Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rodziny zastępcze pilnie poszukiwane

Utworzony przez dobra niania, 31 grudnia 2007 r. o 19:39
rodzinka napisał:
Ten "Wyrzut Sumienia" ma nierówno pod sufitem. Ja jestem rodzina zastępczą i bardzo się z tego cieszę. Szkolenia może nie przekazują wszystkiego ale na pewno dużo pomagają. W/W osobnik może nie przeszedł kwalifikacji na rodzinę zastępczą i dlatego teraz wszystko krytykuje, albo... jest dzieckiem który ma pretensje do całego świata bo coś mu nie wyszło. Wyrzut trzeba być w piśmie i w mowie inteligentnym, TO PODSTAWA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witaj. My z mężem bardzo pragniemy adoptować dziecko . Niestety nie jest to takie proste(trzeba długo czekać)pomyśleliśmy więc o Rodzinie Zastępczej . Udaliśmy się dziś prosto do PCPR .Niestety nie było kobiety ,która się tym zajmuje(urlop). Inna pani wyjaśniła nam o co w tym chodzi ,ale nie potrafiła udzielić odpowiedzi na każde pytanie . Martwi mnie to,że powiedziała,że jeśli będzie trzeba to będziemy musieli przyjąć do rodziny również rodzeństwo dziecka . Ja rozumiem ,że rodzeństwa się nie rozdziela, ale co byśmy zrobili jeśli MB rodziłaby np.co 2-3 lata dzieci a może MB ma starsze dzieci,które też trzeba by bylo przysposobić. Nam wystarczył by nasz syn Kuba i jeszcze jedno dziecko przysposobione . Nic ni e jest takie proste jak się wydaje. Mam mętlik w głowie-nie każdy jest gotowy na wychowanie 4-6 dzieci. Wszystko się sprzeciwia przeciwko nam. Nie zależy nam na pieniądzach ,my poprostu pragniemy pokochać czyjeś dziecko. Mimo wszystko spotkamy się z kobieta z PCPRu jak wróci z urlopu-może nam jakoś pomoże,doradzi,wyjaśni. Jeśli możesz doradź coś proszę -co robić? Gosia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gosia . gosza186@wp.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobra niania napisał:
jak długo tematem tabu będą rzeczywiste koszty utrzymania dzieci w rodzinach zastępczych tak długo nie będzie chętnych do pełnienia tak odpowiedzialnej roli , dzisiaj trzeba zabawić się w sponsora i dopłacać do tego co instytucje takie jak PCPR czy MOPS oferują. A pani dyrektor życzę zdrowia i więcej otwartości
Rodzina zastępcza z samej zasady nie została ustanowiona po to żeby na tym zarabiać. Wszystkie pieniądze powinny być przeznaczone na dziecko. Jak można chcieć zarabiać na tym, że ktoś pobawi się w rodzica?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ana napisał:
Rodzina zastępcza z samej zasady nie została ustanowiona po to żeby na tym zarabiać. Wszystkie pieniądze powinny być przeznaczone na dziecko. Jak można chcieć zarabiać na tym, że ktoś pobawi się w rodzica?
delikatnie rzecz ujmując jesteś zakręcona lub pieprzysz trzy po trzy , przyjęcie na wychowanie dziecka patologicznego musi być poparte przez państwo wparciem finansowym,altruizm oraz armia zbawienia to chyba tylko w twojej chorej świadomości istnieją .Jeśli jesteś tak hej do przodu to dlaczego tych dzieci nie bierzesz ,pisanie jako anonim świadczy tragicznie o tobie. Nie znam nikogo z organizacji propagujących tę formę opieki, kto by sam zdecydował się na przyjęcie dzieci w ramach rodziny zastępczej do swojego domu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Jestem studentką studiów magisterskich o kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Mam pytanie do rodzin, które są RODZINAMI ZASTĘPCZYMI i proszę o potraktowanie mnie w poważny sposób oraz udzielenie odpowiedzi, ponieważ od niej zależy dalszy przebieg mojej nauki. Chcę pisać pracę magisterską dotyczącą tematyki Rodzin Zastępczych, a dokładnie mój temat to: "Problemy wychowawcze dzieci z rodzin zastępczych". W związku z powyższym moje pytanie brzmi - czy istnieje RODZINA ZASTĘPCZA ,która zgodziłaby się na wypełnienie ANKIETY niezbędnej do napisania mojej pracy magisterskiej? ANKIETA jest ANONIMOWA. Nie oczekuję od Państwa żadnych danych!!!! (imienia, nazwiska,adresu)ponieważ nie na tym mi zależy. Jeśli któraś RODZINA ZASTĘPCZA zechciałaby mi pomóc bardzo proszę o kontakt ze mną (podaję e-maila, gdyż ciężko mnie złapać pod telefonem-pracuję tam, gdzie nie mogę używać telefonu komórkowego) Mój mail to : kasia_szudy@op.pl Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Dziękuję za poświęcony czas i odpowiedź na moją wiadomość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
delikatnie rzecz ujmując jesteś zakręcona lub pieprzysz trzy po trzy , przyjęcie na wychowanie dziecka patologicznego musi być poparte przez państwo wparciem finansowym,altruizm oraz armia zbawienia to chyba tylko w twojej chorej świadomości istnieją .Jeśli jesteś tak hej do przodu to dlaczego tych dzieci nie bierzesz ,pisanie jako anonim świadczy tragicznie o tobie. Nie znam nikogo z organizacji propagujących tę formę opieki, kto by sam zdecydował się na przyjęcie dzieci w ramach rodziny zastępczej do swojego domu.
[bla bla blafont="Impact"]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
delikatnie rzecz ujmując jesteś zakręcona lub pieprzysz trzy po trzy , przyjęcie na wychowanie dziecka patologicznego musi być poparte przez państwo wparciem finansowym,altruizm oraz armia zbawienia to chyba tylko w twojej chorej świadomości istnieją .Jeśli jesteś tak hej do przodu to dlaczego tych dzieci nie bierzesz ,pisanie jako anonim świadczy tragicznie o tobie. Nie znam nikogo z organizacji propagujących tę formę opieki, kto by sam zdecydował się na przyjęcie dzieci w ramach rodziny zastępczej do swojego domu.
Ja jestem rodziną zastępcza dla dwójki dzieci i nie żałuje ani jednej chwili którą im poświęciłam.Odnośnie funduszy które to państwo nam płaci łaskawie na te dzieci to sa to grosze biorąc pod uwage realne potrzeby.Koszt utrzymania dziecka w domu dziecka wynosi 4 tys zł a w rodzinie zastępczej tylko tysiąc a przecierz potrzeby takie same i jeść tez potrzebują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...