Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
"ale o przymusie nic nie wiemy" - bez komentarza panie inspektorze
0
Starostwo nie ma pieniedzy? a po co zatrudnili burmistrza jeszcze w szpitalu i mu słono płacą na dyzury an które sie spóźnia????
0
Pracuję w jednej z kraśnickich firm budowlanych '' firma zatrudnia około 40osób w sezonie" , socjalne pobierają od nas co miesiąc . Nigdy nikt jednak nie wyrwał z powodu trudnej sytucji rodzinnej nawet grosza. Dlaczego więc nauczyciele narzekają mają przecież tyle wolnych dni. Przecież mogą dorobić sobie.
0
Nauczyciele to wyjątkowo roszczeniowa grupa, która uwaza ze tylko im sie nalezy. Tylko by brali nic nie dając od siebie. Powiedzmy sobie szczerze, ze gdyby nie ten niepisany układ, to i nie oglądali by tych pieniędzy z socjalnego. A jakby nie byli opłacani z publicznych środków, łącznie ze wszelkimi przywilejami, których brakuje poza panstwowymi zakładami pracy, to inaczej by na to wszystko patrzyli.
0
"ksiądz katecheta zdecydował się wziąć urlop bezpłatny, by w ten sposób przyczynić się do realizowanego planu oszczędnościowego." czyli nie prowadził lecji religii, warto sprawdzić.
0
Kto sam daje, a potem smarka się, że to nie tak - to jest .... No właśnie kim? Filantropem, d....arczyncą Zredukować zbędne etaty, a nie dogadywać się z takimi ludźmi!
0
18 godzin pensum tygodniowo, 13 pensja w roku , 80 dni urlopu, roczne uropy płatne - żaden powiat na wschodzie Polski tego nie wytrzyma. Niech zamykają szkoły i tak młodzi już z tego dziadostwa pouciekali do Warszawy albo Londynu. Dzieci w szkołach jak na lekarstwo a etety dla układu towarzysko-politycznego potworzone....
0
lex napisał:
"ksiądz katecheta zdecydował się wziąć urlop bezpłatny, by w ten sposób przyczynić się do realizowanego planu oszczędnościowego." czyli nie prowadził lecji religii, warto sprawdzić.
a po cholerę on jest opłacany z budżetu państwa, chce nauczać religii to niech robi to za "Bóg zapłać"
0
fundusz socjalny jest dla pracownika i tak ma być Albo zatrudnia i płaci się ,albo zwolnij.j .Władza niech oszczędza na sobie .Szkoły zatruniają nieodpowiednie osoby .Zła dyrekcja dobiera sobie ,albo ma nieprzygotowanych nauczycieli .Tyle jest przygotowanej młodzieży chcącej pracować .Nawet w szkolnej stółówcezatrudnia się kobiety ,które wyzywają dzieci ,kłocą sie i bawią w przedszkole.czy dobra dyrekcja pozwoliła by sobie na takie coś .Teraz tych nauczycieli wysłać na żebry .W miastach jest różnie ,ale polska prowincja jest okropna .wchodzisz obojętnie czy do gminy ,do szkoły ,do przychodni,do kuratora sądowego ,domops wszędzie jest to samo rozleniwieni pracownicy snujący wolne rozmowy ,sączą kawę róznie czasami z miejscowym policjantem ,czasami z innym miejscowym inteligentem i marzą głośno ,aby ten dzień się skończył.Wystarczy posiedzieć pod drzwiami i wiesz wszystko .Wszystkie miejscowe plotki.Co mama podopiecznego mówiła w sądzie ,co rejestratorka smażyła co jadła ,kto z kim śpi ,co mówił ks na kazaniu.Dochodzi do jakiegoś nagłego zdarzenia i dopiero się okazuje jak te instytucje funkcjonują .
0
Pieniądz nie jest przyjacielem ubogiego człowieka. Dlatego więc tylko w rękach bogacza, godne schronienie znaleźć może - jak powiada Ojciec Klimiec.
0
niezależna napisał:
fundusz socjalny jest dla pracownika i tak ma być Albo zatrudnia i płaci się ,albo zwolnij.j .Władza niech oszczędza na sobie.
Tak to tylko sie może mądrzyc ktos, kto siedzi na panstwowym wikcie i nie grozi mu zwolnienie. A niestety kazdy chciałby pracowac i gorzej jesli wybór zwolnienia padnie na tego lepszego niz gorszego. Jak podejrzewam w każdym zakładzie pracy jest fundusz socjalny, tylko chyba w nie kazdym jest dane pracownikom z niego korzystac. I nawet , gdyby pracownik upomniał sie o pieniądze z takiego funduszu, to szybciej pożegnał by sie z pracą niż by zobaczył. Ale nie ma to jak zyć w oderwanej rzeczywistości, w pokomunistycznej pozostałości.
0
STAROSTA JUŻ POWINIEN PRZESTAĆ BYĆ STAROSTĄ,DLACZEGO SAM ZE SWOIM ZASTĘPCĄ NIE ZROBIĄ DAROWIZNY ZE SWOICH WYSOKICH PENSJI.TO JEST SKANDAL NAD SKANDALE,ŻE TAKIE OSOBY RZĄDZĄ W STAROSTWIE.STAROSTA PRZYJMUJE DO PRACY TYLKO SWOICH ZNAJOMKÓW.JEDNA WIELKA MAFIA.NAJWYŻSZA PORA ŻEBY TEN POTENTAT MALINOWY STRACIŁ STOŁEK.
0
Zachowujecie się jakby wam po poborach pojechali, a to tylko małe naciągniecie z socjalnym dla dobra wszystkich nauczycieli. A może biedni nauczyciele na stałe sa przyzwyczajeni do takich obsypów z socjalnego, to tym razem trudno im się pogodzic z jego utratą?
0
To sie w głowie nie mieści jak można zmuszać " co ja mówie to jest dobrowolne " jesli taki zastraszony nauczyciel pójdzie na urlop bezpłatny to co z jego ubezpieczeniem za ten czas ?? . Czy tym nie powinny się zająć jakieś służby!!!!
0
Ten Sudoł to skąd sie urwał i pali głupa, ze niby nic nie wie........Qrwa jakich czasów dożyliśmy????
0
Jak wam tak źle na panstwowych posadach, to sie pozwalniajcie i idzcie pracowac, i kosztowac rarytasów u prywaciarzy, a wtedy jak poniesiecie nie takie wyrzeczenia, zeby utrzymać swoje miejsca pracy i dostac wypłatę bez panstwowych profitów, to docenicie to co macie.
0
Rozpatrując plan oszczędnościowy kraśnickiego starostwa należy zacząć od wydatków samego starostwa. Czy starosta czy też vicek dr mogą przedstawić wszystkim np na stronie www jakie kwoty rocznie ponosi starostwo na produkcję filmików propagandowych (a'la PRL) w kraśnickiej telewizji? Są to wydatki w 100% zbędne tym bardziej w czasie dziury w budżecie. Kolejnym aspektem dotyczącym oszczędności starostwa jest struktura zatrudniania w tym urzędzie i jednostkach podległych. Należałoby ograniczyć zatrudnienie, bo większa ilość urzędników nie jest jednoznaczna z lepszą i kompetentniejszą obsługą interesanta. Ograniczenie zatrudniania powinno dotyczyć także szkół podległych starostwu, bo w dobie mniejszej liczby młodzieży w szkołach liczba nauczycieli z pewnością nie spadła. Nauczyciele powinni być oceniani nie wg kryteriów przynależności partyjnej czy rodzinnej (w szkołach pracują klany rodzinne, a to jest co najmniej dziwna sytuacja), a po wynikach jakie ich uczniowie osiągają. Powinno się także wymagać od nauczycieli, aby w ramach swojego pensum zaczęli uczyć tak jak robią to na prywatnych korepetycjach (dotyczy to szczególnie języków obcych i przedmiotów ścisłych). Nauczyciele są taką grupą społeczną, która dzięki bardzo korzystnej Karcie Nauczyciele mają zapewnione przywileje o których inni mogą pomarzyć np ilość godzin pracy, ilość dni wolnych, roczny urlop na podratowanie zdrowia, różne dodatki do pensji. Może dla jasności i przejrzystości sytuacji powinno się na stronach www starostwa publikować średnie zarobki nauczycieli w każdej ze szkół, a wtedy wszyscy mogliby zobaczyć czy rzeczywiście są grupą w jakiś sposób pokrzywdzoną. A jeśli jakiś nauczyciel czuje się źle opłacany to przecież może się sam zwolnić i zacząć karierę w innym zawodzie. Chociaż patrząc na rodzinne klany w szkołach można odnieść wrażenie, że do zawodu nauczyciela pchają się ludziska (mimo podobno niskich płac) jak muchy do ....
0
ale chamstwo , wstyd żenada!!!! chociać ,kto w tym kraju czego się wstydzi jak do kościoła chodzi się na pokaz... aklecha nie mógł sam wyłożyć 26 tys? toż ci nauczyciele mają rodziny, dzieci- jesteście barbarzyńcami!!!! lipa
0
Pracowadca powinien odpowiedzieć za niezgodne z prawem rozdysponowanie Funduszu Socjalnego. Wszystkim po równo ??? Boirą zapomoge z powodu trudnej sytuacji materialnej a póżniej oddają..?? To pokazuje jak chory jest system, ludzie którzy na prawde potrzebuja pomocy jej nie dostaja z powodu braków środków w MOPSACH a nauczyciele rozdaja pieniądze samorządom .....
0
Wstyd, żenada, chamstwo, były by jakby kazali im z poborów oddawac. A prawdziwe barbarzynstwo to poznają jak sie sami pozwalniają albo ich pozwalniają i zaczną szukac pracy bez poparcia i znajomości. Faktem jest, że władze na wszystkich szczeblach szastają pieniędzmi i je trwonią, i nie załują ich dla siebie oraz na tanią propagandę i promowanie siebie, i swojej obłudy duzym kosztem społecznym, i to całkowicie zbędnym.Ale widzą tez, ze na te efekty wielu sie łapie i że za nie jest im gotowa w d*** wchodzic. I tak jest i będzie za każdej władzy, dopóki ich włazidupcy będa im na to przyzwalać dla swoich własnych korzyści.A redukcje etatów najbardziej bolą ludzi, którzy z tymi etatami muszą sie pożegnac, a nie władze czy ich kolesiostwo, któremu za poparcie dla siebie i swoich działań krzywdy nie zrobią.
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.