Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Szpital odmówił pomocy choremu Włochowi

Utworzony przez Jan, 14 grudnia 2011 r. o 06:50 Powrót do artykułu
To przecież kwalifikuje się do prokuratury, a nie przepraszanie i to na łamach gazety a nie osobiście...!!! A lekarzom i pielęgniarkom z SORU nagana z wpisem do akt i kara pieniężna !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@jan Zgadza się, prokuratura powinna się zająć z urzędu tą sprawą. Ale na wszelki wypadek lepiej się tam zgłosić, tam też zdarzają się dziwaczne zachowania, jak nie przymierzając na izbie przyjęć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwrócić uwagę, to można dziecku, tu trzeba reagować i karać. Trzeba walczyć z hamstwem i niekompetencją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
natychmiast ZWOLNIĆ tą pielęgniarkę i personel odpowiedzialny za to co się stało
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poprostu wiocha.ale ukarać należy także za brak przeszkolenia.Ogłosić w internecie by turyści do Chełma nie jechali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nic dziwnego,przecież to było w ChamskimChełmie-dawnym wojewódzkim mieście gdzie psy du...i szczekają a słońce sołtys tyczką przepycha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CHWILA CHWILA DRODZY PAŃSTWO.... O CZYM WY WOGÓLE MÓWICIE???? DOCZYTAJCIE GDZIE PACJENT SIĘ ZGŁOSIŁ.... WIECIE CO TO JEST SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY???? TO NIE PRZYCHODNIA LEKARZA POZ!!! ALE NIESTETY WIĘKSZOŚĆ SPOŁECZEŃSTWA MA TO W D.... I IDA DO SOR BO TAM SZYBCIEJ I W RAZIE CZEGO TO I W SZPITALU MOZNA OD RAZU ZOSTAC A NIE DYMAC Z TOP-MEDU. ZAL MI WAS WSZYSTKICH. MOZE I ZA OSTRO POTRAKTOWALA TEGO GOSCIA BO POWINNA MU WYTLUMACZYC GDZIE MA SIE UDAC ALE NIE ROBCIE Z PIELEGNIARKI POTWORA!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WSTYD !!! tacy ludzie nie powinni pracować w szpitalu , gdy czytam wprost nie wierzę że tak potraktowano człowieka ......ja osobiście otrzymałam kilka razy pomoc medyczną we Włoszech i innych krajach i nie pytali czy mam pieniądze czy nie , a u nas jest tak wiele chamstwa że aż przeraża , być miłym dla bliźniego czy to tak wiele kosztuje ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nikt jakoś nie zadał pytania po co ten facet ze swoją znajomą pojechał do szpitala. Powinien sie zgłosić do przychodni i byłoby po sprawie. Szpitale w naszym kraju nie są od udzielania pierwszej pomocy jak ktoś dostanie kaszlu, chyba, że to jakaś bardzo groźna odmiana. Inaczej jest we Włoszech. Nie mają przychodni tak jak u nas, po prostu nie mają! Człowiek z problemem zdrowotnym zgłasza się bezpośrednio do apteki i farmaceuta może mu sprzedać antybiotyk. Jeśli człowiek uzna, że potrzebuje lekarza to idzie sobie prywatnie do gabinetu albo jedzie do szpitala- w każdym szpitalu są oddziały, które działają jak nasze przychodnie. Tak więc przyczyną główną problemu były tu zasadnicze różnice w organizacji opieki medycznej i brak wyobraźni tej kobiety, która zachowała się jakby mieszkała w Polsce od wczoraj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czytelnik napisał:
CHWILA CHWILA DRODZY PAŃSTWO.... O CZYM WY WOGÓLE MÓWICIE???? DOCZYTAJCIE GDZIE PACJENT SIĘ ZGŁOSIŁ.... WIECIE CO TO JEST SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY???? TO NIE PRZYCHODNIA LEKARZA POZ!!! ALE NIESTETY WIĘKSZOŚĆ SPOŁECZEŃSTWA MA TO W D.... I IDA DO SOR BO TAM SZYBCIEJ I W RAZIE CZEGO TO I W SZPITALU MOZNA OD RAZU ZOSTAC A NIE DYMAC Z TOP-MEDU. ZAL MI WAS WSZYSTKICH. MOZE I ZA OSTRO POTRAKTOWALA TEGO GOSCIA BO POWINNA MU WYTLUMACZYC GDZIE MA SIE UDAC ALE NIE ROBCIE Z PIELEGNIARKI POTWORA!!!
O czym ty człowieku piszesz?!Doskonale wiem jak udzielana jest pomoc potrzebującym-aby od siebie.Jesteście od niesienia pomocy czy traktowania pacjenta jak intruza.Takich potworów pracujących w służbie zdrowia bez zastanowienia zwolnić,a wtedy nauczą się ludzkiego traktowania i szacunku dla pracy.Takie sytuacje mogą mieć miejsce tylko w chorym państwie jakim jest Polska.Najważniejsze są głupie procedury na których cierpi człowiek.ŻAL mi takich osłów którzy za nic mają człowieka chorego i potrzebującego pomocy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla takich objawów choroby jak kaszel są przychodnie dyżurne lekarza rodzinnego. A u nas przyjęło się tak, że jak ktoś sobie wymyśli, że mają go przyjąć tam gdzie sobie umyślił i skieruja go gdzieś indziej to robi się prasową nagonkę. A oddział ratowniczy w szpitalu jak sama nazwa wskazuje, i swego czasu mocno było to podkreślane, jest stworzony do RATOWANIA ŻYCIA w nagłych przypadkach a nie do przepisywania leków jak może to zrobić lekarz w przychodni rodzinnej.NIEUZASADNIONE PRETENSJE!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Nie wiem czy ktoś usunął moją wypowiedź ale sprawa jest bardzo jasna i nie rozumiem oburzenia. Zachowanie personelu w SOR jest skandaliczne ale nie do końca. Po pierwsze Pan Italiano nie był w stanie zagożenia życia (tak wynika z artykułu), inaczej przywiozło by go pogotowie. Po drugie do godz 18.00 przeziębionych pacjentów przyjmuje lekarz POZ i najwyższy czas sobie to uświadomić, po godz. 18.00 przyjmują lekarze POZ w ramach Nocnej Pomocy Lekarskiej w wyznaczonych przychodniach. Po trzecie to dokument tak dumnie prezentowany przez Pana Italiano nie wygląda mi na Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jeżeli Pan Italiano pracował przez 30 lat w szpitalu to powinien być zorientowany gdzie ma się udać po poradę w takim stanie w jakim się znalazł. Tak więc personel SOR zachował się chamsko ale nie trzeba od razu wydawać wyroku tak jak niektórzy to robią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SOR nie jest miejscem diagnozowania zapalenia oskrzeli. Połowa leków bez recepty w tej sytuacji przyniosłaby ulgę a na działanie antybiotyku trzeba czekaC przynajmniej 3 doby...więc nie mówcie,że od razu pomogło..jestem pilęgniarką i burza mnie tak głupie artykuły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o co ten szum??jakas pani przywiozla sobie aliganta i bezczelnie probuje kosztem i za pomoca innych pokazac jaka to ona nie wazna.oj, nie ladnie.a osoba piszaca ten artykul tez z byle goraczka leci na sor?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kilka lat temu,będąc we włoszech własnie bez dokumentów zachorowałam też na oskrzela,kaszlałam tragicznie,pojechałam do szpitala i tam przyjeli mnie życzliwie i do tego dali zastrzyki gratis,które kosztowały 300 euro,wstyd mi za ten artykuł...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POLAKOW z SILNYM KASZLE i nawet b. WYSOKA GORACZKA tez NIKT nie przyjmie w IZBACH PRZYJEC SZPITALI !! Tzw. SORy sa tylko DO RATOWANIA ZYCIA LUDZKIEGO !! Przekonalam sie, jak pojechalam z chora matka z temp 39,8 i silnym kaszlem. Ale to PODOBNO zgodne z PRZEPISAMI - to za czasow PO i Ppani KOPACZ takie rozporzadzenia wprowqadzono !! SA rzeczywiscie calodobowe dyzury LEKARZY RODZINNYCH i ONI MUSZA PRZYJAC KAZDEGO PACENTA z Unii. Mame przjeto na Naleczowskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JESZCZ WAZNA SPRAWA! Jak widac, dziennikarze NIE MAJA o TYM ZIELONEGO POJECIa! W Izbach Przyjec - SORach - SA NIEZIEMSKO WYSOKIE OPLATY za PORADY LEKARSKIE, czy BADANIA, ZA KAZDY ZASTRZYK - za sama porade - NFZ placi ok 2,5 raza WIECEJ niz za porade w specjalisty w poradni szpitalnej, w czasie dnia pracy. Kazde badanie 0 krwi, USG , etc tez KOSZTUJE ponad 2 x wiecej , niz w normalnym trybie. Tak wiec pan z Wloch ZABRALBY pieniadze z NFZ na badanie 3 osob w przychodni !!! Dlaczego tak jest ? Bo SORy pracuja w trybie 24godzinnym, sa ZNACZNIE WYZSZE PLACE dla CALEGO PERSONELU - WYSOKOWYSPECJOLIZOWANEGO, PRACA NOCNA, etc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JESZCZ WAZNA SPRAWA! Jak widac, dziennikarze NIE MAJA o TYM ZIELONEGO POJECIA! W Izbach Przyjec - SORach - SA NIEZIEMSKO WYSOKIE OPLATY za PORADY LEKARSKIE, czy BADANIA, ZA KAZDY ZASTRZYK - za sama porade - NFZ placi ok 2,5 raza WIECEJ niz za porade w specjalisty w poradni szpitalnej, w czasie dnia pracy. Kazde badanie 0 krwi, USG , etc tez KOSZTUJE ponad 2 x wiecej , niz w normalnym trybie. Tak wiec pan z Wloch ZABRALBY pieniadze z NFZ na badanie 3 osob w przychodni !!! Dlaczego tak jest ? Bo SORy pracuja w trybie 24godzinnym, sa ZNACZNIE WYZSZE PLACE dla CALEGO PERSONELU - WYSOKOWYSPECJOLIZOWANEGO, PRACA NOCNA, etc TAK WYSOKIE OPLATY tez sa w innych krajach -USA, Unii - kto nie ma ubzpieczenia, PUSZCZAJA go z TORBAMI ! A Pani, ktora byla tak zachwycona obsluga przezd kilkoma laty we Wloszech powinnawiedziec, ze i ONA byla OBSLUZONA NA KREDYT. WLOCHY teraz MAJA ponad BILON Euro ZADLUZENIA !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jeszcze nie tak dawno temu, czytałem artykuł o coraz większej liczbie turystów w Chełmie. Ale po takim dzikim traktowaniu, zapomnijcie o turystach. Lepiej pojechać do Afryki, przynajmniej cieplej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JA JUŻ MIAŁEM PRZYJEMNOŚĆ BYĆ ŻLE POTRAKTOWANY. U NAS JEST HAMSTWO I ROBIĄ ŁASKE JAK MAJĄ DAĆ SKIEROWANIE DO SPECJALISTY. PRZECIEŻ PŁACIMY SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ, ALE TAK NAS URZADZIŁ MINISTER ZDROWIA, I BĘDZIE GORZEJ! GDZIE MY ŻYJEMY?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...