Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

GRZYB DOKŁADA DO OŚWIATY PÓŁ MLN ZŁ MIESIĘCZNIE ?!

Utworzony przez Gość, 28 stycznia 2013 r. o 16:01
Burmistrz miasta Międzyrzec Podlaski Artur Grzyb w dniu 28.01.2012 w audycji radiowej na falach Katolickiego Radia Podlasie stwierdził : "Dokładam do oświaty 0,5 mln zł miesięcznie. Takie są wyliczenia". Twierdzi też że nauczyciele nie pracują pełnych godzin zegarowych a jedynie 45 minut. Co o tym sądzicie? Moim zdaniem jeśli ten człowiek udowodni że wyjął ze swojej kieszeni choć jedną złotówkę i przeznaczył ją na oświatę będzie mógł mówić o dokładaniu do oświaty. Bo w tym przypadku można mówić że oświata kosztuje podatników 0,5 mln zł. a nie pana Grzyba samozwańczego mecenasa oświaty. Poza tym szkoły państwowe nie są żadnym przedsięwzięciem biznesowym a uczniowie ich rodzice oraz nauczyciele nie są ich klientelą . Podsumowując tą kwestię państwowa nieodpłatna szkoła może przynosić zysk jedynie w postaci dobrze wykształconej młodzieży. Ale to są już sprawy które najmniej interesują pana Grzyba. A w sprawie rzekomej pracy nauczyciela przez 45 minut. To na 45 minutową godzinę pracy może pozwolić sobie jedynie nauczyciel wychowania fizycznego którego przygotowanie się do kolejnej lekcji z kolejną klasą polega jedynie na rzuceniu dzieciom piłki i zamknięciu się znowu w kantorku. Pan burmistrz z wykształcenia jest właśnie takim nauczycielem i nie rozumie że nauczyciele podczas przerw międzylekcyjnych także pracują ponieważ muszą przygotować się do kolejnych następujących po sobie godzin lekcyjnych.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto zrobić zestawienie ile my podatnicy dopłacamy do Grzyba i po jakiego grzyba skoro brak jest efektów, a dług miasta rośnie? - wynajm lokali komunalnych i lokali użytkowych? - jeziorka? - pała cyk? - kupa na żwirowni zwana górką? - kajaki? - droga w polu? - dopłata do oświaty? - ośrodek żeglarski? - jedzenie ryb zdrowych? - utrzymanie sztabu wyborczego i kadry ekspercko-poplecznej? - itd.,itp.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Burmistrz miasta Międzyrzec Podlaski Artur Grzyb w dniu 28.01.2012 w audycji radiowej na falach Katolickiego Radia Podlasie stwierdził : "Dokładam do oświaty 0,5 mln zł miesięcznie. Takie są wyliczenia". Twierdzi też że nauczyciele nie pracują pełnych godzin zegarowych a jedynie 45 minut. Co o tym sądzicie? Moim zdaniem jeśli ten człowiek udowodni że wyjął ze swojej kieszeni choć jedną złotówkę i przeznaczył ją na oświatę będzie mógł mówić o dokładaniu do oświaty. Bo w tym przypadku można mówić że oświata kosztuje podatników 0,5 mln zł. a nie pana Grzyba samozwańczego mecenasa oświaty. Poza tym szkoły państwowe nie są żadnym przedsięwzięciem biznesowym a uczniowie ich rodzice oraz nauczyciele nie są ich klientelą . Podsumowując tą kwestię państwowa nieodpłatna szkoła może przynosić zysk jedynie w postaci dobrze wykształconej młodzieży. Ale to są już sprawy które najmniej interesują pana Grzyba. A w sprawie rzekomej pracy nauczyciela przez 45 minut. To na 45 minutową godzinę pracy może pozwolić sobie jedynie nauczyciel wychowania fizycznego którego przygotowanie się do kolejnej lekcji z kolejną klasą polega jedynie na rzuceniu dzieciom piłki i zamknięciu się znowu w kantorku. Pan burmistrz z wykształcenia jest właśnie takim nauczycielem i nie rozumie że nauczyciele podczas przerw międzylekcyjnych także pracują ponieważ muszą przygotować się do kolejnych następujących po sobie godzin lekcyjnych. [/quote] [quote name='Gość' timestamp='1359385286' post='726498'] Burmistrz miasta Międzyrzec Podlaski Artur Grzyb w dniu 28.01.2012 w audycji radiowej na falach Katolickiego Radia Podlasie stwierdził : "Dokładam do oświaty 0,5 mln zł miesięcznie. Takie są wyliczenia". Twierdzi też że nauczyciele nie pracują pełnych godzin zegarowych a jedynie 45 minut. Co o tym sądzicie? Moim zdaniem jeśli ten człowiek udowodni że wyjął ze swojej kieszeni choć jedną złotówkę i przeznaczył ją na oświatę będzie mógł mówić o dokładaniu do oświaty. Bo w tym przypadku można mówić że oświata kosztuje podatników 0,5 mln zł. a nie pana Grzyba samozwańczego mecenasa oświaty. Poza tym szkoły państwowe nie są żadnym przedsięwzięciem biznesowym a uczniowie ich rodzice oraz nauczyciele nie są ich klientelą . Podsumowując tą kwestię państwowa nieodpłatna szkoła może przynosić zysk jedynie w postaci dobrze wykształconej młodzieży. Ale to są już sprawy które najmniej interesują pana Grzyba. A w sprawie rzekomej pracy nauczyciela przez 45 minut. To na 45 minutową godzinę pracy może pozwolić sobie jedynie nauczyciel wychowania fizycznego którego przygotowanie się do kolejnej lekcji z kolejną klasą polega jedynie na rzuceniu dzieciom piłki i zamknięciu się znowu w kantorku. Pan burmistrz z wykształcenia jest właśnie takim nauczycielem i nie rozumie że nauczyciele podczas przerw międzylekcyjnych także pracują ponieważ muszą przygotować się do kolejnych następujących po sobie godzin lekcyjnych.
No co na to można powiedzieć? chyba tylko zacytować stare przysłowie,że"głopich nie sieją -głopcy się rodzą"!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rodzic napisał:
No co na to można powiedzieć? chyba tylko zacytować stare przysłowie,że"głopich nie sieją -głopcy się rodzą"! [/quote] [quote name='rodzic' timestamp='1359395014' post='726562'] No co na to można powiedzieć? chyba tylko zacytować stare przysłowie,że"głopich nie sieją -głopcy się rodzą"!
A może radni powinni pójść za przykładem radnych gminy i obniżyć przynajmniej o połowę zarobki "pana" Grzyba , za jego pracę i osiągnięcia to i tak za wiele by było?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy dopłacamy do Grzyba . Ile? Niech każdy zapozna się z jego oświadczeniem majątkowym.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z moimi przedmówcami. Burmistrz narobił długów i szuka oszczędności - gdzie? Najłatwiej w oświacie zabrać dzieciom i nauczycielom. Zabiera się etaty w świetlicach, bibliotekach, zamyka się Centrum Multimedialne, które cieszyło się ogromną popularnością i z którego korzystały dzieci nie mające w domu internetu i pod okiem nauczyciela mogły przygotowywać się do lekcji. Łączy się klasy w liczne zespoły, by zmniejszyć ich ilość. Zamyka się kuchnie w szkołach i przedszkolach, na które najpierw wydaje się krocie pieniędzy na ich wyposażenie. Dziwi mnie postawa radnych, którzy też są nauczycielami i przyklaskują burmistrzowi. Życzę Grzybowi, by któregoś dnia nie obudził się znowu na etacie szarego nauczyciela. Zobaczymy co wtedy powie o pracy tych ludzi.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie zrezygnuje z przywilejów jakie gwarantuje karta nauczyciela i będzie pracował 60 minut a nie 45 Radni którzy są nauczycielami srają ze strachu przed srogim spojrzeniem ich chlebodawcy burmistrza więc nikt takiej władzy się nie przeciwstawi.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
45 minut lekcji, plus dyżury,sprawdzanie testów, zeszytów, przygotowywanie się do lekcji, rady pedagogiczne, szkoleniowe, dni otwarte. Tak, tak- nauczyciele pracują bardzo krótko.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
student absolvent napisał:
Pewnie zrezygnuje z przywilejów jakie gwarantuje karta nauczyciela i będzie pracował 60 minut a nie 45 Radni którzy są nauczycielami srają ze strachu przed srogim spojrzeniem ich chlebodawcy burmistrza więc nikt takiej władzy się nie przeciwstawi. [/quote] [quote name='student absolvent' timestamp='1359402901' post='726652'] Pewnie zrezygnuje z przywilejów jakie gwarantuje karta nauczyciela i będzie pracował 60 minut a nie 45 Radni którzy są nauczycielami srają ze strachu przed srogim spojrzeniem ich chlebodawcy burmistrza więc nikt takiej władzy się nie przeciwstawi.
Jak ćwierkają wróble na dachu w LO to panburmistrz jest na bezpłatnym ulopie jako dyr.LO na czas pełnienia funkcji tzw społecznej z wybru.Tak się obecna władza zabezpiecza na wypadek wyborczego niepowodzenia oczywiście takiego urlopu udzielić może organ prowadzący czyli pan starosta/a gadnijcie z jakiej opcji ten pan się wywodzi/ i wszystko będzie jasbe!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do opcji, to nie wiadomo tak naprawdę, do której należy pan burmistrz.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Co do opcji, to nie wiadomo tak naprawdę, do której należy pan burmistrz.
PeeSeL
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wątpię, skoro ciąga się z innymi.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Burmistrz miasta Międzyrzec Podlaski Artur Grzyb w dniu 28.01.2012 w audycji radiowej na falach Katolickiego Radia Podlasie stwierdził : "Dokładam do oświaty 0,5 mln zł miesięcznie. Takie są wyliczenia". Twierdzi też że nauczyciele nie pracują pełnych godzin zegarowych a jedynie 45 minut. Co o tym sądzicie? Moim zdaniem jeśli ten człowiek udowodni że wyjął ze swojej kieszeni choć jedną złotówkę i przeznaczył ją na oświatę będzie mógł mówić o dokładaniu do oświaty. Bo w tym przypadku można mówić że oświata kosztuje podatników 0,5 mln zł. a nie pana Grzyba samozwańczego mecenasa oświaty. Poza tym szkoły państwowe nie są żadnym przedsięwzięciem biznesowym a uczniowie ich rodzice oraz nauczyciele nie są ich klientelą . Podsumowując tą kwestię państwowa nieodpłatna szkoła może przynosić zysk jedynie w postaci dobrze wykształconej młodzieży. Ale to są już sprawy które najmniej interesują pana Grzyba. A w sprawie rzekomej pracy nauczyciela przez 45 minut. To na 45 minutową godzinę pracy może pozwolić sobie jedynie nauczyciel wychowania fizycznego którego przygotowanie się do kolejnej lekcji z kolejną klasą polega jedynie na rzuceniu dzieciom piłki i zamknięciu się znowu w kantorku. Pan burmistrz z wykształcenia jest właśnie takim nauczycielem i nie rozumie że nauczyciele podczas przerw międzylekcyjnych także pracują ponieważ muszą przygotować się do kolejnych następujących po sobie godzin lekcyjnych.
Są też nauczyciele wychowania fizycznego którzy szanują siebie i swoich uczniów a ich praca jest naprawdę ciężka ze względu na ilość dzieci przebywających jednocześnie w hali sportowej (50 - 100 uczniów). Nauczenie czegokolwiek w takich warunkach jest nielada wysiłkiem. Po paru godzinach pracy czujemy się jak po przerzuceniu paru ton węgla. Może dlatego większa część "wuefistów" woli kantorek ale są też tacy, którzy mimo tych skandalicznych warunków pracy starają się uczyć i widzą efekty swojej pracy. Proszę więc nieuogólniać bo to obraża mnie i jeszcze kilku nauczycieli w-fu!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nauczyciel napisał:
Są też nauczyciele wychowania fizycznego którzy szanują siebie i swoich uczniów a ich praca jest naprawdę ciężka ze względu na ilość dzieci przebywających jednocześnie w hali sportowej (50 - 100 uczniów). Nauczenie czegokolwiek w takich warunkach jest nielada wysiłkiem. Po paru godzinach pracy czujemy się jak po przerzuceniu paru ton węgla. Może dlatego większa część "wuefistów" woli kantorek ale są też tacy, którzy mimo tych skandalicznych warunków pracy starają się uczyć i widzą efekty swojej pracy. Proszę więc nieuogólniać bo to obraża mnie i jeszcze kilku nauczycieli w-fu!
Nauczycielu w-fu nadzieja że są tacy jak Pan/i trzyma mnie przy życiu. Szczerze żałują że jak sam Pan/i przyznaje chodzi tu tylko o kilka osób. A reszta niestety woli kantorek. A wracając do tematu związanego z naszym gwiazdorem - samozwańczym mecenasem kultury sztuki i nauki niewątpliwie ów chłopina jest parobkiem posła Stefaniuka.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Burmistrz miasta Międzyrzec Podlaski Artur Grzyb w dniu 28.01.2012 w audycji radiowej na falach Katolickiego Radia Podlasie stwierdził : "Dokładam do oświaty 0,5 mln zł miesięcznie. Takie są wyliczenia". Twierdzi też że nauczyciele nie pracują pełnych godzin zegarowych a jedynie 45 minut. Co o tym sądzicie? Moim zdaniem jeśli ten człowiek udowodni że wyjął ze swojej kieszeni choć jedną złotówkę i przeznaczył ją na oświatę będzie mógł mówić o dokładaniu do oświaty. Bo w tym przypadku można mówić że oświata kosztuje podatników 0,5 mln zł. a nie pana Grzyba samozwańczego mecenasa oświaty. Poza tym szkoły państwowe nie są żadnym przedsięwzięciem biznesowym a uczniowie ich rodzice oraz nauczyciele nie są ich klientelą . Podsumowując tą kwestię państwowa nieodpłatna szkoła może przynosić zysk jedynie w postaci dobrze wykształconej młodzieży. Ale to są już sprawy które najmniej interesują pana Grzyba. A w sprawie rzekomej pracy nauczyciela przez 45 minut. To na 45 minutową godzinę pracy może pozwolić sobie jedynie nauczyciel wychowania fizycznego którego przygotowanie się do kolejnej lekcji z kolejną klasą polega jedynie na rzuceniu dzieciom piłki i zamknięciu się znowu w kantorku. Pan burmistrz z wykształcenia jest właśnie takim nauczycielem i nie rozumie że nauczyciele podczas przerw międzylekcyjnych także pracują ponieważ muszą przygotować się do kolejnych następujących po sobie godzin lekcyjnych.
tak to jest jak byly nauczyciel w-fu bierze sie za kierowanie miastem
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Współczuję nauczycielom pod jego rządami. Ciekawe co jeszcze wymyśli, bo znajoma mi powiedziała, że podobno zablokował na koniec roku socjalny nauczycielom. Podobno sobie pożyczył. Niezła kasa zapomogowa - cudze pieniądze. Dziwię się, że siedzą cicho i się nie upominają. A niechby spróbowali!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Artur - marny reformator, jeszcze gorszy gospodarz pieniędzy publicznych.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zrujnował budżet miasta !!! A prawie wszyscy radni nieporadni mu w tym pomogli. A teraz już nie pomoże żadne łupienie obywateli przez nakładanie na nich mandatów karnych przez międzyrzeckich "stróżów prawa".
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
45 minut lekcji, plus dyżury,sprawdzanie testów, zeszytów, przygotowywanie się do lekcji, rady pedagogiczne, szkoleniowe, dni otwarte. Tak, tak- nauczyciele pracują bardzo krótko.
zebrania z rodzicami , wycieczki szkolne,dyżury na dyskotekach szkolnych , godziny społeczne, szkolenia i kursy zazwyczaj w weekendy. Ale co to obchodzi włefistę który ma ambicję jedynie wymyślać coraz droższe rozrywki za publiczne pieniążki.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Zrujnował budżet miasta !!! A prawie wszyscy radni nieporadni mu w tym pomogli. A teraz już nie pomoże żadne łupienie obywateli przez nakładanie na nich mandatów karnych przez międzyrzeckich "stróżów prawa".
Biorąc pod uwagę Siedlce, to u nas nie ma mowy o dużej ilości mandatów.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.