Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Farmy wiatrowe pod Kraśnikiem. Konsultacje i protesty

Utworzony przez bella donna, 18 marca 2012 r. o 19:50 Powrót do artykułu
Tylko, to nie jest żadne tłumaczenie , że na zachodzie jest pełno turbin wiatrakowych, a w naszym przypadku dużo niechęci do nich. Niech sobie będą, ale nie tez ich postawienie spełnia odpowiednie normy i nie ze stratą dla innych. Bo mnie np. moze wcale nie przeszkadzac, ze będa je chcieli pobudować nawet na podwórkach w takim Bęczynie, czy Górach, bo ode mnie to i tak daleko i nie będe narazona na skutki wydawanych przez nich dzwięków o niskiej czestotliwosći, ale inaczej ma się sprawa z mieszkancami, którzy będą je mieli w niedalekim sąsiedztwie. I nie ma żadnych powodów, zeby mieli sie i swoja psychikę poswiecac dla innych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już wiele czytałem i słyszałem: Sprowadzą używane, wywłaszczą i nas żywcem ugotują nie infra ale mikrofalami!!!! To czysty diabeł!!! Gorsze niż atom. Ciemnota i zacofanie. Ludziska - jedźcie tam, gdzie to działa, i to działa jak cholera! Nic prostszego żeby się przekonać. Ludzie mają dziurawe szamba, palą w piecach plastikowym syfem, a to co się nie da spalić to się w lesie zmieści. Zatem co to w ogóle za dyskusja o świadomości i wykorzystywaniu okazji jeśli tak się dzieje w tej naszej miłej Poslce?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żaden wiatrak tym ludziom psychy nie zniszczy, bo bardziej niż im ojciec Tadeusz zrył psyche to już się nie da. To jest pokolenie stracone, przeznaczone na wymarcie. Oni już nie zdadzą sobie sprawy, że są zmanipulowani. Popatrzcie, jak ta sprawa została upolityczniona. "ONI" wstrętni burżuje z zachodu chcę potajemnie wykupić Polskę, i postawić najgorsze co można - wiatraki, źródło zniszczenia i zagłady za pozwoleniem władz, które też są w spisku. Pozostaliście "WY" jedyni prawdziwi Polacy, walczcie, bo wy nieliczni jesteście nadzieją Polski, taki ostatni bastion, a w rzeczywistości chodzi o to, by tą grupę żywicieli motywować i mamić, by jak najdłużej kasę przesyłali i czuli się ważni. Grupa się kurczy, bo młodzi się nie dają wykorzystać, więc trzeba wydoić starych, bo idą chude lata. Tak jak wśród księży są pedofile, tak i wśród wiatrakow są oszuści, bądź naciągacze, więc trzeba tylko wyciągnąć takie przypadki nagłośnić i już jest temat. Jeśli ktoś przywiezie złom zza granicy, to wszystkie firmy tak robią, jesli ktoś na siłę w tajemnicy stawia wiatrak 200 m od domów, to wszyscy tak kłamią. A dlaczego ta obiektywna telewizja nie pojedzie na Pomorze, tam, gdzie wiatraki stoją wiele lat i nie pogada z tymi schorowanymi psycholami? Pewno ich stan jest tak ciężki, że się już z nimi nie da pogadać. A ty POLSKO "B" jak napisałem...... walcz i płacz. Nic tak Polaków nie łączy jak wspólny wróg.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kazdy manipuluje ludzmi dla swoich korzysci, jak tylko może.I ci ludzie sa w takim samym stopnniu zmanipulowani przez ojca Rydzyka jak i miescie potrafią być. A młodzi sa tez zmanipulowani, tylko na inna modłę,w duchu nowoczesności, tyle że przez kogo innego.Ale to oni będa dziedziczyc te ziemie, z których wczesniej czy późnie bedą chcieli sami korzystac, albo je odsprzedać. A jak by nie było żadnych manipulacji w kwestii farm wiatrakowych, to by dokładnie ustalono normy dla nich i sie ich trzymano, chociazby poprzez wykup czy dzierzawę ziem pod strefę ochronną w promieniu 3km, do których to prawdopodobnie odczuwa sie dzwięki o niskiej częstotliwosći, jakie wydają wiatraki. A oszustwa w tym kraju, az nadmiar, żeby komulolwiek tak bezgranicznie wierzyc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
chociazby poprzez wykup czy dzierzawę ziem pod strefę ochronną w promieniu 3km, do których to prawdopodobnie odczuwa sie dzwięki o niskiej częstotliwosći, jakie wydają wiatraki. A oszustwa w tym kraju, az nadmiar, żeby komulolwiek tak bezgranicznie wierzyc.
Dlaczego 3 a nie 5? albo 2? co znaczy prawdopodobnie? skąd to wiadomo? Nie trzeba bezgranicznie wierzyć, tylko spytać ludzi z doświadczeniem i tyle. Może spytajmy ludzi na Pomorzu mieszkających w odległości 700m przez ostatnie 10 lat? Nikt tej szkodliwości nie stwierdził, tylko "tak mówią" ale nie za bardzo wiadomo kto. Gdzie nie spojrzysz to czytasz o setkach chorób, które MOGĄ wywoływać wiatraki, tak samo jak MOGĄ je wywoływać sól, tlenek węgla, telewizja, telefon, samochód, modyfikowana żywność, słodycze i tysiące innych rzeczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nietutejszy tutejszy napisał:
Dlaczego 3 a nie 5? albo 2? co znaczy prawdopodobnie? skąd to wiadomo? Nie trzeba bezgranicznie wierzyć, tylko spytać ludzi z doświadczeniem i tyle. Może spytajmy ludzi na Pomorzu mieszkających w odległości 700m przez ostatnie 10 lat? Nikt tej szkodliwości nie stwierdził, tylko "tak mówią" ale nie za bardzo wiadomo kto. Gdzie nie spojrzysz to czytasz o setkach chorób, które MOGĄ wywoływać wiatraki, tak samo jak MOGĄ je wywoływać sól, tlenek węgla, telewizja, telefon, samochód, modyfikowana żywność, słodycze i tysiące innych rzeczy.
Po pierwsze to ja nie mówię o chorobach , ale o hałasie, gdzie problemem staje sie monotonność dzwięku i jego długosc oddziaływania na psychikę człowieka. Zafunduj sobie szum w uszach, to zobaczymy jak długo wytrzymasz.Ale samo bezustanne oddziaływanie hałasu na człowieka moze doprowadzać do bezsennosci, depresji i zakłócen rytmmów serca. A bezsennośc, stany depresyjne sa bardziej szkodliwe dla zdrowia ludzkiego niż małe dawki innych szkodliwych substancji, na które nie jesteśmy narazeni na okrągło i w kazdekj chwili możemy je odstawić, gdy jestesmy nimi zmęczeni. A piszę o trzech kilometrach, gdyz w jakis badaniach o hałasie z turbuin wiatrakowych, czytałam, że jest odczuwalny na taką odległosc.Co prawda były to jakies amerykanskie badania,ale nie myślę, aby akurat u nas miała być inna słyszalnośc. A piszę prawdopodobnie, gdyz nie miałam okazji takich doswiadczen potwierdzic na sobie. U nas w porównaniu nawet z niektórymi krajami Europy norma 500m jest bardzo niska. Gdy w takich Niemczech obowiązuje budowanie farm wiatrowych w odległości 2000m od zabudowan.Nie bez powodu w Danii, gdzie obowiązująca odległośc wynosiła 1000m od nowego roku wprowadzono nowe normy i zmniejszono dopuszczalność hałasu do 20dB. I ludziom z doswiadczeniem tez nie ma co wierzyć do konca, bo w takim a nie innym mówieniu mogą mieć swoje powody, dla nich opłacalne. To by trzeba było poprzebywac trochę w takich warunkach, żeby samemu na sobie się przekonać, jak to na naprawdę jest.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę o nieprowadzenie dyskusji z trollem internetowym Marysieńką, gdyż dyskusja owa nie ma najmniejszego sensu. Dlaczego nie ma - sami widzicie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antymarysieńka napisał:
Proszę o nieprowadzenie dyskusji z trollem internetowym Marysieńką, gdyż dyskusja owa nie ma najmniejszego sensu. Dlaczego nie ma - sami widzicie.
Az tak ci przeszkadza, że mam racje i to popartą wieloma linkami, w których tego typu informacje kazdy bez problemu może znaleźć. Nie bez powodu wyskakujesz ze swoimi stałymi tekstami zawsze, kiedy tylko zyskuję przewagę w dyskusji, uczciwej, a nie takiej, jaka co niektórym nickom tutaj przyświeca. I o co chodzi, żeby forum zamarło i w ten sposób poprzez milczenie innych władze zyskały przyzwolenie społeczne do swoich działań, lub żeby doprowadzic tu do jedynej słusznej opinii społecznej, która będziesz wyrabiał swoimi manipulacjami? Nie na darmo utrwaliło sie powiedzenie,że najgłośniej "łapaj złodzieja" krzyczy sam złodziej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie podejmujmy żadnych dyskusji z trollem internetowym - troll już znacznie zmieniejszył własną aktywność
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antymarysieńka napisał:
Nie podejmujmy żadnych dyskusji z trollem internetowym - troll już znacznie zmieniejszył własną aktywność
Nie wiem czy zauwazyłes wiosna na dworze, a co za tym idzie coraz cieplej,to i szkoda w domu siedziec. Takze do późnej jesieni jeszcze bardziej zmniejszę swoją aktywnosc, a bąda nawet dni, że mnie w ogóle moze nie byc widac na forum. Ale wszystko to mozesz sobie zapisać na konto swoich wielkich zasług. I jak nie ma nic ciekawego to nad czym tu dyskutowac. Ale zamiesć kilka ciekawych artykułów albo tematów stwórz, to wtedy sie przekonamy jaki odzew mają twoje uporczywe prośby, które tak naprawde służą twoim chorym filozoficznym obsesjom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie odpisujemy na posty trolla !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ona i tak ma zawsze rację
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gostka napisał:
Ona i tak ma zawsze rację
Mniejsza o to czy ma rację, czy nie! Kobitka odrobiła lekcje i pobiegała po różnych forach dotyczących śmigłoprądu Mnie temat dymanej energii nie interesował dopóty, dopóki nie zauważyłem, że na zmienionym planie zagospodarowania terenu, takie cuda potencjalnie będę miał w odległości 800m od domu. I to w pakiecie Dlaczego brniemy w niby ekologię, jeśli ci którzy użytkują wiatraki od lat(np Duńczycy) zaostrzają przepisy na ich postawienie? Po protestach mieszkańców na uciążliwe sąsiedztwo!!!!!!!! Dlaczego nasze prawo jest kulawe w tym zakresie i jakieś 30 lat za Duńczykami? http://www.mst.dk/English/Noise/wind_turbine_noise/low_frequency_noise_from_wind_turbines/low_frequency_noise_from_wind_turbines_FAQ.htm
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie to nurtuje jedna sprawa, a mianowicie czy praca wiatraków tych, które będa postawione w pobliżu wysypiska śmieci nie będzie rozprzestrzeniała odoru znad wysypiska? A moze to z powodów wiatraków wysypisko zostanie zamknięte i zrekultywowane na nasz koszt (bardzo niemały jak podejrzewam) czy też inwestora , a my będziemy płacic więcej za wywóz śmieci do Lublina, a przy okazji moze jeszcze za ich składowanie, a o czym ostatnimi czasy się słyszy, że pan burmistrz chce nas takim szczęsciem uraczyc?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
;mARYSIEŃKA:,pisz i pouczaj wszystkich, [szczególnie tych decydentów] którzy mają ptasie móżdzki. i nie mieści im się w ciasnym umyśle prawda o szkodliwości wiatraków oraz biogazowni żle zlokalizowanuch.Władze naszego miasta oraz powiatu.zapominają o tym iż wiatraków nie wznosi się na glebach {klasy 2-3a] urodzajnych.Argumenty rolników z okolicznych gmin i naszej.zbywane są ich ironicznym uśmiechem .Ciekawa jest postawa panów, urzędasów z PSL .Ichl liberalizm widać w ich postępowaniu.Z niesamowitą pasją niszczą nasze rolnictwo oraz depczą godność człowieka. Panowie na stanowiskach.muszą zrozumieć iż przekraczają pewną granicę ,łamiąc godność człowieka .Jednoczymy się w stowarzyszenie i kierujemy swoje wnioski do władz wyższych[ państwowych ipartyjnych] Marysieńko masz absolutną rację,twierdząc iż wiatraki ekonomicznie są nieopłacalne dla nas wszystkich a są wręcz szkodliwe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A no śmieją sie nam w twarz, ze u nas głupota, naiwnośc, pazerność i brak solidarnosci biorą górę i dzięki temu mają okazje nieźle zarabiać naszym kosztem. A do likwidacji drobnych gospodarstw to u nas się juz zmierza od 20 lat. A w takim przypadku każde najmniesze przedsiewzięcie staje sie pomocne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj uczestniczyłam w wiatrakowym spotkaniu na Piaskach. Dla inwestorów istnieje jedyna prawda o farmach wiatrowych, ta którą oni tylko przekazują. Coś mi sie wydaje, ze po trupach, ale nie odpuszczą swojej żyły złota, a pomocni im będa w tym ci, od których dzierzawić będą pola. Za 6 tysiecy euro rocznie przez tyle lat, w sumie za friko mogą sie narazać na wszelkie niebezpieczenstwa, że pewnie dla tych pieniędzy będa gotowi pozabijac ich przeciwników. Juz nawet od jednej (mamusi czołowej gwiazdy telewizji krasnickiej) sie dowiedziałam, że jak 15 lat temu jechała do Francji, to domy nawet pod wiatrakami stały i takie to jest cichutkie, że wręcz relaksowac sie mozna z kawką w rączce. No cóz, ale ludzie dla pieniędzy to i granic nie mają w swojej obłudzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Dzisiaj uczestniczyłam w wiatrakowym spotkaniu na Piaskach. Dla inwestorów istnieje jedyna prawda o farmach wiatrowych, ta którą oni tylko przekazują. Coś mi sie wydaje, ze po trupach, ale nie odpuszczą swojej żyły złota, a pomocni im będa w tym ci, od których dzierzawić będą pola. Za 6 tysiecy euro rocznie przez tyle lat, w sumie za friko mogą sie narazać na wszelkie niebezpieczenstwa, że pewnie dla tych pieniędzy będa gotowi pozabijac ich przeciwników. Juz nawet od jednej (mamusi czołowej gwiazdy telewizji krasnickiej) sie dowiedziałam, że jak 15 lat temu jechała do Francji, to domy nawet pod wiatrakami stały i takie to jest cichutkie, że wręcz relaksowac sie mozna z kawką w rączce. No cóz, ale ludzie dla pieniędzy to i granic nie mają w swojej obłudzie.
I TU CIĘ POPIERAM - WSZYSCY WSZYSTKO MAJĄ W DU-PIE LICZY SIĘ KASA - I DLA RADNYCH I DLA WŁODARZY A BIEDNY -GŁUPI WSZYSTKO KUPI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
I TU CIĘ POPIERAM - WSZYSCY WSZYSTKO MAJĄ W DU-PIE LICZY SIĘ KASA - I DLA RADNYCH I DLA WŁODARZY A BIEDNY -GŁUPI WSZYSTKO KUPI
Ci co dostaną kasę wiedzą o jaką stawkę grają.Nie bez przyczyny spotkania inwestora z nimi odbyły sie wczesniej przed ogólnymi konsultacjami z mieszkancami. Dziwię sie tylko tym, którzy chcą sobie problem wziąć za darmo, a kiedy sie obudzą, nie będa mogli sie go juz pozbyc, tylko usłyszą, ze jak im sie nie podoba szum, to sie mogą wyprowadzic. Ja to sie w ogóle dziwię panu wójtowi gminy Krasnik, ze takiej nieszkodzącej przyjemosci nie chce wziąć do siebie na Słodków. Górki ma, to dobrze by wiało. A z samych licznych korzysci płynących z ferm wiatrakowych wyszykował by swoją wioszczynę na perłę lubelszczyzny,a jego samego wozili by ze sobą na prezentacje, żeby mamił innych mieszkanców za pieniadze, tak jak robi to sołtys Łęk Dukielskich. A nie to, że swoją gminę będzie bogacił kosztem mieszkanców miasta,a nie kosztem mieszkanców swojej gminy, gdzie będa szły pieniądze z ferm i gdzie idą pieniądze z naszych podatków. Ale co sie będzie narazał swoim mieszkancom i ryzykował, że na wójta na kolejną kadencję nie będa chcieli go obrac.
Ostatnio edytowany 4 kwietnia 2012 r. o 08:49
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka prosto ze spotkania pobiegła do komputera zeby się podzielić wrażeniami i swoim jadem...tez tam byłem,juz wiem kim jest ta pani
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 14

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...