Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Firmy nie chcą zatrudniać niepełnosprawnych

Utworzony przez zosia, 11 lutego 2008 r. o 09:54 Powrót do artykułu
Przez trzy lata byłam zarejestrowana w biurze pracy. Nikt mi nie oferował żadnej pracy. Wyprosiłam skierowanie na kurs, bo co można umieć, gdy się siedzi w domu. Ukończyłam kurs i też nic. Z niepełnosprawnymi nikt się nie liczy, a przecież mamy umysły zdrowe i chcemy być przydatni i wyjść z domu. Wydaje mi się że wiele osób boi się stracić renty po podjęciu pracy i pozbawić się lichego ale pewnego dochodu. Często się zdarza,że mamy własne auta, które nam ułatwiają życie, ale jak i za co je utrzymać, skoro nie mamy szansy na dodatkowe dochody, a renty od 435,/ do 800,- to największy przedział dochodu. Sam fakt, że mamy pracę, że nam ktoś zaufał daje rękojmię, że będziemy się dwoić i troić by być dobrym pracownikiem, bo nas na fuszerkę nie stać i dlatego jesteśmy niepożądani, lepiej są cenieni obiboki, lenie bo można nimi dowolnie sterować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw niech zlikwidują wszystkie bariery architektoniczne. Przeciez nie wszędzie sa windy, czy podjazdy dla niepełnosprawnych. Żeby oferować takim ludziom pracę, trzeba zadbać, by mogli bez przeszkód do niej dojść, czy dojechać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby opłaty na PFRON były większe, na pewno dla osób z grupa inwalidzką znalazłaby się praca. Pracodawcy otwarcie mówią, że bardziej im się to opłaci płacić, niż dać zajęcie jakiemuś inwalidzie. To jakaś paranoja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zosiu, masz rację. Sam znam osobę niepełnosprawną, która mogłaby podjąć pracę, ale nie chce, bo boi się, żę gdy się zatrudni, straci przyznaną jej retę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zosia napisał:
Przez trzy lata byłam zarejestrowana w biurze pracy. Nikt mi nie oferował żadnej pracy. Wyprosiłam skierowanie na kurs, bo co można umieć, gdy się siedzi w domu. Ukończyłam kurs i też nic. Z niepełnosprawnymi nikt się nie liczy, a przecież mamy umysły zdrowe i chcemy być przydatni i wyjść z domu. Wydaje mi się że wiele osób boi się stracić renty po podjęciu pracy i pozbawić się lichego ale pewnego dochodu. Często się zdarza,że mamy własne auta, które nam ułatwiają życie, ale jak i za co je utrzymać, skoro nie mamy szansy na dodatkowe dochody, a renty od 435,/ do 800,- to największy przedział dochodu. Sam fakt, że mamy pracę, że nam ktoś zaufał daje rękojmię, że będziemy się dwoić i troić by być dobrym pracownikiem, bo nas na fuszerkę nie stać i dlatego jesteśmy niepożądani, lepiej są cenieni obiboki, lenie bo można nimi dowolnie sterować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...