana z geby sie toczy,nic wiecej nie zostalo.
co to   odezwaly sie a kacki akury    /
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem młody i żołnierze wyklęci kojarzą mi się  z Anną Grodzką, Mariuszem Trynkiewiczem   i Kończytą kobietą z brodą.  To chyba  te zdziczałe rozpijaczone lumpy co chowali się w puszczy i tam gwałcili. Chyba z tego co wiem to większość tych zboczeńców została wyłapana i dostali kary śmierci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem młody i żołnierze wyklęci kojarzą mi się  z Anną Grodzką, Mariuszem Trynkiewiczem   i Kończytą kobietą z brodą.  To chyba  te zdziczałe rozpijaczone lumpy co chowali się w puszczy i tam gwałcili. Chyba z tego co wiem to większość tych zboczeńców została wyłapana i dostali kary śmierci.
 
Jestem młody i żołnierze wyklęci kojarzą mi się  z Anną Grodzką, Mariuszem Trynkiewiczem   i Kończytą kobietą z brodą.  To chyba  te zdziczałe rozpijaczone lumpy co chowali się w puszczy i tam gwałcili. Chyba z tego co wiem to większość tych zboczeńców została wyłapana i dostali kary śmierci.
Łupasznik którego dziadek był w Wermachcie, ojciec w UB , a on sam zasmradza forum dziennika.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj komuchy komuchy, skamlecie na tym forum, bo żal wam d... ściska, że prawdziwi Polacy chcą uczcić PRAWDZIWYCH POLAKÓW.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj komuchy komuchy, skamlecie na tym forum, bo żal wam d... ściska, że prawdziwi Polacy chcą uczcić PRAWDZIWYCH POLAKÓW.
Od ilu pokoleń, tu na Podlasiu zostaje się prawdziwym Polakiem, gdy pradziadki nie mówiły po Polsku  tylko po rusku ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żołnierze wykleci nie mieli nawet pogrzebu katolickiego. Władza chowała ich na śmietnikach i miejscach nieznanych. A to dlatego że nawet rodziny żołnierzy wyklętych nie chcieli przyjąć ich ciał do domów , wstydzili się tego , że ci wyklęci zwani też bandytami leśnymi mordowali i rabowali rolników i chłopów.Nawet księża nie chcieli wpuścić do kościoła trumny z ciałami wyklętych. Na cmentarzu katolickim parafianie i proboszcz  też nie chcieli   chować tych zbrodniarzy zołnierzy  wykletych skazanych na karę śmierci. Dlatego polska władza nie miała wyjścia i zakopywano truchła wyklętych na nie poświęconej ziemi czyli na śmietnikach i łąkach. Zakopywano ich potajemnie i w nocy aby ich mogiły nie stały się miejscem kultu neonazistów i innych neurotyków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Adrianie, wszystko Ci sie pomyliło, albo się niedouczyłeś. Jeśli nie wiesz, nie pisz!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Adrianie, wszystko Ci sie pomyliło, albo się niedouczyłeś. Jeśli nie wiesz, nie pisz!
Adrian i paru innych piszących po wyżej mają całkowitą rację! A że dla historyka z IPN to nie pasi, to żadne zaskoczenie. Przecież IPN już od długiego czasu lansuje że NSZ i UPA  to największe gieroje, zwłaszcza jak na kasjerkę GSu napadli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odezwało się dużo resortowych dzieci i wnuków
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakiego polskiego munduru? ubekow i mordercow komunistycznych na pasku bolszewikow nazywasz legalnym polskim wojskiem? Coz bolszewicy nie daja ci juz zarobic od dobrych paru lat wiec piana z geby sie toczy,nic wiecej nie zostalo.
A czy to nie byli Polacy? Wystarczyło, że ktoś był milicjantem  i go zabijano.Poza tym mordowali zwykłych cywilów, choćby za to, że nie chcieli udzielić schronienia lub wyżywienia, strzelali do chłopów którzy wzięli ziemię z parcelacji majatków. 90% z nich to byli ozpolici bandyci, którzy rabowali w czasie wojny, i bali się zemsty rodzin swoich ofiar. Przynajmniej tak było w mojej okolicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do tej pory żyją wnuki i dzieci tych pogrobowców bandytów z AK , WiN, NSZ, ZWZ i innych band leśnych. Ich dziadowie co to teraz zwą się żołnierzami wyklętymi mordowali zwykłą ludność wiejską, szabrowali, i sieli terror na wsiach. U nas na wsi też jest taki wnuk AK-owca. Kradnie na potęgę , już dwa razy siedział w mamrze raz za kradzieże i raz za pobicie. Jak to mówią niedaleko pada jabłko od jabłoni czyli geny przeszły z dziada AK-owca na wnuka złodzieja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na naszych oczach tworzy się nowa historia. Z bandytów tworzy się na siłę patriotów w glorii i chwale przy udziale władz samorządowych. Paranoja. Wszystko staje na głowie. Opowiada się głupiej młodej gawiedzi bzdury. Starzy, co pamiętają bandytów (tych rzekomo teraz wyklętych) umierają a palanty od mitologii z ipn piszą banialuki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ruszają młyny kacapskiej propagandy. Dzisiaj Ukraina jutro republiki bałtyckie i Polska. Komunizm określiłbym jako chorobę przenoszoną drogą płciową i przez pieniądze. Metody leczenia: wyizolować wirusa, zniszczyć ogniska i opracować szczepionkę, a wtedy społeczeństwo będzie zdrowe. Najgorsza odmiana to komunizm sowiecki to trzeba wypalać ogniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żołnierze wykleci nie mieli nawet pogrzebu katolickiego. Władza chowała ich na śmietnikach i miejscach nieznanych. A to dlatego że nawet rodziny żołnierzy wyklętych nie chcieli przyjąć ich ciał do domów , wstydzili się tego , że ci wyklęci zwani też bandytami leśnymi mordowali i rabowali rolników i chłopów.Nawet księża nie chcieli wpuścić do kościoła trumny z ciałami wyklętych. Na cmentarzu katolickim parafianie i proboszcz  też nie chcieli   chować tych zbrodniarzy zołnierzy  wykletych skazanych na karę śmierci. Dlatego polska władza nie miała wyjścia i zakopywano truchła wyklętych na nie poświęconej ziemi czyli na śmietnikach i łąkach. Zakopywano ich potajemnie i w nocy aby ich mogiły nie stały się miejscem kultu neonazistów i innych neurotyków.
Te bydlaki żołnierzyki wyklęte smażą się teraz w piekle. Tam pokutują za swe mordy i gwałty na niewinnych cywilach, których mordowali z sadystyczną rozkoszą. Niech im ziemia ciężką będzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam te Wasze w większości przeklęte wpisy i już nie wiem czy za Was się modlić, czy za Niezłomnych? Czy Bóg - Was opuścił, czy Wy opuściliście Boga? Skąd tyle nienawiści? Bazujecie na fałszywej historii i powielacie fałszerstwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam te Wasze w większości przeklęte wpisy i już nie wiem czy za Was się modlić, czy za Niezłomnych? Czy Bóg - Was opuścił, czy Wy opuściliście Boga? Skąd tyle nienawiści? Bazujecie na fałszywej historii i powielacie fałszerstwa.
Ja tam nie bazuję na żadnej historii i podręcznikach. Historię przed 89 rokiem pisali komuchy a po 89 roku jakieś prawicowe oszołomy. Jedni i drudzy są mało wiarygodni , jedni i drudzy pisali jak im wygodniej. Ja natomiast opieram się na zeznaniach i relacjach ludzi , którzy żyli w tamtych czasach i wiedzą najlepiej kim byli ci żołnierze podziemia antykomunistycznego. Dowiedziałem się że żołnierze podziemia antykomunistycznego tworzyli   bandy które za cel postawiły  sobie okradanie ludzi z dobytku. Co niektórzy z tych wyklętych to mordowali ludzi nawet za to , że chłopi nie chcieli im dać zagrychy do wódki. Byli też tacy którzy dopuszczali się gwałtów. Więc mój wniosek jest taki żołnierze wyklęci żyli jak szumowiny to i zdechli jak szumowiny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...