Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kraśnik: Kogo dotknie reforma edukacji

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 27 lutego 2017 o 15:27 Powrót do artykułu
"W zdecydowanej większości" będzie praca dla nauczycieli miejskich szkół po wprowadzeniu reformy. Czyli nie dla wszystkich... A co na to minister Zalewska?
0
W innych grupach zawodowych mogą byc bezrobotni tylko nie wśród nauczycieli? Przeciez mamy wolny rynek a nie przymus pracy i taki nauczyciel tez moze przekwalifikować sie na kasjera w biedronce  na przykład. Polski dobrobyt przymusił masę ludzi po studiach do pracy po sklepach.
0
Poza tym taki nauczyciel  może załozyc własny biznes albo wyjechać na zmywak, to tez bardzo pospolite zajęcie wśród ludzi, którzy ukończyli studia. Przeciez nigdzie nie ma napisane, że on dożywotnio musi byc nauczycielem. Inna kwestia to to, ze nauczyciele mają w zwyczaju sie uskarżać, jaką to cieżką i wyczepującą fizycznie i psychicznie , za marne wynagrodzenie pracę wykonują. To teraz trafi im sie okazja odmienic troche swoje życie i to na lepsze. jak to mówia 'nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło'.
0
A kogo nie dotknie żadna reforma i w dodatku nigdy? Uprzywilejowaną kastę nieśmiertelnych aktywistów partyjno-związkowych. Aktywiści, którzy uaktywniają się tylko raz w roku przy okazji układania nowej siatki godzin. Dbają o siebie.
0
Wykorzystać budynek na "dom spokajnej starości".Młodzi wyjechali do UK tam mają dzieci.Niech nauczyciele wyjeżdzają i tam uch uczą.Krasnik się starzeje i jest problem emerytów,a nie dzieci.
0
Teraz na czasie sa domy dziennego pobytu. Chyba jest załozenie, że w kazdym powiecie ma taki powstac. Ale to szybciej problem starostwa a nie miasta.
0
Czy reforma nie zakłada renesansu szkolnictwa zawodowego, a co za tym idzie odpływu uczniów ze średnich szkół ogólnokształcących?
0
Jestem ciekawa kiedy konkretnie odbyły się konsultacje(o których mówi pani burmistrz) z mieszkańcami dzielnicy fabrycznej w sprawie nowej sieci szkół i kto wziął w nich udział? Czy o konsultacjach zostali poinformowani dziennikarze, nauczyciele likwidowanego gimnazjum, rodzice?
0
nie jestem robotem napisał:
W innych grupach zawodowych mogą byc bezrobotni tylko nie wśród nauczycieli? Przeciez mamy wolny rynek a nie przymus pracy i taki nauczyciel tez moze przekwalifikować sie na kasjera w biedronce  na przykład. Polski dobrobyt przymusił masę ludzi po studiach do pracy po sklepach.
nie jestem robotem napisał:
Poza tym taki nauczyciel  może załozyc własny biznes albo wyjechać na zmywak, to tez bardzo pospolite zajęcie wśród ludzi, którzy ukończyli studia. Przeciez nigdzie nie ma napisane, że on dożywotnio musi byc nauczycielem. Inna kwestia to to, ze nauczyciele mają w zwyczaju sie uskarżać, jaką to cieżką i wyczepującą fizycznie i psychicznie , za marne wynagrodzenie pracę wykonują. To teraz trafi im sie okazja odmienic troche swoje życie i to na lepsze. jak to mówia 'nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło'.
Niezły geniusz z ciebie jest! Nigdzie nie jest napisane, że są uprzywilejowani, tak samo jak, że nie mają dożywotki na swoim stanowisku pracy. Jednak podobni jak np.: górnicy. Poza tym pani ministra zapewniała, że nikt z nauczycieli nie straci pracy. Czyżby lekko się pomyliła a może z pełną premedytacją kłamała? Jeżeli nauczyciele mają tak dobrze - kształć swoje dzieci, jeżeli je masz, na kierunkach pedagogicznych!
0
Konsultacje są prowadzone - ja tobie, a ty mi. Zrobimy sobie liceum, a jak nie to starosta niech się martwi. Zlikwidujemy gimnazjum i wszystkich na bruk. A za rok, jak będzie ciasno w sp5 i sp6 przeniesiemy tam którąś z nich. Dobryyyy plannn pani burmistrz.
0
Pani Redaktor i czytelnicy - odpowiem na pytanie postawione w tytule. Stracą dzieci (najwięcej), ich rodzice, nauczyciele i podatnicy - czyli stracą WSZYSCY. Już niedługo nauka na dwie zmiany w ciasnych szkołach gdzie różnica wieku uczniów wyniesie 7 lat. Rodzice, bo ich dzieci będą się uczyć w gorszych warunkach bez sali gimnastycznej (SP 5). Nauczyciele gimnazjum nr 1, bo w większości stracą pracę. No i podatnicy bo na początek pseudoreforma będzie kosztować 1,5 mld zł
0
Koderaści znowu wyją. A niepotrzebnie. Bo aktywiści związkowi pracy nie stracą, więc nie ma problemu. Dzieci wcale nie muszą uczyć się na dwie zmiany, bo jest i baza lokalowa i kadra pedagogiczna. Proszę więc nie wymyślać problemów, przestać kreować się na zbawców, bo to jest śmieszne i żenujące.
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jestem ciekawa kiedy konkretnie odbyły się konsultacje(o których mówi pani burmistrz)   z mieszkańcami dzielnicy fabrycznej w sprawie nowej sieci szkół i kto wziął w nich udział? Czy o konsultacjach zostali poinformowani dziennikarze, nauczyciele likwidowanego gimnazjum, rodzice?
Były spotkania z nauczycielami i rozmowy w czasie rad rodzicielskich. A skąd pomysł, że w konsultacjach mają brać u dział dziennikarze? Trzeciej władzy chyba zachciewa się być pierwszą, jak widać na przykładzie dziennika wschodniego
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Pani Redaktor i czytelnicy - odpowiem na pytanie postawione w tytule. Stracą dzieci (najwięcej), ich rodzice, nauczyciele i podatnicy - czyli stracą WSZYSCY. Już niedługo nauka na dwie zmiany w ciasnych szkołach gdzie różnica wieku uczniów wyniesie 7 lat. Rodzice, bo ich dzieci będą się uczyć w gorszych warunkach bez sali gimnastycznej (SP 5). Nauczyciele gimnazjum nr 1, bo w większości stracą pracę. No i podatnicy bo na początek pseudoreforma będzie kosztować 1,5 mld zł
Przez wiele długich lat w kraju funkcjonował system ośmioklasowy w podstawówce i miał się dobrze. Takze w tamtych czasach głupotą wydawało sie robienie reformy szkolnictwa i tworzenie gimazjów, które jakby nie mówić  przesadnie rozbestwiły młodziez. I to teraz samej młodzieży trudno będzie sie przekwalifikować na dzieci z podstawówki.I na pewno tamta reforma w dobie wyżu demograficznego, która wiązała sie  z trorzeniem nowych szkół adaptają budynków zatrudnienie wiekszej ilosci nauczycieli, była duzo bardziej kosztowna niż ta. I trochę nie rozumiem dlaczego mówisz, ze stracą tylko nauczyciele z gimnazjum nr 1? Przeciez likwidacji ulegnie tez gm nr 2. Tam tez uczą naucyciele. Ale to chyba troska o swój tyłek. Miasto bedzie miało zaplacze w postaci budynku po gimnazjum. I tam, żeby w szkołach nie było ciasno mozna otworzyć trzecią podstawówkę. A tworząc w tym budynku liceum, tak jak sobie to władza ubzdurała, to zyskają jedynie nauczyciele, którzy awansują, ale nie uczniowe tego liceum przy lajtowym gimnazjalnym poziomie nauczania. W żaden sposób nie poprawi sie sytuacja dzieci z podstawówek i 9ich rodziców. Gdyz im w dalszym ciągu pozostanie nauka w ciasnych szkołach na zmianę i bez sali gimnastycznej(SP5). Problemem nie jest reforma, ale rozwiąznia jakie podejmie samorząd. Bo mimo wszystko zarówno w liceach, a tym bardziej podstawówkach będzie potrzebna dodatkowa kadra pedagogiczna.
0
real napisał:
Niezły geniusz z ciebie jest! Nigdzie nie jest napisane, że są uprzywilejowani, tak samo jak, że nie mają dożywotki na swoim stanowisku pracy. Jednak podobni jak np.: górnicy. Poza tym pani ministra zapewniała, że nikt z nauczycieli nie straci pracy. Czyżby lekko się pomyliła a może z pełną premedytacją kłamała? Jeżeli nauczyciele mają tak dobrze - kształć swoje dzieci, jeżeli je masz, na kierunkach pedagogicznych!
A to juz zostałaś bezrobotną? Czas pokaże jak to bedzie. A nuz awansujesz na nauczyciela liceum, jesli masz układy z PSLen, a jak z PiSem to zdegradują cie do nauczyciela podstawówki. Za bardzo rozbestwiliscie się nuczyciele.  Przemiany ustrojowe w kraju was nie dotknęły tak jak inne grupy zawodowe, kryzys tak samo, To i oczekujecie, żeby to inni dbali o to , zeby była dla was pewna niczym niezmącona praca . I jezeli uwazasz, że bycie nauczycielem jest takie złe, To po pierwsze nie musiałaś nim zostawac, bo nikt cię do tego nie zmusił tylko to był twój swiadomy wybór. A po drugie zawód wyuczony nie musi iśc w parze z zawodem wykonywanym i tę pracę mogłaś zmienić. Jest duzo mozliwosci, chociazby ukończenie krótkich studiów podyplomowych w innym kierunku, a nie użalac sie nad swoim nedznym losem nauczyciela. Wykształcenie moich dzieci , to ich sprawa, ich zyciowa decyzja. Ja moge jedynie doradzic, dopomóc skonczyć studia. To im samym przyjdzie ponosić dobre i złe konsekwencje swoich wyborów. I gorzej by było jakby np. w swoim dalszym zyciu  musiały ponosic konsekwencje moich wyborów. Inna sprawa to to, ze aby byc nauczycielem trzeba mieć powołanie, predyspozycje i co najwazniejsze dobre poparcie, żeby znaleźć pracę w placówce uzaleznionej od lokalnego samorządu. Ja takiego nie mam, to i moje dzieci muszą szukać szczęscia gdzie indziej. I naprawde nie rozumiem dlaczego zawód nauczyciela porównujesz z zawodem górnika. Jedynie co was łączy to siła w liczebności. W tym kraju czym bardziej liczna grupa głosniej krzyczy tym więcej jest w stanie cos wywalczyc dla siebie. Ale kazde uprzywilejowanie takich grup odbywa się kosztem innych duzo mniejszych , które stają sie bardziej dyskryminowane. I w takich sytuacjach robicie sobie tylko wrogów wśród innych.  
0
10 marca protest przeciw "reformie" nie posyłajmy dzieci do szkół
0
Protestowac przeciw reformie to powinni sami nauczyciele, a nie ze strachu i lenistwa wysługiwac sie rodzicami i dziećmi. Do tego wskazane było by im zrobic pospolite ruszenie na warszawkę, pomysłodawcy reformy.
0
Totalna opozycja nie ma nic mądrego do zaoferowania, więc nawołuje do destrukcji. Jeśli sama ma problem z obstrukcją, to niechaj laxigen zażyje w czopkach i już!
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Totalna opozycja nie ma nic mądrego do zaoferowania, więc nawołuje do destrukcji. Jeśli sama ma problem z obstrukcją, to niechaj laxigen zażyje w czopkach i już!
Jak widac lata praktyki zrobiły z ciebie specjalistę w tej dziedzinie.
0
Tylko na to stać odtylną opozycję? Słabiutko..
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.