Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

37. rocznica stanu wojennego. W Chełmie odtworzą protest student rozpędzany przez ZOMO

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 8 grudnia 2018 r. o 10:48 Powrót do artykułu
8 grudnia 1944 r. władze komunist. wydały pierwszy wyrok śmierci na kobietę-żołnierza AK, Zofię Pelczarską ps."Ciocia",kier. szkoły powszechnej w Lublinie,referentkę Wojsk. Służby Kobiet w Sztabie Insp. Rej. AK „Lublin”,harcerkę.18 grudnia 1944 r. została rozstrzelana w Lublinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"prelekcje, koncerty, konkursy i wystawy"! Najbardziej ciekawi mnie, kto będzie prowadził te prelekcje? Jedyną swobodnie posługującą się językiem polskim osobą moralnie uprawnioną do wspominania tamtych lat jest Pani Barbara Szubert. Ile więc tych prelekcji jest w stanie "obsłużyć"? Wystawy? I owszem. Ale czy będą prezentowane tam zdjęcia i czy osoby na tych fotkach utrwalone wyrażają zgodę na publiczne ich prezentowanie? Pamiętajmy, że nadal i wciąż żyją ludzie uczciwi i nieutożsamiający się z obecną rzeczywistością! Rozmawiałem właśnie z moim przyjacielem, który prosił, aby przy okazji sprawdzić, czy przypadkiem nie wyeksponuje się jego osoby, ponieważ w takim wypadku jest gotów zwrócić się do prokuratora o ochronę własnego wizerunku!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do jakiej prędkości chcą rozpędzić tego studenta?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli będzie dzień bez teleranka ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Beda odtwarzac strajk o drozejacego o paredziesiat groszy kotleta w stolowce swidnickiej WSK?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Chełmie akurat w stanie wojennym nic się nie działo i było spokojnie wiec nie wiem po co te obchody.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślałem że to zdjęcie z Paryża...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież w 1981 roku w Chełmie były tylko dwa licea, jedno technikum i parę zawodówek. Skad ten student? Zgubił się i wysiadł nie na tym dworcu? Może pójdżmy dalej i odtwórzmy w Chełmie areszt profesorów z 39 roku? Będzie zabawniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Myślałem że to zdjęcie z Paryża..." - No, co ty takie sielskie zdjęcie? Tam groźniej wygląda Sylwester ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skąd tylu chcących,aby zapomniano o czasach komuny,PRL i stanie wojennym? A młodzi,jeżeli nie oglądaliście tamtej rzeczywistości,to nie popisujcie się durnymi wpisami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Chełmie na Solidarności skorzystał 1 sł/jeden/ ten od Fiata ,ale w "Nowej Polsce" Chełm zaczął upadać to padły i salony fiata. Pamiętam w 1981 roku na początku grudnia przez ul.Lubelską od Dreszera dawniej BOWiD do kina ZORZA przeszło około 20 osób z pewnymi okrzykami i tyle było tej manifestacji.po działaniach upadła Lokomotywownia.Co bedą odtwarzać nie wiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tam czekam na budowę metra przy przejeździe Chełm Miasto. Zostało trochę kasy, bo nie trzeba inwestować w Warszawie i Krakowie. No i może PiS zrealizować osiedle Zielony Bulwar nad Uherką. A szopki noworoczne to warto robić na Sylwestra. No i co z organizacją Sylwestra w Chełmie? Nie każdego było stać na bal w Hotelu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DO NIEDOROZWOJA UMYSŁOWEGO JACKA BARCZYŃSKIEGO - POKAŻ PRZYGŁUPIE MINIMUM 1 UCZELNIĘ W CHEŁMIE KSZTAŁCĄCĄ STUDENTÓW - DO TEJ PORY NIEMIECKI SZTANDAR LUDU ZATRUDNIAŁ GIMBAZĘ - OBECNIE ZATRUDNIA NIEDOROZWOJÓW UMYSŁOWYCH
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bieda bieda I jeszcze raz bieda w mieście byłym wojewodzkim. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
AWS zlikwidowała województwa powołała powiaty,dyspozycja była z tylnego siedzenia, obecnie z N.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętam jeszcze przed stanem wojennym, mieszkałem przy dworcu PKP, na bocznicy stały transporty wojskowe, w nocy te składy ruszały w Polskę. Spytajcie sąsiadów z za wschodniej granicy tyle wojska od II wojny nie widzieli...Coś tu się nie zgadza. Te wojska żeby nie stan wojenny...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj trzeba na te tory uważać bo są  o  ..j szersze ,aby nie wjechały szersze wagony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Główna atrakcja będzie lanie pałami w celu wybicia nieprzemyślanych wyborów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Chełmie w stanie wojennym było spokojnie, szkoda tylko górników robotników którzy zginęli. Nie wyobrażam sobie gdyby wkroczyli Rosjanie, choć nasi politycy w to nie wierzą. Rozmawiałem z rosyjskim majorem mówił że 3 dewizje były w gotowości wykroczenia do Polski. Nie wiem czy mówił prawdę czy nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...