Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
"Środowisko Osób Represjonowanych...." ...przypięli sobie kretyni naklejkę i terroryzują mieszkańców miasta. Osobiście byłem internowany z tymi "geniuszami" zarówno we Włodawie, jak i Lublinie. Nie przypominam sobie jakichś większych represji stosowanych wobec nas z wyjątkiem ograniczenia możliwości poruszania się ... Żałosna jest cala ta inicjatywa tak samo, jak i towarzysze wnioskujący! r.z.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak się nie potrafi nic konkretnego to robi się cokolwiek... w tym przypadku zmieniania historii ciąg dalszy... Zastanawiam się kiedy ludzie odważą się wystąpić do sądu z pozwem skierowanym do "inicjatorów" o zwrot kosztów związanych ze zmianą nazw ulic...  Niestety każdy kto przeciwstawia się takim głupim pomysłom to "komuch, aparatczyk, kolaborant" itp ... więc większość macha reką na tych przygłupów przy władzy... Takie czasy!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To zlikwidujcie ul.Piłsudskiego też był wPPS. Tak to jest jak niedouczone głąby plebanów sluchają
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hehehe,"Środowisko Osób Represjonowanych...."  dobre sobie,na tej samej zasadzie  mamy 70 lat po wojnie wiecej partyzantów kombatantów niż wrzesniowej armi z 39r. zachodzę w głowe jak z taaką kur..a wielką armią mogliśmy z niemcami przegrać ,zdumiewająca historia,jaki ten gierek niedobry był,a jaruzelski wprost straszny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto dodać, że stanowisko w tej sprawie przyjęły też lubelskie struktury Polskiej Partii Socjalistycznej. A poza środowiskami politycznymi jak wspomniane Polska Partia Pracy i Razem, także różne organizacje społeczne, naukowcy i osoby prywatne. Wygłupy tych "represjonowanych" zostały dosadnie skomentowane, miejmy nadzieje, że teraz radni staną na wysokości zadania i nazwy ulicy Okrzei nie zmienią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
komentarze posiłkujące się metodyką żydowsko masońską wpisują się w faszystowsko komunistyczna narrację kół wspieranych obcym kapitałem z Berlina i Moskwy! Krasnostawscy "Polacy" raczej chyba siedzą gdzieś w Izraelu i oczerniają patriotyczne próby odizolowania antypolskiej zgrai występującej przeciw naszemu Papieżowi, który uzdrowił cały Kościół i wsparł dążenia narodów do miłości w Jezusie Chrystusie! Niewyedukowanie w czasie komunizmu odbija się na całokształcie perwersyjnego umniejszania świętości wyborów dokonywanych przez największe autorytety moralne naszego regionu! Czasy PO odeszły bezpowrotnie do lamusa z płynami żrącymi. Teraz mamy wolna od jarzma Polskę, o której chwale będą dbali najlepsi synowie narodu. Sól tej ziemi i krew z polskich żył! Bez względu co zrobicie i jeszcze przeciw patriotom wymyślicie, to i tak stoicie na straconych pozycjach. Jest jeszcze dla was ratunek, ale pod warunkiem pokazania, że potraficie się zmienić i pójść ta właściwą, wyznaczona przez inteligentny rozum drogę ..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co to jest to krasnostawskie "Środowisko Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym"? Mieszkałem w Krasnymstawie kilkadziesiąt lat więc znałem w tamtych czasach wszystkich działaczy solidarnościowych, byłem wiceprzewodniczącym Zw Zaw.Solidarność w niedużym zakładzie /40 członków Solidarności/. W stanie wojennym woziłem ulotki z Chełma i jeździłem do Regionu. Znałem WSZYSTKICH działaczy Solidarności krasnostawskiej i z ręką na sercu mogę napisać że NIKT NIE BYŁ REPRESJONOWANY. Kilka razy byłem wzywany przez SB ale na rozmowach prewencyjnych kończyła się "represja". Kilku cwaniaczków-pijaczków na fali "uchodźczej" wyjechało za granicę-bo chcieli lekkiego życia. Nie wierzcie w żadne krasnostawskie "środowiska osób represjonowanych w stanie wojennym" bo wiem o czym napisałem. Żyje jeszcze w mieście kilka osób które pamiętam jako "bojówkarzy" ze stanu wojennego, ale oni to tacy "bojówkarze" co zbierali się w bramie domu i bali się. A działaczami Solidarności stali się po stanie wojennym gdy odwaga potaniała. Tacy współcześni ZBOWIdowcy i bajarze ludowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dodam jeszcze do tego co napisałem o "bojówkarzach" krasnostawskich. Cenię Wielkiego Polaka św Jana Pawła II, ale nie wycierajcie swojej gęby Jego wielkością. On był dla was za wielki abyście teraz podłączali się do Jego dzieła i pokazywali się - tchórze. Pomyślcie też przy okazji zmiany nazwy ulicy o tysiącach mieszkańców tej ulicy których chcecie narazić na duże koszty związane z wymianą dokumentów i zmianą danych w bazach komputerowych wielu instytucji..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cytat papieża Jana Pawła II "Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dla ludzi" Pozostawiam cytat do przemyślenia dla rządzących "Władza to służba a nie panowanie" .....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kto za to wszystko zapłaci? W tym roku zrobiliśmy z pracownikami około 30 nośników reklamowych oraz dokonujemy wiele innych form reklamy, w tym w Internecie. Sam koszt wymiany 30 nośników to około 8 tys zł. + kilka tys. wydane na pozycjonowanie firmy w Internecie pod nazwą ulicy Okrzei. Po zmianie minie bardzo długo czasu zanim ludzie nauczą się nowej nazwy ul., a my w tym czasie możemy stracić klientów. Nie liczę już faktu wymiany dowodów, pieczątek, materiałów poligraficznych. Jak dla mnie i dla każdego przedsiębiorcy - same straty!! Mam tylko jedno pytanie: dlaczego? Kilka osób chce zmiany i naciska środowisko kościelne, aby się do tego nierentownego pomysłu dopisali. Jeżeli przedsiębiorcy z ul. Okrzei po zmianie poniosą nadmierne koszty związane ze zmianą nazwy, to proponuję zbiorowy pozew o zwrot poniesionych nakładów finansowych na adaptację do sytuacji, w której się wszyscy znaleźliśmy. Tylko kogo pozwać? UM umywa ręce, a na pozostałych "chorych" manifestantów odpowiedzialność się rozproszy. Acha, będę wtedy miał odpowiedz na wezwanie do zapłaty podatku od nieruchomości dla UM - kontrrachunek za poniesione koszty z tytułu przyjętej uchwały! Z poważaniem, mieszkaniec - przedsiębiorca ul. Okrzei.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
komentarze posiłkujące się metodyką żydowsko masońską wpisują się w faszystowsko komunistyczna narrację kół wspieranych obcym kapitałem z Berlina i Moskwy! Krasnostawscy "Polacy" raczej chyba siedzą gdzieś w Izraelu i oczerniają patriotyczne próby odizolowania antypolskiej zgrai występującej przeciw naszemu Papieżowi, który uzdrowił cały Kościół i wsparł dążenia narodów do miłości w Jezusie Chrystusie! Niewyedukowanie w czasie komunizmu odbija się na całokształcie perwersyjnego umniejszania świętości wyborów dokonywanych przez największe autorytety moralne naszego regionu! Czasy PO odeszły bezpowrotnie do lamusa z płynami żrącymi. Teraz mamy wolna od jarzma Polskę, o której chwale będą dbali najlepsi synowie narodu. Sól tej ziemi i krew z polskich żył! Bez względu co zrobicie i jeszcze przeciw patriotom wymyślicie, to i tak stoicie na straconych pozycjach. Jest jeszcze dla was ratunek, ale pod warunkiem pokazania, że potraficie się zmienić i pójść ta właściwą, wyznaczona przez inteligentny rozum drogę ..
Proponuję Panu zmienić lekki. Właśnie takich "obywateli" potrzebuje ta władza. Pasać więcej takich baranów, to będziemy Iranem Europy! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawostka. Siedziba Krasnostawskiego Środowiska Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym mieści się na ul.... Okrzei (ul. Okrzei 1, 22-100 Krasnystaw). To fanatycy i raczej do nich nic nie trafi, ale mimo wszystko proponuje również tam wysyłać korespondencję z protestami przeciwko ich bzdurnym pomysłom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i bardzo dobrze burmistrz powiedziała...Teraz wszyscy niech wiedzą jaka Polska jeszcze rządzi w Krasnymstawie. Pomniki dla bolszewików w Ossowie, nazwy ulic dla komunistów, przecież w ten sposób nawet kulturowo czynicie z siebie SKANSEN homosovietikusa. Żal mi patrzeć na ten mętlik PSLowskich pociotków, rodzinnych układów i kacykowych wsółzależności. Wstyd, a potem do Koscioła i do pierwszego rzędu, jako czciciele Świetego Jana Pawła II. Ludziska On się w grobie przewraca za taką hipokryzję. Jeszcze gorzej dla ludzi prawdziwie i głęboko wierzacych....gdy kupuję książki w parafialnej księgarni S.C. Bartnika, największego polskiego patrioty i teologa, to sprzedawczyni z lękiem rozglada się czy ktoś nie widzi...."Bo księża niezbyt przychylnie na to patrzą"....Ludzie w jakim świecie Wy żyjecie? Polska to nie Somalia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak nic nie pomaga to można zgłosić do TV np program „To jest temat” w TVP nfo lub innego programu www tvp.info/823729/twoje-info Redakcja serwisu internetowego tvp.info infoportal@tvp.pl; twoje@tvp.info
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak się nie potrafi nic konkretnego to robi się cokolwiek... w tym przypadku zmieniania historii ciąg dalszy... Zastanawiam się kiedy ludzie odważą się wystąpić do sądu z pozwem skierowanym do "inicjatorów" o zwrot kosztów związanych ze zmianą nazw ulic...  Niestety każdy kto przeciwstawia się takim głupim pomysłom to "komuch, aparatczyk, kolaborant" itp ... więc większość macha reką na tych przygłupów przy władzy... Takie czasy!!
   
Proponuję Panu zmienić lekki. Właśnie takich "obywateli" potrzebuje ta władza. Pasać więcej takich baranów, to będziemy Iranem Europy! 
  Nie wycieraj sobie baranami gęby, bo Polska za POpapranego towarzystwa została zdeklasowana do politycznego "Piętaszka", a za czerwonej hołoty straciliśmy bezpowrotnie szansę dogonienia zachodu. Ich prywatyzacja to tak się ma jak cały okres PRL. W 19 lat IIRP zrobiono w Polsce wiecej niż w całym tym okresie od 1945 do dzisiaj....Wspomnę tylko GOP, COP, Gdynia, wybudowanie 20 tys km dróg 4 tys km. koleji. Dlaczego wtedy można było a dzisiaj nie? Bo nie rządzili nami ludzie pomyleni, sfrustrowani i bojaźliwi, ale rzadzili ludzie INTELIGENTNI! Słomę z butów w skarpetkę schowasz, ale czy to uczyni już z ciebie intelektualistę? Mam swoje zdanie. Jeżeli nadal będziecie gloryfikować komunę i to zacofanie to przyznam rację PO sekretarzowi co przy mikrofonie powiedział że Polska to "h...d...i kamieni kupa". tylko zmienię nazwę to nie Polska, tylko okolice Krasnegostawu, gdzie "kumosie" z PSLu zdradz ą kazdego za garść kłaków. Tak jak to uczynili przy głosowaniu o Gender, In vitro, aborcji i eutanazji, czy par zboczeńców uznanych za rodzinę. Jak Wam nie jest wstyd ? Jan Paweł II mówił wam wyraźnie..."Albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale". Na co liczyć macie ze "obcy" bedą was szanowali?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawostka. Siedziba Krasnostawskiego Środowiska Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym mieści się na ul.... Okrzei (ul. Okrzei 1, 22-100 Krasnystaw). To fanatycy i raczej do nich nic nie trafi, ale mimo wszystko proponuje również tam wysyłać korespondencję z protestami przeciwko ich bzdurnym pomysłom.
  Nie ważne czyja to incjatywa, ale najważniejsze że trafna, bo co to za wizytówka Krasnegostawu ulica Okrzeji, Róży Luksemburg czy Bieruta? Przrcież to ta sama zaraza....zróbcie Stalina, to szatan jadąc przez Polskę od razu będzie wiedział gdzie się zatrzymać,....a potem płaczcie ze Bóg i ludzie zapomnieli o tym regionie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
komentarze posiłkujące się metodyką żydowsko masońską wpisują się w faszystowsko komunistyczna narrację kół wspieranych obcym kapitałem z Berlina i Moskwy! Krasnostawscy "Polacy" raczej chyba siedzą gdzieś w Izraelu i oczerniają patriotyczne próby odizolowania antypolskiej zgrai występującej przeciw naszemu Papieżowi, który uzdrowił cały Kościół i wsparł dążenia narodów do miłości w Jezusie Chrystusie! Niewyedukowanie w czasie komunizmu odbija się na całokształcie perwersyjnego umniejszania świętości wyborów dokonywanych przez największe autorytety moralne naszego regionu! Czasy PO odeszły bezpowrotnie do lamusa z płynami żrącymi. Teraz mamy wolna od jarzma Polskę, o której chwale będą dbali najlepsi synowie narodu. Sól tej ziemi i krew z polskich żył! Bez względu co zrobicie i jeszcze przeciw patriotom wymyślicie, to i tak stoicie na straconych pozycjach. Jest jeszcze dla was ratunek, ale pod warunkiem pokazania, że potraficie się zmienić i pójść ta właściwą, wyznaczona przez inteligentny rozum drogę ..
  Nie denerwuj się, ja nie jestem z Israela, i wychowałem się w powiecie krasnymstawskim, miałem wujka co cudem ocalał bedąc więźniem UB i już będąc w celi "przed wieprzem". Za AK dostał o tych "okrzejowców" KS zamienione na dożywocie , z Wronek wyszedł po smierci Stalina...Jeżeli ta czerwona hołota myśli że Polacy zapomnieli im to, to się bardzo mylą. Potrzebujemy tylko czasu by te rodzime burki palcem przed Kosciołem wskazać. Cierpliwości, owszem czas ucieka moze katów już nie damy rady ukarać, ale zamkniemy dostęp do dalszego łajdactwa "ich resortowym dzieciom".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto dodać, że stanowisko w tej sprawie przyjęły też lubelskie struktury Polskiej Partii Socjalistycznej. A poza środowiskami politycznymi jak wspomniane Polska Partia Pracy i Razem, także różne organizacje społeczne, naukowcy i osoby prywatne. Wygłupy tych "represjonowanych" zostały dosadnie skomentowane, miejmy nadzieje, że teraz radni staną na wysokości zadania i nazwy ulicy Okrzei nie zmienią.
  Byłby to afront dla każdego uczciwego Polaka, który czuje się Polakiem, a nie marionetko "czerwonych pająków" których celem jest tylko jego własny żłób. Obciachem jest ze to tyle lat przetrwało, ale jak widać u "pociotków" nigdy z postępem nie idzie. Jest takie staropolskie przysłowie..."Czemuś biedny boś głupi, czemuś głupi boś biedny" To jak ulał pasuje do tego biednego regionu, chociaż macie najżyźniejsze gleby, chociaż kiedyś byliscie kwiatem gospodarczym rodu Sobieskich. Ale fakt, z chmielu i buraków pozostały wam (przepraszam ) tylko nazwa i "chmielaki".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety nie tylko na Krasnymstawie się skończy (sądzę, że tam radni jednak wykażą się zdrowym rozsądkiem i nawet centroprawicowe komitety Krasnostawianie i Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej w większości zagłosują przeciwko zmianie nazwy ulicy Okrzei), ale już pojawiają się głosy, że PiS-owscy wojewodowie chcą w całej Polsce znowu "dekomunizować", na Lubelszczyźnie może to dotyczyć szeregu gmin i miast np. Puław, Kurowa czy Abramowa.   Czekam kiedy prawicowo-klerykalna dzicz weźmie się np. za tablicę poświęconą Róży Luksemburg w Zamościu (gdzie się urodziła). Mogłoby to być atrakcja turystyczna choćby dla Niemców gdzie jest to postać lubiana i szanowana, ale w Polsce to miejsce skazane na zapomnienie. Przykre.   Jak się prawicowcy rozpędzą to pewnie też ulicę 1 Maja będą chcieli w Lublinie zmienić, zlikwidować tablicę poświęconą Andrzejowi Strugowi czy Tymczasowemu Rządowi Ludowemu Rzeczpospolitej Polskiej w Lublinie (a co - jak mogli dekomunizować Okrzeję to czemu nie Daszyńskiego), tablicę poświęconą PPR w Kraśniku (tylko niech nie zapomną, że jest na prywatnym budynku), pomnik partyzanta w tym samym mieście i wiele innych podobnych, a może jak się już bardzo rozochocą to i zaczną wykopywać lewicowców z cmentarza na Lipowej w Lublinie.   Na szczęście, mimo ostatniego wyborczego przechyłu na prawo, pamięć historyczna Polaków nie jest tak jednorodna jak chcieliby tego ludzie z PiS, KORWIN-u czy Ruchu Narodowego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Errata do poprzedniego komentarza. Miało być oczywiście Andrzej Strug, a nie Tadeusz (ewentualnie Tadeusz Gałecki).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...