Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W obronie żółwi będą strzelać do lisów

Utworzony przez AlterM, 12 października 2009 r. o 20:41 Powrót do artykułu
Co za MŁOT umieścił to zdjęcie pod artykułem?!!? Przecież chodzi o ochronę legowisk ŻÓŁWI BŁOTNYCH! Czy naprawdę trzeba studiować ochronę środowiska żeby to wiedzieć? Czy ja mam do was aplikacje fotografa złożyć Na zdjęciu żółw czerwonolicy- wodno-lądowy gatunek hobbystyczny. Zmieńcie to, bo kuje w oczy i wprowadza w błąd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zaprzestać zrzucania szczepionek pwciekliznie lisów , lisy nadmiernie rozrodzone zniszczyły juz kuropatwy , zające , niszcza bażanty a tertz dobierająsię do zółwi , ignorują ludzi , wchodzą na podworza wyłąpują drób - trzeba coś zrobic
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i co z tego,że na zdjęciu jest inny żółwik.Najważniejszy jest temat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze by było w zaistniałej sytuacji wybrać kompromisowe rozwiązanie dla lisów i żółwi. Zamiast zabijać lisy, które jak każdy walczą o przetrwanie i jako pożywienie wybrały sobie bezbronne małe żółwiki można by było np. wzmocnić zabezpieczenia legowisk, przenieść lisy w miejsca odległe od legowisk, lub przenieść jaja w bezpieczne miejsce. Radykalnym posunięciem byłoby też wysterylizowanie części lisic, aby zmniejszyć ich populację, ale nie do końca jestem przekonana, czy to dobry pomysł. Tak, czy inaczej.. można znaleźć lepsze rozwiązanie niż odstrzał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
AlterM napisał:
Co za MŁOT umieścił to zdjęcie pod artykułem?!!? Przecież chodzi o ochronę legowisk ŻÓŁWI BŁOTNYCH! Czy naprawdę trzeba studiować ochronę środowiska żeby to wiedzieć? Czy ja mam do was aplikacje fotografa złożyć Na zdjęciu żółw czerwonolicy- wodno-lądowy gatunek hobbystyczny. Zmieńcie to, bo kuje w oczy i wprowadza w błąd.
Pomyłka chłopie, to młody okaz żółwia błotnego, popatrz tylko, na te punkciki na skorupie, młody okaz żółwia czerwonolicego jest zielony i niema tak długiego ogona.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma sensu tak łapczywie chronić lisów. Jest ich tak dużo że myśliwi i w zasadzie wszyscy zapomnieli jak wyglądają zające o zółwiach nie wspominając.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lis stał się zagrożeniem dla innych gatunków. Populacja tak się rozrosła, że nie tylko wyniszczyła zające, kuropatwy, przepiórki, bażanty itp. ale stała się plagą atakującą ptactwo domowe na podwórkach. Również posiada swoje siedliska po wsiach (np. w opuszczonych gospodarstwach pod budynkiem stodoły itp.), nie reaguje strachem na bliską obecność ludzi. Należy jak najszybciej dokonać odstrzału połowy populacji "rudzielców", żeby przywrócić zachwianą przez nie równowagę w środowisku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myśliwi nie chcą strzelać do lisów bo ich MIĘSO jest niejadalne a futro nie w cenie. To klucz całej sprawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
... napisał:
Dobrze by było w zaistniałej sytuacji wybrać kompromisowe rozwiązanie dla lisów i żółwi. Zamiast zabijać lisy, które jak każdy walczą o przetrwanie i jako pożywienie wybrały sobie bezbronne małe żółwiki można by było np. wzmocnić zabezpieczenia legowisk, przenieść lisy w miejsca odległe od legowisk, lub przenieść jaja w bezpieczne miejsce. Radykalnym posunięciem byłoby też wysterylizowanie części lisic, aby zmniejszyć ich populację, ale nie do końca jestem przekonana, czy to dobry pomysł. Tak, czy inaczej.. można znaleźć lepsze rozwiązanie niż odstrzał.
No fajny pomysł dlatego proponuje wzięcie pod opiekę do siebie do domu tak z 50 lisków no i rodzinkę proponuję przekonać na adopcję na pewno ich ubędzie i odstrzału na razie robić nie będzie trzeba a żółwiki proponuję tyż zabrać do domu przeniesione do wanny będą bezpieczne, tam lisków nie będzie chyba że ktoś nie zamknie drzwi od łazienki ! A tak na marginesie proszę popytać myśliwych ,ludzi jakie szkody poczyniły lisy i dlaczego a później pisać komentarz nie odwrotnie bo wychodzi idiotycznie łącznie z radą -Tak czy inaczej ..można znaleźć lepsze rozwiązania niż odstrzał- tylko zamiast pisać głupoty proszę napisać jakie to są rozwiązania ?! ale tak konkretnie i rzeczowo tak merytorycznie bo samo ble ble ble to myślenie blondynki i jest to za mało .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...