Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Siwy błagam wróć.

Utworzony przez Pawlak do Siwego, 26 czerwca 2009 r. o 23:42
Proszę skończ z tą wodą wróć na Forum gdzie Twoje miejsce.Konfucjusz twierdził jeśli nie możesz zmienić rzeczywistości to się do niej dostosuj , jeśli Ci woda zalała piwnicę to zapuść tam narybek lub zrób Sobie kryty basen. Ale ad rem (czyli do rzeczy) bez Ciebie smutkiem powiało , owszem, piszą ale tylko zdania proste , a treść zredukowano do no wiesz jakiego tematu. A tutaj tyle ciekawych spraw dookoła , Prezydęt przeszedł na wyższy etap rozwoju i ruszył sprawę lotniska na razie ostrożnie bo społeczeństwo niedojrzałe jest gotowe pyskować , na autorytet się zamachnąć , ale powód jest niestety prozaiczny króliki przestały się rozmnażać ponieważ cierpią na tak zwany "syndrom zajęczy". Tyle się dzieje wróć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak do Siwego napisał:
Proszę skończ z tą wodą wróć na Forum gdzie Twoje miejsce.Konfucjusz twierdził jeśli nie możesz zmienić rzeczywistości to się do niej dostosuj , jeśli Ci woda zalała piwnicę to zapuść tam narybek lub zrób Sobie kryty basen. Ale ad rem (czyli do rzeczy) bez Ciebie smutkiem powiało , owszem, piszą ale tylko zdania proste , a treść zredukowano do no wiesz jakiego tematu. A tutaj tyle ciekawych spraw dookoła , Prezydęt przeszedł na wyższy etap rozwoju i ruszył sprawę lotniska na razie ostrożnie bo społeczeństwo niedojrzałe jest gotowe pyskować , na autorytet się zamachnąć , ale powód jest niestety prozaiczny króliki przestały się rozmnażać ponieważ cierpią na tak zwany "syndrom zajęczy". Tyle się dzieje wróć.
Moi Kochani Wy śpicie i Siwy śpi a ja chcę Wam dać soczysty kęs poezji tak trafnie opisujący to co Nas boli to co Nas dotyka , który jasno nam wskaże drogę naprostuje skrzywionego , podniesie staruszkę( na duchu )a starcowi przejaśni zamglony wzrok. Zbliża się czas wyboru , wybierz sam , oto wskazówki : "Tak w polityce, powinność nam każe, gdy czas wyborów to jako żniwiarze lub jako siewcy co w glebę czarną, Do urny iść trzeba i zasiać swe ziarno. W jedności z rozwagą odrzucić gniewy by nie siać pośladem podobnym do plewy. Niech wreszcie do chłopów świadomość dociera, Jak raz zasiejesz lat cztery zbierasz. Spójrz na to prze rokiem zasiane pole, gdzie ziarno przeróżne, a w nim kąkole i chwastu wszelkiego, co w gruncie podatnym ładnie rozkwita, lecz nieprzydatny." Te proste , szalenie proste słowa i takie trafne . Autor zapytacie - Poseł Stefaniuk ,czyż ta poezja nie chwyta za serce Siwy . Mnie to wzięło oj jak wzięło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak do Siwego. napisał:
Moi Kochani Wy śpicie i Siwy śpi a ja chcę Wam dać soczysty kęs poezji tak trafnie opisujący to co Nas boli to co Nas dotyka , który jasno nam wskaże drogę naprostuje skrzywionego , podniesie staruszkę( na duchu )a starcowi przejaśni zamglony wzrok. Zbliża się czas wyboru , wybierz sam , oto wskazówki : "Tak w polityce, powinność nam każe, gdy czas wyborów to jako żniwiarze lub jako siewcy co w glebę czarną, Do urny iść trzeba i zasiać swe ziarno. W jedności z rozwagą odrzucić gniewy by nie siać pośladem podobnym do plewy. Niech wreszcie do chłopów świadomość dociera, Jak raz zasiejesz lat cztery zbierasz. Spójrz na to prze rokiem zasiane pole, gdzie ziarno przeróżne, a w nim kąkole i chwastu wszelkiego, co w gruncie podatnym ładnie rozkwita, lecz nieprzydatny." Te proste , szalenie proste słowa i takie trafne . Autor zapytacie - Poseł Stefaniuk ,czyż ta poezja nie chwyta za serce Siwy . Mnie to wzięło oj jak wzięło.
Ech, Pawlak, Pawlak ! co ja się z tobo mam ! Ty jesteś po prostu baaaardzo naiwny, dajesz się, jak dziecko, nabrać na peselowską propagandę, tym razem, wierszem pisaną przez czołowego zielono-arbuzowatego Stefaniuka. Przeczytaj ty tę grafomanię jeszcze raz, i jeszcze raz, uważnie ! Do czego zachęca naszych chłopów tan arbuz ? Do tego żeby chłop głosował na "chłopską" partię czyli na pesel ! Pisze np. że "do urny iść trzeba... W JEDNOŚCI", czyli my chłopy, razem, wszyscy, jak jeden monż głosujmy na SWOICH czyli na takich czerwono-zielonych szkodników z peselu jak Autor. Nie widzisz tego Pawlak ! Zaćma ? A od kiedy to, Stefaniuku arbuzowaty, siać należy RAZ NA 4 LATA ? a nie co roku ? Pisze arbuz : "Spójrz na to przed rokiem zasiane pole..." Przed rokiem czyli od czasu kiedy arbuzy doszły do władzy i rządzo razem z peło ? No patrze, i widzę wielki syf wszędzie ! a szczególnie na wsi ! a to przecie plon ich rzondów ! Oczywiście, ten stary arbuz przestrzega chłopów przed "kąkolami i chwastami nieprzydatnymi". O kim mowa ? oczywiście o pisie co "ładnie rozkwita" - wystarczy zobaczyć wyniki ostatnich wyborów na terenie naszego powiatu. Na podlaskim gruncie "podatnym" PiS - "nieprzydatny" ? czyli "dorżnąć watahę" ! Tak, Pawlak, to "szalenie proste i trafne" słowa peselowskiego gebelsa ! Aż dziw że TY dajesz się na nie nabrać ! Chwyta cię arbuz najpierw "za serce" ale wkrótce chwyci cię ZA GARDŁO ! Zobaczysz !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PiS = SLD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
PiS = SLD
Rozwiń tę odkrywczą myśl, łaskawco !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PO = PZPR tak jak daleko pisowi do sld, tak blisko peło do nieboszczki partii. wielu popaprańców rodowodem z przewodniej siły narodu. i żeby daleko nie szukać posła Żmijana wystarczy wymienić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PZPR + ROAD + UD + UW + AWS + KLD + PSL + SLD + PO = CCCP !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siwy napisał:
PZPR + ROAD + UD + UW + AWS + KLD + PSL + SLD + PO = CCCP !
Wbrew temu co pisze Siwy ja będę trwał przy Stefaniuku jako poecie , teraz się skupię nad wątkiem politycznym Jego twórczości OTO KILKA STROFEK: Liderzy stanęli do walki, na starcie "rolnictwo dźwigniemy", lecz dajcie poparcie. Bo tylko z wami w wolności dziele, wy solą ziemi, wy żywiciele. Chłop z lekką zadyszką biegł truchtem do sali, głos oddał na tych, co obiecali. Dziś Ci liderzy już są na cokole, a chłopa "w maliny" , to znaczy "w pole" . już samo ostanie słowo pole jakie daje nam możliwości : matole, pie......, dole,robole,głupole, no można mnożyć i tworzyć , tworzyć , tworzyć. Do piszących powyżej z tymi równaniami jest pewne niebezpieczeństwo bo jeśli odejmiemy od CCCP - (PZPR+ROAD+UD+UW+AWS+KLD+PSL+SLD)= PO to wynik jest bez sensu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cytuję z pamięci przed wyborami wieść gminna niesie że po wyborach się chłopu podniesie a gdy do wyborów chłop przystąpi gromadnie to po wyborach znowu mu opadnie wiem że cytat niedokładny, ale piękne to jest...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
cytuję z pamięci przed wyborami wieść gminna niesie że po wyborach się chłopu podniesie a gdy do wyborów chłop przystąpi gromadnie to po wyborach znowu mu opadnie wiem że cytat niedokładny, ale piękne to jest...
Gościu sprawiłeś mi wielką radość tym cytatem to byłby kolejny mój wybór do krótkiej antologii poezji Stefaniuka. Jednocześnie sadząc po niskiej ilości wyświetleń można wyciągnąć wniosek że 20 lat i wystarczy , nawet ci którzy zobligowani do czytania jego wierszy przestali śledzić jego twórczość. Wniosek oczywisty już oni dobrze wiedzą na kogo postawić. Teraz Pan Poseł osiądzie na swoim gospodarstwie i będzie tworzył i tworzył. Ja Pawlak czekam na to z utęsknieniem , Panie Pośle niech Pan robi to co robi Pan najlepiej a czasem deszczyk o szybę pluśnie a my se chluśniem bo uśniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Gościu sprawiłeś mi wielką radość tym cytatem to byłby kolejnłaszy mój wybór do krótkiej antologii poezji Stefaniuka. Jednocześnie sadząc po niskiej ilości wyświetleń można wyciągnąć wniosek że 20 lat i wystarczy , nawet ci którzy zobligowani do czytania jego wierszy przes notali śledzić jego twórczość. Wniosek oczywisty już oni dobrze wiedzą na kogo postawić. Teraz Pan Poseł osiądzie na swoim gospodarstwie i będzie tworzył i tworzył. Ja Pawlak czekam na to z utęsknieniem , Panie Pośle niech Pan robi to co robi Pan najlepiej a czasem deszczyk o szybę pluśnie a my se chluśniem bo uśniem.
twórcytał Niniejszym z powodu braku zainteresowania twórczością oraz działalnością Franciszka o Jerzego Stefaniuka ogłaszam zamknięcie tego tematu , no cóż coronat finis opus(koniec wieńczy dzieło) , chciałem dobrze ale i nie wyszło. Jedynym pocieszeniem jest to że ktoś to czytał , nie licząc moich 150 wyświetleń. Koniec , kropka i bomba a kto czytał ten trąba.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
upraszam o kontynuację
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z ogromnym zainteresowaniem czytam wypowiedzi Pawlaka i Siwego. Dobra lektura. Też mam swój udział w odsłonach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak napisał:
Liderzy stanęli do walki, na starcie "rolnictwo dźwigniemy", lecz dajcie poparcie. Bo tylko z wami w wolności dziele, wy solą ziemi, wy żywiciele. Chłop z lekką zadyszką biegł truchtem do sali, głos oddał na tych, co obiecali. Dziś Ci liderzy już są na cokole, a chłopa "w maliny" , to znaczy "w pole" .
A ja proponuję tak : Arbuzy stanęły u koryta, po żarcie, "rolnictwo zniszczymy", lecz dajcie poparcie. bo tylko z wami w niewoli dziele, w piątek czy świątek, nawet w niedziele. Chłop rozpiął spodnie, wbiegł cichcem do sali, i nasr...ł na tych co tak gadali. Dziś ci szubrawcy już są na cokole, do chłopa mówią "Idż stąd matole !" Mnie się podoba bardziej niż oryginał. A tobie, Pawlak ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapożyczone: ......lebiodka nijaka rozkwitła w burakach! Kto wyrwie? .. kto zetnie chwasty wieloletnie..?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jedziem, jedziem z tymi burakami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siwy napisał:
A ja proponuję tak : Arbuzy stanęły u koryta, po żarcie, "rolnictwo zniszczymy", lecz dajcie poparcie. bo tylko z wami w niewoli dziele, w piątek czy świątek, nawet w niedziele. Chłop rozpiął spodnie, wbiegł cichcem do sali, i nasr...ł na tych co tak gadali. Dziś ci szubrawcy już są na cokole, do chłopa mówią "Idż stąd matole !" Mnie się podoba bardziej niż oryginał. A tobie, Pawlak ?
Bravo Sivy ! Widzisz Ciebie także chwyciło, w tej poezji jest coś takiego co nawet mnie popycha do tego by stworzyć jakiś wiersz. To jest takie optymistyczne, ludzie każdy może napisać wiersz , a nawet wydać 4 tomiki poezji . To, to, to jest po prostu piękne. Więc ja także postanowiłem coś napisać, wszelkie tantiemy proszę o przekazanie na konto Ochotniczej Straży Pożarnej lub bezpośrednio na konto mojego wielkiego imiennika Pawlaka Waldemara. Ciężka jest dola chłopa od rana do nocy robota, Wychodzi chłop na pole i ja to chromole , A tu na polu stonka zapierd..la po grządkach, Duma chłop co za robota nawet szkodnik dziś ciśnie chłopa, a tu jeszcze PIS wini PO Po wini PSLa a ciebie nędza chłopie napierdziela, Myśli chłop, chłopy zbierzmy się w kupę i kopnijmy te wszystkie Partie w dupę. Wersja oczywiście dla słabowidzących i mających problemy z czytaniem. To pisałem ja Pawlak z akcentem na "a".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlak ! albo tak : Ciężka jest dola podlaskiego chłopa w dzień w polu praca, a w nocy robota ! Rano baba znowu stęka że jo boli lewa renka ! Lewa renka ? no i dobra ! Daj pogłaskam twego bobra ! O ! ty chamie ! zaraz o tym powiem mamie ! Nie wyjeżdżaj mi tu z mamą ! ja robiłem z nią to samo ! Ona , choć bobra ma strasznego, wcale nie boi się Mojego ! Nie to co ty nędzna zdziro ! Już mi kładż się na to wyro ! Nie położę się, jeszcze co ! boś ty pewnie jest z PO ! Dziadek twój w Wermachcie był ? Czy w Krasnej Armii służył ? Ależ skąd ! jam jest PiS ! Mam sztywnego jak długo-pis ! Sorry, wolę chłopców z peeselu ! Pamiętam dobrze jak w prl-u... Zamknij mordę wreszcie prukwo ! Bo wytarmoszę cie za futro ! itd... itp.... ale już mi się nie chce...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siwy - Pawlak napisał:
Pawlak ! albo tak : Ciężka jest dola podlaskiego chłopa w dzień w polu praca, a w nocy robota ! Rano baba znowu stęka że jo boli lewa renka ! Lewa renka ? no i dobra ! Daj pogłaskam twego bobra ! O ! ty chamie ! zaraz o tym powiem mamie ! Nie wyjeżdżaj mi tu z mamą ! ja robiłem z nią to samo ! Ona , choć bobra ma strasznego, wcale nie boi się Mojego ! Nie to co ty nędzna zdziro ! Już mi kładż się na to wyro ! Nie położę się, jeszcze co ! boś ty pewnie jest z PO ! Dziadek twój w Wermachcie był ? Czy w Krasnej Armii służył ? Ależ skąd ! jam jest PiS ! Mam sztywnego jak długo-pis ! Sorry, wolę chłopców z peeselu ! Pamiętam dobrze jak w prl-u... Zamknij mordę wreszcie prukwo ! Bo wytarmoszę cie za futro ! itd... itp.... ale już mi się nie chce...
Czyżbyś tak jak JFS: Wszedł na piedestał I przestał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
siema ziomki. dobrze tu dajecie, to ja wam taką zajawke na hip hop zapodam wpadam do hawełki ludzie szaleją ludowcy wódkę do gardeł leją jeden kielich drugi trzeci przy wódzie posiedzenie szybciej zleci chodź posłanko na traweczkę pociupciamy sie troszeczkę pozdro Siwy&Pawlak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 66

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...