Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kościoły w budowie. Ten powstał najszybciej

Utworzony przez Rafał, 6 października 2012 r. o 21:28 Powrót do artykułu
To ,że Poska jest biedna to winna pewnie księzy .Rozumu rozumu, rozumu. Ta kaplica była tymczasowa myslę ,ze paraifanie o tym wiedzą i wiedzieli tylko ty nie, kobieto pisząca zajadły list.Pewnie nić nie dałas na kosciól ok. inni dali i jest kosciol nik nie zbiedniał. koniec dyskusji . Myslę ,ze ks. proboszcz z tej kaplicy coś zrobi dla celów ludzi nie martw sie to dobry gospodarz. Juz przestan pisac ze to tyle kosztowała ta kaplica przeciez to wiata przywieziona z lublina a poprzedni ks. upiększał ja przez 14 lat po co zamiast budowac kosciól .... Parafanka chodzaca do kościoła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Jak dla mnie PiS jest takim samym syfem politycznym, walczącym o wpływy, pozycję i stołki, jak kazde jedno ugrupowanie w tym kraju. A ze nie przystaję , nie sympatyzuję z żadnym z nich, pozwala mi to zachować obiektywizm i trzeźwe spojrzenie na każde z nich. A z kim trzymają księża, którzy powinni jednak zyc z dala od brudnej, zakłamanej polityki, a zajmowac sie jedynie kwestiami wiary, to widac. Walczą w ten sposób o swoje wpływy i silniejszą pozycję w kraju, które mogą zyskac dzięki niektórych ugrupowaniach, które dojdą do głosu w tym kraju, a oni im w tym pomogą. Ale zostawmy politykę na boku. Co mnie dopadnie, to dopadnie, na coś umrzec trzeba, to może to byc i raczek. I dziwne by było, gdyby rodzinka w mojej ostatniej drodze nie chciała do kościoła. W końcu zostałam wychowana w wierze katolickiej i żyję w tej wierze. A wyznacznikiem tej wiary nie jest odmawianie sobie i dzieciom wszystkiego, żeby dać na budowę kościoła, a tym bardziej widziec budowę nowego, gdy zaraz obok stoi pobudowany drugi, tyle tylko, że mniej wyniosły. O moich cnotach ksiądz nie musi mówić. Ocena dokonana przez księdza w duzej mierze jest tylko powierzchowna, gdyz nie widzi nas w każdej sytuacji, i nie wie co nas w niej kieruje. A nasze cnoty i przywary najważniejsze są dla Boga, który jest wszędzie i widzi wszystko i on jest ostatecznym sędzią, i do sądzenia nas nawet nie potrzebuje rekomendacji od księdza. I wątpię, żeby Bogu bardziej podobało się, ze zamiast mamę wziąć do lekarza, wykupić lekarstwa, te pieniądze dawała na Kosciół. Ale za to księdzu na pewno. A to, ze księża czują sie bogami tu na ziemi, od sądzenia nas, to już inna sprawa. Dla mnie jedna rzecz jest niepojętną. Dla mnie kościołem była ta kaplica, budowana w bardzo trudnych czasach zmian w kraju, które niosły ze sobą ogromne bezrobocie,a co za tym idzie biedę. I niebyła to byle szopa. W kosciele tym mój syn został ochrzczony, dwójka dzieci, przyjęła pierwsza komunię świetą, były u bierzmowania, służył nam jakies 20 lat, a dzisiaj ot tak kościół przestaje być kościołem - domem bożym tylko dlatego , że obok niego stanęła druga budowla, bardziej okazała. i nagle ona sie staje właściwym kościołem, a tamten idzie w całkowite zapomnienie. To to że cos jest kosciołem przez jakis określony okres czasu decyduje stopien jego wyniosłości, bogactwa jego wnętrza, że ot tak można sie z niego wyprowadzic i zamienić w cos innego? Jak będziemy o tym mówić,że to był kościół, tylko nie Stalin, Brezniew go zamknęli tylko same władze koscioła, bo za mało przepychu było w nim i przez to niedostatecznie ukazywała ich potęgę? ?
Odpowiedz Pani! Bóg jest naszym Ojcem i do Niego idziemy czy będziemy sie leczyć i wspierac lekarzy by mieli większa kaseczy nie. W tej światyni bedą sie za nas modlic za nas Ja chce pieknego kościoła bo Bóg jest Wielki i Piekny. Be z twojej złotówki kościoł jest nie musisz dawać . Do góry głowa 'katoliczko " Grzegorz z osiedla
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak mam pewnośc że każdy Katolik zna dekalog.Przy klikaniu pomyłka cyferek każdemu może się przydarzyc, poprawiam się 2. Dziękuję za zwrócenie uwagi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kasia z koszar Nie wiedziałałam ,ze tu cała ksiązka powstaje .Prowokacja ateistów z gazety A my piszemy .By dołarzyć komu księzom ,kosciołowi , moherom ludziom wierzacym robię wydruk i dam ks. proboszczowi by was zamiescił po wsze czasy w kronice parafialnej a wiem ,ze taką prowadzi ostatnio biskup sie wpisywał i zaproszeni goście mógł tez kazdy. Niech wklei do kroniki bedzie piękapamiątka o was szczególnie tych ktorzy opluwaja ksiezy z krasnika i parafii. Amen
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja rozumię ludzi starszych ale tych którzy "wierzą"w księżny NIE!Oni nie budują koścołow z myślą o wiernych ludzie!to jest dobrze funkcjonująca FIRMA i jej menagerowie (kiążęta )którzy tak mają spekulowaćbarankami bożymi by jak najwiecej zagarnąć...Przykład reporterzy śledczy tvn 24 i dokument wyświetony tydzień temu a to jedna milionowa część tego jak funkcjonuje koścól w pl. zresztą nasz kościół tak skutecznie skrywa wiele faktów które hańbią ich gdzie na jaw wychodzi jak to funkcjonuje LUDZIE! były sbek kraśnicki "wszystkie informacje któe posiadaliśmy w stanie wojennym pochodziły od kięży z którymi po nocach piłem wódkę " !!!!!!!!!5 % !!!!!nie wspłpracowało więc mieli przej....e czy mam coś dodać!!!??? wieli budowniczy z kasą w workach ze wsząd...I nie ukrywajmy zarozumialec...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Kasia z koszar Nie wiedziałałam ,ze tu cała ksiązka powstaje .Prowokacja ateistów z gazety A my piszemy .By dołarzyć komu księzom ,kosciołowi , moherom ludziom wierzacym robię wydruk i dam ks. proboszczowi by was zamiescił po wsze czasy w kronice parafialnej a wiem ,ze taką prowadzi ostatnio biskup sie wpisywał i zaproszeni goście mógł tez kazdy. Niech wklei do kroniki bedzie piękapamiątka o was szczególnie tych ktorzy opluwaja ksiezy z krasnika i parafii. Amen
Piszcie , piszcie, chociaz kazdy będzie widział wasze prawdziwe katolickie podejscie, jakie z was wychodzi, a szczególnie szacunek dla szczerości innych. Nie każdy został wychowany w obłudzie, chociażby tak jak parafianka chodzaca do kościoła, która swoim stwierdzeniem o kaplicy - wiacie przywiezionej z Lublina pokazała jaką jest faryzeuszką. A co sie tyczy 10 letniego samochodu ksiedza, rzadko oglądam telewizje, to moze juz przeminęła reklama nowej jetty, jaką jezdzi nasz proboszcz. takze chyba z jedno zero trzeba by jej odjąć.
Ostatnio edytowany 12 października 2012 r. o 15:10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Odpowiedz Pani! Bóg jest naszym Ojcem i do Niego idziemy czy będziemy sie leczyć i wspierac lekarzy by mieli większa kaseczy nie. W tej światyni bedą sie za nas modlic za nas Ja chce pieknego kościoła bo Bóg jest Wielki i Piekny. Be z twojej złotówki kościoł jest nie musisz dawać . Do góry głowa 'katoliczko " Grzegorz z osiedla
Jakos nie zauwazyłam, zeby proboszcz głośno dziękował Bogu za wyleczenie go, tylko swoją wdzięczność wyrazał w stronę słuzby zdrowia. , do której sie zwrócił o pomoc i ratunek. i jakos proboszczowi nie przeszkadza robienie kasy przez lekarzy i to często na złym leczeniu. I taki lekarz wydzierający w ten sposób kase od pacjenta jest więcej wart dla proboszcza niż taki parafianin, który tę kase stracił na takim leczeniu, tylko dlatego, ze ten lekarz ma pozycje i wiecej pieniędzy na danie mu, a nie biedny parafianin. Także proboszczowi w jego cieżkiej sytuacji zyciowej/zdrowotnej jakoś nie przyswiecał fanatyzm religijny, tak jak Tobie. I ciekawe czy ty jak zachorujesz, położysz sie krzyzem w swoim pięknym kosciele czy tez polecisz do lekarza? Ale fałszywa propaganda wszystko przyjmnie, tylko uwazaj, zeby wielkość i piękno budowli nie przycmiło ci w niej, piękna i wielkości Boga, bo zadatków na to ci nie brakuje. I niestety, ale ciągnięcia kasy będzie ciąg dalszy. i wpisywania w kartotekę, kto ile dał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odpowiedz dla marysi ! Ks. Proboszcz dziekował lekarzom słyszałam w kościele jest ok dla służby zdrowia. Bogu też. On myslę ,że jest jeszcze wierzacy ksiadz bez wiary nic by w tym świadku naszym nie zrobił. Zdrowie mu leci jak każdemu na zagraniczne wycieczki nie jeżdzi, ani na leczenie do ciepłych wod.Pięc lat przy budowie i z tymi ludzmi .Kosciół jest podzięki nie ma taki to ludek dzisiejszy. Przyjadą na nas jescze wieksze doswiadczena Bóg upomni sie o swego sługę!!!!!!!!!! W mojej miejscowosci z której pochodzę było takich paru co walczyli z księdzem w ciągu paru lat wszyscy pomarli i leżą spokojne na cmentarzu a byli tacy wazni. cześc ich pamięci!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłem na tej uroczystości. Diabeł się żeni w umysłach ludzkich i w waszym dzienniku, bo przeżywamy ROK WIARY i powstał piękny kościół. Gratulacje dla proboszcz i wiernych. W górę serca
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Antoni napisał:
(...) W górę serca
ale tylko i wyłącznie kielichy z winem mszalnym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Antoni napisał:
Diabeł się żeni w umysłach ludzkich i w waszym dzienniku, bo przeżywamy ROK WIARY i powstał piękny kościół. Gratulacje dla proboszcz i wiernych.
Nie zapominaj, , że w pierwszym rzędzie diabeł najbardziej sie cieszy siedząc w Kościele i w tych co nim rządzą. Chyba nie bez przyczyna III tajemnica fatimska mówiła od rozpoczęciu nawrócenia od nich. A my jestesmy tylko ludzmi grzesznymi, istotami słabymi, pełnych słabosci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
benusia napisał:
Tak mam pewnośc że każdy Katolik zna dekalog.Przy klikaniu pomyłka cyferek każdemu może się przydarzyc, poprawiam się 2. Dziękuję za zwrócenie uwagi.
Benusia ja nie zauważyłam nawet tej pomyłki ,a rzeczywiście uważam,że znaczna część Katolików nie zna dekalogu.Gdybym zrobiła taki test z deklarującymi się katolikami to zakładam,iż połowa z nich myli przykazania.Nie jest to aluzja do Twojej w żadnym razie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Nie zapominaj, , że w pierwszym rzędzie diabeł najbardziej sie cieszy siedząc w Kościele i w tych co nim rządzą. Chyba nie bez przyczyna III tajemnica fatimska mówiła od rozpoczęciu nawrócenia od nich. A my jestesmy tylko ludzmi grzesznymi, istotami słabymi, pełnych słabosci.
Czytam Twoje wpisy i nie tylko i zastanawiam się skąd w Was tyle jadu?Skrzywdził Was jaki ksiądz czy los?Gdyby ten proboszcz nie robił nic byłoby źle,buduje dla Was by coś po sobie zostawić też źle.A jak i z czego można zbudować KościóI jak nie z ofiar i przy wsparciu życzIiwych Iudzi oraz zaradności,pracowitości księdza.Doceńcie przynajmniej o i nie przeszkadzajcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jp napisał:
Czytam Twoje wpisy i nie tylko i zastanawiam się skąd w Was tyle jadu?Skrzywdził Was jaki ksiądz czy los?Gdyby ten proboszcz nie robił nic byłoby źle,buduje dla Was by coś po sobie zostawić też źle.A jak i z czego można zbudować KościóI jak nie z ofiar i przy wsparciu życzIiwych Iudzi oraz zaradności,pracowitości księdza.Doceńcie przynajmniej o i nie przeszkadzajcie.
Nie dopatruj się w prawdzie jadu . Bo ten prawdziwy jad mozna usłyszec w kosciele z ust proboszcza skierowany do ludzi, którzy nie spełniają jego oczekiwań.Ja odpieram tylko propagande, która robi z proboszcza wielkiego nieskazitelnego duchownego, z racji, ze wybudował kościół w szalonym tempie. A robić można tez w granicach rozsądku, a nie zeby sie pokazac. Taki kapłan duchowo zniechęca do chodzenia do kościoła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Nie dopatruj się w prawdzie jadu . Bo ten prawdziwy jad mozna usłyszec w kosciele z ust proboszcza skierowany do ludzi, którzy nie spełniają jego oczekiwań.Ja odpieram tylko propagande, która robi z proboszcza wielkiego nieskazitelnego duchownego, z racji, ze wybudował kościół w szalonym tempie. A robić można tez w granicach rozsądku, a nie zeby sie pokazac. Taki kapłan duchowo zniechęca do chodzenia do kościoła.
Tow .Marysieńka staje na wysokości zadania, pomna nauk zaczerpniętych na wieczorowych kursach, organizowanych przez referat propagandy komitetu powiatowego PZPR w Kraśniku. Gdzieś w tle towarzysze: P .K. i Cz. biją jej brawo - toć walka klasowa dotyczy także zabobonów głoszonych przez kościół katolicki, a ideowy, internacjonalistyczny komunista jest szkolony w opluwaniu kościoła i księży
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Kasia z koszar Nie wiedziałałam ,ze tu cała ksiązka powstaje .Prowokacja ateistów z gazety A my piszemy .By dołarzyć komu księzom ,kosciołowi , moherom ludziom wierzacym robię wydruk i dam ks. proboszczowi by was zamiescił po wsze czasy w kronice parafialnej a wiem ,ze taką prowadzi ostatnio biskup sie wpisywał i zaproszeni goście mógł tez kazdy. Niech wklei do kroniki bedzie piękapamiątka o was szczególnie tych ktorzy opluwaja ksiezy z krasnika i parafii. Amen
Proponuję, żeby w tej książce zamieścić zdjęcie "wyroczni, jedynej doskonałej, nieskazitelnie uczciwej, nieprzekupnej i szlachetnej" Marysieńki - to tak potomnym ku przestrodze, by wiedzieli dokąd głupota prowadzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cieszę się, że jest tu kościół, bo za takich ludzi jak Ty Marysieńko będą się modlić o zbawienie wieczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
anna napisał:
Cieszę się, że jest tu kościół, bo za takich ludzi jak Ty Marysieńko będą się modlić o zbawienie wieczne.
I o choć odrobinę rozumu trzeba się modlić dla w/w.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
anna napisał:
Cieszę się, że jest tu kościół, bo za takich ludzi jak Ty Marysieńko będą się modlić o zbawienie wieczne.
Jak do tej pory kościoła nie miałas, a teraz juz go masz, to sie pomódl lepiej o swoje zbawienie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wojtek napisał:
Odpowiedz dla marysi ! Ks. Proboszcz dziekował lekarzom słyszałam w kościele jest ok dla służby zdrowia. Bogu też. On myslę ,że jest jeszcze wierzacy ksiadz bez wiary nic by w tym świadku naszym nie zrobił. Zdrowie mu leci jak każdemu na zagraniczne wycieczki nie jeżdzi, ani na leczenie do ciepłych wod.Pięc lat przy budowie i z tymi ludzmi .Kosciół jest podzięki nie ma taki to ludek dzisiejszy. Przyjadą na nas jescze wieksze doswiadczena Bóg upomni sie o swego sługę!!!!!!!!!! W mojej miejscowosci z której pochodzę było takich paru co walczyli z księdzem w ciągu paru lat wszyscy pomarli i leżą spokojne na cmentarzu a byli tacy wazni. cześc ich pamięci!
Tak , tylko nie zauwazyłes, ze zgodnie z sugestią Goscia, że tak jak inni proboszcz ze swoją chorobą powinien isc tylko do Boga a nie do lekarzy. Wiele ludzi całe swoje życie nie było na zagranicznych wycieczkach ani nie jeździli leczyć sie do ciepłych wód, a nie tylko przez 5 lat. Do tego przez całe życie pracowali cięzko fizycznie, a nawet przezyli obozy, ale tez i róznie bywało u nich ze zdrowiem. Ale ciężkie życie ich też zahartowało. Także to zdrowie nie od atrakcji turystycznych i leczniczych zalezy, że tak załujesz księdza, ze podupada na zdrowiu, bo z nich nie korzystał. Kazdy umiera kiedy przychodzi jego czas, niezalezny od niego i w przypadku śmierci wiek nie gra roli. Ale zawsze mozna rzeczywistośc naciągnąć , że ktoś umarł za karę, że walczył z księdzem? Ale to w takim razie za jaką karę umarli Ci inni i to młodsi od nich, skoro nie wojowali z ksiedzem? Inna sprawa, że ja wcale nie uwazam, zebym wojowała z księdzem, ale widocznie to bardzo wygodny sposób podciągania krytyki. Czyzbys księdza za jakąś nietykalną swiętość uważał?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...