Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Co z zakazem handlu w niedziele i święta? Radny ma pomysł

Utworzony przez Żul Werne, 12 lutego 2014 r. o 14:58 Powrót do artykułu
Przesłanki  inicjatywy to; 1. Prawo do wolnej niedzieli.
Przepraszam panie Bijak, ale to chyba ja decyduję, czy CHCĘ mieć wolną niedzielę, czy nie - panu nic do tego.
2. Ilość marketów w Kraśniku czy  sklepów wielkopowierzchniowych.
A co to ma wspólnego z handlem w niedzielę ???
5. Przeciętny roczny wymiar czasu pracy w Polsce oraz krajach starej Unii.
Bardzo dobrze, że pan przypomniał o tym problemie. Polacy pracują najwięcej godzin spośród wszystkich krajów UE, a miesięcznie zarabiają tyle ( 1 800 000 pracowników), ile ich odpowiednik niemiecki w 3 - 4 dni (1250 zł netto). Czas już skończyć z tym neokolonializmem - podejmie pan odpowiednią uchwałę, i zmusi pracodawców z Kraśnika, żeby płacili więcej ? :)
6. Pamiętaj abyś dzień święty święcił.
Hahahahaha -Ojojoj - brzuch mi pęka ze śmiechu :D Sam sobie święć, jeśli wola - od innych wara !  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
walka o prawo do zakupow w niedziele.... co za nedza zyciowa, brak zainteresowan, inwencji, bo co zrobic z wolnym dniem? dramat. nie jestem za tym aby promowac rozmemlanie rodzinne dlatego niedziela to czas aby zobaczyc czy sie dzieci dobrze wychowalo, porozmawiac a nie wydawac polecenia. do lasu strach isc (pustki) bo spacery to tylko w sklepie a odpoczynek po zakupach przed tv. nie kompromitujcie sie potrzeba zakupow w niedziele. tesco i groszek do 22 otwarte, stokrotka do 21:30 , biedronka i lidl do 21, zabka do 23. prymitywy maja wyznaczac wzorce zachowan ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam panie Bijak, ale to chyba ja decyduję, czy CHCĘ mieć wolną niedzielę, czy nie - panu nic do tego. A co to ma wspólnego z handlem w niedzielę ??? Bardzo dobrze, że pan przypomniał o tym problemie. Polacy pracują najwięcej godzin spośród wszystkich krajów UE, a miesięcznie zarabiają tyle ( 1 800 000 pracowników), ile ich odpowiednik niemiecki w 3 - 4 dni (1250 zł netto). Czas już skończyć z tym neokolonializmem - podejmie pan odpowiednią uchwałę, i zmusi pracodawców z Kraśnika, żeby płacili więcej ? :) Hahahahaha -Ojojoj - brzuch mi pęka ze śmiechu :D Sam sobie święć, jeśli wola - od innych wara !
 
Przepraszam panie Bijak, ale to chyba ja decyduję, czy CHCĘ mieć wolną niedzielę, czy nie - panu nic do tego. A co to ma wspólnego z handlem w niedzielę ??? Bardzo dobrze, że pan przypomniał o tym problemie. Polacy pracują najwięcej godzin spośród wszystkich krajów UE, a miesięcznie zarabiają tyle ( 1 800 000 pracowników), ile ich odpowiednik niemiecki w 3 - 4 dni (1250 zł netto). Czas już skończyć z tym neokolonializmem - podejmie pan odpowiednią uchwałę, i zmusi pracodawców z Kraśnika, żeby płacili więcej ? :) Hahahahaha -Ojojoj - brzuch mi pęka ze śmiechu :D Sam sobie święć, jeśli wola - od innych wara !
Zatrudnij się w jakiejś galerii i wtedy spróbuj sam decydować o wolnej niedzieli. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam panie Bijak, ale to chyba ja decyduję, czy CHCĘ mieć wolną niedzielę, czy nie - panu nic do tego. A co to ma wspólnego z handlem w niedzielę ??? Bardzo dobrze, że pan przypomniał o tym problemie. Polacy pracują najwięcej godzin spośród wszystkich krajów UE, a miesięcznie zarabiają tyle ( 1 800 000 pracowników), ile ich odpowiednik niemiecki w 3 - 4 dni (1250 zł netto). Czas już skończyć z tym neokolonializmem - podejmie pan odpowiednią uchwałę, i zmusi pracodawców z Kraśnika, żeby płacili więcej ? :) Hahahahaha -Ojojoj - brzuch mi pęka ze śmiechu :D Sam sobie święć, jeśli wola - od innych wara !
 
Przepraszam panie Bijak, ale to chyba ja decyduję, czy CHCĘ mieć wolną niedzielę, czy nie - panu nic do tego. A co to ma wspólnego z handlem w niedzielę ??? Bardzo dobrze, że pan przypomniał o tym problemie. Polacy pracują najwięcej godzin spośród wszystkich krajów UE, a miesięcznie zarabiają tyle ( 1 800 000 pracowników), ile ich odpowiednik niemiecki w 3 - 4 dni (1250 zł netto). Czas już skończyć z tym neokolonializmem - podejmie pan odpowiednią uchwałę, i zmusi pracodawców z Kraśnika, żeby płacili więcej ? :) Hahahahaha -Ojojoj - brzuch mi pęka ze śmiechu :D Sam sobie święć, jeśli wola - od innych wara !
Zatrudnij się w jakiejś galerii i wtedy spróbuj sam decydować o wolnej niedzieli. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Zatrudnij się w jakiejś galerii i wtedy spróbuj sam decydować o wolnej niedzieli.   
  Nie jestem jakimś nieudacznikiem życiowym, żeby pracować po galeriach jak jakiś galernik - sam pracuję na siebie. Poza tym - czy pracowników galerii lub marketów siłą się łapie na ulicy, i zatrudnia na siłę w w/w placówkach ? A może idą tam z własnej i nieprzymuszonej woli ze świadomością, że będą pracować w weekendy ? Powtarzam; jestem wolnym człowiekiem, i żaden nawiedzony radny nie będzie decydował, kiedy i gdzie mam ochotę robić zakupy !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jestem jakimś nieudacznikiem życiowym, żeby pracować po galeriach jak jakiś galernik - sam pracuję na siebie.   Powtarzam; jestem wolnym człowiekiem jestes wolny od wszystkiego, moze rozumiesz co chce ci powiedziec.   dla mnie praca lekarza to obrzydlistwo i galery rujnujace zycie. jak mozna byc normalnym jak widzi sie tyle cierpienia i smrodu ? zarobki lekarzy rekompensuja im ten kiepski wybor drogi zyciowej szkoda tylko, ze pozostaly personel medyczny zarabia tyle co sprzedawca. 1500zl za dyzur lekarza, ktory spi i nie pozwala sie budzic bo jutro praca w szpitalu to jednak absurd.     aby nie dac sie pochlonac grze slow przypominam   galeria1. «kolekcja dzieł sztuki istniejąca jako samodzielna instytucja lub stanowiąca dział w muzeum» 2. «salon wystawowy, w którym sprzedaje się dzieła sztuki» 3. «ostatnia, najwyższa kondygnacja widowni w teatrze; też: publiczność zajmująca tę część widowni» 4. «długi balkon biegnący na pewnej wysokości wewnątrz lub na zewnątrz budynku» 5. «przejście łączące dwie części budynku lub dwa budynki» 6. «kryty pasaż o przeznaczeniu handlowym» 7. «zbiór jednostek, przedmiotów charakterystycznych, odznaczających się osobliwymi cechami» 8. «w pałacach XVII i XVIII w. długa sala reprezentacyjna, oświetlona z jednej strony rzędem dużych okien, łącząca dwie grupy pomieszczeń lub dwie części budowli»
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podnieść ZUS do 3000 zł a podatek dochodowy do 60% i odechce się prywaciarzom szumieć.Jak się nie podoba to likwidować firmę i do Biedronki na kasę pracować za 1500 zł lub wypierniczać do Anglii na zmywak. Tylko ciekawe czy nierobom będzie się chciało pracować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dla mnie praca lekarza to obrzydlistwo i galery rujnujace zycie. jak mozna byc normalnym jak widzi sie tyle cierpienia i smrodu ?
A to jest twój problem. Ja np. nie lubię śledzi i cyklistów :D
  Zarobki lekarzy rekompensuja im ten kiepski wybor drogi zyciowej szkoda tylko, ze pozostaly personel medyczny zarabia tyle co sprzedawca. 1500zl za dyzur lekarza, ktory spi i nie pozwala sie budzic bo jutro praca w szpitalu to jednak absurd.  
Co to ma wspólnego z tematem ? :(
jestes wolny od wszystkiego, moze rozumiesz co chce ci powiedziec.
W przeciwieństwie do ciebie - nie rozumiem. A ludzi, którzy chcą mi odgórnie zabrać wolność osobistą lub prawo wyboru mam ochotę (natychmiast) odesłać ciupasem na Kubę, Białoruś, lub do Korei Północnej. Droga wolna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj w Kanadzie jest dzień wolny od pracy. Nie ma żadnego święta. Tak jest w każdej porze roku, że państwo daje wolny, dłuższy weekend, żeby rodziny mogły pobyć ze sobą, żeby rodzice mogli nacieszyć się wolnym czasem, który mogą spędzić z dziećmi na świeżym powietrzu. A u nas, "byznesmeni" z Koziej Wólki, co ledwie łyknęli wypracowane przez współczesnych niewolników kilkadziesiąt tysięcy, oplatają bzdury o klęsce ekonomicznej w wyniku zakazu handlu w niedzielę! Bzdura! Nie dajmy się zwariować! Niech sami stają za ladą, a kobiety przez nich zatrudnione niech nacieszą oczy swoimi dziećmi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepszy radar komórkowy już dostępny w sieci. Teraz nikt ani nic się przed tobą nie ukryje. skraca.cz/navigator Technologia sił specjalnych dostępna dla każdego.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jest wiele zawodow gdzie trzeba pracowac w niedziele ale tylko otwarte sklepy w niedziele maja wplyw na cale spoleczenstwo. jezeli teraz rodziny nie naucza sie spedzac czasu wolnego razem to obok marketow trzeba budowac domy starcow. wypad do jednego i drugiego na 2 godzinki w niedziele..... nie .... po zakupach trzeba odpoczac.   ~średni wacek~ myślisz o sobie jak o króu ale nie myślisz jak król
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Romciu szanuje Cie,bo cie znam,ale podam ci tylko jeden przykład:zapytałem koleżanki w żabce,czy chce jej przychodzić w niedziele do roboty,ona mi odpowiedziała tak;wiesz dodatkowe pare groszy!!!Zastanów sie Romciu nad tym co odwalasz, ludziom nie chce sie chodzić,do pracy w święta przychodzą,bo sytuacja ich do tego zmusza!!Może Romciu zacznij coś działać,żeby miejsca pracy były,albo pomóż  szkolom ,bo dużo dzieci jest niedozywionych,bo w domu bida!Najlepiej pchać w d*** kase kościółkowi,bo mamy stare społeczeństwo i bedą na nas głosować,bo młodzież już dawno wyjechała!!!Jest dużo rzeczy do zrobienia,tylko  trzeba chęci!!
To Romcio niech pozamyka szpitale,kolej,lotniska ,niektóre apteki ,straż pożarną,zakłady pracujące w ruchu ciągłym.Jak nie pracować w święta to wszyscy leżeć do góry d... i odpoczywać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj w Kanadzie jest dzień wolny od pracy. Nie ma żadnego święta. Tak jest w każdej porze roku, że państwo daje wolny, dłuższy weekend, żeby rodziny mogły pobyć ze sobą, żeby rodzice mogli nacieszyć się wolnym czasem, który mogą spędzić z dziećmi na świeżym powietrzu. A u nas, "byznesmeni" z Koziej Wólki, co ledwie łyknęli wypracowane przez współczesnych niewolników kilkadziesiąt tysięcy, oplatają bzdury o klęsce ekonomicznej w wyniku zakazu handlu w niedzielę! Bzdura! Nie dajmy się zwariować! Niech sami stają za ladą, a kobiety przez nich zatrudnione niech nacieszą oczy swoimi dziećmi.
Koło mnie taki bogobojny prywaciarz handluje nawet w Boże Ciało gdy markety są zamknięte i nie martwi się odpoczynkiem z rodziną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Romek, zajmij się czymś pożytecznym!!! Twoje działania przyniosa tylko negtywne skutki, m.in. i mnie, bo ja właśnie tez niekiedy pracuję w niedzielę, a zakaz pracy spowoduje, że o jeden etat pracodawca będzie potrzebował mniej. Przyjmiesz mnie do roboty?????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak jesteś Romek leń, to nie pracuj. A odemnie sie .......................!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Romek, zajmij się czymś pożytecznym!!! Twoje działania przyniosa tylko negtywne skutki, m.in. i mnie, bo ja właśnie tez niekiedy pracuję w niedzielę, a zakaz pracy spowoduje, że o jeden etat pracodawca będzie potrzebował mniej. Przyjmiesz mnie do roboty?????????
Irlandia !!  Jasiu tam czekają na ciebie z otwartymi rękami albo u Tuska w kancelarii POpytaj,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TUSK, on to musi odejść i to natychmiast ,bo więcej takich ludzi bez pracy będzie,niestety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to dobry pomysł na zabicie lokalnych sklepikarzy - brawo dla Radnego!!! Takich ludzi potrzebuje Polska!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to dobry pomysł na zabicie lokalnych sklepikarzy - brawo dla Radnego!!! Takich ludzi potrzebuje Polska!!!
Ale bzdura! Lokalny sklepikarz może sobie otwierać kiedy chce i jak długo chce. Ale sam niech staje za ladą, a personelowi niech da wolne. Tymczasem najczęściej jest tak, że to personel zarabia na "byznesmena" samemu dostając ochłapy lub zamiast pensji towar ze sklepu, w którym pracuje /towar droższy niż u konkurencji/, a ten razem z jemu podobną "elytą" buja po świecie... To jest właśnie byznes popolsku!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Roman na Burmistrza!!! Dzięki takim pomysłom, jeszcze szybciej nasze miasto upadnie!!! nie ma to jak wspieranie  lokalnych przedsiębiorców :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...