Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
znam takich , wszystkie grzejniki zakręcone , siedzi w kufai i mówi że mu Ciepło a ty bulisz za wszystkich bo grzejesz siebie i CWANIACZKA sąsiada, a teraz mu sie urwie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znam takich co i w czerwcu by grzeli jakby mogli. Komuna wraca do Chełma. Wszyscy równo!!! To już przerabialismy i jak wyszło to kazdy rozsadny pamieta. Za pare lat znowu beda instalowac liczniki ale mam nadzieje do tego czasu opuscic CHSM>
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cHYBA nARODOWY kATO sOCJAJIZM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawi mnie tylko jedno - czy osoby, które mają niewymienione okna zapłacą tyle samo, co ja... To jest jedno wielkie oszustwo - jak blok jest ocieplony i lokatorzy mają wymienione okna to naprawdę można było przetrwać nawet mroźną zimę nieźle oszczędzając na ogrzewaniu. Powiem tak - miałem odkręcany tylko jeden kaloryfer i w domu cały czas trzymałem 21-23oC. Miałem nadpłatę 700PLN. Znam takich, co w zimie zamiast przykręcać kaloryfer regulują temperaturę otwierając okno (bo skoro nie ma podzielników i płacę ryczałtem to po co mam oszczędzać?). Orientuje się ktoś, czy mogę zrezygnować z takich usług?? Niech mi przyjdą do domu i wypier***ą te grzejniki - nie mam ochoty płacić za sąsiadów, którzy mają saunę 30oC i cały czas im zimno... Ja wole wydać kasę na starcie na piecyk wielofunkcyjny, zrobić instalację w domu i ewentualnie, jeśli będzie taka potrzeba dogrzewać się indywidualnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest chory pomysł, jestem ciekawa kto na niego wpadł, cofamy sie coraz bardziej, kompletnie bez sensu, ale tak to jest ocieplili, cos dali od siebie, bo wypadałoby, do tego ludzie oszczędzają bo niestety u nas tylko ceny w sklepach wzrastają i coraz więcej jest nadpłat, co nie podoba sie spółdzielni, no gratuluje bardzo pani Prezes i zarządowi, warto byłoby może tak naprawdę zanim podejmie się decyzję pomyśleć troszeczkę o ludziach, a nie tylko o sobie, jednakże z tego co wiem tj. za zgodą mieszkańców ? no cóż mentalność polskiego społeczeństwa, przekonacie się Państwo, że to nie jest dobry pomysł, szkoda mi naprawdę tylko i wyłącznie tych ludzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakaś głupota jak za komuny. Pewnie grupka nawiedzonych staruchów zadecydowała za nas Wszystkich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety nie zgadzam się z opinią,ze podzielniki są dobrym rozwiazaniem. Bo niechodzi tu o oszczędzanie, a wykorzystywanie tego,ze inni ogrzeja za mnie. Niestety ciepło nie bierze się z nikąd, jeśli ktoś ma zwroty ok 1000zł to niestety jego sąsiedzi grzeją za siebie i za niego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciesze się ,ze wreszcie nie będę płacił za sąsiadów złodziei, którzy nie grzali i tym samym kradli moje ciepło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak się nie chodzi na walne to się ma!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
www.podzielniki.info Jak działa SYSTEM Każdej zimy Spółdzielnia Mieszkaniowa zamawia ciepło (jeśli sama nie ma własnej kotłowni). Załóżmy, że mamy 100 równych powierzchnią mieszkań i zamawiamy ciepło za 100 000 zł, za które - czy go zużyjemy, czy nie - i tak musimy zapłacić. Po sezonie grzewczym kwotę należną za CO dzielimy na poszczególne mieszkania. W mojej Spółdzielni odbywa się to w następujący sposób: Rozliczenie dzielone jest na dwie kwoty: - kwotę stałą - 40 % całości - w naszym przypadku 40 000zł (opłaty za części wspólne bloku – klatki schodowe, korytarze, nieopomiarowane łazienki) dzielona jest wg powierzchni poszczególnych mieszkań - kwotę zużycia (zmienną) – 60 % całości w naszym przypadku 60 000 zł-wyliczona jest z podziału całego zużycia na poszczególne mieszkania. Przykład 1 Załóżmy, że zimą mamy + 20 ° C na dworze i nikt nie korzystał z ogrzewania. Podzielniki wskazały zerowe zużycie. Całą kwota 100 000 zł Spółdzielnia Mieszkaniowa podzieli na mieszkańców według powierzchni ich lokali 100 000 zł /100 mieszkań = 1 000 zł na jedno mieszkanie Przykład 2 Znowu załóżmy, że zimą mamy + 20 ° C na dworze, nikt nie korzysta z ogrzewania. Tylko przysłowiowemu Kowalskiemu dziecko odkręciło termozawór tzw. „głowicę” na krótką chwilę. Z tego powodu w całym rozliczanym bloku, jako jedyny wykazał zużycie w wysokości jednej jednostki. Otóż zgodnie z przyjętym systemem rozliczeń kwota stała zostani podzielona na wszystkich mieszkańców: 40 000 zł /100 = 400 zł 99 mieszkań w rozliczanym bloku za okres rozliczeniowy dostanie rachunek w wysokości 400 zł Kowalski jako jedyny wykazał zużycie więc jego rachunek wyniesie: 400 zł kwoty stałej + 60 000 zł kwoty zmiennej = 60 400 zł !!! Kwota zmienna - dla przypomnienia - to kwota wyliczona z sumy zużycia jednostek rozliczeniowych z całego bloku dzielona na zużycie jednostek poszczególnych mieszkań Oto jest sekret tzw. „sprawiedliwego" dzielenia kosztów przez niektóre spółdzielnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U mnie odkąd zdjęli podzielniki na klatce schodowej można siedzieć w podkoszulku - jest tak gorąco... Ludzie grzeją na potęgę niezależnie od temperatury na zewnątrz. A w piwnicy co raz ktoś okna otwiera. Zdarza się, że jak rano wychodzę do pracy to zastaję drzwi wejściowe otwarte na całą szerokość a do tego całą noc świeci się światło. Wracam z 2 zmiany po 20-tej i gaszę a deb***ni sąsiedzi z parteru zawarz schodzą na dół i świecą. Nie da się im przetłumaczyć, że wszyscy i tak będziemy musieli zapłacić za to zużycie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jest głupota totalna i nie chodzi tutaj o oszczędzanie, mam 60 m, pozakręcane grzejniki i jest strasznie gorąco, nie da się wytrzymać w tym domu, co mam odkręcić przepraszam i okna otwierać tak mam robić żeby uniknąć ogrzewania przez sąsiadów??? zawsze tak było, ale teraz jest totalne przegięcie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawdź, czy płacisz tylko za siebie. 1. Reklamacje wysokości opłat: - Sprawdzanie wysokości wyliczeń opłat za CO - Sprawdzenie Regulaminu rozliczeń kosztów opłat za CO pod kątem zgodności z Ustawą Prawo Energetyczne - Wyliczanie wysokości ustawowych ryczałtowych opłat za CO na podstawie rozliczeń rocznych. - Napisanie reklamacji 2. Ewentualna dalsza korespondencja z Administracją w sprawie rozliczeń CO 3. Ekspertyzy na potrzeby procesów sądowych: - Sprawdzenie wyliczeń współczynników korekcyjnych - Sprawdzenie poprawności doboru stosunku kosztów stałych i zmiennych na podstawie wyliczeń zużycia poza opomiarowanego - Sprawdzenie danych zużycia ciepła w latach poprzednich w całym węźle cieplnym 4. Zdjęcia termowizyjne wraz z opisem zużycia CO poszczególnych mieszkań 5. Audyt energetyczny 6. Pisanie i odpis na pozew przeciwko SM za CO 7. Odzyskiwanie nadpłaconych kwot za CO za trzy lata wstecz www.podzielniki.info
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...