Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czysta energia dla Lubelszczyzny

Utworzony przez ~jurek~, 10 lutego 2010 r. o 16:15 Powrót do artykułu
Za pieniądze polskiego podatnika dadzą zarobić niemieckim firmom które zamontują wiatraki a potem będą je serwisowały, chyba nie za darmo. Może by tak za polskie pieniądze wspierać miejsca pracy w POLSCE a nie w NIEMCZECH. Przecież efekt cieplarniany to mit!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy przy okazji elektrowni wiatrowych mówią o zagrożeniach jakie one niosą ze sobą dla ptaków, zwierząt, ludzi i środowiska przyrodniczego. Ciekawe też czy "chwalą" się narastającą falą protestów przeciw istniejącym farmom wiatrowym na zachodzie i w USA oraz publikowanymi raportami o negatywnym wpływie na środowisko i jakość życia ludności? Czy wspominają o infradźwiękach? Trudno tu także nie wspomnieć o tym jak szpecą nasz krajobraz - konstrukcje mają do 150m wysokości i są widoczne z wielu kilometrów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak czytam takie komentarze jak wyżej to coś mnie trafia. Po pierwsze czysta energia to nie tylko elektrownie wiatrowe. Aktualnie na Lubelszczeźnie celuje się w biogaz z odpadów organicznych a także upraw energetycznych. Jeśli chodzi o wykonawcę, że niemieckie firmy i nie daje się miejsc pracy w Polsce. Prawda jest taka, że największe doświadczenie mają w takich inwestycjach zachodnie firmy. Ogłaszane są przetargi i wygrywa najbardziej konkurencyjna oferta (serwisowanie przez okres wymieniony w przetargu jest wliczone w cenę). Zabijają ptaki - czytałam raport, że w Stanach więcej ptaków ginie oszołomionych w miastach w wyniku uderzeń o budynki. Ale skoro tak się przejmujemy środowiskiem to dlaczego nie przeszkadzają nikomu elektrownie opalane węglem, które emitują duże ilości zanieczyszczeń do atmosfery (i nie mówię tu tylko o dwutlenku węgla, ale także o związkach siarki, azotu i innych substancjach które są emitowane) - obrona, że są filtry odpada. Czepiacie się inwestycji, a jednocześnie lament, że zacofana część Polski, że nic się nie robi itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PUk, puk ,puk w czółko. Była już wierzba. Będziemy mieć czyste, ale kieszenie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PONOWNIE CHCĄ PUŚCIĆ ROLNIKÓW W KANAŁ- KORZYŚCI TO MAJĄ Z TEGO GŁÓWNIE NIEMCY NIE CHŁOPI !!!! I TO Z UE !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://stopwiatrakom.eu/images/HaveWindmiel.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aga napisał:
Jak czytam takie komentarze jak wyżej to coś mnie trafia. Po pierwsze czysta energia to nie tylko elektrownie wiatrowe. Aktualnie na Lubelszczeźnie celuje się w biogaz z odpadów organicznych a także upraw energetycznych. Jeśli chodzi o wykonawcę, że niemieckie firmy i nie daje się miejsc pracy w Polsce. Prawda jest taka, że największe doświadczenie mają w takich inwestycjach zachodnie firmy. Ogłaszane są przetargi i wygrywa najbardziej konkurencyjna oferta (serwisowanie przez okres wymieniony w przetargu jest wliczone w cenę). Zabijają ptaki - czytałam raport, że w Stanach więcej ptaków ginie oszołomionych w miastach w wyniku uderzeń o budynki. Ale skoro tak się przejmujemy środowiskiem to dlaczego nie przeszkadzają nikomu elektrownie opalane węglem, które emitują duże ilości zanieczyszczeń do atmosfery (i nie mówię tu tylko o dwutlenku węgla, ale także o związkach siarki, azotu i innych substancjach które są emitowane) - obrona, że są filtry odpada. Czepiacie się inwestycji, a jednocześnie lament, że zacofana część Polski, że nic się nie robi itp.
Zamiast niepotrzebnie denerwować się ("jak czytam....to coś mnie trafia") proponuję Pani trochę więcej poczytać, a przy okazji użyć szarych komórek, może wtedy nie każda "inwestycja" będzie wydawała się lekarstwem dla "zacofanej części Polski".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~jurek~ napisał:
Za pieniądze polskiego podatnika dadzą zarobić niemieckim firmom które zamontują wiatraki a potem będą je serwisowały, chyba nie za darmo. Może by tak za polskie pieniądze wspierać miejsca pracy w POLSCE a nie w NIEMCZECH. Przecież efekt cieplarniany to mit!!!
Czy to jakaś nowa mitologia? Niech się Pan rozejrzy co się dzieje wokół Pana w kwestii zmian klimatycznych a potem zweryfikuje to co napisał. Co do miejsc pracy: pozyskanie 1MW energii z tradycyjnych źródeł to 0,6 osoby, do pozyskania energii z odnawialnych źródeł to 15 miejsc pracy. Z taką wiedzą daleko Pan nie zajdzie, a za narzekanie pensji nie płacą.......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~magda~ napisał:
Czy to jakaś nowa mitologia? Niech się Pan rozejrzy co się dzieje wokół Pana w kwestii zmian klimatycznych a potem zweryfikuje to co napisał. Co do miejsc pracy: pozyskanie 1MW energii z tradycyjnych źródeł to 0,6 osoby, do pozyskania energii z odnawialnych źródeł to 15 miejsc pracy. Z taką wiedzą daleko Pan nie zajdzie, a za narzekanie pensji nie płacą.......
Szanowna Pani. Mitologię zostawmy polonistom i uczniom, a sami zajmijmy się faktami. Rozejrzenie się co do zmian klimatycznych proponuję właśnie Pani, bo chyba nie słyszała Pani o aferze nazwanej Climatgate, która polegała na fałszowaniu danych przez naukowców w taki sposób, aby wychodziło że zmiany klimatu są dużo większe niż w rzeczywistości. Po drugie chyba nie zauważyła Pani, jakie mieliśmy temperatury tej zimy. Gdzie te skutki tego rzekomego globalnego ocieplenia, [które niektórzy publicyści nazywają bardziej prawidłowo globalnym oci******niem ] ? Może po prostu za dużą temperaturę ustawiła Pani w samochodzie? P.S. Mamy uwierzyć tym mądrodurnotom o 15 miejscach pracy? Proszę przyjechać do nas-stoi 1 wiatrak+ 7 wiatraków-w sumie uzbiera się z 1 MW. I co ujrzycie? 15 bezrobotnych hahahhahahha Z taką wiedzą dokąd Pani zajedzie? Zapraszam na: http://www.stopwiatrakom.eu/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STOP WIATRAKOM napisał:
Szanowna Pani. Mitologię zostawmy polonistom i uczniom, a sami zajmijmy się faktami. Rozejrzenie się co do zmian klimatycznych proponuję właśnie Pani, bo chyba nie słyszała Pani o aferze nazwanej Climatgate, która polegała na fałszowaniu danych przez naukowców w taki sposób, aby wychodziło że zmiany klimatu są dużo większe niż w rzeczywistości. Po drugie chyba nie zauważyła Pani, jakie mieliśmy temperatury tej zimy. Gdzie te skutki tego rzekomego globalnego ocieplenia, [które niektórzy publicyści nazywają bardziej prawidłowo globalnym oci******niem ] ? Może po prostu za dużą temperaturę ustawiła Pani w samochodzie? P.S. Mamy uwierzyć tym mądrodurnotom o 15 miejscach pracy? Proszę przyjechać do nas-stoi 1 wiatrak+ 7 wiatraków-w sumie uzbiera się z 1 MW. I co ujrzycie? 15 bezrobotnych hahahhahahha Z taką wiedzą dokąd Pani zajedzie? Zapraszam na: http://www.stopwiatrakom.eu/
Tak słyszałam o Climatgate wielokrotnie, i nie chodzi mi tutaj o badania naukowców, temperatury tej zimy były prawidłowe gorzej że rok, dwa, trzy, cztery.... temu takie nie były bo ja taką zimę pamiętam mniej więcej dziesięć lat temu. Badania można fałszować w dwie strony zarówno na niekorzyść jak i na korzyść. Aluzję odnośnie temperatury w samochodzie pozostawię bez komentarza to raczej żałosne było z Pana strony. Jeśli chodzi o bezrobotnych pod osiedlowymi sklepami też ich dużo przebywa...... To jest faktyczne zapotrzebowanie na zatrudnienie tych 15 osób aby go postawić i "serwisować" kwestia czy region dopasowuje się do zapotrzebowania zgodnie z kierunkiem swojego rozwoju i tworzy instytucje zajmujące się takimi kwestiami, no ale cóż niektórzy by chcieli żeby praca pukała do mieszkania, zamiast intensywnie jej szukać ..... Aczkolwiek stronę odwiedziłam, tak to wszystko racja - zgadzam się proszę mi tylko powiedzieć ilu górników ginie co roku?; ile żyje górnik na emeryturze?; jak wygląda wyrobisko po kopalni węgla (mam namyśli odkrywkowe?); jakie jest pH w takowym zbiorniku?.............. No i na koniec: Czy człowiek stworzył kiedykolwiek urządzenie bez wad? Moim skromnym zdaniem można zorganizować wszystko tak aby nikomu nie przeszkadzało, a przeciwnicy zawsze się znajdą........... bywa tak że niekiedy jest to tylko kwestia odpowiedniej kwotowej rekompensaty.......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe wyliczenia dotyczące tych nowych miejsc pracy. Bo niby skąd mają się wziąć, skoro fundament pod wiatrak wylewa się 1, góra 2 dni, a montaż to też robota na niecały tydzień. A serwisantów firma przysyła 1 raz w miesiącu swoich. Z Kraśnika nikt się do tej roboty nie załapie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może i czysta ta energia, ale jakie będą koszty, których nie da się przeliczyć na złotówki czy euro? Polecam dwa linki: http://www.stopwiatrakom.eu/ http://www.youtube.com/watch?v=1RcTjdY1aN4 filmik może i nakręcony daleko stąd, ale wiatrak działa tak samo i myśle, że u nas będzie szkodził podobnie. Wiadomo, że machinę urzędniczą zatrzymać jest ciężko, tym bardziej w roku wyborczym, ale może warto próbować? Poza ptakami, jak te wiatraki wpłyną na okolicznych mieszkańców? Proponuję porozmawiać z tymi, którzy juz mają po sąsiedzku takie elektrownie. Mieszkając w "centrum" fabrycznego mnie to nie dotyczy, ale innych może...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obejrzałam linki jest tam również ten http://www.youtube.com/watch?v=iDJpvzoh1Iw&feature=fvw może UFO zniszczy wszystkie wiatraki Mieszkam koło najbardziej ruchliwej ulicy w mieście (dużym mieście) i szczerze mówiąc co jakiś czas giną na ulicy zwierzęta, LUDZIE (średnio 2 wypadki na rok) i jakoś nikt tak się tym nie przejmuje. Szum w nocy jest większy szczególnie kiedy około 1-2 w nocy przejeżdża grupa motocyklistów. Działalność człowieka jest szkodliwa jest w wielu dziedzinach nie tylko jeśli chodzi o wiatraki. Co do zatrudnienia właśnie każdy tak myśli: mnie to nie dotyczy, ja na tym nie zarobię...............no i dzięki nam zarabiają niemieckie firmy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~magda~ napisał:
Działalność człowieka jest szkodliwa jest w wielu dziedzinach nie tylko jeśli chodzi o wiatraki.
zgadzam się, ale czy z tego powodu trzeba odpuszczac?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fot napisał:
zgadzam się, ale czy z tego powodu trzeba odpuszczac?
Odpuszczać? Chyba nie zostałam źle zrozumiana. Chodzi mi o to że w każdym działaniu można znaleźć negatywny aspekt...... A odnawialne źródła energii to moim zdaniem raczej próba ratowania tego co zostało.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...