Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Budżet Kraśnika 2012: Inwestycje za 2,5 mln zł

Utworzony przez gość, 23 listopada 2011 r. o 21:37 Powrót do artykułu
Na inwestycje przeznaczono w sumie ok. 2 mln 450 tys. zł. Niewiele więcej, bo ok. 600 tys. zł, trzeba będzie wydać na spłatę zaciągniętych przez miasto w latach ubiegłych kredytów i pożyczek ?? zaraz zaraz to więcej czy mniej??
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ilosc komentarzy najlepiej swiadczy o tym, ze nikogo nie interesuje co proponuje burmistrz wlodarczyk, bo on sie nie liczy i tak bedzie tak jak zadecyduje stawiarski w porozumieniu z mecenasem
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co racja, to racja - to teraz ktoś inny rządzi miastem, a nie ten którego wybraliśmy, nie na niego głosowaliśmy :-(
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
edek napisał:
ilosc komentarzy najlepiej swiadczy o tym, ze nikogo nie interesuje co proponuje burmistrz wlodarczyk, bo on sie nie liczy i tak bedzie tak jak zadecyduje stawiarski w porozumieniu z mecenasem
edek ,co poroże uniemożliwa dobry sen? a tak poważnie to nie odpowiadaj na własne wpisy- forum to nie świerszczk "lubię kraśnik".
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście 90 % inwestycji na fabelusie... Ciekawy jestem kiedy będziemy mogli zobaczyć cały plan inwestycji i wtedy ocenić dzielnicową stronniczość
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taka kwota na inwestycje to czysta kpina. A przy tym odnosi sie wrażenie jakby inwestycje szły tam, skąd było największe poparcie dla obecnego burmistrza i stad to wypłacanie sie za nie. Mówiło sie o potrzebie wylania asfaltu na Chłodnej, żeby ludzie nie musieli po błocie chodzic, a z tego lania zrobił się już łącznik z Graniczną. Po co było inwestować nawet w tymczasowe robienie Popiełuszki, jeżeli na tak krótkim okresie czasowym okazują sie to pieniądze wyrzucone w błoto. A do budynku miasta drzwi przeciwpożarowe to mało. Ja to bym proponowało jeszcze kuloodporne, a przy okazji okna tez pozmieniać na takie same. Ale na przesranie pieniędzy w ramach promocji, z której i tak jedno wielkie gówno wynika, oj to na pewno nie będzie sie szczędziło funduszy.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawia mnie jak budowa nowego targowiska ma się do liczenia sie władzy z opiniami mieszkanców. Czyżby handlowcy, którzy byli przeciwni przenoszenia im targowiska za Czubinskiego, teraz nagle wyrazali entuzjazm z tego powodu? Czy w dobie kryzysu, pustek w kasie, minimalizmu inwestycji w miescie, jest to inwestycja potrzebna, że wręcz można było by odczytac,że stała się zadaniem priorytetowym dla władz? Czy tez to,co w jaki sposób sobie obmyśli będzie realizowac, nie licząc sie z potrzebami najbardziej zainteresowanych? I jeszcze jedna kwestia jak mi się nasuwa w związku z tą inwestycją, to czy władze planując ją pomyślały o staraniu sie o dofinansowanie ze środków zewnętrznych. W koncu do pracy w urzędzie zostali zatrudnieni tacy fachowcy od pozyskiwania funduszy, że otrzymanie dofinansowania na tego typu inwestycję nie powinno stanowić dla nich żadnego problemu. A ile bysmy na tym zaoszczędzili.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Zastanawia mnie jak budowa nowego targowiska ma się do liczenia sie władzy z opiniami mieszkanców.
I znowu cię coś qurwa zastanawia. Tym razem - budowa jakiegoiś tagowiska. Co ciekawe - najbardziej intrygują cię rzeczy, które w najmniejszym stopniu cię nie dotyczą. Ujmę to może tak: goowno cię obchodzi, czy cosik postawią, czy nie - i tak nie masz na wpływu A myślenie i zastanawianie się porzuć precz - pisano ci już wielokrotnie, że myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antymarysieńka napisał:
pisano ci już wielokrotnie, że myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną
Chodziłem z Panią Marysieńką do dwójki i potwierdzam,że powyższy wpis jest w 100% prawdą.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najbardziej śmieszy mnie taka gadka zwolenników uzdrowiciela i jego ekipy o tym, jak to Czubiński zrobił 30 mln długu a oni teraz nie mają za co budować. Panowie i panie, nie traktujcie kraśniczan jak przygłupów. Dobrze wiedzieliście ile pieniędzy jest w budżecie rok temu, kiedy uzdrowiciel i jego guru z Wiejskiej obiecywali wszystkim cuda - basen w starej dzielnicy, większe środki z UE, inwestorów i obwodnicę ze starego do fabrycznego. To co, nie wiedzieli jaka jest dziura budżetowa, startując w wyborach? Każdy mógł sobie to sprawdzić w ramach dostępu do informacji publicznej. Budżet miasta jest jawny. A pan kandydat popierany przez kaczystów był radnym przecież, więc szczególnie dobrze powinien być zorientowany w tych sprawach. Zatem dlaczego to wszystko obiecał, wiedząc że kasa miasta jest pusta? A może nie chaciało mu się sprawdzić stanu miejskich finansów, chociaż co miesiąc czesał niezłą dietkę radnego. WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY. Jak sobie nie radzicie, to do wiedzenia, do domu. Możecie zrezygnować z kierowania miastem. Macie odwagę zrezygnować z pensyjek po 8 - 10 tys. miesięcznie? Bo po Po Czubińskim i jego długu coś zostało: Graniczna, hala przy PG1, remonty dróg i chodników, dopłaty do termomodernizacji i pieców c.o. itp. Wystarczy na dwie kadencje.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antymarysieńka napisał:
I znowu cię coś qurwa zastanawia. Tym razem - budowa jakiegoiś tagowiska. Co ciekawe - najbardziej intrygują cię rzeczy, które w najmniejszym stopniu cię nie dotyczą. Ujmę to może tak: goowno cię obchodzi, czy cosik postawią, czy nie - i tak nie masz na wpływu A myślenie i zastanawianie się porzuć precz - pisano ci już wielokrotnie, że myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną [/quote] Dopóki jestem mieszkanką tego miasta i płacę podatki, jak najbardziej wszystko co sie w nim dzieje mnie takze dotyczy, a tym samym powinno interesowac. A ze nie tylko ja nie mam wpływu na to, jakie goowna władza będzie stawiac w mmiescie za nasze pieniadze nie dziwota, w koncu na arogancje,układy i sobiepanstwo władzy nie ma rady. I na razie brakiem jakiejkolwiek rzeczowej argumentacji udawadniasz, że jednak myślenie ciebie bardzo boli. [quote]Chodziłem z Panią Marysieńką do dwójki i potwierdzam,że powyższy wpis jest w 100% prawdą.
Szkopuł w tym, że mnie myślenia w innej szkole uczyli.
Ostatnio edytowany 26 listopada 2011 r. o 15:09
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to chyba teraz beda oszczednosci na pracownikach urzędu, bo do tylu inwestycji to jeden pracownik wystarczy
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wracając do planowanej nowej inwestycji jaką jest targowisko, wątpię czy ten plac, na którym prawdopodobnie jest przewidziane, pomiesci wszystkich handlujących. Powierzchniowo, nie wydaje sie być wiekszy od tego obecnie zajmowanego. To czy w koncu nie okaże sie , że będziemy miec podobny a nawet gorszy rozgardiasz niż obecnie i to po wyłożeniu znacznych pieniędzy. Czy też jego zrobienie pociągnie jeszcze wieksze koszty, żeby mozna było pomieścic wszystkich handlujących w jednym miejscu? A także lokowanie funduszy w kolejne inwestycje mające na celu zapewnienie bezpieczenstwa wszystkim korzystajacym z targowiska? Co z samochodami, które przywozą i zabierają stamtąd pracowników fabryki? Czym tak naprawde pokierowana jest decyzja o robieniu targowiska w nowym miejscu? Bo jedno co mi przychodzi do głowy, to przypodobanie się ludziom pozatrudniamym w fabryce, żeby wychodząc z pracy nie musieli za daleko iść mogac wszystko kupic na miejscu.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
GOść napisał:
to chyba teraz beda oszczednosci na pracownikach urzędu, bo do tylu inwestycji to jeden pracownik wystarczy
Znając mozliwosci naszego magistratu to ich ilosc moze jeszcze wzrosnąć. I już myslałam, ze piśmienny analfabeta od protokołów z obrad sesji został dobity do referatu spraw inwestycyjnych, a biuro rady miasta zlikwidowane. Ale po głebszej analizie strony wyszło, że to informatycy albo urzędnicy UM dają popisy swoich umiejętnosci, jak to potrafią nakładac na siebie rózne informacje, żeby w ostatecznosci wyszło masło maślane.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Wracając do planowanej nowej inwestycji jaką jest targowisko, wątpię czy ten plac, na którym prawdopodobnie jest przewidziane, pomiesci wszystkich handlujących. Powierzchniowo, nie wydaje sie być wiekszy od tego obecnie zajmowanego. To czy w koncu nie okaże sie , że będziemy miec podobny a nawet gorszy rozgardiasz niż obecnie i to po wyłożeniu znacznych pieniędzy. Czy też jego zrobienie pociągnie jeszcze wieksze koszty, żeby mozna było pomieścic wszystkich handlujących w jednym miejscu? A także lokowanie funduszy w kolejne inwestycje mające na celu zapewnienie bezpieczenstwa wszystkim korzystajacym z targowiska? Co z samochodami, które przywozą i zabierają stamtąd pracowników fabryki? Czym tak naprawde pokierowana jest decyzja o robieniu targowiska w nowym miejscu? Bo jedno co mi przychodzi do głowy, to przypodobanie się ludziom pozatrudniamym w fabryce, żeby wychodząc z pracy nie musieli za daleko iść mogac wszystko kupic na miejscu. [/quote] Ponownie: co cię qurwa obchodzi targowisko w dz. fabrycznej, skoro sama nie handlujesz, i dodatkowo tam nie mieszkasz ??? Nie martw się za handlarzy - wierzaj mi, że oni sobie tego nie życzą. Nie wypowiadaj się za innych - było już pisane, żebyś m.inn. nie wypowiadała się za mieszkańców Kraśnika Starego. Wyciągnęłaś jakieś wnioski ?
Co z samochodami, które przywozą i zabierają stamtąd pracowników fabryki?
Faktycznie - po 15.00 tabor samochodowy podjeżdża pod FŁT i THP, że hej ... Poza tym zryty łbie - o tej godzinie, to na jakimkolwiek targowisku po handlujących zostają tylko śmieci [quote]Znając mozliwosci naszego magistratu to ich ilosc moze jeszcze wzrosnąć. I już myslałam, ze piśmienny analfabeta od protokołów z obrad sesji został dobity do referatu spraw inwestycyjnych, a biuro rady miasta zlikwidowane. Ale po głebszej analizie strony wyszło, że to informatycy albo urzędnicy UM dają popisy swoich umiejętnosci, jak to potrafią nakładac na siebie rózne informacje, żeby w ostatecznosci wyszło masło maślane.
I znowu coś pierd...isz. Ni chu-chu, o co ci caman. Po kiego grzyba piszesz, skoro nikt bez tłumacza tego nie zrozumie ? Może lepiej zmień dealera ?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antymarysieńka napisał:
Ponownie: co cię qurwa obchodzi targowisko w dz. fabrycznej, skoro sama nie handlujesz, i dodatkowo tam nie mieszkasz ??? Nie martw się za handlarzy - wierzaj mi, że oni sobie tego nie życzą. Nie wypowiadaj się za innych - było już pisane, żebyś m.inn. nie wypowiadała się za mieszkańców Kraśnika Starego. Wyciągnęłaś jakieś wnioski ? Faktycznie - po 15.00 tabor samochodowy podjeżdża pod FŁT i THP, że hej ... Poza tym zryty łbie - o tej godzinie, to na jakimkolwiek targowisku po handlujących zostają tylko śmieci I znowu coś pierd...isz. Ni chu-chu, o co ci caman. Po kiego grzyba piszesz, skoro nikt bez tłumacza tego nie zrozumie ? Może lepiej zmień dealera ?
O rzeczywiście, jakby syf, rozgardiasz w mieście i ogół warunków towarzyszących handlowaniu, była to tylko sprawa handlowców, a nie wszystkich mieszkanców miasta, w tym kupujących na targu. I nawet gdy tych samochodów obecnie nie ma za dużo, to wątpię, żeby miał to być rodzaj dzikiego targowiska, na którym handel odbywa sie na łozkach polowych, które można złozyć , przesunąć. Handel rozpoczyna się rankiem, jeszcze przed rozpoczęciem pracy na pierwsza zmianę, a konczy przewaznie po południu, tak jak wszyscy juz przejda po pracy. Bynajmniej jest tak na starym targowisku. A połączenie tego targowiska z nawet nielicznymi samochodami, w bardzo bliskim sąsiedztwie doprowadzi, że będziemy zmuszeni do kupowania żywności okraszonej spalinami.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antymarysieńka napisał:
I znowu coś pierd...isz. Ni chu-chu, o co ci caman. Po kiego grzyba piszesz, skoro nikt bez tłumacza tego nie zrozumie ? Może lepiej zmień dealera ?
A bo to trzeba było zobaczyć. Ale jednak chyba było wiadomo o co caman,skoro na stronie miasta zostało to poprawione.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A moze zeby zrobić więcej miejsca pod nowe targowisku z wiosną kolejna wycinka drzew ruszy?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ja pod młotek biorę kolejną inwestycję zaplanowaną przez pana burmistrza, a mianowicie budowę kanalizacji przeciw deszczowej przy ulicy Oboźnej. Zaskakujący jest wybór akurat tej ulicy, która jak wiadomo podlega pod powiat. Poza tym domów przy niej jak na lekarstwo, a te co sa znajdują się przewaznie w wyzszych jej partiach. Przewazająca wiekszość to tereny, które nigdy nie będa zamieszkałe. To w takim razie komu ona ma tam słuzyć? Czyzby naprawdę w tym miescie nie było wazniejszych potrzeb i to w dobie kasowych pustek przez co tych inwestycji jest jak na lekarstwo, że w takim przypadku dla miasta wazniejsza staje się ochrona terenów zielonych i przydrożnych rowów, żeby w razie czego nie zostały zalane niż poprawienie jakiejś drogi, zrobienie chodnika, które sa użytkowane przez mieszkanców na codzien, a sa w opłakanym stanie. Gdyby przy Oboźnej nie było targu, drogi skrotowej przez park do Koszar, to można by nie miec orientacji, jak przedstawia sie tam sytuacja. A niestety można powiedziec, że po deszczach w wielu rejonach miasta tworzą sie bardziej nieznosne i dokuczliwe warunki niż w najniższych odcinkach tej ulicy. To czym tak naprawde pokierowana jest ta inwestycja? Wydaje mi sie, ze nie bez przyczyny z inwestycjami uderzamy w stronę Suchyni.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
To ja pod młotek biorę kolejną inwestycję zaplanowaną przez pana burmistrza, a mianowicie budowę kanalizacji przeciw deszczowej przy ulicy Oboźnej. [/quote] Przymiotnik "przeciwdeszczowy" piszemy razem, pani magister od siedmiu boleści, rodem z PRL-u I co ty możesz sobie wziąść pod młotek (oprócz orzecha) zryty berecie z Piask ?
Marysieńka napisał:
Zaskakujący jest wybór akurat tej ulicy, która jak wiadomo podlega pod powiat. Poza tym domów przy niej jak na lekarstwo, a te co sa znajdują się przewaznie w wyzszych jej partiach. Przewazająca wiekszość to tereny, które nigdy nie będa zamieszkałe. To w takim razie komu ona ma tam słuzyć?
Po raz kolejny "juzer" Marysieńka błyszczy, tym razem (tradycyjnie) - w dziedzinie topografii. Jedyną znaczącą przerwą w zabudowie ul. Oboźnej jest niewielki obszar: plac targowy (i położony po drugiej stronie kościół), oraz park miejski, i znajdujące się vis a vis "zamczysko". Później następuje zabudowa po obydwu stronach ulicy, aż do Suchyni. [quote name='Marysieńka' timestamp='1323070821' post='566115'] To czym tak naprawde pokierowana jest ta inwestycja? Wydaje mi sie, ze nie bez przyczyny z inwestycjami uderzamy w stronę Suchyni.
Żal doopę ściska, że Włodarczyk nie uderzył w stronę ul. Chłodnej - no nie ? Bo wtedy przecież problem by nie wystapił ?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.