Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Ta ścieżka rowerowa to niebezpieczny bubel". Aktywista z Chełma pisze do Urzędu Miasta

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 6 marca 2020 r. o 16:34 Powrót do artykułu
Niestety, ale ludzie projektujący drogi rowerowe nie jeżdżą na rowerach. Po trochu maj rację. Po tym nie da się jeździć, chyba, że jako dziecko 5km/h.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbudują takie coś, a potem każdy jest niezadowolony. Rowerzyści boją się po tym jeździć. Wolą jednią. Z kolei (nie wiedząc właściwie czemu) kierowcom rowerzyści na jedni przeszkadzają. I relacje zamiast się poprawiać, to stają się wrogie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejny pieniacz. Za robotę się weź a nie tylko dziury w całym szukasz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ścieżka do horodyszacza jest a "kolarze" blokują włodawską
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie bzdury jak ludzie wypisują to szkoda czytać. Jaka ścieżka jest do Horodyszcza? Tam jest chodnik tylko na Włodawskiej. Miki trzeba znać się na znakach i przepisacha aby wiedzieć cośna ten temat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejny pieniacz. Za robotę się weź a nie tylko dziury w całym szukasz
 Są wady, które trzeba usunąć i z przepisami trudno dyskutować. Moja robota to szukanie problemów tam gdzie inni znajdują przyjemność. Pieniaczami są anonimowi użytkownicy którzy nie mają odwagi podpisać się. Możemy rozmawiać merytorycznie. Chętnie wysłucham jakiś uwag na ten tema. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Piotr ma absolutnie rację. Ile razy idąc z dziećmi drżeliśmy aby małe dziecko nie wybiegło na jezdnię ponieważ droga dla pieszych jest "w środku" i tyczy to się większości chełmskich ścieżek rowerowych. A i jako rowerzysta dodam iż miałem klika razy wywrotki przy przystanku, gdyż ścieżka biegnie bezpośrednio przy zatoce dla autobusów. Pamiętam jak na SOR że mną jednego dnia było klika osób (rowerzystów) z tych tzw. ścieżek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
***s://***prawo.pl/samorzad/wypadek-na-rowerze-miasto-odpowiada-za-niewlasciwe-postawienie,497442.html?fbclid=IwAR1HgfZfhITyg7NFHJqJHUOoLq_2chXvprHitfPkmRsQKqkFbe2cnyU_rdc Warto dochodzić o swoje prawa. Mamy na to kilka lat po zdarzeniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też się zgadzam z opinią przedmówców. Te ścieżki rowerowe to jakaś paranoja. Gdyby je jeszcze wybudowano, a większość z nich powstała poprzez wydarcie części chodnika pieszym. I faktycznie pozostawić część pieszą pomiędzy ścieżką rowerową, a drogą to trzeba mieć nierówno pod sufitem. Faktycznie pieszym pozostawia się niebezpieczną część, gdzie lampy idealnie przecinają środek chodnika. Bo przecież, gdyby tam miala być ścieżka rowerowa, to trzeba by było te lampy przesunąć w stronę drogi. A to koszt. A co pozostaje rowerzystom... Zastanawiałem się jak szedłem od ronda Kameny do Dworca Chełm Miasto, jak ludzie z posesji wyjeżdżają? Nie ma szans, by mogli bezpiecznie wychylić przód auta. Rowerzysta wyryje na sto procent przy 20kmh. Kto pokryje koszty? Oczywiście właściciel auta, bo powinien poprosić przechodnia, by nim pokierował. Dlaczego? Bo jakiś debil poprowadził na milimetry ścieżkę rowerową przed posesją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
***s://tiny.pl/tbhck
 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
20:30 24.12.2019 Miasto Chełm Lider wśród fanów Ja Biały Miś ??Nie będę się zagłębiać skąd raptem tak dobre wyniki ma miasto ale wiem jedno z własnego doświadczenia jak się nie wydaje to zostaje...Chciałbym zadać pytanie osobie kompetentnej w urzędzie ,miasta która odpowiada za modernizację ulic w Chełmie przez inne spółki w ramach offsetu tak jak było z McDonald` czy teraz Galeria Chełm .Dlaczego chodnik dla pieszych jest przy samej ulicy a ścieżka rowerowa tuż obok posesji osób zamieszkałych przy ul. Lubelskiej .To chyba względy ekologi dla pieszych by ich dotlenić spalinami przez nieprzerwany sznur samochodów ,który jeszcze się zwiększy z chwilą uruchomienia galerii. Zawsze do tej pory był jakiś pas zieleni odgradzający od jezdni pieszych dziś wpycha się ich bezpośrednio pod koła tychże pojazdów co też może skutkować większym prawdopodobieństwem wypadków .Druga rzecz to pieszych będzie tu niewspółmiernie więcej przez cały tydzień aniżeli tychże niedzielnych cyklistów a i tak pieszy będzie zawsze pomiędzy młotem a kowadłem ... Do dziś żadnej odpowiedzi nawet na fb .bo tam to dodałem przecież to oficjalny portal miasta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ścieżki rowerowe to zakała miasta, wychowałem się bez ścieżek i żyję tylko trzeba mieć wszystkie klepki w głowie A nie sluchawki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co fak to fakt tylko w Chełmie takie rzeczy. Nie raz na spacerze z dziećmi bałam się, że któreś wbiegnie jak nie pod samochód to. Pod rower... Trzeba być idiotą by tak zaplanować a drugim by przyjąć do realizacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co fak to fakt tylko w Chełmie takie rzeczy. Nie raz na spacerze z dziećmi bałam się, że któreś wbiegnie jak nie pod samochód to. Pod rower... Trzeba być idiotą by tak zaplanować a drugim by przyjąć do realizacji.
 to trzeba pilnować "bombelki" zamiast gapić się w srajfona
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
też byłem pewien ,ze ścieżka rowerowa będzie przy krawędzi jezdni ,a zrobili na odwrót. kto to projektował .? Gosc ma racje jak nic , dobrze , że ktoś to poruszył ten temat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przecież pierwsza ścieżka na lubelskiej też jest w tym stylu - wg znaku C16 /C13. Czy pan działacz wtedy interweniował?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
***s://***google.pl/maps/place/Lubelska+120,+22-100+Chełm/@51.1391075,23.4578872,3a,75y,147.58h,89.53t/data=!3m6!1e1!3m4!1s62jo7xOv2ofZQQHcaehdrg!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x47239a370f9ff35b:0xcadc010eb37d25fe!8m2!3d51.1392979!4d23.457715
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie lepiej bylo spotkac sie z Panel Zaborskim I jego podobnymi przed budowa niz teraz wykladac kase na ewentualne przerobki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym wiedzieć jakie kwalifikacje posiada Pan Zaborski (i tu proszę bez obrazy bo może się mylę lub czegoś nie wiem) aby z nim konsultować budowę ścieżek rowerowych? Ścieżka rowerowa to moim zdaniem wydzielona "dróżka" dla rowerów, ale też trzeba uważać i może czasm zwolnić lub zdjąć szanowne 4 litery z siodełka i przeprowadzić rowerek dla bezpieczeństwa. To chyba nie mają być autostrady rowerowe?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu nie chodzi i o kwalifikacje osoby. Miasto Chełm tworzą tez jego mieszkańcy i chcą mieć wpływ na to jak wydawane sa ich podatki. W Chełmie nic się nie konsultuje, bo niby po co wytykać władzy błędy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...