Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kolejka wąskotorowa w Kraśniku

Utworzony przez Marysieńka, 13 czerwca 2011 r. o 16:36
W związku zainteresowaniem kolejką wąskotorową w Kraśniku na LKR, to z tego co wiem biegła ona przez Piaski. Przecinała obecną ulicę Urzędowską w miejscu, gdzie między dwoma przystankami na Piaskach jest najwyzsze wzniesienie, to jest zaraz za drzewem akacjowym z powieszonymi kwiatami i palącym sie zniczem pod nim, jadąc od Starego w stronę Fabrycznego. Po prawej stronie przechodziła przez pole, przez które zaplanowane jest przeprowadzenie łącznika Urzędowska-Piaskowa i dalej w stronę rzeki. Prawdopodobnie nawet podczas pogłębiania Wyznianki na potrzeby zalewu wykopano bardzo dobrze zachowane pale wkopane w dno rzeki na kilka metrów głębokości, które jakoby miały stanowić podporę mostu, przez który przejezdzała kolejka.O tych wykopaliskach informował mnie mój sąsiad, który jak twierdził kawał takiego zdrowego podkładu zabrał nawet do domu. I to on jako pierwszy powiedział mi o biegnącej tędy kolei, która prawdopodobnie miała być zlikwidowana przed I wojną światową. Ale o ile drugi sąsiad (92 letni) potwierdził istnienie kolejki z dokładnym wskazaniem terenu przez który przechodziła, to jednak utrzymuje, że w czasie wojny odbywały sie nią dostawy wojenne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://roztocze.pol.lublin.pl/Roztocze/lublin_wask_ostaeczna1.pdf
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...