Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kraśnik: Miasto przekaże pieniądze na remont w zabytkowym kościele

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 7 maja 2019 r. o 13:28 Powrót do artykułu
Panie radny Michalczyk, nie bądźmy jak Tęczyńscy (za wysokie progi dla Waćpana) ale raczej może bądźmy Tęczowi, o to Panu chodziło???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętam jaki hejt spadł na Włodarczyka i PIS za dotację na kościół. A tu PO też daje i cisza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chcesz być jak Tęczyński to daj ze swojej kasy wełniana istoto, dajesz publiczne a drzesz się jakbyś oddał dietę radnego , doprawdy jak ty zostałeś radnym to ja nie wiem aż tylu jest głosujących jełopów w Kraśniku???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miasto ma już zaspokojone wszelkie potrzeby by ludziom żyło się dostatnio .Nie ma problemów ze służbą zdrowia,żłobkami ,szkołami itd więc teraz będą finansować Watykan. Każda dotacja powinna być zapisana w hipotece nieruchomości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kościół św Ducha biedny. To nie żadna parafia, także dotację można zrozumieć. A Michalczyk jak chce być jak Tęczyńscy, to niech buduje i odnawia kościły za swoje, a nie miesza do tego ludzi, którzy w tym miście muszą cieżko tyrać za marne grosze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czego burmistrz i rada robią prezenty z moich podatków? W mieście dziadowszczyzna a tu takie prezenty. Chętni niech dają datki z własnej kieszeni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tęczowy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piękny gest ze strony miasta! Bardzo dużo ludzi modli się w małym kościółku i jak najbardziej ten remont był potrzebny! W końcu się udało. Bardzo popieram! Kolejny (jeden z niewielu!!!!) zabytek będzie zadbany!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czyzby i ten burmistrz szykowal sie na przyjscie nieslubneg dziecka bo wtedy daja na kosciolki Widze ze radni nie czytaja konstytucji Skoro dajecie na kosciol to dajcie tez swiadkom jehowym zydom itp Ale coz sie mozna spodziewac po radnych skoro w pierwsza niedziele po swietach zamkneli targ Moze bywscie tak panowie zrzekli sie diety za kwiecien bo nam tak sie podoba Myslalem iz wilk zmieni to wszystko ale coz dolaczyl do durni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tak sie spelnia obietnice wyborcze:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciągle przy takich dotacjach które śmiało można powiedzieć są raz na kwartał na poszczególne kościoły jest mowa o: "Dotacja zostanie udzielona na postawie umowy między burmistrzem miasta a rektorem kościoła" - rozumiem, że umowa zawierana jest na daną dotację. Ale czy w związku z tym jest jakaś gdzieś nadrzędna umowa zawarta między władzami Kraśnika / Urzędem Miasta / Radą Miasta - obligująca do przekazywania określonej kwoty w określonym czasookresie ? Bo tego typu sytuacje są stałe, cykliczne w tej samej kwocie 200 tyś. zł i trwają już od dłuższego czasu m.in. od czasu poprzedniego burmistrza popieranego przez inny obóz polityczny a jak widać kolejny burmistrz popierany przez inny obóz polityczny kontynuuje ten system dotacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest zapis w ustawie (nie wiem czy radni dodatkowo nie uchwalają uchwały odnośnie pomocy na remonty zabytków i tam określają maksymalną kwotę), że można się właściciel zabytku może się starać a samorząd (Urząd miasta, gminy irp) może udzielić (nie pamiętam czy tylko taz do roku czy może częściej) pomocy finansowej, tzw. dodacja na pracę przy zabytku, obiekt musi być wpisany do rejestru zabytków. Podobnie można się starać na dofinansowanie z MKiDN ale tam pewnie trudniej dostać niż w urzędzie, bo i chętnych więcej. Nie wiem jak jest z kwotami. U mnie w gminie taka pomoc to maksymalnie 20 tys. zł., czyli kwotę ustalają pewnie sami radni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie mam nic do remontu kościoła, ale chyba jak się nie ma na remont to się go nie zaczyna... ktoś chyba szacował przewidywane koszty skoro zaczął remont. a miasto na czele z burmistrzem skoro ma pieniążki na dotacje romontów to w Kraśniku jest kilka rzeczy do zrobienia, chociażby drogi-ulce: Żytnia (na zakręcie nad wąwozem wąsko i niebezpiecznie), Oboźna i Suchyńska prowadzące do zalewu (chluby naszego miasta)- kartoflisko po wykopkach jest równiejsze i bezpieczniejsze, droga bez nazwy miedzy Jagiellońską i Oboźną przy ogródkach działkowych- doły i manowce... to tak na szybko. znajdzie się sporo więcej do roboty a tłumaczenie magistratu : nie ma pieniędzy bo nie ma dotacji- no to o co chodzii ?! czy trzeba się osobiście pofatygować na sesję rady miasta transmitowaną przez internet i pokazać RADNYM i p.BURMISTRZOWI (jak malutkim dzieciaczkom) co jest w Kraśniku do zrobienia /wyremontowania ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
panowie radni hojnie dzielą publiczną kasą jednocześnie powołując się na rodzinę Tęczyńskich, która ze swoich środków ufundowała świątynię. Myślę że gdyby trzeba było oddać ze swojej diety (też z publicznych pieniędzy, ale jednak takich bardziej swoich) to już by nie było takiej jednomyślności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...