Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Opozycja idzie na wojnę

Utworzony przez miłosz, 16 lutego 2008 r. o 09:21
Popieram pomysł referendum. Czas już skończyć oligarchiczne rządy pana Czapskiego. Odwołanie przez wyborców będzie najlepszym podziękowaniem temu panu za jego arogancję i nadużywanie prawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prezydencik wysłał już wici do vahapa toya z prośbą o pomoc !!!! rychło oblężenie białęj i głosowaniae .... a potem wyjazd na wesele do stambułu ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
miłosz napisał:
Popieram pomysł referendum. Czas już skończyć oligarchiczne rządy pana Czapskiego. Odwołanie przez wyborców będzie najlepszym podziękowaniem temu panu za jego arogancję i nadużywanie prawa.
Obyś się nie zdziwił...Już PiS się narządził...tym panom dziękujemy a nawet jak do takiego referendum dojdzie to wątpię aby Prezydent został odwołany bo ludzi wiedzą co robi i sami widzą zwłaszcza na ulicach gdzie dzięki radzie wstrzymano inwestycje...Więc swoje pieniacze zapędy zostaw dla siebie i dla swoich PiS-owskich psubraci....bo gdzie rządzi lub próbuje rządzić PiS tam tylko są konflikty a panu Broniewiczowi też dziękujemy mimo że na niego głosowałem-wstyd się przyznać Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
najwyższy czas żeby Pan Czapski wrócił do mleczarni tam gdzie jego miejsce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
alez Panie Prezydencie skoro uwaza Pan ze miasto rozwija sie dzieki Panu to nie ma Pan powodow zeby sie obawiac jakiegos tam referendum! niech Pan sie pochwali ile to przez tyle lat rzadzenia stworzyl Pan miejsc pracy, ile parkingow zostalo zrobionych w centrum miasta, jakie to niskie mamy podatki w miescie, w jaki sposob przyciagnal Pan milionowe inwestycje do miasta....albo niech Pan powie dlaczego byl Pan w komitecie honorowym (czy jakos tak) ktory popieral Donalda Tuska na prezydenta a teraz uklada sie Pan z sld czy psl...przeciez jest Pan wybrancem ludu ktory zawsze dla mieszkancow ma czas i czesto sie z nimi spotyka porozmawiac o ich problemach...moze sie Pan tesz pochwalic tym ze jest osoba osczczedna a te 2 auta to koniecznosc...albo ze Panska pensja nie jest wcale taka wysoka...moze tez Pan opowiedziec o stylu rzadzenia miastem..o tym jaki doskonaly ma Pan kontakt z Rada Miasta...jakich to fachowcow Pan zatrudnia..dlaczego w ciagu kilku ostatnich lat zmarnowano olbrzymi potencjal seniorskiej pilki noznej w Bialej Podlaskiej? kto za to odpowiada? PS. Jezeli Pan Jakubiec poczul sie urazony moja poprzednia wypowiedzia to bardzo przepraszam. Nie mialem zamiaru stawiac w zlym swietle osoby od dawna zwiazanej z bialska oswiata a takze bialska pilka nozna. Obiecuje wiecej nie wypowiadac sie na Panski temat. Jednak prosze nie wydzwaniac do osoby nie zwiazanej z ta sprawa i nie opowiadac o karach ktore bede mial poniesc. Jeszcze raz przepraszam za zaistniala sytuacje. z wyrazami szacunku - Pawel Chmielewski
Ostatnio edytowany 19 lutego 2008 r. o 17:36
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co będzie, jak Nasze Miasto przejdzie na stronę prezydenta? Za jaką cenę? Kto wtedy obroni mandaty przewodniczącego i radnego? Czy wystarczy sił i głosów?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cz prezydent Bialej musi byc dozywotni? A jest juz 3 kadencje i w ratuszu zapowiadaja, ze i czwarta zostanie. A Biala bedzie jak za carskich czasow Biła - brud, smrod i ubostwo. Poprzednikom udalo sie "zrobic" Rynek Wolnosci, a teraz to tylko propaganda sukcesu. Jezdzili panowie Prezydent i jego wicki na wesele dzieci Toja do Turcji, bo mysleli, ze zlapali Pana Boga za nogi - a ten wybuduje Wielkie Lotnisko i jakies tam przystawki jak uniwersytet MIT, Formula I itd. Takie wyjazdy nazywa sie teraz korupcja, chyba? Mysle, ze jezeli ten Pan nie powiekszyl miejsc pracy przez 3 kadencje to jest znikoma szansa, ze powieksze przez nastepne trzy. Zmiana na takim fotelu moze wiec tylko przyniesc korzystne zmiany dla szacownych mieszkancow tego miasta i ostatecznie wyeliminowac wplywy dawnej PZPR.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ci co chca odsunac Prezydenta licza tylko na to,ze bedzie mala frekwencja i ze sami o tym zadecyduja...Owszem ciemnota nie pojdzie glosowac,ale myslacy nie pognaja Czapskiego,chocby tylko dlatego,ze musi byc ktos kto powstrzyma te chora Rade Miasta.To Rade mozna poddac pod takie glosowanie w referendum.Mysla,ze by przetrwali?Po tym "budzecie"-to NIEMOZLIWE.Drobne cwaniaczki,mysla ze jak pognaja Czapskiego to sie narzadza...G.. prawda,po nastepnych wyborach tez bedzie wyjazd ze stoleczkow.Wezcie sie lepiej do uczciwej pracy,a nie tworzenia politycznych konfliktow.P.O.fajdane bialskie PiSomatolki-do roboty!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do "pracownika miesiaca"...widze ze etat w UM robi swoje. poza tym radze zapoznac sie z przepisami prawa ktore mowia ze referendum z powodu zbyt niskiej frekwencji bedzie niewazne. ale przeciez Pan Prezydent nie ma sie czego obawiac...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie może nie na tamat, ale na ile kadencji zgodnie z ordynacją może co najwyżej być wybierany prezydent , burmistrz czy też wójt? Chodzi mi rzecz jasna o wybory bezpośrednie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Białej Podlaskiej nie chodzi o partie tylko styl rządów. Przypomnę , ze PO umożliwiła Czapskiemu pokonanie Abramowicza w II turze wyborów wchodząc do koalicji z Prezydentem argumentując, ze będąc wewnątrz zmieni dotychczasowy styl rządzenia Białą Podlaską. Po pół roku okazało się, że z Czapskim nie da się wpółrządzić: nadal co roku chce podnosić podatki, nadal zadłuża miasto, nadal prowadzi bizantyjski styl rządzenia np. jeżdząc w prywatnych sprawach służbowym samochodem, nadal nie zamierza wprowadzać oszczednosci w działaniu UM, nadal inwestycje miejskie wykonują firmy związane z zapleczem politycznym prezydenta. Dlatego PO opuściła koalicję a Czapski zdymisjonował Wilczewskiego. Teraz prezydent rządzi w oparciu o swoje zaplecze biznesowe oraz PSL i SLD z wydatną pomocą naczelnego speca od propagandy: Rudolfa Somerlika. Jeżeli PO i PiS, skłócone na politycznej ogólnopolskiej arenie, w Białej krytykują układ władzy i proponują wspólnie inny, lepszy styl rządzenia miastem, to powinno to dać do myślenia dotychczasowym zwolennikom prezydenta ( oczywiście tym, którzy nie mają osobistego interesu w popieraniu Czapskiego). Efekt zmian w budżecie to zdjęcie 13 milionów z zaplanowanego przez Czapskiego nowego kredytu, który chciał przeznaczyć na nieprzygotowane inwestycje oraz na 9 % podwyżki dla urzędników ratusza ( pozdwyżki dla wybranych ulubieńców na zasadzie swojemu 500 zł, szaremu pracownikowi 50 zł.).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę że ludzie którzy się tutaj wypowiadają maja w sobie dużo złości i zawieści oraz wylewaja swoje smutki czy niespełnione aspiracje na ludzi którzy coś więcej osiągnęli...abstrahując od tego, referendum to dobry test zaufania do władzy...pytam tylko,jak to się ma do oszczędności w budżecie...???Pytanie otwarte do Radnych...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak uderzyl Pan w moj czuly punkt ktroym jest niespelnione marzenie bycia Prezydentem Bialej Podlaskiej. Rzeczywiscie Pan Prezydent Czapski budzi moj podziw. Gratuluje spostrzegawczosci. a co to ma sie do budzetu? moze lepiej wydac kase na referendum niz na kolejny samochod dla Pana Prezydenta, podwyzke dla niego i dla jego swity, sluzbowe delegacje itp itp...
Ostatnio edytowany 18 lutego 2008 r. o 14:22
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawel Chmielewski napisał:
tak uderzyl Pan w moj czuly punkt ktroym jest niespelnione marzenie bycia Prezydentem Bialej Podlaskiej. Rzeczywiscie Pan Prezydent Czapski budzi moj podziw. Gratuluje spostrzegawczosci. a co to ma sie do budzetu? moze lepiej wydac kase na referendum niz na kolejny samochod dla Pana Prezydenta, podwyzke dla niego i dla jego swity, sluzbowe delegacje itp itp...
No niestety z Pana wypowiedzi rzeczywiście widać takie "niespełnione marzenia" ale potraktujmy to jako przerost ambicji nad formą...a co do drugiej części Pana wypowiedzi chciałbym aby Pan powołał sie na fakty...no takie drobne np. ile kosztuje referendum dla 60 tys. miasta, ile kosztują nas podatników te inne rzeczy o których Pan wspomina??mniemam również iż dysponuje Pan takimi danymi więc proszę o przedstawienie nam tych faktów;) Ps. a co Pan zrobił dla miasta bo chyba coś Pan zrobił skoro tak łatwo przychodzi Panu krytykować???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z racji mojego mlodego wieku niestety nie dane mi bylo dokonac znaczacych czynow dla naszego miasta, wiec Panskie dokonania napewno sa duuuzo wieksze jak sie Pan pochwali to bede mial z kogo brac przyklad...co do danych o ktorych Pan wspomnial to autorzy pomyslu przeprowadzenia referendum napewno nimi dysponuja ja jedynie jestem mieszkancem ktory popiera te rozwiaznie. Prosze zauwazyc ze kazda osoba publiczna musi sie liczyc z krytyka, wazna jest tylko jej forma. Jak Pan raczyl zauwazac nie uzywam zadnych inwektyw pod adresem zadnej publicznej osoby oraz ponad to podpisuje sie wlasnym imieniem i nazwiskiem co swiadczy ze biore pelna odpowiedzialnosc za wypowiedziane slowa...pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawel Chmielewski napisał:
z racji mojego mlodego wieku niestety nie dane mi bylo dokonac znaczacych czynow dla naszego miasta, wiec Panskie dokonania napewno sa duuuzo wieksze jak sie Pan pochwali to bede mial z kogo brac przyklad...co do danych o ktorych Pan wspomnial to autorzy pomyslu przeprowadzenia referendum napewno nimi dysponuja ja jedynie jestem mieszkancem ktory popiera te rozwiaznie. Prosze zauwazyc ze kazda osoba publiczna musi sie liczyc z krytyka, wazna jest tylko jej forma. Jak Pan raczyl zauwazac nie uzywam zadnych inwektyw pod adresem zadnej publicznej osoby oraz ponad to podpisuje sie wlasnym imieniem i nazwiskiem co swiadczy ze biore pelna odpowiedzialnosc za wypowiedziane slowa...pozdrawiam
Młody, to go usprawiedliwia, że popiera, ale nie wie ile to może kosztować ;-) Rozumiem, że popiera Pan referendum? A nie lepiej zająć się pracą na rzecz miasta, nawet młodzi ludzie mogą, trzeba chcieć, a Pan nie wymienił nic, czyżby Pan tylko krytykował? Niby każdy ma prawo do krytyki, ale ja bym wolał, żeby krytykujący sam najpierw coś w życiu osiągnął, bo tak bez pokrycia to każdy może. sobie wypisywać bzdety. pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Janie panskie sformulowanie : "A nie lepiej zająć się pracą na rzecz miasta, nawet młodzi ludzie mogą, trzeba chcieć " to niby co ma oznaczac? w czynie spolecznym mam pomalowac barierki zeby miasto bylo piekniejsze? takie slowa to propaganda i nic wiecej. widocznie jestem naprawde za mlody skoro nie rozumiem sensu Panskiej wypowiedzi. Alez ja poza krytyka do ktorej mam prawo bralem czynny udzial w kilku akcjach spolecznych ale to chyba nie jest strona pod tytulem "pochwal sie ile zrobiles" . idac dalej..."ale ja bym wolał, żeby krytykujący sam najpierw coś w życiu osiągnął, bo tak bez pokrycia to każdy może sobie wypisywać bzdety." osiagnal czyli co? studia, doktorat i dopiero wtedy mozna sie wypowidac? slowa krytyki moga plynac od kazdego obojetnie czy zwyklego robotnika czy radnego miasta. ale jezeli ma to Pana zadowolic to informuje Pana, ze studia mam ukonczone i nie siedze z zalozonymi rekami ze ktos mi cos da. tylko ze nie w tym problem...problemem jest to ze jest konflit na linii prezydent - rada miasta i dobrze wiemy ze nie da sie go rozwiazac. w Lublinie sie dogadali za "stolki"...w Bialej tak nie bedzie. cco z tego ze Prezydent raptownie martwi sie np. o parkinki dla mieszkancow...a gdzie on byl przez osttanie kilka lat? samochodow przybywa (on sam jest najlepszym przykladem) a zaparkowac w centrum miasta to porazka...Prezydent tak szczyci sie rozwojem naszzego miasta...no gratuluje ale jakos chyba nie rozumie ze w Bialej Podlaskiej dla mlodych ludzi, ktorzy koncza studia nie ma przyszlosci! wszyscy uciekaja jak nie do Lublina to do Warszawy i tak bedzie caly czas! a ogromne podatki ktore musza placic przedsiebiorcy wcale nie przyczyniaja sie do tworzenia nowych miejsc pracy bo to olbrzymie obciazenie dla pracodawcy. jezeli chodzi o lotnisko to moze ktos w miejskim ratuszu znowu czeka na jakiegos turka...to moze lepiej kupic skrzynke wodki i pojechac do Kuwejtu moze tam sie kogos wychaczy.
Ostatnio edytowany 19 lutego 2008 r. o 06:32
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jan napisał:
Młody, to go usprawiedliwia, że popiera, ale nie wie ile to może kosztować ;-) Rozumiem, że popiera Pan referendum? A nie lepiej zająć się pracą na rzecz miasta, nawet młodzi ludzie mogą, trzeba chcieć, a Pan nie wymienił nic, czyżby Pan tylko krytykował? Niby każdy ma prawo do krytyki, ale ja bym wolał, żeby krytykujący sam najpierw coś w życiu osiągnął, bo tak bez pokrycia to każdy może. sobie wypisywać bzdety. pozdrawiam
Bardzo ciekawa ta dyskusja. Pan Jan ostro krytykuje p. Chmielewskiego a nawet jego prawo do jakiejkolwiek wypowiedzi. Dlaczego? - pan Chmielewski jest młody, nic nie rozumie i nic dla miasta nie zrobił. Ja nie jestem młody i chciałbym zapytać co dla miasta zrobił p. Jan? - być może i On nie ma prawa do wypowiedzi. Czekam na odpowiedz w tej sprawie. Ciekawe zagadnienie - zrobić coś dla miasta!! Rozumiem, że chodzi tu o solidną pracę jaką wykonujemy na każdym stanowisku pracy. W tej pracy mieści się nie tylko czas ale przede wszystkim efektywność działania, dziś mówi się kreatywność. Nieśmiało dodam, że potrzebna tu jest także zwykła ludzka uczciwość. W dowodzeniu miastem jedyne słuszne myślenie to "jaki jest interes mego miasta". Tych ostatnich zalet naszemu dowództwu brak a kreatywność to zagadnienie bliżej nieznane. Pozdrowienia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
opozycja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...