Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Skąd w Was tyle nienawiści...?

Utworzony przez mojżesz, 2 marca 2010 r. o 10:11
z expose Drodzy Rodacy! Panie Marszałku! Panie Marszałku Senatu! Posłanki i Posłowie! Drodzy Goście! Chciałbym moje expose zacząć od kilku słów refleksji osobistej. Chciałbym podzielić się z Państwem, tu na tej sali, ale także ze wszystkimi naszymi rodakami, wielkim poczuciem dumy i satysfakcji, że po raz kolejny Polacy, tym razem 21 października, pokazali, że chcą i potrafią wziąć na siebie odpowiedzialność za losy Ojczyzny. Staję dzisiaj przed wami, tu w polskim Sejmie, przed wami parlamentarzystami i przed całą polską opinią publiczną chyląc nisko głowę z poczuciem i pokory i dumy równocześnie. Pokory, bo mam świadomość jak nigdy dotąd w moim życiu, że rola, która przypadła mi i którą dzisiaj rozpoczynam jest rolą nadaną mi osobiście i całemu mojego gabinetowi przez Polaków. Jestem głęboko poruszony tą świadomością że słowa o służbie są dzisiaj słowami mocno brzmiącymi i bardzo prawdziwie. Ja dobrze wiem, i zwracam się tu do wszystkich naszych Rodaków, ja dobrze wiem, że ta zaszczytna służba, jaka przypadła mi w udziale i mojemu gabinetowi, to skutek, to efekt waszego wielkiego patriotycznego wysiłku. Ja dzisiaj jestem w tym miejscu i mówię do Państwa dlatego, bo ponad 16 milionów Polaków 21 października zdecydowało się zagłosować i dało Polsce, dało naszej Ojczyźnie szansę na dobrą zmianę. To wielka satysfakcja móc z tego miejsca nisko pokłonić się Polakom, ale też wielka satysfakcja odczuwać dumę. Jestem dumny będąc członkiem naszej narodowej wspólnoty. (…) Nisko kłaniając się Polakom chcę powiedzieć, serdeczne dzięki za to, że sobie nawzajem daliśmy tę wielką szansę. Ja wierzę, że przed nami jest wielka szansa na dobrą zmianę. I chciałbym, jeśli Państwo pozwolicie, opowiedzieć we wstępnie do tego expose o tym, co zdarzyło się w ciągu ostatnich dwóch lat. Co takiego stało się, że niespotykana dotąd w Polsce niepodległej liczba wyborców zdecydowała się pójść do wyborów, zdecydowała się stać czasami w wielogodzinnych kolejkach. Co takiego stało się, że Polacy z taką determinacją, która zaimponowała także tym, którzy Polsce dobrze życzą, z taką determinacją postawili na zmianę. Po pierwsze, chciałbym przypomnieć, że obejmujemy rządy po skróconej kadencji Sejmu. To co jest największym osiągnięciem tego 21 października to to, że ludzie odczuli, że demokracja w Polsce działa. Że po dwóch latach, kiedy oceny krytyczne przeważyły nad ocenami pozytywnymi, znaleźliśmy wspólnie, wspólnie wszyscy na tej sali, znaleźliśmy wspólnie sposób na to, aby demokracja, aby ludzie mogli ponownie dokonać wyboru, weryfikacji. (…) Mam osobistą satysfakcję, że potrafiłem także z wieloma z was na tej sali przekonać i Sejm poprzedniej kadencji i także polską opinię publiczną, że warto znowu zaufać ludziom i że ta szansa na dobrą zmianę, na nowy rząd, a tego Polacy chcieli, że ta szansa okazała się prawdziwa właśnie dlatego, że wszyscy, jak tu jesteśmy, zdecydowaliśmy się na wcześniejsze wybory, że zaufaliśmy ludziom. Słowo "zaufanie" będzie w związku z tym mottem nie tylko tego wystąpienia, ale, mam nadzieję, całej naszej kadencji i całego okresu, w którym przyjdzie mnie z moimi współpracownikami rządzić. To zaufanie stało się fundamentem nowej politycznej umowy Polaków. Bo ten 21 października, ten zaskakujący dla wielu rezultat wyborów jest tak naprawdę wielką nową polityczną umową Polaków. Będę starał się z tej umowy wywiązać najlepiej jak potrafię. (…) Pierwszym zadaniem naszego rządu będzie wyzwolenie pozytywnej energii z Polaków przy całej świadomości różnic między nami, także pozytywnej energii tu na tej sali. Jestem przekonany, że Polacy, głosując 21 października za nową władzą odrzucili także władzę, która mimo takiej deklaracji i zapewne intencji, nie potrafiła zmienić w sposób istotny na lepsze warunków życia ludzi (…) My wspólnie musimy zmienić warunki życia i pracy Polaków na lepsze. To musi być pierwszym zadaniem władzy. Wydaje się także, że Polacy 21 października odrzucili władzę, która wyrzekła się cnót podstawowych, kardynalnych w polityce. Takich cnót jak zdrowy rozsądek, umiar, powściągliwość, pokora. Jestem przekonany, jestem przekonany, że powrót tych cnót do praktyki rządzenia jest także potrzebą odczuwalną i oczekiwaną przez większość naszych rodaków. (…) Chciałbym zadeklarować w imieniu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, że zawiązując dzisiaj koalicję w parlamencie na rzecz nowego rządu zobowiązujemy się równocześnie wobec wszystkich Polaków, że strzec będziemy także samych siebie przed pokusą odejścia od tych twardych, zdroworozsądkowych zasad. Nieprzypadkowo mówi się w Polsce od wieków "Na zdrowy, chłopski rozum". Ja głęboko w to wierzę, że nasza koalicja także dzięki temu, że folguj ludowcy zaprezentuje to, czego tak bardzo brakowało Polakom przez te dwa lata. Zdrowego, chłopskiego rozumu. Spokoju, rozsądku i odpowiedzialności. (…) Polska i Polacy nie są skazani na ten fałszywy wybór między cynicznym konformizmem a cynicznym radykalizmem. Jest wielka przestrzeń, przestrzeń, w której żyją normalni ludzie. Przestrzeń, w której nie ma i nie powinno być miejsca na polityczny oportunizm, na cwaniactwo, na gotowość wykorzystywania władzy wyłącznie dla własnych interesów. I z drugiej strony władzy, która w imię czasami pięknych idei, czasami własnych obsesji, zamienia te najważniejsze wartości w takie pragnienie panowania nad wszystkimi. Polacy dobrze sobie radzą wtedy kiedy władza nie przeszkadza im żyć. Polacy mają prawo do władzy i do takiego państwa, i do takiego rządu, który traktuje swoją misję jako służbę, który uczciwość, przyzwoitość, bezinteresowność traktuje jako oczywistość, I równocześnie Polacy mają prawo do władzy, która nie ma zamiaru narzucać, kontrolować każdego fragmentu ich życia. Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe tworzy dzisiaj rząd, który gwarantuje Polakom wolność, swobodę działania, wyzwolenie pozytywnej energii i równocześnie pomoc zawsze tam i zawsze wtedy, kiedy ona jest potrzebna. Tym, którzy pomocy potrzebują. (…) W gospodarce rynkowej opartej na dobrowolnej współpracy obywateli zaufanie ma znaczenie pierwszorzędne. Oznacza ono przede wszystkim przekonanie, że korzyści jakie każdy czerpie ze swojej aktywności gospodarczej, pracy najemnej lub prowadzenia firmy będą proporcjonalne do realnych efektów tej aktywności. To oznacza prawo do sprawiedliwej płacy, ale też do uczciwie wypracowanego zysku. Będziemy stanowczo zwalczać naruszenia praw pracowniczych i będziemy równocześnie działać na rzecz umocnienia szacunku dla ludzi, których p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rabarbar napisał:
z expose Drodzy Rodacy! Panie Marszałku! ............................................................ ...I mój rząd w trybie pilnym zakończy prace nad studium kolei dużych prędkości po to, aby jeszcze w tej kadencji z fazy studium wejść w fazę realizacji.
No NIE-NA-WI-DZE tego ***** ! NIeeeeenaaaaawiiiiidzeeeeee ! Nienawidze jak psa ! I pomysleć , Rabarbar że my w 45 mieliśmy tego ptaszka w swoich rękach ! i żywym go puścilismy ! a on i tak wrócil do swoich, do Wermachtu ! Ech, mlodzi byliśmy i glupi !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Duży to Ty żyjesz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
f napisał:
Duży to Ty żyjesz?
Żyje,żyje ale musialem sie jakis czas ukrywac przed ickami bo mi sie znowu zaczeli do d.upy dobierać. Ale juz jezd dobrze. A com przezyl to tylko ja wiem !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
duży napisał:
Żyje,żyje ale musialem sie jakis czas ukrywac przed ickami bo mi sie znowu zaczeli do d.upy dobierać. Ale juz jezd dobrze. A com przezyl to tylko ja wiem !
Duży! I ja żyje, tylko trochę po lasach musiałem się ukrywać, kilka psów zagryzłem z chłopakami, ale z głodu, bo zima niemiłosierna, a podjesiennych przesłuchaniach zdrowie nie to co kiedyś, ale żyje i wracam do działań operacyjnych! A Ty?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gamon~ napisał:
Duży! I ja żyje, tylko trochę po lasach musiałem się ukrywać, kilka psów zagryzłem z chłopakami, ale z głodu, bo zima niemiłosierna, a podjesiennych przesłuchaniach zdrowie nie to co kiedyś, ale żyje i wracam do działań operacyjnych! A Ty?
No widzisz Gamon, powoli powoli wyleczymy te swoje śmierdzonce rany a i Ojczyzna może nie zapomni o tych co d.upe za nio kiedyś nadstawiali ! Co do tych psów to cuś tak czulem że to twoja robota, poznalem po żółtym śladzie po moczu na śniegu co to wszedzie zostawiasz ch*** wie po co. A z moich ostatnich akcji to zator na Bugu w Slawatyczach, pamiętasz ? Niezla zadyma się zrobila ! A ja po prostu k*** chcialem przejść na drugo strone Bugu, wziolem tako długo żerdkę, przerzucilem na drugi brzeg i chcialem po niej przejść sucho stopo żeby z naszo Andżeliko Borys sie spotkać bo prosila żebym jej radio podał co to Wolno Europe odbiera. A tu nagle, nie wiadomo skond wielka kra przyplynela. Żerdka byla mocna grabowa, i ta cala kra sie za nio zaczepila i zrobil sie zator jak *** ! Redachtor skorzystal z okazji i zaczol o tym pisać jak szalony, pare groszy zarobil na pewno. Ale czy sie podzieli ? Zobacz Gamon, że on na naszych dokonaniach tyle lat, tyle lat jedzie ! Musimy go kiedyś odwiedzić w tej jego kanciapie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
duży napisał:
No widzisz Gamon, powoli powoli wyleczymy te swoje śmierdzonce rany a i Ojczyzna może nie zapomni o tych co d.upe za nio kiedyś nadstawiali ! Co do tych psów to cuś tak czulem że to twoja robota, poznalem po żółtym śladzie po moczu na śniegu co to wszedzie zostawiasz ch*** wie po co. A z moich ostatnich akcji to zator na Bugu w Slawatyczach, pamiętasz ? Niezla zadyma się zrobila ! A ja po prostu k*** chcialem przejść na drugo strone Bugu, wziolem tako długo żerdkę, przerzucilem na drugi brzeg i chcialem po niej przejść sucho stopo żeby z naszo Andżeliko Borys sie spotkać bo prosila żebym jej radio podał co to Wolno Europe odbiera. A tu nagle, nie wiadomo skond wielka kra przyplynela. Żerdka byla mocna grabowa, i ta cala kra sie za nio zaczepila i zrobil sie zator jak *** ! Redachtor skorzystal z okazji i zaczol o tym pisać jak szalony, pare groszy zarobil na pewno. Ale czy sie podzieli ? Zobacz Gamon, że on na naszych dokonaniach tyle lat, tyle lat jedzie ! Musimy go kiedyś odwiedzić w tej jego kanciapie !
Przyjacielu mój drogi widzę to doskonale, dzięki naszym dokonaniom i tej srogiej zimie to tematów miał co niemiara: zagryzione psy, podtopione wioski, jenoty, walące się stodoły, no nic tylko pisać i pisać, tematów, które ch*** wie kogo obchodzą co nie miara, a polityki nie dotykają! Ja zawsze po sobie zostawiam ślad żółty moczu, taki jeden miły człowiek mi kazał tak robić, dziś jeden redaktorzyna z BP powołuje się na niego,(śle listy do Zbyszka,) ale kim on jest? Moralność karła i człowieka do wynajęcia w starciu z tytanem moralności. Pitkowie i mur Hadriana, to nawet nie jest barbarzyńca w ogrodzie, to tylko szakal do wynajęcia. Duży musimy robić swoje, pamiętasz co nam mówił Zbyszek w 1991? Sprawę postawił jasno, w cztery oczy. Działamy powoli, ale skutecznie.!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gamon~ napisał:
Duży musimy robić swoje, pamiętasz co nam mówił Zbyszek w 1991?
Pamiętam niewiele bo wtedy niżle ze Zbyszkiem popiliśmy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbyszek.... to jest gość!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Zbyszek.... to jest gość!
Gość w dom żona w ciąży.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gościniec napisał:
Gość w dom żona w ciąży.
Żyd w sieni - portmonetka w kieszeni !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pier***cie się wszyscy !!!! wszystko mnie wkórwia !!!! Głośno i wyrażnie raz na całe swoje życie mówię : nie będe jebał u ciecia który płaci 972zł bo więcej wydaje na paliwo i fajki !!! pier***cie się wszyscy chlebodawcy je***i biznesmeni cfele i żydowskie ku*** albowiem h** na to kłade !!!! A panie z PUP są poje***e ponad skalę !!!! Proszki dla wszystkich je***ych Moherów !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nietania dziwka napisał:
pier***cie się wszyscy !!!! wszystko mnie wkórwia !!!! Głośno i wyrażnie raz na całe swoje życie mówię : nie będe jebał u ciecia który płaci 972zł bo więcej wydaje na paliwo i fajki !!! pier***cie się wszyscy chlebodawcy je***i biznesmeni cfele i żydowskie ku*** albowiem h** na to kłade !!!! A panie z PUP są poje***e ponad skalę !!!! Proszki dla wszystkich je***ych Moherów !!!!
A co ty *** masz do moherów ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nietania dziwka napisał:
pier***cie się wszyscy !!!! wszystko mnie wkórwia !!!! Głośno i wyrażnie raz na całe swoje życie mówię : nie będe jebał u ciecia który płaci 972zł bo więcej wydaje na paliwo i fajki !!! pier***cie się wszyscy chlebodawcy je***i biznesmeni cfele i żydowskie ku*** albowiem h** na to kłade !!!! A panie z PUP są poje***e ponad skalę !!!! Proszki dla wszystkich je***ych Moherów !!!!
Kolejna ciota co sobie ze swoim życiem poradzić nie może. Pomyśl o tym lepiej, że ciebie pewnie taki moher urodził
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wy wszyscy jesteście p.o.j.e.b.a.n.i. hehe ale gratuluje krwa samozaparcia w lizaniu dupska tej pieknej demokrajcji ktora pozwoi nam zyc dlugo i szczesliwie. Moze kto ma jaki ciekawy pomysl jak wydymac swoich pobratymcow na pare zlotych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
redemptorysta napisał:
Wy wszyscy jesteście p.o.j.e.b.a.n.i. hehe ale gratuluje krwa samozaparcia w lizaniu dupska tej pieknej demokrajcji ktora pozwoi nam zyc dlugo i szczesliwie. Moze kto ma jaki ciekawy pomysl jak wydymac swoich pobratymcow na pare zlotych?
Jakich "pobratymców" ? pisz k***a jaśniej ! gdzie ? kiedy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...