Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kościoły w budowie. Ten powstał najszybciej

Utworzony przez Rafał, 6 października 2012 r. o 21:28 Powrót do artykułu
ja napisał:
Czy o to w chrześcijaństwie chodzi? O wyciąganie z coraz uboższych parafian ostatnich złotówek, aby wybudować pałac kolejny? Kościoły były pełne,gdy były ubogie, gdy ludzie kilometry pokonywali pieszo, żeby się znaleźć bliżej Boga. Teraz kościoły na każdym rogu ulicy, a zapełniają się dwa razy w roku. Na codzień ( iw niedzielę) pustawe. Teraz w każdej rodzinie samochód, kto zechce, dojedzie i do odleglego kościółka. Kto nie zechce, będzie narzekał na bijące dzwony i nagłaśniane nabożeństwa. Jezus był ubogi i dzielił się z ubogimi. Polski kościół jest bogaty i od biednych ciągnie ile wlezie.
Bardzo mądra wypowiedź.Myślę podobnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Andrzej napisał:
Z tego wynika, że pomimo jego kilkunastoletnich "wysiłków" prace nie były dobrze wykonane skoro już to wszystko niszczeje.
Nie, prace były bardzo dobrze wykonane, ale porzedni proboszcz z Kraśnika, z parafii do której za niego poszedł ks. Wiesław, po przyjściu do Surhowa zaczął od kapitalnego remontu plebani.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rafał napisał:
Nie, prace były bardzo dobrze wykonane, ale porzedni proboszcz z Kraśnika, z parafii do której za niego poszedł ks. Wiesław, po przyjściu do Surhowa zaczął od kapitalnego remontu plebani.
No to jak tak bardzo dobrze były wykonane, to i pewnie plebanii nie miał potrzeby remontować, ale widocznie nie do konca jest tak wszystko zgodne z prawdą. Jak podejrzewam chodzi o Łatkę, a to był ksiądz reprezentujący wyzszy poziom i nie miał w zwyczaju ciagnac na siłę pieniędzy od parafian. Rządził sie tym co miał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam siłę i chec -pomagam. Stac mnie na ofiarę -daję. Wiele problemów by znikło,gdyby ludzie nauczyli się mówic jeden z drugim a nie JEDEN O DRUGIM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech zacznął może budować szpitale i miejsca pracy dla ludzi a nie takie miliony na kościoły wydają. Głupi zacofany naród !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
benusia napisał:
Mam siłę i chec -pomagam. Stac mnie na ofiarę -daję. Wiele problemów by znikło,gdyby ludzie nauczyli się mówic jeden z drugim a nie JEDEN O DRUGIM.
Co umięjetnosć rozmawiania między sobą ma do szalonego tempa budowy koscioła? To było tylko zaspakajanie wielkich ambicji proboszcza, dla którego nic więcej oprócz tej budowy się nie liczyło, któremu obce sa problemy życia wielu rodzin i dla którego parafianie sa tyle warci, ile mają i ile dadzą na kosciół.A to kto ile dał i ile pracował przy nowym kościele zostanie w odpowiednim czasie wykorzystane i wypominane przez proboszcza. Nie jednej osobie przeszkadzało narzucenie takiego tempa, tym bardziej, że budowa tego kościoła nie była taka pilna, gdyz kaplica całkowicie spełniała swoje zadanie i mieściła wiernych na mszach. A ona tez kosztowała. Tylko wszystko się bało narazic proboszczowi, bo nie tylko stało by sie największym wrogiem jego, ale także, a przede wszystkim Kościoła i wiary, gdyz takim podejsciem występowało by sie przeciwko budowaniu chwały bozej. I nie raz grzmiał o tym na mszach, to już każdy wiedział czego sie może spodziewac, to i w pokorze na ile mógł znosił wygórowane oczekiwania proboszcza.
Ostatnio edytowany 9 października 2012 r. o 10:05
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesteście śmieszni...Najlepiej obwiniać innych.. Powiedzcie sami co ten ksiądz wam takiego złego zrobił?? Żle że się za was modli za ludzi takich którzy nie potrafią docenić trudu innych.Pomyślcie sami ile serca ile zdrowia włożył w ten kościół ile pracy. Znam go osobiście i nie pozwolę na takie obelgi w jego stronę. Mówcie że ksieża kupują sobie nowe domy nowe samochody to dlaczego wy nie poszliście na księdza ? Wszystko wydaje się wam tak proste a życie księdza nie różni się od naszego życia nie jest usłane różami. Pomyślcie najpierw ile złego robicie pisząc takie głupoty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Jesteście śmieszni...Najlepiej obwiniać innych.. Powiedzcie sami co ten ksiądz wam takiego złego zrobił?? Żle że się za was modli za ludzi takich którzy nie potrafią docenić trudu innych.Pomyślcie sami ile serca ile zdrowia włożył w ten kościół ile pracy. Znam go osobiście i nie pozwolę na takie obelgi w jego stronę. Mówcie że ksieża kupują sobie nowe domy nowe samochody to dlaczego wy nie poszliście na księdza ? Wszystko wydaje się wam tak proste a życie księdza nie różni się od naszego życia nie jest usłane różami. Pomyślcie najpierw ile złego robicie pisząc takie głupoty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile on pracy włożył chodządz dumny jak paw w szaliczku .Daj mi tą kasę którą on dysponuje ile ja serca włożę dwa razy tyle co on.Dlaczego ja nie poszłem na ksędza-do nie traktuję kościoła jak firmy do łupienia biednych często nierozgarniętych biednych ludzi a on to z "powołania" tam poszedł...by żyć w ubóstwie dając innym i niech się modli za mnie za to mu płacę...Mocherowe berety tego nie zrozumieją i tak!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie świadczy pozytywnie o mieszkańcach Kraśnika Ciemnogród !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aaaaaaarni napisał:
Wiesz co ci powiem jestem nierozgarniętym człowieczkiem o rozumku małego dziecka. Powiedz czy ktoś ci bronił czegoś?? Było się uczyć i byś miał kasy tyle że na wszystko by cie było stać. A czy ktoś każe dawać tym biednym ludzią kasę jak nie mam to nie daje. Proste... A i z powołania poszedł na ksiedza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aaaaaaarni napisał:
Ile on pracy włożył chodządz dumny jak paw w szaliczku .Daj mi tą kasę którą on dysponuje ile ja serca włożę dwa razy tyle co on.Dlaczego ja nie poszłem na ksędza-do nie traktuję kościoła jak firmy do łupienia biednych często nierozgarniętych biednych ludzi a on to z "powołania" tam poszedł...by żyć w ubóstwie dając innym i niech się modli za mnie za to mu płacę...Mocherowe berety tego nie zrozumieją i tak! [/quote] [quote name='Aaaaaaarni' timestamp='1349856519' post='682555'] Ile on pracy włożył chodządz dumny jak paw w szaliczku .Daj mi tą kasę którą on dysponuje ile ja serca włożę dwa razy tyle co on.Dlaczego ja nie poszłem na ksędza-do nie traktuję kościoła jak firmy do łupienia biednych często nierozgarniętych biednych ludzi a on to z "powołania" tam poszedł...by żyć w ubóstwie dając innym i niech się modli za mnie za to mu płacę...Mocherowe berety tego nie zrozumieją i tak!
Wiesz co i jestem zapewne młodsza od ciebie. Ale z tego co widzę to mam więcej rozumu od ciebie. Nie znasz nie oceniaj.. Fajnie kogoś hejtować w necie a tak naprawdę to nie umiałbyś tego powiedzieć prosto w oczy ks.Wiesławowi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Jesteście śmieszni...Najlepiej obwiniać innych.. Powiedzcie sami co ten ksiądz wam takiego złego zrobił?? Żle że się za was modli za ludzi takich którzy nie potrafią docenić trudu innych.Pomyślcie sami ile serca ile zdrowia włożył w ten kościół ile pracy. Znam go osobiście i nie pozwolę na takie obelgi w jego stronę. Mówcie że ksieża kupują sobie nowe domy nowe samochody to dlaczego wy nie poszliście na księdza ? Wszystko wydaje się wam tak proste a życie księdza nie różni się od naszego życia nie jest usłane różami. Pomyślcie najpierw ile złego robicie pisząc takie głupoty.
To chyba Ty jesteś śmieszny, bo tu nikt nie rzuca obelgami w stronę księdza, a jedynie sie pisze jak sie przedstawia sprawa z najszybciej wybudowanym kosciołem. W krasniku buduje sie jeszcze jeden kościół , drugi sie remontuje, tylko że proboszczowie tamtych nie mają az takiego parcia na tempo pracy, a co za tym idzie na wyciąganie w bardzo trudnych czasach pieniędzy od ludzi ,a które to mają największy wpływ na tempo prowadzonych inwestycji.Jednych stac na dawanie, innych nie i nawet ofiarowane dziesięciokrotnie nizszej kwoty staje sie tez obciążeniem domowych budzetów. A nikt nie chce być gorszy od innych, tym bardziej, ze zostanie mu to policzone przez proboszcza. Oczywiście chwali sie mu, ze przeznacza jedną niedzielną tacę w miesiącu na budowę, ofiary z wypominków, opłatków, czy kolędy, która w tym roku bardziej kojarzyła sie z jak najszybszym zebraniem pieniędzy po domach. Pozostałe dochody, które pozostają juz do dyspozycji ksieży wydają sie byc nawet az nadto wystarczające dla nich. Każdy ksiądz modli sie tak samo i tak samo za pieniądze. Prawie kazda msza jest msza ofiarną, odprawianą w określonej intencji, za którą zamawiający taką mszę zapłacił odpowiednią kwotę, a żeby ładniej brzmiało złożył ofiarę. Razem z księdzem modlą sie wierni, którzy składają jeszcze dodatkowa ofiarę , jaką jest taca. Także jeśli ksiadz modli sie w jakiejś okreslonej intencji, to nie modli sie za nas, za pozostałych. A wierni tylko dopłacają , ze mogli się razem z księdzem modlić w tej samej intencji, za jaką wziął pieniądze. Ale jak juz wczesniej powiedziałam, to dotyczy każdego księdza w każdej parafii, także proboszcz z Piask nie jest w tym wyjątkiem. Trudu budowy kościoła sam sie podjął.Może i niektórym, którzy nie mają co zrobić z czasem i pieniędzmi bardzo zalezało na tej budowie, ale nie musiał ulegac ich presji. Ale podjął sie trudów budowy, zeby zaspokoić własne ambicje wielkiego budowniczego. Nie wiem,może tez zeby poprzez trud budowania chwały bożej odkupić swoje grzechy u Boga,a przede wszystkim zaskarbić sobie większą przychylność i bardziej zasłużyć w Kurii za budowanie potęgi i bogactwa Kościoła? Ludzie, tak jak ja mieli sie gdzie modlić. A ze nie była to budowla okazała. Ale czy Bóg żąda od nas dla siebie stawiania jak najokazalszych budowli, pełnych przepychu i to w czasach, kiedy wielu rodzinom brakuje, na zycie, ubrania, leki czy opłaty. Księdzu sa obce takie problemy. Ale za to w wielu zauważa materialistyczne podejście do życia, za to że chcą sobie coś kupić do domu, zrobic cos w nim, a nie dadzą tych pieniędzy na kościół. Pretensje, ze sie wysyła dzieci na dodatkowe zajęcia zamiast do koscioła, zeby wychować zacofany, ślepo posłuszny ciemnogród, którym można odpowiednio manipulować. Chciał budować to budował,z własnej nieprzymuszonej woli, ale to nie jest powód do wypominania włożonego trudu, czy do oczekiwania zaszczytów i dozgonnej wdzięczności, bo to nie było przedsięwzięcie ani pilne ani tez konieczne. Ale za to było to budowanie pełne aluzji pod adresem innych, że jak im nowy kosciół nie potrzebny, to i w ogóle Bóg im nie jest potrzebny. Tak jakby miarą wiary człowieka i jego wartosci było wybudowanie koscioła, a szczególnie datki na jego budowę. Co sie tyczy innej poruszonej przez Ciebie kwestii, to niestety nie wszyscy, nawet gdyby nie wiem jak chcieli nie mogli iść na księdza.Poza tym zostanie księdzem wiąże sie z pewnymi wyrzeczeniami i wiele osób zdaje sobie doskonale sprawę, że nie byliby w stanie w nich wytrwać. A odchodzenie od nich czyniło by ich życie niezgodzie z zasadami, jakie by ich obowiązywały jako księży. I tego nie chcieli. Ale jak widac łamanie tych zasad nie stanowi żadnego problemu dla wielu, którzy jednak zostali tymi księzmi. Inna sprawa, ze takie chowanie się za sutanną jest ucieczką od znojów i trosk jakie niesie ze sobą życie, a szczególnie to w rodzinie. I w takim przypadku sutanna staje sie takim bezpiecznym azylem, pozbawionym problemów życia codziennego, z którymi przychodzi innym sie borykac i je przezwyciężąć, często z róznym skutkiem, niezaleznym od nich samych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok zgodzę się z twoja wypowiedzią może i w jakiejś części masz racje. Ale powiedz sam czy takie obelgi jak cham prostak to są słowa które załatwiają wszystko. Pomyślmy jesteśmy tylko ludźmi każdy ma prawo głosu. Znam tego księdza i uwierz mi on też ma problemy. Jest takim samym człowiekiem jak my wiec tak samo należy mu się szacunek. A jeżeli chodzi o ten kościół to powiedz sam czy źle zrobił że go zbudował może nie pracą rak własnych tylko innych ludzi ale oni też nie pracowali za darmo chodź tego nie wiem. Nie jestem z waszej parafii ale wiem co to jest tolerancja i szacunek do innego człowieka. Ps nie jestem chłopakiem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Wiesz co ci powiem jestem nierozgarniętym człowieczkiem o rozumku małego dziecka. Powiedz czy ktoś ci bronił czegoś?? Było się uczyć i byś miał kasy tyle że na wszystko by cie było stać. A czy ktoś każe dawać tym biednym ludzią kasę jak nie mam to nie daje. Proste... A i z powołania poszedł na ksiedza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Wiesz co ci powiem jestem nierozgarniętym człowieczkiem o rozumku małego dziecka. Powiedz czy ktoś ci bronił czegoś?? Było się uczyć i byś miał kasy tyle że na wszystko by cie było stać. A czy ktoś każe dawać tym biednym ludzią kasę jak nie mam to nie daje. Proste... A i z powołania poszedł na ksiedza
Szkoła to nie wszysto..na brak pieniędzy nie nażekam ale mafiozem ksiundzem nie chciałbym być!Jak biedny nie ma to jak grzmi z tej ambonki prostak..nich wieśwagena spzreda jezus na osiołku jeżdził a pieniądze przezaczy na ubogich chorych bo oni marmurku nie zjedzą itp. CIEMNOGRÓD!CIEMI LUDZIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parafianka ! Co wy tu wypisujecie ! Przyszedł ks. wiesław w 2007 roku bo go biskup naznaczył zbudował kościół juz 3 w zyciu . Jak by robił kasę dla siebie to by kościołów nie budował. ! 14 lat mieli budowac i nic. Chwała abp Życińskiemu i temu księdzu co przez 5 lat be z urlopów i wyjazdów zagranicznych pilnował ciułał i swoje pieniądze dał tylko kto to napisze . Gdybyśmy mieli takich władyków w państwie mysle by się nam lepiej zyło. Gratulacje ksęże .Ci proboszczowie na remonty pobrali w UNII cięzkie pieniądze i urzedu miasta i co braki a ten ksiądz ma saldo dodatnie...........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parafianka ! Co wy tu wypisujecie ! Przyszedł ks. wiesław w 2007 roku bo go biskup naznaczył zbudował kościół juz 3 w zyciu . Jak by robił kasę dla siebie to by kościołów nie budował. ! 14 lat mieli budowac i nic. Chwała abp Życińskiemu i temu księdzu co przez 5 lat be z urlopów i wyjazdów zagranicznych pilnował ciułał i swoje pieniądze dał tylko kto to napisze . Gdybyśmy mieli takich władyków w państwie mysle by się nam lepiej zyło. Gratulacje ksęże .Ci proboszczowie na remonty pobrali w UNII cięzkie pieniądze i urzedu miasta i co braki a ten ksiądz ma saldo dodatnie...........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gosc ! Miecie odwage do cholery ! zadufalcy w sobie .Podziękować ludziom i ksiedzu za dom bozy .ten ksiadz kariery nie robi . Zdobył zaufanie . i koniec jest swiatynia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ateista ! Jestem niewierzący ! Ale temu ksiedzu dałbym pieniadze na kosciół . Bo on jest uczciwy. Z kazdej złotówki sie rozlicza z ludzmi .Moj sasiad o tym mówił mi i jest facet ok. pomyslcie na budowę kościoła biskup szuka księdza ok . jeszcze do krasnika . Łatka 14 lat był i co kapliczke upiekaszał i zostawił na odejscie 2.000 zł Oj ludzie bądzie madrzy. Oceniajcie sprawiedliwie. miasto jest już spore i ludzie maja prawo do swiątyni sklepu , szkoły . Z żebrania od ludzi średnio zamoznych i ze swoich pieniędzy zbudował kościół . Chwała mu ! Czy chcesz czy nie zapisał się ten człowiek w historię miasta. bo remonty urzedów ,kościólow zwasze będą a kosciół buduje sie raz. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...