Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nauczyciele tańczą, jak wójt każe

Utworzony przez zadziwiony, 1 października 2007 r. o 07:23
Po co do kuratorium???To przecież takie proste- ktoś łamie prawo (teraz już świadomie), to się go podaje do sądu.No chyba,że Przewodnicząca ZNP o tym nie wie, że jeśli urzędnik samorządowy łamie prawo, to jej obowiązkiem jest zawiadomienie odpowiednich organów państwa. W przeciwnym razie( mając taką wiedzę) współuczestniczy w przestępstwie. Niech mi ktoś powie czy jest w tym coś skomplikowanego?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapewne wszyscy domyślają się jak to działa przy takim wójcie, ale warto wiedzieć, że pracodawcą nauczyciela jest jego dyrektor, a nie wójt. Wójt jest pracodawcą dyrektora.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej." 1. Czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień. 2. W ramach czasu pracy, o którym mowa w ust. 1, oraz ustalonego wynagrodzenia nauczyciel obowiązany jest realizować: 1) zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, w wymiarze określonym w ust. 3 lub ustalonym na podstawie ust. 4a albo ust. 7;2) inne czynności i zajęcia wynikające z zadań statutowych szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć opiekuńczych i wychowawczych wynikających z potrzeb i zainteresowań uczniów; 3) zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym.Jeżeli droga dziecka sześcioletniego z domu do najbliższego publicznego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej przekracza 3 km, obowiązkiem gminy jest zapewnienie bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu dziecka lub zwrot kosztów przejazdu dziecka i opiekuna środkami komunikacji publicznej, jeżeli dowożenie zapewniają rodzice. Droga dziecka z domu do szkoły nie może przekraczać: 1) 3 km - w przypadku uczniów klas I-IV szkół podstawowych,2) 4 km - w przypadku uczniów klas V i VI szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów.3. Jeżeli droga dziecka z domu do szkoły, w której obwodzie dziecko mieszka, przekracza odległości wymienione w ust. 2, obowiązkiem gminy jest zapewnienie bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu lub zwrot kosztów przejazdu środkami komunikacji publicznej.Jeżeli czas pracy nauczyciela nie wynosi 40 godzin tygodniowo, to dyrektor szkoły ma prawo zlecic wykonanie innych czynności - chociażby opiekuna w czasie dowozu do szkoły. Niech nieuczyciele zechcą zrozumiec, że każdy pracownik jest związany ze swoim zakładem pracy 8 godzin dziennie i 40 godzin tygodniowo, z obowiązkiem przebywania w zakładzie pracy.Pokażcie, że też możecie, a mit przygotowywania się w domu pozostawcie jako relikt przeszłości. 8 godzin dziennie i 40 godzin tygodniowo
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy premier odwoła wójta MIchaluka?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hihihi... sławny tem Międzyrzec... kto bedzie pierwszy odwołany: burmistrz Grzyb, czy wojt Michaluk??? stawiam na Grzyba, bo jest kozakiem...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Panie Wójcie!! Karta nauczyciela ostatni relikt minionej epoki do likwidacji!! Nauczyciele tak jak my wszyscy powinni pracować 40 godzin tygodniowo-tak mówi prawo.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podzielam stanowisko wójta. Dzieciom dowożonym należy zagwarantować bezpieczny dojazd do szkoły i powrót do domu. Jeżeli nauczyciele mają inne zdanie, to mają również inny wybór pracy. Z tego co wiem to etat nauczycielski to 24 godz. pracy w szkole, a w wynagrodzeniu jest jeszcze 18 godz. na inne czynności. Niedawno był krzyk o Rogoźnicę, bo wszyscy chcą pracować, a niektórzy nawet godzili się na to, że solidarnie będą ponosić pewne trudy, których gmina nie będzie w stanie sfinasować. Teraz widzimy, że wójt miał rację chcąc ograniczyć ilość placówek szkolnych, pewne środki mógłby przeznaczyć na opiekunów. Pan Panasiuk jest radnym powiatowym i tam niech się zajmie sprawami społecznymi. Patrząc na to wszystko wyraźnie widać, że to nie wójt jest tą przysłowiową gnidą, ale takie coś co zauważył Hofman, nie wesz ni m...a, takie coś, co przy ,,ośle" się szwęda.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie nieświadomi jesteście czy co???Niby żyjecie w demokracji a nie znacie jej istoty!A co to premier wam wójta wybrał???W demokracji to Wy wybieracie wójta czy prezydenta!I tylko WY SAMI możecie go ze stanowiska usunąć!I TO JEST WŁAŚNIE DEMOKRACJA!!!!!!Zróbcie referendum!To nie takie trudne! Trzeba tylko zebrać troche podpisów i złożyć wniosek i sam wójt bedzie musiał takie referendum zorganizować i jeszcze za nie zapłacić z budrzetu gminy!Do dzieła pokażcie prawdziwą władzą ludu!Takie referendum odbyło się kiedyś w Janowie Podlaskim ale niestety nie udało się wójciny obalić.Życzę Powodzenia!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Etat jest 18 godzin w szkole w zerówce 22 a w przedszkolu 25!Jak się nie oriętujesz to lepiej nie zabieraj głosu bo "niskich lot"-ów jesteś hahahaJak chciałeś być nauczycielem to trzeba było się uczyć a nie wagarować a teraz zazdrościsz?!?!?Na prawdę mówię Ci że nie masz czego!Ciężki los pedagogów!Ludzie krótkowzroczni przecież wasi włodarze oszczędzają nie tam gdzie powinni!A dlaczego to pan wójt sobie pensji w ramach oszczędności nie zmniejszy choćby do średniej pensji nauczyciela??Zarabia 10 razy tyle co nauczyciel! A ciekawe czy tak solidnie pracuje czy raczej częściej go nie ma w urzędzie niż jest?Już lekarze wyjechali teraz zaczną nauczyciele!Ciekaw jestem za kilka lat kto bedzie wasze bachory uczył?Ale w Eurosajuzie potrzeba takich roboli któży nawet dobrze liczyć nie potrafią, tylko na zmywak albo na czyścikibla się nadają!Pozdrawiam DALEKOWZROCZNEGO WÓJTA!A możę takie wytyczne z Eurosajuza przyszły i biedak musi wypełniać rozkazy?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obserwuję od kilku lat poczynania tego wójta. Chyba najbardziej prześladuje szkoły i nauczycieli. Zastanawiam się za co ten człowiek tak nienawidzi szkoły, co ma na sumieniu jakie doświadczenie go przesladuje. Prawdopodobnie kiedyś w szkole może w zawodówce jak na nim jeżdżono jak na kocie, spotkało go coś bardzo przykrego i do tej pory nie może się otrząsnoć. Szkoda tylko, że przez jego urojenia cierpi tylu niewinnych ludzi. Naprawdę mieszkańcy gminy powinni pomóc wójtowi w leczeniu. Może nawet powinni zwolnić go czasowo z zajmowanej funkcji do czasu aż wyzdrowieje. Może pana wójta powinna zastapić pani sekretarz przecież to taka uniwersalna. Pozdrawiam i życzę zdrowia. Wielbiciel.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nieświadomi???... niekoniecznie...USTAWA z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Art. 96 ust. 2Jeżeli powtarzającego się naruszenia Konstytucji lub ustaw dopuszcza się wójt, wojewoda wzywa wójta do zaprzestania naruszeń, a jeżeli wezwanie to nie odnosi skutku - występuje z wnioskiem do Prezesa Rady Ministrów o odwołanie wójta. W przypadku odwołania wójta Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej, wyznacza osobę, która do czasu wyboru wójta pełni jego funkcję.... a tu sie dzieje, oj dzieje wiele... w tym grajdołku międzyrzeckim
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wójt ma racje aby nauczyciele opiekowali się dziećmi w drodze ze szkoły.najlepiej to prześiedzieć 4 lekcje i jazda do domu.a wolne ferje ,wakacje i ninne swięta za które bierze się kase to szczaw.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzięki za wykładnię i podane godziny pracy nauczycieli. Jeżeli podałem 24 godz., to faktycznie popełniłem błąd. Niemniej nie zmieniam zdania. Myślę, że gdyby było normalnie w Polsce, to nauczyciel nie wypominałby pensji wójtowi, a dzieci nie nazywał bachorami. Jak na człowieka wykształconego i mającego powołanie takie nazwiennictwo brzmi nazbyt pogardliwie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spróbuj pójśc do takiej dzieciarni, ciekawe ile wytrzymasz!!!!!!chyba rzeczywiście musisz 8 godzin fizycznie pracować i być sfrustrowany tą pracą dlatego taki zgorzkniały. A przygotowanie sprawdzianów???? sprawdzenie i ocenienie????? zeszyty i ćwiczenia????? konsultacje co miesiąc i kilkugodzinne rady co najmniej raz w miesiącu, papierkowa robota typu opracowanie planu profilaktycznego zmiany w statucie itp????? to 4 godziny i do domu?? jak w szkole nie zrobisz to do domu bierzesz.....
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odeszłem ze szkoły .Teraz mam 8 godzin dziennie i 40 tygodniowo.Teraz mam wiecej czasu dla siebie bo to tylko 40 godzin oraz wolne soboty i niedziele w czasie których jako belfer musiałem przygotowywać się do zajęć i chodzić na różne kursy i studia podyplomowe.Niech ci co zazdroszczą belfrom podejmą pracę w szkole ( napewno bedą musieli uzupełnić swe wykształcenie :) )
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JEST TAKIE PRZYSŁOWIE OBYŚCUDZE DZIECI UCZYŁ, BELFER I PISZE "ODESZŁEM" SIC!, A MOŻE "ODSZEDŁEM" SIĘ MÓWI I PISZE
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mając na uwadze dzisiejszą rzeczywistość, to pod nickiem LOT kryje się zapewne jakiś żałosny i wystraszony urzędniczyna, który nabiera wysokich lotów gimnastykując potajemnie palce nad klawiaturą...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko w tym Międzrzecu dziele za zasługą zielonych chłoptasiów powiatowych ,którzy spowodowali nadmierne zagrzybienie okolicy.Myślę ,że w tych wyborach ludzie przejżą na oczy i pozwolą im odpocząć od polityki.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja także mam nadzieję, że Międzyrzec i okolice wreszcie odpoczną od tej pasożytującej, niezwykle aroganckiej i bezwzględnej grupy młodych pseudo działaczy z PSL. Myślę, że miejsce tych "młodych rolników" jest przy widłach albo kosie. Jednak nie jestem pewien, że wiedzą oni co to takiego widły i kosa. Pozdrawiam wolny Międzyrzec.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A panu wójtowi Romanowi już chyba mało czasu zostało. Obrany kierunek działania nie zatrzyma biegu wydarzeń. Ich finał nastąpi wkrótce na sali sądu rejonowego w Radzyniu Podlaskim. Efektem wysiłków pana wójta będzie, jak przypuszczam, zmiana miejsca pobytu z dotychczasowego na nowe, w zakładzie karnym. Jestem przekonany, że będzie to ciekawe doświadczenie w życiu Pana Romana.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.